Skocz do zawartości
Pawel

Kufry, gmole i stelaże

Recommended Posts

Ahaaaa! ;) Dzięki. Jak skończę podkordłowy areszt domowy z tytułu L4, to pójdę zobaczyć, czy mam, tego ciężarka :D

O, TT kojarzę z nazwy, tylko skrót mi nic nie mówił. Poza audicą :P

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A który to "rzeźbiarz"? Co prawda przeczytałam cały wątek, ale nie pamiętam i obawiam się, że bez ponownej lektury forum w zakresie gmoli (plis noł) do tego nie dojdę.

Jest taki koleś na forum : Dakarowy. I ten koleś ma kolegę (to akurat jest dziwne, no ale twierdzi że ma), i to ten rzekomy jego kolega rzeźbi gmole (kiedyś rzeźbił, teraz nie wiem).

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już nie rzeźbi ... gmoli... ale nadal jest moim kolegą :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te od heeda pasują do zwykłego gs - mamy takie. O kolor pytaj bezpośrednio w heedzie bo nie chcę wprowadzać w błąd. Z moich testów - glebiąc stojącego motka nawet przy max skręconej kierownicy - motek nie dotyka gmolami gleby, ale dotknie jeśli kierownica się ugnie, czy wyglebi na nierównym terenie - więc warto założyć. Dolnych nie mamy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Już nie rzeźbi ... gmoli... ale nadal jest moim kolegą :lol:
no i po ptokach ;)

Podsumowując: przy takiej "zwykłej" (wiem, marne określenie) glebie, wnioskuję, że ochrona silnika jest mniej istotna.

Wygląda na to, że bierę górne gmole. Teraz jeszcze wybrać które. A jak dorosnę do rumuńskich rzek, to przemyślę temat dolnych.

Dziękuję wszystkim za "pomórz" :*

Teraz możemy plotkować ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale o czym ? o gmolach to rozumiem ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No jak.. o butach :)

Znalazłaś? Jeśli tak to czas avatar zmienić :D

A co do gmoli - teraz doczytałem że z Katowic jesteś - jak chcesz zobaczyć jak leżą gmole heeda, podjedź do Orzesza - Monika chętnie motka pokaże, a ja mogę go pokazowo przewrócić ;)

Edytowane przez arthurr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale o czym ? o gmolach to rozumiem ;-)

Mówisz i masz :D

A czy jak wezmę np. górne z heeda, a później zamarzą mi się dolne z holana, to czy pierwsze nie zajmą miejsca na mocowanie tych drugich? Czy mam sobie tym głowy nie zaprzątać? :P

No jak.. o butach :)

Znalazłaś? Jeśli tak to czas avatar zmienić :D

Chyba znalazłam, przynajmniej na dziś :D W ogóle, to strasznie brzydkie te buty na moto, a turystyczne to już w ogóle :P Póki co głosuję na SIDI fusion.

Avatara na razie nie zmieniam. Jest koncet na inny, ale jeszcze nie tera.

A co do gmoli - teraz doczytałem że z Katowic jesteś - jak chcesz zobaczyć jak leżą gmole heeda, podjedź do Orzesza - Monika chętnie motka pokaże, a ja mogę go pokazowo przewrócić ;)

Oooo, dziękuję bardzo. NARPIERW się dowiem, czy robią w srebrne (już napisałam), a później będę myśleć dalej ;) Pokazowa przewracajka brzmi kusząco :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wg mnie możesz założyć w pierwszej kolejności górne a potem dołożyć dolne.

Sidi ? proponuję adventure - nie wiem czy produkuję małe rozmiary

Avatar -

513f0f97d409e2_95539766.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki chopacy!

Jestem teraz tak mądra, jak wczoraj wieczorem :P

Oryginałów jak Jackowe jeszcze nie znalazłam, choć przyznam, że szukałam pobieżnie. Strasznie nudne te gmole :P Dziś wertuję buty :D

Jacek, na jakich kamieniach przydały się Twoje gmole? Takich "zwykłych" na polnej drodze czy bardziej w krzakach / hardcorowej drodze? Jak wiecie, dopiero zaczynam i bardziej obawiam się szlifów z zakresu położenia moto na placu treningowym, niż kamieni z sekcji hardcore.

Zwierzu, proszę, poka gmole ;)

pozwolę sobie się nie zgodzić z przedmówcami, dokładanie gmoli to dokładanie kg, które będą Ci przeszkadzać na placu treningowym, moto będzie cięższe, szersze, mniej poręczne = trudniejsze w nauce. Osobiście założyłbym dobre (stalowe, aluminiowe) handbary dla ochrony klamek i dłoni i ewentualnie wymienił oryginalną płytę aluminiową pod silnikiem na lepiej chroniącą - nie wiem kto robi takie płyty do tego modelu motocykla,trzeba by poszukać, ja swoją ściągałem z DE i bardzo fajnie chroni silnik (na asfalcie i w terenie) - sprawdzone niestety.

ale to tylko moje osobiste zdanie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wg mnie możesz założyć w pierwszej kolejności górne a potem dołożyć dolne.

