Skocz do zawartości

Recommended Posts

W weekend wymieniłem kierę i wreszcie jeżdżę prosto ;)

Niestety muszę się jeszcze zastanowić nad sposobem podłączenia grzanych manetków.

W modelu od którego kupiłem kierę jest duuuża różnica. Zastanawiam się teraz jak je podłączyć, mam:

2 manetki z kablami "+" i "-", przełącznik z prawej strony z 3-ma kablami, a w motku, po rozkręceniu całej góry (plastiki, airbox, aku, uchwyt pod aku i dojściu do przekaźników) okazało się, że niemam możliwości podłączenia tam manetek ;)

Czy macie jakieś pomysły jak to zrobić :?:

Przy przełączniku są 3 kable i 3 pozycje:

0 - wyłączony.

1 - zamknięty obwód na 2-ch kablach.

2 - zamknięty obwód na wszystkich 3 kablach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukałeś w okolicy zbiornika, pod komputerem centralnym?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tam nie, bo wszystkie przekaźniki są z przoda tuż przed aku ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, ale nie od manetek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to będę musiał zajrzeć

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bajer jak tam twoje manetki? Odkupiłem manetki od Dyrotona gdyż zobaczyłem że mam kiere przystosowana do tych manetek, jest otwór od spodu w kierze. Pozostała kwestia podłączenia elektrycznego, czy znalazłeś wtyki do tych kostek, od manetek i przełącznika w instalacji motka (mój z 2003 roku) czy ciąć te kostki i podłączać na krótko do akumulatora?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jest tu na forum ktos, kto montowal grzańce do starszej Efki? Mysle o zestawie OXFORD do montowania w zime, jak bedzie czasu troche wiecej :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jest tu na forum ktos, kto montowal grzańce do starszej Efki? Mysle o zestawie OXFORD do montowania w zime, jak bedzie czasu troche wiecej :)

Anastazja a po co Ci ktoś kto montował Oxfordy do starszej efki? w instrukcji Oxfordów jest wszystko jak krowie na rowie napisane jak podłączyć, nie ma tam żadnej filozofii, skoro ja podłączyłem to Ty chyba? tym bardziej sobie poradzisz, jak mniemam ;) samoloty składasz a manetek nie podłączysz? :) całość podłączasz pod aku, a instalacje to sobie chyba poprowadzisz sam? czy nie? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jasne, ze podłączę. Ale zawsze warto mieć możliwość dopytania kogoś o szczegóły, jakieś sprawdzone rozwiązania itp. No a jak Ty podlaczyles, to Anasatazja sobie na pewno poradzi :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bajer jak tam twoje manetki? Odkupiłem manetki od Dyrotona gdyż zobaczyłem że mam kiere przystosowana do tych manetek, jest otwór od spodu w kierze. Pozostała kwestia podłączenia elektrycznego, czy znalazłeś wtyki do tych kostek, od manetek i przełącznika w instalacji motka (mój z 2003 roku) czy ciąć te kostki i podłączać na krótko do akumulatora?

Bezpośrednio do aku to raczej bym rozważył. Zdarza mi się, że zapominam wyłączyć grzanie i gdyby było pod aku, to bateria dawno poszłaby się brutalnie kochać...;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz rację, nawet pomyślałem że , jak gdzieś na forum było, żeby pod stacyjkę - to też nie bo po przekręceniu kluczyka od razu idzie pobór na manetki i przy słabszym akumulatorku nie odpalimy motka. Kurde nie lubię babrać się w elektronice. Jak by ktoś miał możliwoś to poprosze o foty gdzie macie wpięte te kostki od manetek i przełącznika.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pod stacyjkę może być, rzecz w tym, żeby nie żarło prądu gdy moto wyłączone. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mozna jak najbardziej do aku ale z przekaznikiem. Aby sie wlaczaly dopiero po zaplonie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bajer jak tam twoje manetki? Odkupiłem manetki od Dyrotona gdyż zobaczyłem że mam kiere przystosowana do tych manetek, jest otwór od spodu w kierze. Pozostała kwestia podłączenia elektrycznego, czy znalazłeś wtyki do tych kostek, od manetek i przełącznika w instalacji motka (mój z 2003 roku) czy ciąć te kostki i podłączać na krótko do akumulatora?

