Skocz do zawartości
Pawel

Kufry, gmole i stelaże

Recommended Posts

Co do centralnego mam wątpliwości, bo to sporo wystające stworzenie. Warto?

Wszystko zależy do czego będziesz chciał ich używać. jak masz kufry boczne szersze niż kierownica, to w mieście nie za bardzo pojeździsz między autami. Wtedy przyda się kufer centralny, a boczne zabierasz tylko na dłuższe trasy. Bez sensu natomiast kupować kufer centralny tylko po to, żeby pasażerka miała oparcie.

Jak pojedziesz z apsażerką w dłuższą trasę, to ciężko będzie się spakować do dwóch kufrów, ale z tyłu możesz dać rolkę lub torbę na bagażnik i wtedy nie potrzebujesz kufra centralnego.

najpierw pojeźdź trochę na motorku, a później będziesz się zastanawiał nad kuframi.

Edytowane przez enlil

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak też i myślę, że zamiast centralnego wygodniej przytroczyć torbę w razie potrzeby.Na krótkie trasy dostałem w komplecie miękką torbę na siedzenie i tankbaga.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak też i myślę, że zamiast centralnego wygodniej przytroczyć torbę w razie potrzeby.Na krótkie trasy dostałem w komplecie miękką torbę na siedzenie i tankbaga.

moze jestem inny ale dla mnie wazniejszy i bardziej funkcjonalny na codzien jest kufer centralny! w razie opadów, na zakupy (w markiecie;)) i dla pasazerki. Kufry boczne traktuje jako zło konieczne, idac zwiedzać nie musze ze soba targac kaska. Ze wzgledu na"pozyczalskich" zwykla torba nie zastapi ci zamykanego na zamek kufra! ale moze sie nie znam. Edytowane przez nokian66
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeżdząc z pasażerką - kufry centralny i boczne

jeżdżąc samemu - bez kufrów, wszystko pakuję w rolkę, na wyprawie, jak nie ma gdzie się przeprać, to okazuje się, że ... koszulka ma dwie strony, a potem jeszcze można ją wywietrzyć :-)

Kufry boczne są ciężkie, duże i w terenie nieporęczne, a motocykl, nawet mały Twin robi się wielką, ciężką krową.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do normalnej turystyki asfaltowej nie wyobrażam sobie jazdy z torbą w porównaniu do kufrów (centralny kufer jest bardzo przydatny!), żadna torba nie da Ci zabezpieczenia o jakim pisze Nokian - kufry zamykane są na klucz odchodzisz od motocykla bez stresu, że po powrocie nie zastaniesz bagażu.

Nie wszystkie kufry są szersze od kierownicy. Masz Twina - wiem że Vario BMW są drogie, ale może z czasem uda się trafić na jakieś używki gdzieś w sieci, a są o tyle lepsze np. od aluminiowych że można zmieniać ich szerokość/pakowność w zależności od potrzeb, a w "złożeniu podstawowym" są wymiarem równe kierownicy, jeżdżę z takimi "złożonymi" bocznymi i nie mam żadnego problemu w mieście w korkach (choć rzadko jeżdżę po mieście) :-P - tyle z mojej strony. ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie słuchaj dakarowego. Tak mu fajnie się jeździ z tymi kuframi, że je sprzedaje, a ze względu na to, że same kufry ciężko upchnąć, to sprzedaje razem z motkiem :lol:

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a temat wątku jest?

gapo

:roll:

jakoś się odzwyczaiłem, że admin trzyma się tematu :lol:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to się zacznij przyzwyczajać :beer:

Widzę, że zlot Cyklego nawet admina zmobilizował :D

To dobrze. Trochę porządku nikomu jeszcze nie zaszkodziło :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie słuchaj dakarowego. Tak mu fajnie się jeździ z tymi kuframi, że je sprzedaje, a ze względu na to, że same kufry ciężko upchnąć, to sprzedaje razem z motkiem :lol:

Znowu teoretyzujesz, może zacznij w końcu podpierać się faktami i to najlepiej z własnego podwórka Enlil ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znowu teoretyzujesz, może zacznij w końcu podpierać się faktami i to najlepiej z własnego podwórka Enlil ;)

Dakarowy, trochę ironii jeszcze nikomu nie zaszkodziło ;)

Co do faktów z własnego podwórka, to mam oryginalne kufry BMW. Nie są to Vario i nie powiększają się na życzenie :) Ale w mieście i w trasie spisują się znakomicie. W ogóle nie zauważasz, że są. Lecz w teren szkoda z nimi się pchać. Dlatego teraz jestem na etapie wyboru czegoś materiałowego. Wiadomo, że sakwy lub rogal nie chronią przed złodziejami, może gorzej wyglądają, ale są lekkie i nie trzeba na nie uważać w terenie.

Co do twoich kufrów, to Vario są jednym z najlepszych rozwiązań, ale na czarne. Nowe kosztują ponad 5 tys. więc na pewno są wartościowym dodatkiem.

Twój motek polecałem zresztą kilku znajomym :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...

Twój motek polecałem zresztą kilku znajomym :)

no to masz szczęście... :lol: :beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no to masz szczęście... :lol: :beer:

co inaczej to wiesz :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale wracając do bagażu to na jednej czeskiej stronie, no bo na jakiej innej można znaleźć coś równie ciekawego :D, trafiłem na torbę do przewozu i tu uwaga: mazlíčka, kočku, psa, velblouda :lol:

Jak by ktoś potrzebował to niżej lineczka :beer:

http://www.motogaraz...otocyklu-p26059

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kojarzycie, czy kufry Kappa K33N

K33N_5_400.jpg

pomieszczą kask integralny?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kojarzycie, czy kufry Kappa K33N

K33N_5_400.jpg

pomieszczą kask integralny?

Nie pomieszczą ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pomieszczą kask integralny?

ani do Kappa K33 / GIVI V35

kappa_k33.jpg

ani do Kappa K40 / Givi E41

kappa_k40.jpg

kask nie wejdzie

Celuj w Kappa K49 / GIVI V46

0.0.1.k49nt.jpge

i reszte topcase, szczegóły na stronie www.motobagaz.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki. Mam Kappa K46 jako topcase i 2 kaski na styk wchodzą (XR1100 skorupy rozmiar S).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale to Ty sprzedajesz? Bo jeśli nie to mamy taki wątek na forum ("kącik szperacza" się dla przykładu zwie), po co zakładasz nowy?

Poczytaj trochę forum, zorientuj się gdzie co jest i wtedy ewentualnie zakładaj nowe, takie których nie ma ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×