Skocz do zawartości
mirkoslawski

XCut - XChallenge mirkoslawskiego

Recommended Posts

To konkretnie proszę bo z bb będziemy jechać w 3

Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardziej konkretnie mogę napisać pod koniec czerwca...Nie patrzcie ba mnie - umawiajcie się między sobą A ja najwyżej pojadę przy drugiej okazji ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki :)

A gdzie dokładnie? ;) pod koniec tygodnia będę na zlocie TCP za Warszawą A później nie wiem :)

Mirko No w końcu uda się zobaczyć i nowe cudo na żywo :)

P.S weź Tablety :beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj spędziłem jakieś 3-4h w garażu i efekt jest taki:

1) poprawiłem prawie całą elektrykę

2) zmieniłem kierunki z tyłu

3) dorobiłem podświetlenie tablicy + zmieniłem kąt tablicy na "drogowy"

4) zrobiłem czujnik światła stopu z przodu :)

Reasumując - zaoszczędziłem jakieś 400 PLN na elektryka, poznałem motór, jestem dumny z siebie, przegląd już przejdę :mouthshut: :grin:

Popsułem:

1) gwint w gnieździe jednej śruby mocującej bagażnik (ale na tyle głęboko, że to nie przeszkadza - zajmę się tym zimą)

2) palec

Spostrzeżenia:

1) w woli ciekawości - zerknąłem w filtr powietrza po zlocie TCP (kurz itp) - i okazało się, że mam gąbkowy filtr Touratech'a!!! Kuźwa - taki filtr jest super do offu i kosztuje jakieś 250 PLN! a to ciekawostka :) Musiałem oczywiście zamówić olej do nasączania po praniu ;) Na szczęście jak zlecałem serwis przed odbiorem motocykla, zleciłem sprawdzenie i ewentualną wymianę filtra, myśląc o "paipierowym" ale mechanik ładnie go nasączył powiedział, że "filtra nie zmieniałem, jest ok" - no to naprawdę jest OK :ok:

Ostatni NEWS - wygrałem licytację na allegro i jestem posiadaczem LeoVince Titanum :zabawa: :grin: :ok: w weekend założę i wypróbuję :witch: a mój MiVV tytanowy będzie na sprzedaż ale to w przyszłym tygodniu wystawię.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czujnik światła stopu z przodu? :-)

Ile za tego Titanium wylicytowałeś? ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czujnik światła stopu z przodu? :-)

Ile za tego Titanium wylicytowałeś? ;-)

No wiesz, że chodzi mi o czujnik hamulca przedniego, który zapala stop z tyłu :P

Za wydech z przesyłką 370 PLN ;) wiem, coś za tanio...ale w piątek sprawdzę, czy wtopa czy jednak nie :)

Edytowane przez mirkoslawski
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnie dwa dni to pobudka o 4.30 rano i 3/4h latania - coś pięknego! Zmieniłem wydech na LeoVince Titanum, jest ciszej i chyba nawet lepiej wygląda na motocyklu (waga wydechu 1,4 kg) :thumbsup:

Swoją drogą - właśnie zrobiłem na XCuT pierwsze 2000 km więc czas na małą recenzje:

Wcześniej jeździłem ciężkimi motocyklami więc mogę śmiało powiedzieć: można AT latać w offie ale PO CO? XCuT waży zalany jakieś 150 kg i to naprawdę czuć w terenie. Jazda w sypkim piachu czy w błocie powoduje tylko fun a ogranicza mnie tylko moja wyobraźnia a właściwie moja własna bojaźń bo motocykl prowadzi się jak po sznurku. Jedzie tam, gdzie chcę i to bez walki. Teraz widzę, jak można "latać" w offie a nie walczyć z ciężkim motocyklem i terenem.

XChallenge ma według mnie świetny silnik - pięknie ciągnie od dołu do odcięcia przy czym nie ma się wrażenia, że to go (silnik) męczy. Pięknie można jechać na 3 biegu 20 km/h po czym odkręcając manetę żwawo rozbujać się do 80 km/h bez dziury w mocy czy dławienia.

Zawieszenie - przód jak dla mnie bardzo dobrze radzi sobie z terenem, dobrze działają regulacje.

Tył - mam seryjną "poduszkę" - jak dla mnie nadąża za przodem i nie mam zastrzeżeń, radzi sobie i na asfalcie i w offie. Jedyne co - trzeba przyzwyczaić się do "podnoszenia" tyłu przy ostrym hamowaniu przodem.

Hamulce - teraz dopiero wiem, co to hamulce (wcześniej miałem spowalniacze) :thumbsup: Bardzo dobra dozowalność.

Spalanie - w offie 4,3 l/100 km, w mieszanym czyli 50 % on i 50 % off to samo a więc spalanie około 4 l/100 km mnie zadowala.

Minusy:

- ładowność a właściwie mocowanie bagażu. Trzeba się nagłówkować, jak go zamocować do motocykla. Jeździłem z rogalem i dałem radę tylko dzięki dorobieniu a'la stelażo-gmolo-podpórek.

- odkręcają się śrubki :mouthshut: :grin:

Więcej minusów nie znalazłem!