Tak zapewne będzie.
Sidi ? proponuję adventure - nie wiem czy produkuję małe rozmiary
Łomatko i córko, jakie to pieroństwo drogie ;) Gdybym chciała tyle wydać na (brzydkie :P ) buty, to szłabym w Daytony ;)
Avatar -

513f0f97d409e2_95539766.jpg

Jaaaki słodziak! Mam nadzieję, że nie będziecie mnie chcieli stąd wykopać, bym do takich min zmuszona była ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I ja się nie zgodzę :)

górne powinny ochronić nogi przy parkingówce - moto ich nie przygniecie

moje osobiste - post neutralny :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

we wrocu można je kupić za 1200,- naprawdę warto

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pozwolę sobie się nie zgodzić z przedmówcami, dokładanie gmoli to dokładanie kg, które będą Ci przeszkadzać na placu treningowym, moto będzie cięższe, szersze, mniej poręczne = trudniejsze w nauce. Osobiście założyłbym dobre (stalowe, aluminiowe) handbary dla ochrony klamek i dłoni i ewentualnie wymienił oryginalną płytę aluminiową pod silnikiem na lepiej chroniącą - nie wiem kto robi takie płyty do tego modelu motocykla,trzeba by poszukać, ja swoją ściągałem z DE i bardzo fajnie chroni silnik (na asfalcie i w terenie) - sprawdzone niestety.

ale to tylko moje osobiste zdanie

No i po pełnej jasności w temacie ;) Red, czy takie handbary ochronią tylko klamki i dłonie, czy moto również? Płyta alu będzie chronić co?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

we wrocu można je kupić za 1200,- naprawdę warto

Falcon, tyle że Fusiony mogę nabyć za połowę tego. A biorąc pod uwagę, że muszę jeszcze wydać na

1. kask 2. rękawice 3. kurtkę 4. spodnie 5. gmole 6. przednią oponę 7. cokolwiek jeszcze wyjdzie na serwisie 8. rejestrację pojazdu 9. przegląd 10. oc 11. egzamin na prawo jazdy 12. nowe papiery po zdanym egzaminie 13. pcc

to staram się nie szastać piniendzmi ;)

agreSorek - ten niebieski. ale tylko w komplecie z lusterkami :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i po pełnej jasności w temacie ;) Red, czy takie handbary ochronią tylko klamki i dłonie, czy moto również? Płyta alu będzie chronić co?

klamka to dosyć ważna sprawa, szczególnie ta z prawej strony :)

handbary mogą też (częściowo) ochronić kierownice przed wygięciem - handbar jest zamocowany do kierownicy w dwóch miejscach więc siła uderzenia będzie się "rozchodzić" w dwóch miejscach,

płyta pod silnikiem przede wszystkim chroni silnik, nie wiem jak jest w modelu F650GS ale u mnie w oryginale nie było płyty, dokupiłem płytę BMW i oprócz tego, że dobrze wyglądała to nie chroniła silnika, dopiero płyta od "rzemieślnika" usatysfakcjonowała mnie,

ale może być tak, że płyta pod Twoim silnikiem jest ok - nie znam tego modelu

I ja się nie zgodzę :)

górne powinny ochronić nogi przy parkingówce - moto ich nie przygniecie

moje osobiste - post neutralny :)

Szanowny Forumowiczu :lol: przy parkingówce najczęściej jest tyle czasu (sprawa nie dzieję się dynamicznie), że można spokojnie zabrać nogę - post neutralny :)

ogólnie to warto też poćwiczyć zeskakiwanie / uciekanie z motocykla w czasie wywrotek

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

klamka to dosyć ważna sprawa, szczególnie ta z prawej strony :)

handbary mogą też (częściowo) ochronić kierownice przed wygięciem - handbar jest zamocowany do kierownicy w dwóch miejscach więc siła uderzenia będzie się "rozchodzić" w dwóch miejscach,

płyta pod silnikiem przede wszystkim chroni silnik, nie wiem jak jest w modelu F650GS ale u mnie w oryginale nie było płyty, dokupiłem płytę BMW i oprócz tego, że dobrze wyglądała to nie chroniła silnika, dopiero płyta od "rzemieślnika" usatysfakcjonowała mnie,

ale może być tak, że płyta pod Twoim silnikiem jest ok - nie znam tego modelu

Na zdjęciu widzę, że jakąś tam płytę mam ;)
Szanowny Forumowiczu :lol: przy parkingówce najczęściej jest tyle czasu (sprawa nie dzieję się dynamicznie), że można spokojnie zabrać nogę - post neutralny :)

ogólnie to warto też poćwiczyć zeskakiwanie / uciekanie z motocykla w czasie wywrotek

Ale z rzucaniem moto czy bez? Bo jak ja mam ciepać swoim skarbem, to ja nie gram :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z rzucaniem, ma być wiarygodnie. Masz pierzynę?

Mam! ale wyleżaną :( od niedzieli leżę :( i co tera?

