Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Może warto żeby każdy z nas przeanalizował sobie tą smutną statystykę tuż przed sezonem.

Zwróćcie uwagę na poszczególne tabele:

http://www.scigacz.pl/Wypadki%2cmotocyklistow%2cw%2csezonie%2c2013%2craport%2c22809.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter20140306_Wypadki_motocyklistow_w_sezonie_2013_raport

Szerokiej drogi!

tabelka 2 jest bezsensowna. Wypadałoby te dane odnieść do ilości wszystkich motocyklistów w danym wieku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może warto żeby każdy z nas przeanalizował sobie tą smutną statystykę tuż przed sezonem.

Zwróćcie uwagę na poszczególne tabele:

http://www.scigacz.p...nie_2013_raport

Szerokiej drogi!

jestem w najgorszej grupie :-(

Zrzut%2520ekranu%25202014-03-08%2520o%252011.05.59.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taki psikus

wysłano z wodoszczelnego

to tu masz extrime :-D

Zrzut%2520ekranu%25202014-03-08%2520o%252011.25.47.png

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tabelka 2 jest bezsensowna. Wypadałoby te dane odnieść do ilości wszystkich motocyklistów w danym wieku.

Dokładnie tak. Inaczej to propaganda. Dzisiaj w radiu podali, że kobiety powodują tylko 25% wypadków. Ale ile ich jest w ogólnej liczbie kierowców? Bo bez tego to nic nie wiemy tak naprawdę.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

uważajcie na ronda, dzis mnie jedno wywaliło sposobem low side crash.... i ch.. z wiedzą teoretyczną...... na szczęście przetarłem tylko gmol i kostkę małego palca ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

uważajcie na ronda, dzis mnie jedno wywaliło sposobem low side crash.... i ch.. z wiedzą teoretyczną...... na szczęście przetarłem tylko gmol i kostkę małego palca ...

Po prostu było ślisko ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No trzeba uważać dopóki nie posprzątają ulic z piachu, w Poznaniu na szczęście już zamiatają ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Legnicy jest takie fajne rondo (w pobliżu A4), które ma taką fajną przyczepność przy deszczu, że jadąc puszką 20km/h można z niego wypaść a o motocyklu nie wspomnę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do tego dodajcie jeszcze istniejące temperatury a więc twarde opony i zimny asfalt, przyczepnośc jest inna niz przy +15

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pod Wejherowem chłopak na Suzuki (podobnym jak wyżej) zatrzymał się na tyle Forda bo jak przepuszczam kierowca hamował przed psem który sobie nagle chciał przejść na skruty przez jezdnię a finalnie skończył i tak pod kołem samochodu, motocyklista w bagażniku a na koniec podajże Toyota postawiła kropkę nad "i" wjeżdżając w nich od tyłu...

Finał, wyczołgał się zdjął kask i zapalił fajkę;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ogólnie jest jakaś porażka! Trzy raz w ciągu dwóch dni miałem podbramkowe sytuacje przez kierowców samochodów. Trzy wymuszenia! Nie mogę pojąć tego od kiedy pierwszy raz wsiadłem na motocykl - dlaczego bezmózgie stworzenie zatrzyma się na "ustąp" i ruszy prosto pod motocykl 10 metrów przed nadjeżdżającym motocyklistą. Na szczęście prędkości rzędu 60 km/h z których dało się zatrzymać lub ominąć samochód.

Brak słów :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podczas swojej krótkiej kariery jako kierowca motocykla zauważyłem, że na początku sezonu strasznie się jeździ na motorku. Bardzo często kierowcy zajeżdżają drogę. Zdarzało mi się, że podczas krótkiego odcinka z domu do pracy zajechano mi drogę kilka razy.

Także szczególnie na początku sezonu oczy dosłownie dookoła głowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taka prawda że poruszając się na motocyklu tym bardziej trzeba myśleć za innych. Tu zasada ograniczonego zaufania powinna być zwielokrotniona.

Kierowcy często nas nie widzą.

Dobrze to było widać na filmie Pawła z jego podbramkowej sytuacji

wysłane ze stacji międzygalaktycznej SOJUZ 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na szczęście prędkości rzędu 60 km/h z których dało się zatrzymać lub ominąć samochód.

I to w znacznej części różni nas, rozsądnych, od tych, co rozbijają w drzazgi puszki, które wymuszają lewoskręty itp.

Ja zauważyłem znów tendencję prób ścigania się z motocyklem w mieście - praktyzcnie zawsze odpuszczam i wyprzedzam debila na światłach, zostawiając go 6 albo i więcej puszek w tyle :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja zauważyłem znów tendencję prób ścigania się z motocyklem w mieście

To kolejna dziwna przypadłość :/

+10 do siły i +20 do lansu jak się próbuje ścigać z motocyklem! A przeważnie nie są to gówniarze, a goście 40-50 lat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mistrzu d'Yoda! odpuszczasz puszkom? Przecież Ty masz atomowe przyspieszenia, nie to co my z naszymi 50 kucykami ;-)

Choć w tym tkwi pewnie mądrość d'Yody ;-)

wysłane ze stacji międzygalaktycznej SOJUZ 5

Edytowane przez Marcin N
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To kolejna dziwna przypadłość :/

+10 do siły i +20 do lansu jak się próbuje ścigać z motocyklem! A przeważnie nie są to gówniarze, a goście 40-50 lat.

Dodaj do tego siedzenie na d.... (bo zderzaka nie mamy ;) i generalnie naciskanie i próby zepchnięcia na bok pasa ruchu.

Mistrzu d'Yoda! odpuszczasz puszkom? Przecież Ty masz atomowe przyspieszenia, nie to co my z naszymi 50 kucykami ;-)

Choć wtym tkwi pewnie mądrość d'Yody ;-)

wysłane ze stacji międzygalaktycznej SOJUZ 5

Oświecę (hehehehe) Cię - Fazer 'ciągnie' dopiero od 8 tyś obrotów,

life-begins-at-8000-rpm_design.png

poniżej jest fajnie i spokojnie, kto wie, czy na starcie singiel gs nie wyskoczyłby do przodu szybciej niż mój się rozkręci.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie przy 8krpm kończy się skala ;-)

wysłane ze stacji międzygalaktycznej SOJUZ 5

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja zauważyłem znów tendencję prób ścigania się z motocyklem w mieście - praktyzcnie zawsze odpuszczam i wyprzedzam debila na światłach, zostawiając go 6 albo i więcej puszek w tyle :)

Tzn że masz duży garaż w mieście i śwaitła w garażu .

Jakoś z powodu wiosny mi się głupoty trzymają . Ale to nie dział mechaniczny

Edytowane przez komir
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tzn że masz duży garaż w mieście i śwaitła w garażu .

Jakoś z powodu wiosny mi się głupoty trzymają . Ale to nie dział mechaniczny

Duzy, ale za maly na szczescie, na odcinkowy pomiar predkosci ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja na światłach nigdy nie odpuszczam, jak patrzę na te tępe paszcze co mrugają oczami w rytm muzy, którą molestują pół ulicy to odzywają się we mnie pierwotne instynkty :twisted: :lol:.

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się dałem raz podpuścić jak tylko kupiłem motocykl i od tej pory olewam ściganie. Tępole w puszce są bezpieczni, a ja mam się narażać dla ich radochy? Raz tak zrobiłem i poczułem się jak małpa, co się wygłupia, bo inni tego oczekują. Wredne uczucie. Pewnie, że jak warunki pozwalają, to jadę pierwszy ze świateł, ale dla siebie, a nie dresów z golfa.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×