Po 2000 km (z czego pewnie jakieś 1000 km w offie):

- awarii brak :ok:

- zużycia oleju brak :ok:

- 2 koleżanki chciały mnie zaprosić na wspólne jeżdżenie, co wcześniej raczej w tak krótkim czasie (miesiąc) się nie zdażało...przypadek? :grin: :haha: :haha:

Parę fotek

20160612_062756.jpg

20160612_062820.jpg

20160612_071849.jpg

20160611_062317.jpg

20160611_062345.jpg

  • Like 12

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jaki masz aku?

Sprawdzę przy najbliższej okazji bo nie pamiętam...

Błotnik przedni od czego?

chyba akcesoryjny (do XCh) Acerbis...ale nie wiem na 100 %...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dawno mnie nie było ale postanowiłem się przypomnieć - tym razem zupełnie neutralnie (mam nadzieję), merytorycznie.

 

Od niedawna cieszę się stelażami i bagażnikiem, robionymi na moje zamówienie pod tegoroczną wyprawę. Z założenia miały odciążyć i wspierać subframe, chronić tłumik i dodatkowy bak, być dopasowane pod rotopaxy, mieć uchwyty troczne oraz...wyglądać ;)

 

Według mnie Ostry się spisał ;)

 

991846da8515746d.jpg

5b1b2b056eed7a79.jpg

8bd40ce775cab60d.jpg

8458ba4b7f647042.jpg

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i fajnie. Kolorystyka to rzecz gustu, konstrukcja sama się obroni (lub nie) po wyprawie. Mogło być inaczej rozwiązane to podparcie pod kanister, powiedzmy demontowalne. Nie przeszkadzało by wtedy w zastosowaniu sakw czy ew. kufrów. Gdzie kupowałś tego nibyrotopaxa, na allegro czy masz gdzieś taniej?

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Baniak a'la rotopax na allegro zakupiony - do testów.

 

Co do podparcia na kanister - w sumie nie pomyślałem o demontowalnych półkach...choć z drugiej strony nie zamierzam latać z kuframi (latam z rogalem + rollbag) a te półki są na tyle małe, że sakwą też nie powinny przeszkadzać...choć nie planuję z sakwami jechać.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pamiętaj jeszcze że ten subframe jest dosyć delikatny o stosunkowo niskiej nośności - lubi pękać, ważne żeby go nie przeładowywać.

Ile waży sam stelaż?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy - stelaż pcha do góry subframe a właściwie wspiera, bagażnik jest na "adapterze", który to jest dokręcony do subframe a stelaże i bagażnik to elementy modułowe (można je niezależnie zdejmować) dokręcone do tego "adaptera, który rozkłada nacisk i siły. Konstrukcja stelaży jest wzorowana na pomysłach zaczerpniętych z ADVRider i podpatrzonych tam rozwiązań wzmocnień ramy. Stelaże i bagażnik rozkładają ciężar głównie na dolny element subframe'u (dolne mocowanie) - generalnie właściwie subframe jest "pusty".

 

Nie ważyłem stelaża - potrzebuję wyprawówki więc wagę wliczyłem w koszta...ale jest solidny więc pewnie trochę waży.

Edytowane przez mirkoslawski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem czy dobrze widzę i rozumuję w tym przypadku, ale jego mocowanie jest u dołu do subframe-a, nad wahaczem (jak widać) i gdzieś u góry pod siedzeniem również do subframe-a, nie widać mocowania ewentualnie jeszcze gdzie indziej.

Z doświadczenia wiem, że subframe lubi również pękać przy mocowaniu go zaraz nad "komputerem", szczególnie jak jest przeciążony lub mocno eksploatowany przez osobę - dyplomatycznie mówiąc - cięższą niż wyliczył sobie i zaleca producent :default_icon_e_biggrin:

Najgorzej jak to wyjdzie daleko od domu, gdzieś w szczerym polu, w każdym razie radzę na to zwrócić uwagę :default_icon_cool:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy - przeczytałem milion postów na ADVRider...masz rację - ale nie jest to regułą. Ludzi na tych subframeach latają z plecaczkami (w sensie we dwie osoby) i nic się nie dzieje...a inni solo i pęknie. Jak ma piznąć to piźnie - nie znam motocykla, który gwarantuje bezawaryjność a te, które znam, psuły się najczęściej poza garażem...ufam BMW, że mnie dowiezie do domu - a jak subframe pier...e w trasie w krzakach, to będę się martwił.

 

Czytałem relacje o wyprawie 2 X z Angli na Magadan - nic nie pękło a subframe był seryjny. Czytałem o 30000 km tripie (w tym Syberia i Mongolia) - i też subframe wytrzymał :) Wierzę, że mnie też się uda - ale dziękuję Ci za "ostrzeżenie" ;)

 

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 Bo widzisz Dakarowy to jest tak: Kratownica to jest coś takiego co składa się z trójkątów i musi mieć nieparzystą liczbę ramion. W oryginale był 2 więc pękało, a teraz jest jedno więc jest nieparzyście i raczej gorzej nie powinno być - chyba, żeby było, ale to wie tylko czas na podstawie zawieszonego ciężaru oraz drgań jak też sposobu i terenu użytkowania  ;)

:default_icon_beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem, czy dobrze wyjaśniłem...stelaż i bagażnik nie "wisi" na subframe (górne mocowanie) - on opiera się o dolne mocowanie (to nad wahaczem) a górne mocowanie stabilizuje (pewnie też pod obciążeniem odbiera trochę ciężaru)...

nie wiem, jak to wytłumaczyć - robie co mogie ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×