Skocz do zawartości
Pawel

Kufry, gmole i stelaże

Recommended Posts

i boki w cenie z pewxu

raczej w cenie niemieckiej... w Polsce jest taniej bo pewnie mają cofnięty licznik ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stelaż chyba uszkodzony. Czy ktoś potrafi powiedzieć czy ten zestaw jest do 00-03 czy poliftowych? I jakich części ewentualnie brakuje?

Z diagramu: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=0172&mospid=51601&btnr=46_0654&hg=46&fg=63&hl=3

wynikałoby, że oprócz śrub, podkładek i kołka brakuje jeszcze "płyty zamykającej" (nr 10). Ale na co jest w niej to półokrągłe "wycięcie"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poszukuje stelaza pod kufry aluminiowe do f650 gs singla nie zalezy mi na czasie bardziej mi zalezy na wykonaniu zeby byl mocny i stabilny prosil bym o podanie namiarow na kogos takiego u kogo robiliscie taki stelaz i wam sie sprawdzil pozdrawiam

Edytowane przez chalimon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przeczytałam chyba wszystko, co o gmolach było tu pisane, a z pytaniem jak przyszłam, tak dalej nie wiem.

chcę nabyć gmole do mojego moto, a jednocześnie nie chcę mieć "wozu pancernego". które gmole są ważniejsze - górne czy dolne? jak wysoko górne powinny sięgać?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i powstał problem, a jak się ubierasz to która część ubrania jest Ci ważniejsza: górna czy dolna? Potrafisz zdecydować? Zapewne zależy to od tego co w danym dniu będziesz robić: czy np. pójdziesz w pokrzywy czy też w deszcz na grzyby lub na ryby. Myślę, że z gmolami podobnie: te dolne głównie chronią silnik przy glebie, te górne - głównie plastiki, owiewki i tym podobne, co jest Ci ważniejsze do ochrony - musisz sama zadecydować. Oprócz ochrony gmole mogą mieć wartości wizualne, zależy kto i z której strony spojrzy. Jeśli gmole znacznie wystają na zewnątrz mogą również ochronić Twoje nogi przed przygnieceniem w razie gleby, której Ci nie życzę. Górne gmole sięgają pewnie do wysokości elementów, które mają chronić. Napisałem oczywiście moją opinię, z którą znawcy tematu niekoniecznie się zgodzą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tym chronieniem nóg to może być odwrotnie, lepiej niech zbytnio nie odstają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na dół najlepsze oryginalne gmole BMW. Chronią silnik, a odstają na tyle, że w razie czego motek opiera się na nich, kierownicy, a z tyłu na tłumiku dając szansę plastikom na przeżycie. Ja w takiej konfiguracji zaliczyłem parę gleb i szlifa, wszystko żyje. Górne gmole jako dodatek też są ekstra, ale to dodatek.

DSC_1104.JPG

DSC_0014.JPG

Edytowane przez JacekJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Górne gmole jako dodatek też są ekstra, ale to dodatek.

Pozwolę się z kolegą nie zgodzić. Co te Twoje dolne chronią? płytę pod silnikiem?

Ja mam górne i jak siekłem niechcący o betonowe płyty to się gmole porysowały, ale plastiki żyją.

No to Ci teraz "bosa noga" pomogliśmy :-D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Silnik chronią. Mogę pokazać kilka wgięć po uderzeniach. Motocykl po wywrotce ma podparcie w trzech punktach: gmole, kiera i tłumik. Plastiki nie szorują wtedy. Oczywiście na w miarę płaskim. Sprawdziłem to dokładnie niestety. A dolne uchroniły silnik na kamieniach kilka razy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki chopacy!

Jestem teraz tak mądra, jak wczoraj wieczorem :P

Oryginałów jak Jackowe jeszcze nie znalazłam, choć przyznam, że szukałam pobieżnie. Strasznie nudne te gmole :P Dziś wertuję buty :D

Jacek, na jakich kamieniach przydały się Twoje gmole? Takich "zwykłych" na polnej drodze czy bardziej w krzakach / hardcorowej drodze? Jak wiecie, dopiero zaczynam i bardziej obawiam się szlifów z zakresu położenia moto na placu treningowym, niż kamieni z sekcji hardcore.

Zwierzu, proszę, poka gmole ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zwierzu, proszę, poka gmole ;) ?!

Tak na pierwszej randce?

