Skocz do zawartości
Charlie

Jakie halogeny do F650 GS ?

Recommended Posts

Jak przyjedziesz na zlot to sam zobaczysz że w sobotni ranek na postoju to się niezle w bani kreci :D

i wszędzie wirują diody :D
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pomijając model samych halogenów, co powiecie na takie żarówki:

http://allegro.pl/zarowka-led-h3-68-smd-halogen-dzienne-1210-i1957374965.html

* Oznaczenie żarówki - H3

* Rodzaj diody - LED SMD 1210 (mocna, rozpraszająca)

* Ilość diod - 68 szt./żarówkę

* Napięcie - 12 V

* Pobór mocy - 3,2 W

* Kolor światła - biały

* Żywotność - do 100 000 godzin (dokładna żywotność zależy od stanu technicznego instalacji elektrycznej)

Wtedy dwie żarówki miałyby moc 6,4W, a to jest bardzo malutko. Pytanie tylko jak to świeci i czy można to stosować w ruchu ulicznym?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żarówka halogenowa - wydajność około 1500 lumenów (H1, H3, H7)

Porządna lampa do jazdy dziennej na diodach mocy - około 500 lumenów0 lumenów (H1, H3, H7)

Zamiennik żarówki typu LED (ledy SMD itp) - około 100 lumenów

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pomijając model samych halogenów, co powiecie na takie żarówki:

http://allegro.pl/za...1957374965.html

* Oznaczenie żarówki - H3

* Rodzaj diody - LED SMD 1210 (mocna, rozpraszająca)

* Ilość diod - 68 szt./żarówkę

* Napięcie - 12 V

* Pobór mocy - 3,2 W

* Kolor światła - biały

* Żywotność - do 100 000 godzin (dokładna żywotność zależy od stanu technicznego instalacji elektrycznej)

Wtedy dwie żarówki miałyby moc 6,4W, a to jest bardzo malutko. Pytanie tylko jak to świeci i czy można to stosować w ruchu ulicznym?

Kupiłem to g...no dwa lata temu, i po założeniu mogłem startować o główną nagrodę w "wiejskim tuningu", za to zero "światła". Na dodatek w ciągu 2 minut używania dwie diody padły- ze sprzedawcą nic nie ugrałem pomimo sporu na allegro i negatywnego komentarza (zresztą dla mnie też). Pisałem o tym na naszym forum. Zdemontowałem szybciej jak założyłem. Wprawdzie sprzedawca "inny" ale tekst żywcem zerżnięty. Wyrób z Chin (przynajmniej tak było na opakowaniu). Zdecydowanie odradzam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli watów się nie oszuka. Dzięki za odpowiedź.

No to nie dokładnie tak. Znaczy fizyki nie oszukasz. ale sprawność LED jest kolosalnie większa niż żarówek żarnikowych. Ter pierwsze nawet >50% energii emitują jako światło a żarówki niestety kilka % - ogólnie 10 razy mniej. Innymi słowy: żarówka około 10 lm/W, LED nawet 100 lm/W - i to są dane praktyczne w bo w laboratoriach to LEDy mają już takie parametry że ludzki musk nie obejmuje :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

MarcinN72 kupiłeś już te halogeny? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No bo myślałem, że przejdziemy do praktyki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na razie to praktykuję odzyskanie kasy za strój z OC sprawcy i takie tam inne kwoty

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziś przed chwilą zrobiłem pomiary wydajności alternatora w F650.

Wyniki (oczywiście dodajmy jakiś kilkuprocentowy bład wskazań miernika)

1. Przy zapalonej żarowce H4 swiatla mijania, czyli 55W ładowanie wynosi 14.8V

2. Przy wciśniętym przycisku mijania (tzw mruganie) kiedy to chodzą oba włókna napięcie na akku doszło do 15V co mnie bardzo zdziwiło

3. Przy zapalonej H4 ustawionej na mijania oraz podpiętej drugiej żarówce H4 ustawionej na mijania i drogowe (czyli 115W dodatkowego obciążenia) napięcie na akumulatorze oscylowało w granicach 13.6 - 13.8.

Wszystkie pomiary przeprowadzone przy obrotach silnika bliskich 3000 rpm.

Moje podsumowanie -

Mamy bezpiecznie jakieś 80W do wykorzystania, możnaby sie pokusić o obciążanie tak do 120W ale nie non - stop tylko przez jakiś czas.

