Skocz do zawartości
Vengosh10

dział damsko-męski czyli odzież w trasę

Recommended Posts

Może to Cię przekona do jazdy w stroju motocyklowym, a nie koszulce.

Drastyczne, ale rzeczywiste. Ja tam jeżdżę w największy upał w pełnym stroju i butach. Mało tego, po szlifie z zeszłego roku kupiłem wszystko jeszcze grubsze. Tylko że jasne. Oczywiście, że na mieście pełno koszulkowców. I co z tego?

Większość z nas zaliczyła jakieś upadki, szlify, parkingówki. Nie słychać o tym, bo zazwyczaj mamy ciuchu i nic się nie dzieje. A w zwykłych szmatach i trampkach od razu dramat. To nie żart, każdy leży od czasu do czasu. Różnicą są jedynie skutki i konsekwencje.

Edytowane przez JacekJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszyscy dobrze mówicie. Ale naprawdę czasami stojąc na światłach myślałem,że stracę przytomność.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra poddaje się,wygraliście! Kupię zbroje na upały. :angry: Jeśli nie dostane zawału przy szukaniu kurtki ze spodniami. A może zbroję i kurtkę puchową na to.. ;)

Tu nie chodzi o to, żebyśmy "my" wygrali. Chodzi o to, żeby przy ewentualnej glebie zminimalizować skutki upadku. Jeżeli Ty masz w d... swoje zdrowie to chociaż pomyśl o swoich dzieciach, pewnie chciałyby mieć zdrowego tatę...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od gorąca są wentylacje, rozpinane rękawy itd. Bez przesady. Są cieplejsze kraje i ludzie też jeżdżą w ciuchach motocyklowych. Na początku każdy myśli, że jemu się przytrafi. Jednak większości coś tam się przytrafia i to nie raz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja swoje zdjęcia wykasowałem, chociaż miałem wrzucić na forum. Ale jednak nie bardzo mogłem na nie patrzeć. A wyglądały dość podobnie. Kikla kawałków skóry ciuchy mi uratowały.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyobraź sobie, że zamiast kurtki lub zbroi miałeś koszulkę z krótkim rękawem

2_1636753934_IMG_8763_.jpg

Ile chcesz za tą kurtkę? Chyba takiej właśnie szukam na miasto. ;)

Wiem o czym mówicie. Nawet widziałem sytuację, koleś jechał przede mną w plażowym stroju z prędkościami miejskimi,o jakich cały czas piszę. Mały poślizg i zjechał kolana,że ciężko było patrzeć.Nic mu się poważnego nie stało,ale swoje na pewno wycierpiał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no cóż, mamy przykład koleżanki co po bułki za róg pojechała w jeansach i sezon straciła na rekonwalescencji i rehabilitacji kolana

zdarzyło mi się jeździć w temperaturach ponad +35°C w pełnym stroju, i jakoś nigdy nie żałowałem tego, cóż... gorąco... ale lepiej stracić kilka litrów wody niż kilka miesięcy z życia lub całe życie.

mówisz miasto i dobra pogoda? - to jasna kurtka z dobrą wentylacją

tekstylną wrzucisz do pralki, ze skórą trochę więcej zachodu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie tak. Ani troszkę inaczej. Każde "ale" to krok w stronę kłopotów.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też tylko w koło komina,a te zestawy bez ociepleń można kupić za dużo mniejsze pieniądze.Tylko membrama pewnie nie będzie wypinana,muszę zobaczyć..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nie wiem jak tam u Was,bo u nas jak na plażę tak na motor.Nie jest to jakiś wyjątek. Raczej przy 35'C mała szansa,ze ktoś wytrzyma w czarnym kombinezonie na mieście.Słońce,asfalt,silnik,wszystko daje niezłą temperaturkę. A swoją drogą taka zbroja pewnie fajna sprawa.

Wytrzymują. Są jescze ciuchy w "dziurawej" wersji mesh na zupełne upały, i jeszcze zbroja. Wszystko zależy od budżetu lub polisy medycznej i czasu jaki mozemy poświecic na rekonwalescencję ;)

pozdrawiam

Artur

Edytowane przez Arthur71
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie namyślam się nad tą wersja "dziurawą". Żeby przypadkiem za bardzo nie wiało,albo membrame ze sobą wozić. Ciężki temat,szczególnie jeśli kurtka ma być w jasnych barwach,wtedy wybór jest minimalny. Jeśli ktoś ma doświadczenie z modelem Seca Stream II i chce się podzielic,to będę dzwięczny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak każdy motocyklista z tego forum , musisz zaopatrzyć się w co najmniej trzy kurteczki, na każdą pogodę ...

Skóra obowiązkowa jak mówi Ven :).

Kilka żółwi , buciki z cztery pary (miasto , droga , off , on , )

O rękawicach nie wspomnę ...

W sumie ciuchy , to ze dwa motocykle ...

Qrwa , jak żyć , no jak ? :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na początek wystarczy jedna, byle membrana była wypinana, wentylację jakąś miała i co ważne ochraniacz pleców.

Z czasem człowiek sam dochodzi do tego co potrzebuje i szuka drugiej bardziej odpowiadającej jego potrzebom, stylowi jazdy itp.

Edytowane przez Marcin N
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak każdy motocyklista z tego forum , musisz zaopatrzyć się w co najmniej trzy kurteczki, na każdą pogodę ...

Skóra obowiązkowa jak mówi Ven :).

Kilka żółwi , buciki z cztery pary (miasto , droga , off , on , )

O rękawicach nie wspomnę ...

W sumie ciuchy , to ze dwa motocykle ...

Qrwa , jak żyć , no jak ? :D

Ben - kupiłem skórę :-D
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ben - kupiłem skórę :-D

Do Twojej petardy to obowiązkowo :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

BMW - Bogaty Może Więcej

Chyba z powrotem Suzuki kupię. ;)

To finansowo jest bardzo korzystne dla Ciebie. Nie będziesz musiał jeździć na nasze zloty to i ciuchów nie będziesz musiał kupować. Na Suzuki i w tym środowisku japonki i t-shirt wystarczą za całe moto odzienie ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I tak bym nie jezdził na Wasze zloty,bo Wy tam jezdzicie po błocie,a błoto jest brudne.A jakbym przyjechał jeszcze w koszuli z aparatem na szyi,to byście mnie śmiechem zabili. ;) I tak się zastanawiam,bo tym Dakarem(jeśli będzie),to nie będę pasował do miasta,jeszcze latem ubrany jak kominiarz.Ludzie pomyślą,że jakiś bamber(nic do nich nie mam) przyjechał się wykąpać. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spoko, GS jest świetny do miasta, tylko oponki bardziej asfaltowe... Siedzisz wysoko, dobrze widzisz, moto zwrotne i nie za szerokie. A ciuchy wypada zawsze mieć odpowiednie powyżej 50cm pojemności!

Edytowane przez Dmieszcz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spoko, gm jest świetny do miasta, tylko oponki bardziej asfaltowe... Siedzisz wysoko, dobrze widzisz, moto zwrotne i nie za szerokie. A ciuchy wypada zawsze mieć odpowiednie powyżej 50cm pojemności!

GS też :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×