Skocz do zawartości

Recommended Posts

Za to byles przyjemnie zgrzany ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli wychodzi na to, ze Daytony dobrze grzeją tylko z regulacją krucho.

Kurna - a gdyby tak wykorzystać mój pomysł z regulatorem do silników szczotkowych?? Jako kontroler?

EDIT

Na Adv rider wykorzystują do kontrolowania zwykły kontroler - ściemniacz do świateł LED

led-dimmer-kl-xdimmer-1ch-dc12v-460.jpg

z wyprowadzonym na kierownice potencjometrem.

Edytowane przez Marcin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można, wszystko można, tylko po co?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro na jednym ustawieniu grzeją za słabo a na drugim za mocno, to trzeba to jakoś wypośrodkowac, no nie? Będziesz łokciami kierował?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

najpierw kup cokolwiek i zobacz jak ci sie bedą sprawowały, jeden lubi znaczki inny klej od znaczków

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja lubię fantazjować

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja tez ale w zupełnie innej materii :-P

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bez wyzwisk ;)

A na poważnie - dodałem manetki Daytona wersja 3stopniowa, do mojej listy zakupów. Jak się pojawi kasa to skorzystam. Wcześniej niestety trochę priorytetów niemotocyklowych :-/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesu ja sobie przypomniałem że moje oryginały kupione w listopadzie 2011 leżą odłogiem i nie ma ich kto zamontować! Marcin szkoda że do ciebie mam taki kawałek bo jak byś swoje kupił i zakładał to może przy okazji .......;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Naprawisz czemu nie na ogół to się urywa z brzegu także podwiniesz gumę, polutujesz i będzie si. Trochę nie wyobrażam sobie tych wielkich mat grzejnych w nanetkach, toć oryginalnie jest tam dosyć cienki drut. Chyba wolałbym kupić akcesoryjne grzane manety.

Wiec aby zdjąć kierownice wyposażoną w grzane manetki trzeba się nieźle nagimnastykować... złącze przewodu idącego do manetek jest pod aku - w skrzyneczce z bezpiecznikami... Odłączyłem, kierownik zdjąłem, zawiozłem do Łukasza - będzie prostował. Manetki niestety obie oberwały się... ale za rada Elektrician`a będę je naprawiał i nie powinno być z tym większego problemu..."Obrane" z gumy podgrzewane manetki wyglądają tak:

P1130845.JPGP1130848.JPG.

Jak kierownica wróci z prostowania, ubiorę ją ponownie w kable i dolutuję manetki, później nałożę na nie gumy i będzie git:) 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a teraz tak mi przyszło do głowy, patrząc na zdjęcie, które Bajer zrobił...

2011-11-02%25252017.48.43.jpg

a może przeciąć przewody w tym miejscu i dać jakąś szybkozłączkę? nie będzie to najszybsze i najrozsądniejsze rozwiązanie, także pod kątem ewentualnych przyszłych napraw?

Edytowane przez Marcin N72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a teraz tak mi przyszło do głowy, patrząc na zdjęcie, które Bajer zrobił...

2011-11-02%25252017.48.43.jpg

a może przeciąć przewody w tym miejscu i dać jakąś szybkozłączkę? nie będzie to najszybsze i najrozsądniejsze rozwiązanie, także pod kątem ewentualnych przyszłych napraw?

Jeśli szybko złączka to jakaś dobrze izolowana i na odcinku przewodu, który będzie mieścił się z środku karownicy, ponieważ tuż obok wyjścia przewodów z manetki się nie zmieści. Co więcej nie wiem czy bez przedłużenia oryginalnych przewodów ten pomysł wypali, ponieważ ich długość jest tak na prawdę "na styk" do tego stopnia , że nie da się zsunąć manetek z kierownicy bez odpięcia przewodów w bezpiecznikowni - przynajmniej u mnie tak było.

Edytowane przez klansman

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czy pudło z bezpiecznikami w modelach z grzańcami i bez nich jest takie samo??

Pytam bo nie wiem czy będzie tam już gotowe gniazdo na wtyczki grzanych manetek czy trzeba robić rzeźbę??

Może ktoś się przyglądał?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzeba by sprawdzić czy w mogelu bez grzanych manetek są gotowe kostki. Oryginalnie są dwie kostki, po jednej pod każdą manetkę. Może warto przejrzeć schemat jak to wyglada...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja założyłem u siebie Oxfordy w styczniu tego roku i jak dotąd nie miałem z nimi żadnych problemów, nie zauważyłem żadnych objawów o których pisali koledzy wcześniej (być może za krótko je używam?) podłączone mam przez przekaźnik połączony pod światła pozycyjne. Jak załączam prąd na światła dopiero załącza mi grzane łapy (i navi).

Jak dotąd 500km i działa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

E tam 500 km, na Oxfordach przejechałem ze 3 tysie i dopiero się zaczeły psuć. ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja zapytam czy samą gumę da się wymienić w grzanych manetkach bo mam jedną przetartą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja zapytam czy samą gumę da się wymienić w grzanych manetkach bo mam jedną przetartą.

Da się, Zobacz manetki ariete do BMW na allegro. Koszt ok 80 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie ze sie da na zlecenie Vengosha została ta operacja wykonana w jego motorze przez mojego pracownika

Musisz zaopatrzeć się w skalpel i uzbroić w cierpliwosć

Praca wymaga delikatności

19032012772.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za info

Na luziku , gorzej później z nakładaniem nowej gumy... Gumy są zgrzane tylko na końcach to plastikowej tulei z uzwojeniem, wiec z tym skalpelem mocno uważaj. Wystarczy delikatnie naciąć na brzegu później już idzie spokojnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro do ściągania trzeba z nożem, to jak się zakłada nowe?

Też się je klei (czym)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro do ściągania trzeba z nożem, to jak się zakłada nowe?

Też się je klei (czym)?

Tylko oryginały zostały zgrzane na krańcach, ale jest to zupełnie zbędne. Nowe gumy musisz nawilżyć w środku przed nakładaniem. Do tego celu tylko woda, żadnych oliw, silikonów czy innych "ułatwiaczy ślizgu". Woda po kilkunastu godzinach odparuje a guma na manetce będzie jak przyklejona;).

Trochę się będziesz musiał natrudzić z zakładaniem nowych manetek... czynność banalnie prosta,ale mnie przysporzyła nieco trudu.

pozdro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×