No ja mam problem, bo nie mam żadnego przekaźnika do podłączenia manetek. Będę musiał coś wykombinować. Do aku bezpośrednio nie mogę podłączyć, bo mam 2 moce grzania. jak podłączę tylko na on/off, to będzie cały czas dawało na maxa :x

Więc muszę coś wykombinować, jakiś przekaźnik, czy cuś :-(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ja mam problem, bo nie mam żadnego przekaźnika do podłączenia manetek. Będę musiał coś wykombinować. Do aku bezpośrednio nie mogę podłączyć, bo mam 2 moce grzania. jak podłączę tylko na on/off, to będzie cały czas dawało na maxa :x

Więc muszę coś wykombinować, jakiś przekaźnik, czy cuś :sad:

A może podłączyć do głównego przekaźnika? - tego między aku a główką ramy?

Jest nominalnie rozwarty, dodatkowo rozwiera się na czas rozruchu - jeśli wytrzyma dodatkowy prąd do manetek, to idealne rozwiązanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak nie to zwykly przekaznik za kilka zl i tez bedzie dzialal. Dobrze by bylo sprawdzic czy w tym momencie jak sie zostawi manetki wlaczone to po podlaczeniu zasilania czy sa na ON czy OFF. Jeżeli OFF to nie ma większego znaczenia przez jaki przekaźnik będzie szło

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak, ale nie zapomnijcie jeszcze, że są 2 stopnie grzania, więc zwykły przekaźnik chyba raczej nie wystarczy :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zwykły przekaźnik ma jakieś 40A. Nie wiem ile manetki potrzebują.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napiszę jeszcze raz, dla potomności.

Ja mam podłączone gniazdo i grzane manetki (przypomne że mam suzi a tu takich extrasów w standarcie nie ma :-)) pod przekażnik który się załącza po włączeniu świateł. Jako że świateł wyłączyć się nie da można przyjąc ze obwód działa po zapłonie. Jeżeli chodzi o przekaźnik to kupiłem najzwyklejszy z 4 pinami. Na pinach są oznaczenia cyfrowe a podłaczone mam tak:

- 85 "-" aku

- 87 "+" manetki + gniazdo

- 30 "+" aku (na tym kablu mam bezpiecznik)

- 86 "+" światła

Załatwia to sprawe poboru prądu po wyjęciu kluczyka.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napiszę jeszcze raz, dla potomności.

Ja mam podłączone gniazdo i grzane manetki (przypomne że mam suzi a tu takich extrasów w standarcie nie ma :-)) pod przekażnik który się załącza po włączeniu świateł. Jako że świateł wyłączyć się nie da można przyjąc ze obwód działa po zapłonie. Jeżeli chodzi o przekaźnik to kupiłem najzwyklejszy z 4 pinami. Na pinach są oznaczenia cyfrowe a podłaczone mam tak:

- 85 "-" aku

- 87 "+" manetki + gniazdo

- 30 "+" aku (na tym kablu mam bezpiecznik)

- 86 "+" światła

Załatwia to sprawe poboru prądu po wyjęciu kluczyka.

No i wlasnie o to mnie chodzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koledzy a oryginalnie gdzie idą te wtyczki? w kostki zaraz za akumulatorem pod kierą jest taki plastik i pod nim kostki, czy w okolice pod siodłem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wykaż się Nokian cierpliwością to ja w przyszłym tygodniu tam dotrę przy rozbiórce Vengosha motonga. Porobię Wam fotki i będziecie szczęśliwi.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bajer, a nie masz przypadkiem tak, że masz dwa przewody do plusa? Jeden do chłodniejszego grzania, a drugi do cieplejszego grzania. :)

Podłącz oba przewody pod to samo złącze w przekaźniku. Poziomem grzania (I lub II stopień) będziesz przecież sterował z poziomu włącznika na kierownicy. :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co pamietam przewody wychodzące z kiery sa podłączone w okolicy akumulatora.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bajer, a nie masz przypadkiem tak, że masz dwa przewody do plusa? Jeden do chłodniejszego grzania, a drugi do cieplejszego grzania. :)

Podłącz oba przewody pod to samo złącze w przekaźniku. Poziomem grzania (I lub II stopień) będziesz przecież sterował z poziomu włącznika na kierownicy. :D

No będę musiał to sprawdzić :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×