Więc teoretycznie dwa halogeny drogowe 60W powinny dać radę, a jak wyłaczymy główne światło to na pewno ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mikołaj właśnie przyniósł mi dwa halogeny 55w. jak ogarne przekaźnik, włącznik i wyczaję gdzie przymocować to powiem wam jak działają ewentualnie foty jak ktoś reflektuje

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dawaj. Kazda pomoc i punkt widzenia sie przyda :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no to masz takie same jak ja miałem. Zamów sobie żarówki H3 35 watt do tych reflektorków.- nie wierz w to że 2x55 watt pociągną na akumulatorze GS-a 650-pisałem o tym wcześniej. Uważaj na nacisk przy skręcaniu bocznych śrub, łatwo "wyłuszczyć" gumowe zaślepki i reflektorki będą "latać". Ja zamontowałem na dolnych gmolach-lepiej doświetlają jezdnię i nie oślepiały kierowców z naprzeciwka. Włącznik miałem na miejscu awaryjnych pośrodku kiery, ale to niezbyt wygodne rozwiązanie-lepiej sprawowałoby się umieszczone przy którejś manetce. Powodzenia przy montażu!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

<script src='http://img854.imageshack.us/shareable/?i=lampal.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>lampal.jpg</noscript>

Ja zakupiłem lampę jak wyżej (charakterystyka drogowa) - żarówka H1 55W, kłopotów z akumulatorem i ładowaniem nie zanotowałem.

W moim odczuciu lampa kierunkowa nieźle uzupełnia działanie stałej.

Oprócz tego podłączyłem ją tak, że w dzień może palić się tylko lampa dodatkowa więc nie ciągnie prądu H4, podświetlenie tablicy i pozycyjne, a i lepiej widać jak komuś mrugam :-)

pzdr

Edytowane przez ernb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

<script src='http://img854.imageshack.us/shareable/?i=lampal.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>lampal.jpg</noscript>

Ja zakupiłem lampę jak wyżej (charakterystyka drogowa) - żarówka H1 55W, kłopotów z akumulatorem i ładowaniem nie zanotowałem.

W moim odczuciu lampa kierunkowa nieźle uzupełnia działanie stałej.

Oprócz tego podłączyłem ją tak, że w dzień może palić się tylko lampa dodatkowa więc nie ciągnie prądu H4, podświetlenie tablicy i pozycyjne, a i lepiej widać jak komuś mrugam :-)

pzdr

FAJNE!Masz 1x55 a nie 2x35 więc akumulator spokojnie pociągnie takie obciążenie. Podoba mi się miejsce montażu, takiego miejsca brakowało mi w Dakarze. Takie trochę nawiązanie do BMW LT, no nie?

Edytowane przez cykli

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

FAJNE!Masz 1x55 a nie 2x35 więc akumulator spokojnie pociągnie takie obciążenie. Podoba mi się miejsce montażu, takiego miejsca brakowało mi w Dakarze. Takie trochę nawiązanie do BMW LT, no nie?

Moim zdaniem: miejsce montowania dalekosiężnego jest ok, ale przeciwmgielnego za wysoko. Wszystko zależy do czego ma służyć ten halogen - może tylko ma wyglądać - to wygląda ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek, Fakt, dalekosiężny ok i na pewno będzie "dobrze" wyglądał", jako przeciwmgielny "trochę" za wysoko, i swojej roli może nie spełnić. Wyjdzie w praniu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

FAJNE!Masz 1x55 a nie 2x35 więc akumulator spokojnie pociągnie takie obciążenie. Podoba mi się miejsce montażu, takiego miejsca brakowało mi w Dakarze. Takie trochę nawiązanie do BMW LT, no nie?

Z BMW LT nie zgapiałem (no ale tam to potęga !!!)

Moim zdaniem: miejsce montowania dalekosiężnego jest ok, ale przeciwmgielnego za wysoko. Wszystko zależy do czego ma służyć ten halogen - może tylko ma wyglądać - to wygląda ;)

Zaznaczyłem, że jest dalekosiężny (charakterystyka drogowa)

Genezą było doświetlenie prawego pobocza (moto z UK), w międzyczasie doszła funkcja wzmocnienia światła głównego oraz światła tylko do jazdy dziennej.

Wyczuwam pewien sarkazm :-P - więc nie próbuje wmawiać, że świeci jak najmocniejszy ksenon świata ( bo nie zakładałem ksenona) , natomiast szczególnie w deszczu i w nocy widzę po prostu więcej - i głównie o to mi chodziło.

Za komplementy dziękuję :beer:

Na razie w praniu już 2 lata wychodzi pzdr 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ernb, nie sarkazm, kilkoro z nas przerabiało już różne wersje dodatkowego oświetlenia do różnych celów i w różnych wersjach 650-ek, a sam widzisz, że rozwiązania proponowane seryjnie przez BMW lub akcesoryjne inne Touratechy czy Boxer-Partsy nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. Niech Ci dalej służy!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaznaczyłem, że jest dalekosiężny (charakterystyka drogowa)

Sorki - jakoś przeoczyłem taką informację :rolleyes:

Wyczuwam pewien sarkazm :-P - Eeee..... Piszemy tylko, że dla klasyki przeciwmgielnej jest za wysoko, ale jak już wcześniej złożyłem "oświadczenie" przeoczyłem, że nie przeciwmgielne. Dalej nie zmieniam zdania że wygląda dobrze :)

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przesadziłem, (marny dobór słów :-| )

Jak zwykle w forum należy docenić nie tylko zachwyty ale i konstruktywną krytykę/dyskusję.

Jak w końcu założę gmole - skorzystam z gotowych propozycji nt. przeciwmgielnych.

pzdr dla Wszystkich :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×