Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mój kask po 2 latach się zrobił za luźny.

Mam czekać jeszcze 4 na wymianę?

;)

Luźny, to chyba sprawa wyściółki?

Tylko, że właśnie skorupa kasku ma popękać przejmując energię a nie sprężyście uginać się oddając energię tak naprawdę na głowę i szyję. Kiepskie kaski z termoplastów działają właśnie jak piłeczka. Kompozyty pękają rozpraszając energię. Taka strefa kontrolowanego zgniotu. To tak w uproszczeniu. A kompozyty również się starzeją ale w nieco inny sposób.

Wszystkie nie-kompozytowe kaski działają "jak piłeczka", chyba, że moja wiedza o tworzywach sztucznych jest po 3 latach nic nie warta?
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystkie nie-kompozytowe kaski działają "jak piłeczka", chyba, że moja wiedza o tworzywach sztucznych jest po 3 latach nic nie warta?

a czy ja coś innego napisałem? Dobre i drogie kaski mają skorupy z kompozytów (o składzie można dyskutować), tańsze są najczęściej z termoplastycznych tworzyw (tu też można dyskutować o składzie)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Luźny, to chyba sprawa wyściółki?

a wyściółkę można wymienić lub założyć grubszą kominiarkę ;)

o ile pamiętam to masz Nolana, w Larssonie zamówią ci do Nolana wyściółkę w rozmiarze jakim chcesz. Sam miałem to zrobić w zeszłym roku... ale przyszło wymienić kask na nowy po dzwonku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... a co powiecie o kasku X-Lite 551 (pochodzi ze stajni NOLANa) ?

czy ktoś na główce go juz wozi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Się podepnę. Od dłuższego czasu przyglądam się Shoeiowi Neotec, przerasta mnie jednak nieco jego cena. Zastanawiam się nad Qwestem, w zasadzie, poza niebyciem szczękowcem, jedyna różnica między nimi to brak blendy w Qweście i cena niższa o 200 eurasów (u sąsiadów z zachodu). Macie jakieś doświadczenia z tymi dwoma kaskami? W sumie interesuje mnie najbardziej to, czy rzeczywiście są wewnątrz takie same, tj. L-ka Neoteca leży -> L-ka Qwesta też będzie ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesli nie zalezy ci na blendzie to model starszy czy multitec mozna kupic za 1200.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesli nie zalezy ci na blendzie to model starszy czy multitec mozna kupic za 1200.

.. Multitec jest głośniejszy od Neo..., dodatkowo pole widzenia ( szyba-pinlock ) jest mniejsze....

Nie testowałem wielu kasków jeśli chodzi jednak o Neoteca to po 12h jazdy zdejmując nie boli mnie nic, nic nie ciśnie, nie obciera, w głowie nie huczy, kark nie napie.....la, kupując tą nowość rok temu trafiłem w 10-tkę... musiałem dokupić nową szybę, bo kask mi kilka razy spadł ale da się żyć i mam dwie w razie co....... :-)

Za cenę kasku trzeba przyznać "niemałą" otrzymujesz: podbrudek, nosek, wymienne "policzki", pinlock, wkładki dodatkowo wygłuszające, środki do konserwacji uszczelek, pokrowiec, wystarczy sprawdzić na stronach innych marek ile kosztuja akcesoria, wtedy cena już tak nie zabija.... a jakość wykonania jest na najwyższym poziomie....

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podpisuję się pod postem wyżej,( mam Neoteca od połowy zeszłego sezonu ),dodam jeszcze,że ja już kasku bez blendy nie kupię.To naprawdę fajna rzecz i działa.

Edytowane przez ahela

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć

Kiedy kupować kask?

Schuberth'a c3 Pro można już dostać za około 2200zł po negocjacjach czarny mat

Jak sytuacja będzie wyglądać na wiosnę?

Czy ceny pójdą w gorę czy już tylko w dół?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć

Kiedy kupować kask?

Schuberth'a c3 Pro można już dostać za około 2200zł po negocjacjach czarny mat

Jak sytuacja będzie wyglądać na wiosnę?

Czy ceny pójdą w gorę czy już tylko w dół?

Na pewno w górę :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja korzystam od roku z multiteca i też nie narzekam

i raczej nic innego niż SHOEI już nie kupię

i rację maja ci co piszą że SHOEI niby wypada drogo ale jak się doliczy ilość akcesorii, które dodaje plus serwis to cenowo plasować zaczyna się w środku stawki

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć

Kiedy kupować kask?

Schuberth'a c3 Pro można już dostać za około 2200zł po negocjacjach czarny mat

Jak sytuacja będzie wyglądać na wiosnę?

Czy ceny pójdą w gorę czy już tylko w dół?

.....zdecydowanie w górę.Wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego,wszystko ( szeroko pojęte ) co jest związane z naszą pasją drożeje.Jesienią,zimą jest więcej promocji.Jeśli chodzi o Schuberta C3 Pro,to słyszałem dużo pochlebnych opinii.Zostaję jednak przy SHOEI.Mam kolejny kask japońców i jestem naprawdę zadowolony.Mogę wymienić dużo pozytywów,ale te już wcześniej padały.Dodam tylko,że TEŻ na korzyść szoguna,przemawiają częste promocyjne ( darmocha ! ) akcje serwisowo-naprawczo-konserwatorskie,których próżno szukać u konkurencji i z tego co wiem,to produkcja odbywa się wyłącznie w Japonii,co by po części usprawiedliwiało dość wysokie ceny.No i ta pięcioletnia gwarancja + wspomniana obsługa po sprzedażowa.Zaznaczam,to moja subiektywna,stronnicza,niesprawiedliwa opina....uff ;-)

Edytowane przez ahela

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

C3 można kipić za nieco ponad 1800

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawe rozwiązanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Świetne. Parę lat temu widziałem taki prototyp, ale w końcu nie trafił do sprzedaży. A tu proszę. :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się tylko zastanawiam czy to nie będzie rozpraszało :?:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyzwyczaiłem się do cen paliw, do wiecznie bolącego kręgosłupa, to i się do lusterka przyzwyczaję. :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyzwyczaiłem się do cen paliw, do wiecznie bolącego kręgosłupa, to i się do lusterka przyzwyczaję. :-D

Jesteś zainteresowany zakupem :)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesteś zainteresowany zakupem :)?

Na razie badam rynek, ceny i opinie tego ustrojstwa. :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na kursie prowadzący wspominał o tym. Mówił, że jeździł (nie pamiętam modelu, ale w czymś z końca zeszłego roku z lusterkiem właśnie) i że nic nie widać w tym lusterku ;D

Nie wiem czy było

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszelki komentarz jest zbędny.

Chociaż nie.

Nie powstrzymam się.

Prawdę mówiąc czekałem, czy testujący trzepnie sobie młotkiem po palcach.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×