Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale moim zdaniem rozwiazanie bmw jest bardzo eleganckie i przyjazne. Zwlaszcza po lifcie.

pod warunkiem że ma się oryginalną kiere bmw, której to nie posiadam i do której nie mam ochoty wracać ;) musiałbym puszczać kable z krańców kiery np w handbarach wklejając je jakimś klejem potem dalej po kierownicy do główki ramy... oxfordy bedą estetyczniejsze :cool:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, jako że jestem nowy na forum to cos o sobie: 2014 jest plan na Mongolie, ale do rzeczy.

Po trudach skompletowania oryginalnego zestawu grzanych manetek, tu nie napisze ile to kosztowało, pewnie bym miał ze cztery zestawy innych, natknąłem się na ostateczny problem, brak w instalacji wtyczki żeby te manetki wpiąć.

Może mi ktoś w tym jakoś pomóc, wielkie dzięki z góry!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, jako że jestem nowy na forum to cos o sobie: 2014 jest plan na Mongolie, ale do rzeczy.

To zapraszamy do Przywitalni - tam się przywitaj z nami i pochwal ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no i mianowicie wystarczy mi jakieś zdjęcie gdzie te dwa kable brązowy i zielony wpięte są w instalacje, ja mam wyczkę ale nie mam wejścia.

Edytowane przez mariuszm10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

o, wielkie dzięki!

Luz, jak cos nie wiesz to pytaj :-D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podepnę się pod temat: Mam bo wymiany kiere i pytanie czy trudno przenieś grzane manetki plus okablowanie itd ? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesli masz fabrycznie kostke do wpiecia w instalacji to nie jest to skomplikowane. Potrzebujesz tez kierownice przystosowana do oryginalnych grzanych manetek. Moze w przyszlym tygodniu zabiore sie za wymiane gum to pstrykne zlacze w instalacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A na coś w szczególności zwrócić uwagę przy tej wymianie żeby coś sobie nie upsuć ? ;)

Edytowane przez _Tomko_

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Delikatnie obchodzic sie z kablami przy przeciaganiu przez kierownice i uwazac na bolce we wtyczkach zeby ich nie zmasakrowac. Reszta to pikus.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja mam wszystko orginalne ale ta wtyczka nigdzie nie pasuje, dlatego przydalo by sie jakies foto, dzieki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja mam wszystko orginalne ale ta wtyczka nigdzie nie pasuje, dlatego przydalo by sie jakies foto, dzieki

Postaram sie zrobic. Wtyczka jest gleboko schowana blisko glowki ramy. Zeby ropiac kostke musze wyjmowac ten przekaznik w prawym gornym rogu. Kostka jest 4pinowa na kablu, w przekroju kwadrat 2pin x 2pin.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kabel%2Bgm.jpg

tak wygląda kabel łączący manetki w motocyklu, kupiłem originalny do mojego modelu ale brak wejscia dla tej jednej wtyczki!

Edytowane przez mariuszm10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wtyczka znaleźona sprawa załatwiona, manetki grzeją!!! Jak by kogoś interesowało w którym miejscu jest to napiszę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak by kogoś interesowało w którym miejscu jest to napiszę.

To napisz!!!

Co prawda nie jestem zainteresowany ale może ktoś kiedyś będzie takiej informacji poszukiwał. A jeszcze lepiej jak byś fotkę pstryknął.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To napisz!!!

Co prawda nie jestem zainteresowany ale może ktoś kiedyś będzie takiej informacji poszukiwał. A jeszcze lepiej jak byś fotkę pstryknął.

W ciagu nastepnych 5 postow na pewno to zrobi :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W ciagu nastepnych 5 postow na pewno to zrobi :)

Jeszcze trzeba poczekać na 3 - na razie myśli, że 1 jest śmieszny ;)

Edytowane przez Jarek
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ożesz... to ja posprzątam jak juz się proces skończy ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

[...]

Przy przełączniku są 3 kable i 3 pozycje:

0 - wyłączony.

1 - zamknięty obwód na 2-ch kablach.

2 - zamknięty obwód na wszystkich 3 kablach.

Pytanie, jak powinien działać włącznik manetek - wszystkie trzy pozycje powinny być stabilne? Wyciągnąłem go z tego plastikowego czegoś na środku kiery i mam wrażenie, że nie działa - nie łączy styków, nic się w środku nie przesuwa (analogicznie do wyłącznika ABS), generalnie nic się nie dzieje. A manetki kiedyś mi się udało włączyć (raz, więcej nie były potrzebne), stąd pytanie jak on powinien działać. Ze schematu (i postu bajera) wynika, że to zwykły przełącznik 3-pozycyjny (wszystkie pozycje stabilne).

Nowy - jedyne 155 PLN.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak, trzy pozycje stabilne jak to nazwales, środek wyłaczone, prawo mocniejsze grzanko, lewe słabiej (abo odwrotnie)

Ja zakładalem oryginały, na szczescie mialem kiere przystosowana i wtyczki przy przekaznikach za akumulatorem. Konieczna duza uwaga przy montazu, na kabelki grzalek wychodzace z manetek, sa bardzo delikatne, ja jeden przyciachałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak to jest z podgrzewanymi manetkami do eFki?? Efka ma krótsze manetki. Czy to jest problem??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×