Edytowane przez agreSorek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Silnik chronią. Mogę pokazać kilka wgięć po uderzeniach. Motocykl po wywrotce ma podparcie w trzech punktach: gmole, kiera i tłumik. Plastiki nie szorują wtedy. Oczywiście na w miarę płaskim. Sprawdziłem to dokładnie niestety. A dolne uchroniły silnik na kamieniach kilka razy.

Jeśli przy upadku kierownica sie zegnie a bardzo czesto tak sie dzieje bo oryginalna jest z gównolitu to cała ta teoria bierze w łeb. Najlepiej miec gorne i dolne. Jesli asfalt lub polne drozki bez luznych kamieni to gorne wystarcza. Najwazniejsze aby mialy podparcie w 3 punktach a nie jak maja niektore 2 punkty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
...

Zwierzu, proszę, poka gmole ;)

Prawie jak pokaż blizny :D

Wysłane z BlackBerry za pomocą TapaTalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli przy upadku kierownica sie zegnie a bardzo czesto tak sie dzieje bo oryginalna jest z gównolitu to cała ta teoria bierze w łeb. Najlepiej miec gorne i dolne. Jesli asfalt lub polne drozki bez luznych kamieni to gorne wystarcza. Najwazniejsze aby mialy podparcie w 3 punktach a nie jak maja niektore 2 punkty.

rety! Jakiś konkret dla mnie :) Dzięki!

Dobrze widzę, że np te mają 3 punkty?

a) wyższe http://www.heed.com.pl/index.php/gmole-heed-do-gs-650-00-07

B) niższe http://holan.pl/pl/f650gsdakar-g650gssertao/1453-gmole-gorne-do-f650gs-dakar-mod-do-2003.html

Czy holany byłyby wystarczająco wysokie?

Przy okazji: heedy na zdjęciu są założone do Dakara - będą pasować do "zwykłego" małego GSa?

I jeszcze jedno, tym razem babskie, pytanie - wiecie może, czy heedy robią w srebrnym macie? Czarne mi nie pasują do malowania :P

Zwierzu, proszę, poka gmole ;) ?!

Tak na pierwszej randce?

Prawie jak pokaż blizny :D

Wysłane z BlackBerry za pomocą TapaTalk

A wy co takie rozbrykane? Ja tu próbuję merytoryczną dyskusję prowadzić!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znowu to trudne słowo na "m" :) Poprzedni właściciel mojego sprzętu miał mały ślizg na asfalcie, położył na lewą stronę (farba na pasach) . Blizny jakie zostały to: lekko przytarty błotnik, lusterko, ciężarek kierownicy, handguard i GÓRNY GMOL (taki jak TT), dolnej klatki jeszcze nie miałem. Plastiki całe.aeed5d53b3e71300dbab73898bae0121.jpg

Edytowane przez agreSorek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam taki jak Holana, tylko że wyrzeźbił je kolega Dakarowago. Wizualnie wyglądają "mocniej".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam tylko górny i podobny do sorrkowego. była gleba i jest ok. Dolny to chyba na jakiś ciężki teren - kamienie a raczej głazy ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak - słyszałem, słyszałem ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Poprzedni właściciel mojego sprzętu miał mały ślizg na asfalcie, położył na lewą stronę (farba na pasach) . Blizny jakie zostały to: lekko przytarty błotnik, lusterko, ciężarek kierownicy, handguard i GÓRNY GMOL (taki jak TT), dolnej klatki jeszcze nie miałem. Plastiki całe.aeed5d53b3e71300dbab73898bae0121.jpg

agreSorek, Ty masz holanowe gmole? Ale chyba górne i dolne, jak widzę. Na tych górnych był szlif boczny, o którym piszesz? Co znaczy "taki jak TT"?

Ja mam taki jak Holana, tylko że wyrzeźbił je kolega Dakarowago. Wizualnie wyglądają "mocniej".

A który to "rzeźbiarz"? Co prawda przeczytałam cały wątek, ale nie pamiętam i obawiam się, że bez ponownej lektury forum w zakresie gmoli (plis noł) do tego nie dojdę.

Znowu to trudne słowo na "m" :)

Jest miejsce na ploteczki i na czerpanie z magicznej czary waszego doświadczenia. pozwól mi na to drugie ;)

Ps. Gdzie ja mam ciężarek kierownicy? :(

Edytowane przez Cara Bosca

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ciężarek masz na końcu kiery z dwóch stron - UWAGA są dwa :) po jednym z każdej strony :)

TT - Touratech - taka firma od bajerków (ale nie tych z forum):)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×