Skocz do zawartości
Pawel

Kufry, gmole i stelaże

Recommended Posts

super dzięki :) taki też sobie sprawię. a posłucham i w lasy zamontujemy tobołek.

najpierw niech nadejdzie, pojawi się gdzieś moje moto!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(...) najpierw niech nadejdzie, pojawi się gdzieś moje moto!

To Ty zaczynasz od kupna kufra :?: :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z tym się nie spieszy ;) ale robię research, potem nie będzie czasu.

poza tym, uprzyjemniam sobie czekanie na moto robieniem innych zakupów :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ile to na PLN?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moze lepiej byłoby założyć temat pt. "aktualne promocje w sklepach motocyklowych" i wrzucać linki do całej promocji?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moze w kaciku szperacza?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

może ktoś wrzucić foty z kufrem Givi ok 46L? bo ten Maxia E55 jednak jest niezłą lodówką i wolę coś mniejszego. najchętniej BMW 31L.... a jak nie ten to może Givi 46L? tylko najpierw chcę zobaczyć jak proporcje się mają do małego gs'a :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widziałem ostatnio sakwy boczne- każda po 40-45l. Jakie są największe kufry (najchętniej jakiejś normalnej firmy)?

I tak zamo? czy jakaś firma "nie krzak" robi duże Top-Case'y o regularnych kształtach? Niby ten 62l, który miałem, był fajny, ale wolałbym do następnego moto jakieś regularne pudła- chyba na którymś zdjęciu u Leff'a widziałem TopCase, który wyglądał na bardzo pojemny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

może ktoś wrzucić foty z kufrem Givi ok 46L? bo ten Maxia E55 jednak jest niezłą lodówką i wolę coś mniejszego. najchętniej BMW 31L.... a jak nie ten to może Givi 46L? tylko najpierw chcę zobaczyć jak proporcje się mają do małego gs'a :)

Tu w razie jak byś chciała zobaczyć jak wygląda GS z "lodówką" :twisted:

Ja nie wiem, ale jak jadę na zakupy do sklepu, to nawet bagietka wchodzi, tylko ją składam ;-)

IMAG0196.jpg

IMAG0194.jpg

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widziałem ostatnio sakwy boczne- każda po 40-45l. Jakie są największe kufry (najchętniej jakiejś normalnej firmy)?

I tak zamo? czy jakaś firma "nie krzak" robi duże Top-Case'y o regularnych kształtach? Niby ten 62l, który miałem, był fajny, ale wolałbym do następnego moto jakieś regularne pudła- chyba na którymś zdjęciu u Leff'a widziałem TopCase, który wyglądał na bardzo pojemny.

Leff ma vario ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bajerku,

no właśnie ja chyba nie chcę aż takiej lodówki :) przekonałam się o tym dzięki Twoim zdjęciom. zastanawiam się, czy między E55 a 46L jest duża różnica - pewnie niewielka... w trasy będę brać sakwy - a dużo będę jeździć po wawce.

mi taki 35-40L by pasował :)

myslę o oryginalnym do Gs650 - 31L

http://www.motobagaz.pl/kufer-givi-v46t-tech-czarny-46-litrow-p-1746.html

http://www.motobagaz.pl/kufer-givi-b33n-czarny-33-litry-p-2272.html

Edytowane przez MeJustine

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie pytanko - czy ktos ma GiVI E470 - zmieszczą się ta 2 integralne kaski? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bajerku,

no właśnie ja chyba nie chcę aż takiej lodówki :) przekonałam się o tym dzięki Twoim zdjęciom. zastanawiam się, czy między E55 a 46L jest duża różnica - pewnie niewielka... w trasy będę brać sakwy - a dużo będę jeździć po wawce.

mi taki 35-40L by pasował :)

myslę o oryginalnym do Gs650 - 31L

http://www.motobagaz...row-p-1746.html

http://www.motobagaz...try-p-2272.html

No to ten Givi 33 litery jest chyba poręczny :-)

zawsze litr i ćwiartka wejdzie ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

E30 :) Fajna jednoosobówka :)

p90903734234639.jpg

p90903724222064.jpg

Edytowane przez Marcin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzięki mehow - aż sobie westchnęłam do Dakara :)

czyli jednak ten najmniejszy będzie chyba lepiej pasował do mojego Gsika :) - dzięki za help!

a co myslkicie o takim? zna ktos tą firme?

http://www.4ride.pl/index.php/test/bagaz/kufry/kufer-typu-top-case-shad-33.html

Edytowane przez MeJustine

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mehow - jak oceniasz kufer Twoj? Nadaje się na dluższe trasy? Mam okazje taki kupic w dobrej cenie ale musze jeszcze sprawdzic, czy dwa integrale wejdą ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do jazdy szosowej jest ok. Dwa integrale powinny wejść, ale nie próbowałem. Zwróć uwagę, że ma zapięcie monolock stosowane raczej w maxiskuterach. Kufry z monokey mają chyba większą nośność, ale do kappy wkładałem sporo rzeczy i nie było problemu. Jeśli chciałbyś używać go tez w trudniejszych warunkach to szukałbym czegoś wytrzymalszego. Do tego po jeździe w błocie syf z tylnej opony lubi osiadać na mechanizmie zamykana (widać na fotce), co nieraz utrudnia jego zamknięcie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Leff ma vario ;)

Dobrze, że leff ma vario, a nie jest wariot. ;)

Fulltopowo - potwierdzam, że posiadany przeze mnie kufer jest bardzo, bardzo fajny, chociaż posiada pewne wady.

1. Jak jest pusty, to wejdzie 1 garnek i zostaje trochę miejsca na to i owo. Moim zdaniem mogłoby być lepiej, ale nie narzekam.

2. Po 2 latach użytkowania lekko wyrobiły się zaczepy z tworzywa. Nic wielkiego, ale kufer złapał delikatny luz przy szarpaniu łapą (Alika, Bajera, innych) albo moją dłonią... :lol: ;) Pomogły kawałki dętek rowerowych. :)

3. Płyta pod kufer składa się z 2 elementów - na wierzchu plastikowego, a pod spodem metalowego (blacha z przetłoczeniami). Zdejmując ostatnio kufer i płytę dostrzegłem, że blacha jest lekko popękana w okolicy spawów przy tulejach na śruby. Dramatu nie ma, ale wkrótce zapisuję się na kurs spawacza. :)

4. Waży chyba tyle, co aluminiowy, ale w blaszakach nie było vario.

5. Więcej grzechów na razie nie pamiętam.

Poza tymi duperelami, same ahy i ohy... :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Bajerku, no właśnie ja chyba nie chcę aż takiej lodówki :) przekonałam się o tym dzięki Twoim zdjęciom. zastanawiam się, czy między E55 a 46L jest duża różnica - pewnie niewielka... w trasy będę brać sakwy - a dużo będę jeździć po wawce. mi taki 35-40L by pasował :) myslę o oryginalnym do Gs650 - 31L http://www.motobagaz.pl/kufer-givi-v46t-tech-czarny-46-litrow-p-1746.html http://www.motobagaz.pl/kufer-givi-b33n-czarny-33-litry-p-2272.html
Oczywiście zależy, co chcesz wozić, ale ja na początku, zanim kupiłem tamtego chinola, to miałem Kappę 34l i było to komicznie mało- wszedł jeden kask enduro, albo jeden szczękowy i kilka drobiazgów. Ja szukam kufra, w którym położę na płasko minimum przedmiot o parametrach[cm]: 50x35x20, bo jazdy z laptopem na plecach najnormalniej nie znoszę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×