Skocz do zawartości
Pawel

Kufry, gmole i stelaże

Recommended Posts

odswieze troche temat - zafundowalam mojemu GSowi gmole. Znalazlam pod Krakowem czlowieka, ktory takie cuda robi, taniej, niz akcesoryjne, a i nawet powiedzialabym, ze ladniejsze. Zrobie jutro zdjecie, to wkleje. W kazdym razie polecam, gdyby ktos potrzebowal.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

odswieze troche temat - zafundowalam mojemu GSowi gmole. Znalazlam pod Krakowem czlowieka, ktory takie cuda robi, taniej, niz akcesoryjne, a i nawet powiedzialabym, ze ladniejsze. Zrobie jutro zdjecie, to wkleje. W kazdym razie polecam, gdyby ktos potrzebowal.

Jeżeli chodzi o gmole, to wygląd na pewno jest ważny niemniej jednak dużo ważniejsza jest konstrukcja gmola, punkty mocowania i odpowiednia grubość rurek co oczywiście przekłada się na jego wytrzymałość. znane są przypadki "puszczenia" spawu przy przewrotce i uszkodzenia silnika.

Bądź dobrej myśli, człowiek na pewno wie co robi w końcu sprzedaje te cuda ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oj wierz mi, ze w tej kwestii nie mam zadnych zastrzezen. Robil nam wczesniej gmole do elek - jestem w szoku, ze tylu szlifom daly rade :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

[...] Zrobie jutro zdjecie, to wkleje. [...]

Czekamy! ;]

(i na PW zaglądnij :D - Larsson)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rasta, wyslalam Ci w tej sprawie maila, z tydzien temu.

Nie wiem czy robi stelaze, trzeba zapytac.

PS: i jak zwykle nie wiem jak tu zdjecie wkleic ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rasta, wyslalam Ci w tej sprawie maila, z tydzien temu.

Nie wiem czy robi stelaze, trzeba zapytac.

PS: i jak zwykle nie wiem jak tu zdjecie wkleic ...

Jakoś tak: http://f650gs.pl/top...djec-z-picassa/ , ale też nie potrafię

Wrzucacie np. na http://tinypic.com/

Można przy okazji zmienić wielkość, wersje na 15" i 17" przeważnie wystarczą.

Później kopiujecie ostatni link (bezpośrednio do zdjęcia) i wybierając 11 ikonkę od lewej ("grafika") wklejacie link.

A tego maila musiałem przegapić, już szukam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

napisz namiary na PW

I mi, i mi!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej ! :)

Czy ma ktoś jakiś godny polecenia kufer centralny z płytą montażową do Efki z 96r. pojemność ok 40l ?

Szukam czegoś na styl GIVI TREKKER, ale może niekoniecznie w takim przedziale cenowym :) będę również wdzięczny za wszelkie inne propozycje :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba jednak zdecyduję się na Givi trekkera 46l do mojej Efki .

No i teraz pytanie do posiadaczy Efek z płytami montażowymi pod monokey'a.

Możecie mi pomóc w znalezieniu w/w pasującej do Efki 96' w jakimś sklepie internetowym?

Czy ta płyta będzie pasować? www.defender.net.pl/product-pol-854-Plyta-M3-do-montazu-kufrow-Givi-Kappa-Monokey-na-Monoracku-typu-F.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możesz spróbować do Merty uderzyć. Zrobi pod twojego motka. Alu, a nie plastik - możesz też używać jako stelaż pod rolkę lub torbę jak zdejmiesz kufer.

Cena podobna.

http://mertaspecialparts.com/bagaznik-centralnyplyta-alu-honda-transalp-700/

Czyli ta płyta w Twoim linku enlil do transalpa bedzie pasowała też do Efki? Rzeczywiscie masz racje, lepiej z merty niż jakiś plastik kupować za tą samą cene ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli ta płyta w Twoim linku enlil do transalpa bedzie pasowała też do Efki? Rzeczywiscie masz racje, lepiej z merty niż jakiś plastik kupować za tą samą cene ;)

Nie. Czytaj ze zrozumieniem ;) Przecież napisałem wykona pod zamówienie.

Dałem link do płyty transalpa, żebyś wiedział jak te jego płyty wyglądają. Nie ma u siebie na stronie zdjęć płyty do eFki. Natomiast pod zamówienie myślę, że zrobi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie. Czytaj ze zrozumieniem ;) Przecież napisałem wykona pod zamówienie.

Dałem link do płyty transalpa, żebyś wiedział jak te jego płyty wyglądają. Nie ma u siebie na stronie zdjęć płyty do eFki. Natomiast pod zamówienie myślę, że zrobi.

Rzeczywiśćie, nie doczytałem, my bad ;) wygląda na to że muszę poczekać do 1 września, bo Pan Merta jest na urlopie :)))

A gdybym jednak chciał taki plastik monokey'a kupić na szybko, bo nie wiem jak z terminami u Pana Merty, to mógłbyś mi coś polecić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie znam się na mocowaniach. Wiem, tylko, że płyta ma mieć takie same zatrzaski jak kufer (żeby pasowały do siebie) ;) Niektórzy mieli problem z dopasowaniem płyty niededykowane do Fki - trzeba było kombinować. Dlatego poleciłem ci Mertę, ponieważ robi na zamówienie i nie są to zwykłe plastiki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rzeczywiśćie, nie doczytałem, my bad ;) wygląda na to że muszę poczekać do 1 września, bo Pan Merta jest na urlopie :)))

A gdybym jednak chciał taki plastik monokey'a kupić na szybko, bo nie wiem jak z terminami u Pana Merty, to mógłbyś mi coś polecić?

Termin na październik powinieneś spokojnie dostać, może Cię wciśnie i wcześniej bo to raczej mniej pracy niż gmole czy kufry.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przeglądanie 30-tu stron nie kusi więc wybaczcie jeśli odpowiedź na dręczące mnie pytanie już padła. Wyszukiwarka nic nie pokazała...

Zamierzam dokupić do gs650 kufry boczne i zastanawia mnie czy ich zamontowanie wpływa na komfort jazdy pasażera(ki).

W oko wpadły mi Givi Trekker, ale wydają się być nieco zbyt kanciaste. Podzielcie się proszę doświadczeniami.

A może lepiej pomyśleć o innym modelu Givi albo innym producencie? Nie macałem kufrów i raczej nie będę miał możliwości, więc wasze opinie będą mile widziane.

Edytowane przez zosta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

generalnie kufry w niczym nie przeszkadzają pasażerce, a jak dokupisz centralny, to może mieć na nim oparcie

2009-bmw-f-650-gs-left.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×