Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chcialbym kupic ten kask, tylko nie jestem pewien czy nie wpadne na jakas mine :

http://allegro.pl/kask-shoei-multitec-jak-nowy-zero-rys-roz-l-59-60-i2121572273.html

Wiem, ze uzywany i gosciu mogl do niego narobic, ale chce kupic porzadny kask a ta cena mnie bardzo przekonuje ;) Czego mam sie ewentualnie dopytac?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A propos kasków… dziś przyszedł do mnie listonosz i przyniósł Schuberth’a C2 w kolorze białym, którego z pomocą Leff’ka i Komir’a (dzięki Chłopaki! smile.png) zakupiłem na niemieckim Jebaju. Kask kosztował dokładnie 56,90 EUR.

Dalsze wrażenia z jazdy z różną prędkością przekażę za kilka tygodni.

Alik no i jakie masz wrazenia z kasku urzywanego?! Napisz co i jak!

Powiem ci ze mam plan identyczny jak ty szukac na jebaju c2 urzywanej/nowej za rozsadne pieniadze. 56,90 euro to z licytacji wziales?! Jeszcze jedno... jako ze urzywany to z kad wiedziales jaki rozmiar?! czy po jakims czasie sie dopasowal do twojej glowy?!

Pozdro

Edytowane przez szynka657

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może podpadnę tym stwierdzeniem, ale jakbym miał kupić używkę, to tylko od znajomego.

Z allegro i jebaja bym się bał. Nigdy nie wiadomo czy kask nie ma mikropęknięć, a to już zaniża, o ile nie dyskwalifikuje jego jako ochrony czaszki.

Ale to takie moje prywatne zdanie :-D :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"mikropekniecia sa jak bakterie - nikt ich nie widzial kazdy o nich mowi"

Ryzyko jakies tam jest - ale jak skorupa nie jest poszargana to prawdopodobnie nie ma mikropekniec :) fizyka albo pasta polerska :)

Nad nowym sie tez zastanawiam... na alle znalazlem za 1200pln! z 1000 by poszedl sadze! a to nie 2400 jak za c3!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ooo, przepraszam, 2300 :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukaj Szynka na jebaju, przed chwilą "poszedł" Hornet DS za 830zł w great condition do tego gogle oakleya.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na razie sch c2, uvex en Carbon, ale Hornet DS tez poszukam... jak nic w moim przedziale nie znajde to schodze polke nizej :) choc do 1000pln musze cos znalesc :)

Ale moj problemo jest raczej inny, kazda firma ma troche inna rozmiarowke :) w przypadku c2 juz sobie w sklepie nie przymieze. Podobnie na jebaju w urzywkach :) zalozmy ze mam M - to uzywke brac S?, bo wnetrze na pewno troche juz wygniecione :) No i badz tu madry...

Sadze ze to jest problem z urzywkami a nie "mikropekniecia"! Jakies rady?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

uvex zakończył produkcję kasków motocyklowych stąd takie przeceny

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alik no i jakie masz wrazenia z kasku urzywanego?! Napisz co i jak!

Powiem ci ze mam plan identyczny jak ty szukac na jebaju c2 urzywanej/nowej za rozsadne pieniadze. 56,90 euro to z licytacji wziales?! Jeszcze jedno... jako ze urzywany to z kad wiedziales jaki rozmiar?! czy po jakims czasie sie dopasowal do twojej glowy?!

Pozdro

Garnek zajebisty. Nie wieje po karczychu, pasuje jak należy… mechanizmy działają jak się patrzy. Zdążyłem go już troszkę porysować o framugę drzwi, ale w końcu to tylko kask. Polecam, choć jak każdy kask - trzeba przymierzyć wcześniej, żeby nie było niespodzianek.