Heedy nie robią srebrnych gmoli do małego GSa :( za to szybko odpisują ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Szanowny Forumowiczu :lol: przy parkingówce najczęściej jest tyle czasu (sprawa nie dzieję się dynamicznie), że można spokojnie zabrać nogę - post neutralny :)

ogólnie to warto też poćwiczyć zeskakiwanie / uciekanie z motocykla w czasie wywrotek" - coś mi nie cytuje :(więc "na piechotę")

miałem taką glebę w ubiegłym sezonie i to był moment :) gdyby nie górny gmol byłoby po kolanku, a tak tylko nowy lakier :)

ćwiczyć - trzeba racja

Są dwie szkoły - falenicka i otwocka ;-) :beer:

Edytowane przez FALCON
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy handbarach istnieje małe prawdopodobieństwo, że podczas przelatywania przez kierownicę ręka może tam wpaść. Ogólnie przy jakimkolwiek orurkowaniu moto na około lampy też. Rurki to jest kwestia czy się umie jako tako jeździć. Aczkolwiek może być i tak, że i doświadczonemu się zdarzy zamotać oczywiście. Na początku zabawy w motocykle to się parkingówki wali najczęściej a wtedy nogę się raczej zdąży zabrać. Trzeba tylko pamiętać, żeby się nie siłować na chama. Jak już leci to go zgasić i jak najdelikatniej położyć. Przy glebach na prędkości (praktyki całe szczęście mam niewiele i mam nadzieję, że tak zostanie ale parę razy się zdarzyło) to raczej ważniejsze jest, żeby jak się już go puszczasz (albo Cię zdejmuje) to żeby się nigdzie nie zaczepić o jakieś rurki, kufry, stelaże czy inne wystające elementy. I jak widzisz, że w coś uderzysz to proponuje wstać. A w temacie parkingówek to zapamiętać sobie, żeby przy taczaniu się nigdy nie naciskać przedniego hamulca przy skręconej kierownicy. Ja mam górne małe gmole i parę razy mi się wywracał i tylko taką nakrętkę czy coś co jest na końcach kierownicy zgubiłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra troche pomieszam.... Jak pisał red w pewnym momencie można dość łatwo jest przegiąc z kilogramami. Waga rośnie a poręczność maleje. Chłopaki są dobrze zbudowane to im to nie przeszkadza. Dla drobnej kobitki kazdy dodatkowy kilogram bedzie odczuwalny.

Gmole górne.

Miałem te z Holana. Podparte w 3 punktach (zaznaczone na foto). Nie za wielkie a jednoczesnie naprawde mocne. Dobry kompromis miedzy waga a funkcjonalnością.

gmole%2Bdakar.JPG

Jedyna wada tych HOLANowskich przynajmniej w moim wypadku to słabe dopasowanie. Musiałem sam troche podoginać. Koledzy wspominali o podobnych z TouraTecha. Dla mnie mają jednak zasadniczą wade - mianowicie brak 3ciego punktu podparcia.

Na tej fotce widać to bardzo dobrze:

01-300-5161-0_i_01.jpg

Gmole HEEDa wyglądają pancernie ale mnie osobiscie sie nie podobają ze wzgledu na wielkość, grubość, wage. Są wielkie i psują wygląd motocykla. Wyglądają jakby zostały zrobione na większe moto ;). Tak samo te Z hepco & becker są po prostu brzydkie. Wielkie i odstające.

Gmole dolne:

Za zadanie mają chronić przede wszystkim silnik. W niektórych GSach np w moim pod płytą też znajdował sie regulator napięcia.

71-60-7-653-858.jpg

Ten gmol z fotki to akcesoryjny z BMW. Jest bardzo wytrzymały i dobrze chroni ale dość cięzki - 3,5kg. Sporo. Nie ma jednak lepszej ochrony. Kolejny plus to pasujące oryginalne otwory w motocyklu do montażu. Nie koliduje z górnymi gmolami HOLANa czy TT.

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem była by akcesoryjna duża płyta pod silnik w miejsce oryginalnej - taka np jak mam w swoim XC

xchallenge02.JPG

Nigdzie jednak nie natknąłem sie na gotowe tego typu produkcje do F650GS / Dakar. Podejrzewam, ze głównym problemem tutaj bedzie zamocowanie takiej płyty. Brak jest "gotowych miejsc" do montażu. Trzeba by samemu coś opracować albo dać fachowcowi - np taki Merta zna sie na rzeczy. Niestety bedzię drożej bo to nie seryjnie klepany gotowiec, ktorego mozna kupic z drugiej reki.

Oprócz tych co podałem Touratech robie jeszcze coś takiego:

01-051-0533-0_i_01.jpg

Tego typu produkcje jednak całkowicie bym odradzał. Ochrona skromna i jednocześnie niebezpieczenstwo zrobienia sobie krzywdy. Przy opartej stopie na podnóżku rurka przebiega dokładnie na wysokości kostki. Strach pomyśleć co może sie wydarzyć jesli noga zostanie przy przewrotce. Poza tym nie wiem czy nie będzie przeszkadzac podczas jazdy.

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się również czy nie wystarczy Ci oryginalna płyta bez dodatkowych gmoli dolnych. Na gleby parkingowe/ postojowe powinna wystarczyć.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×