Rozmiar? Zmierzyłem głowę i zaufałem rozmiarówce Schubertha i swojemu doświadczeniu. IMO oni mają rozmiarówkę, która mi pasuje, bo mam głowę 56cm i w innych kaskach trudno trafić z S lub M. Podobnie dobrze leży mi Shoei Hornet - moje marzenie.

Edytowane przez alik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sam pomysł kasku z airbagiem ciekawy, ale od tego sprzedającego bym nie kupił- opinie zalecają ostrożność, a treść aukcji jest miejscami sprzeczna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

2 w 1.

Ja jednak wolałbym osobny stabilizator karku - wydaje mi się pewniejszym choć mniej poręcznym rozwiązaniem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Garnek zajebisty.

mam głowę 56cm i w innych kaskach trudno trafić z S lub M.

56 Mam podobnie :) dla tego pytalem czy nie jest za duzy mimo ze rozmiarowka pasuje! Masz "M" i jest ok?!

Chyba tez sie skusze ... schuberth c2 brzmi dobrze! Dzieki i pozdro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szynka przymierz C3

Jest robiony wg tego samego wzorca. Jak kupowałem swój miałem możliwość sprawdzenia rowniez c2 i w zasadzie nie widziałem rożnicy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szynka przymierz C3

Jest robiony wg tego samego wzorca. Jak kupowałem swój miałem możliwość sprawdzenia rowniez c2 i w zasadzie nie widziałem rożnicy.

Ot! dzieki, rada bezcenna :) :beer:

Jeszcze sobie patrze na inne... nie spieszy mnie sie ale chyba zaczne licytacje :)

Pozdro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kask wygląda na fajny , a może ktoś z was miał go już w rekach i może powiedzieć coś więcej o tym cacku .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

chyba lepiej żeby go ktoś miał na głowie niż w ręku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Majo z forum AT taki kupił. Cytuję:

kupiłem Fly-a Trekkera wizualnie ok, wygodny z wyjmowanym środkiem...łudziłem się, że będzie uniwersalny i w ogolę przefajny. Szybka paruje, jest za ciężki i przy głębszym osadzeniu na głowie wypina się jedno z mocowań gąbki centralnej(wewnątrz). Nast razem będzie lekki kask + nieparujące gogle i alternatywa na szosę kask integralny. Więcej info po dłuższym zapoznaniu z pacjentemsmile.gif

Źródło: http://africatwin.co...74&postcount=97

Ja na razie odpuściłem do czasu aż ktoś ktoś nie przetestuje w praktyce.

Edytowane przez ArturS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie i Panie

Mam pytanie.... ?

Szukam na forum kogoś kto ma dobre "układy" z dystrybuturem- sklepem sprzedającymi kaski Shoei.

Już na dniach premiera nowego Neotec a ja jestem zainteresowany. Oczywiście cena katalogowa 2299 mnie nie interesuje, stąd poszukiwania. Wiadomym jest iz cena katologowa to cena i można poprzez "znajomość" załatwić ciekawszą.

Jaką, gdzie, kto pomoże, to poprsze o informację. :-P Będę zobowiązany.... :beer:

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

do latania na dłuższych dystansach mam shoei xr1000, potrzebuje czegos w teren, na latanie pomiedzy wioskami max 100 km/h, po lakach gdzie mnostwo owadow lata sobie w różnych kierunkach a czesc uparcie rozsmarowuje sie z czysto masochistycznych pobudek na kasku i szybce

Za i przeciw kasków typu cross i enduro ? gogle i szybka>> nie mogę się zdecydować...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesli chcesz z szybka to wybor niewielki:

- shoei hornet

- arai tour-x

- potem dlugo nic i niepodukowane juz uvexy w wersji normal i carbon

- airoh od niedawna takze bialy

- wynalazki typu ls2 i tego typu pasci

Jezeli bez szybki to wybor duzo wiekszy od modeli dla zawodnikow typu shoei vx czy airoh-y. Albo rozne thor, acerbis, fox, o'neal czy rozne budzetowe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×