Skocz do zawartości

Recommended Posts

Polecam stronę www.dobrekaski.pl jeżeli ktoś chce kupić jakieś akcesoria do swojego garnka. Kupiłem tam jasną szybkę do mojego uvexa enduro (nie wyrabiałem już w ciemnej, którą miałem standardowo dołączoną do kasku o zmierzchu) w najlepszej cenie w necie. Przesyłka była gratis i termin realizacji ekspresowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

poszukuje dla siebie GS-a i równocześnie zabrałem się za poszukiwania kasku (w końcu jak kupię to musze w czymś przyjechać ;) )

w testach są tylko szczękowce i integrale, a nie zauważyłem nigdzie kasków enduro. Zależy mi, żeby był ze zdejmowaną szybą, znalazłem dwa odpowiadające moim wymaganiom i oprócz poprzymierzania chciałbym zaciągnąć Waszych opinii, który wybrać: Uvex enduro czy Airoh S-4

Chyba, że jakieś inne propozycje?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam stronę www.dobrekaski.pl jeżeli ktoś chce kupić jakieś akcesoria do swojego garnka. Kupiłem tam jasną szybkę do mojego uvexa enduro (nie wyrabiałem już w ciemnej, którą miałem standardowo dołączoną do kasku o zmierzchu) w najlepszej cenie w necie. Przesyłka była gratis i termin realizacji ekspresowy.

Vengosh, zajrzałem na ich stronkę.... ceny Nolanów, w porównaniu z Alledrogo, są grubo przesadzone :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pól roku go nie było i jeszcze narzeka :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vengosh, zajrzałem na ich stronkę.... ceny Nolanów, w porównaniu z Alledrogo, są grubo przesadzone :(

Marycha, czytamy ze zrozumieniem ;-) "Polecam stronę www.dobrekaski.pl jeżeli ktoś chce kupić jakieś akcesoria do swojego garnka."

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uvex enduro czy Airoh S-4

Używam Uvex-a i jestem zadowolony. Nie mam porównania z innymi kaskami enduro. Jeżeli kupował bym drugi raz, również zdecydował bym się na niego. Jedynie co, to bardzo ciężko się go wkłada (trzeba mieć kominiarkę, bo urywa uszy) ale dopasowany do głowy idealnie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uvex enduro czy Airoh S-4

Używam Uvex-a i jestem zadowolony. Nie mam porównania z innymi kaskami enduro. Jedynie co, to bardzo ciężko się go wkłada (trzeba mieć kominiarkę, bo urywa uszy)

Ja mam Airoh'a. Też nie mam porównania z innymi. Jedyna wada to gwizd powietrza przelatującego przez daszek. Wkłada się bez problemu ale to może dlatego, że mam zdecydowanie mniej włosów od Zwierza co do uszu to nie wiem ;) :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak widzę na stronie kask Kask KBC VR-1X... i nazywają się dobrymi kaskami to... pierwsze moje skojarzenie - Żal

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pól roku go nie było i jeszcze narzeka :)

Jęczę, bo akurat jestem na etapie poszukiwań garnka :cool:

Marycha, czytamy ze zrozumieniem ;-) "Polecam stronę www.dobrekaski.pl jeżeli ktoś chce kupić jakieś akcesoria do swojego garnka."

No rzeczywiście uśpiona była moja czujność :)

Zapodaję stronkę z krótkim porównaniem kilku szczękowców.

http://www.motogen.pl/Kaski-szczekowe-z-gornej-polki,17011.html

Za kilka dni wrzucę kilka innych, bardziej profesjonalnych artykułów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marycha a jakiego szukasz i jaki budzet? Ebay Twoim przyjacielem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marycha a jakiego szukasz i jaki budzet? Ebay Twoim przyjacielem ;)

Wiemy z własnego doświadczenia ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak nie jak tak :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukam szczękowca w granicach 1tysi. Na Schuberta jeszcze mnie nie stać, choć lekko śmiganego można wyczaić na alledrogo w rozsądnej cenie.

Mierzyłem z kilkanaście garnków i oprócz Nolana 91 (nowość 2013; szczękowiec) (doskonale ciasno leży, w sklepie super wycisza - ciekawe jak na drodze) i ewentualnie Sharka szczękowego (szczęka przesuwana do tyłu)(ciekawe rozwiązanie, ale jakiś taki trzeszczący ;))

Mierzyłem dzisiaj BMW system 6 (mają u Zdunka w przystępnej cenie), tyle, że rozmiarówka do kitu - 58-59 uwierał w czaszkę, a 60-61 latał swobodnie).

Puszczam link z artykułem o testach Sharp

http://www.motogen.p...SHARP,9506.html

Edytowane przez marycha

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Shark ze szczęką przesuwaną w tył PODOBNO po czasie rysuje kask. Mechanizm jest nieprecyzyjny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

quqnij sobie Caberga , rozsądna cena , niezły kask.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

quqnij sobie Caberga , rozsądna cena , niezły kask.

pewnie zależy od modelu i głowy właściciela, ja z Caberga justissimo byłam średnio zadowolona huczało gorzej niż w uvexie szczękowym.a najtańszy wówczas nie był.

przymierzać, testować i dobierać pod siebie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukam szczękowca w granicach 1tysi. (...)

Czyli wiemy, że Nolan Ci pasuje. A Schuberth? Na C3 trzeba polować. Ile masz w cm w obwodzie makówy? Co z Shoei'em?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pewnie zależy od modelu i głowy właściciela, ja z Caberga justissimo byłam średnio zadowolona huczało gorzej niż w uvexie szczękowym.a najtańszy wówczas nie był.

przymierzać, testować i dobierać pod siebie :)

co głowa to inny huk ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj tam huk. ;)

osz-zatyczki-do-uszu_3084.jpg

No musze przyznać że pieknie obierasz marchewki :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jednak preferuję zatyczki (dostępne w każdej aptece), aczkolwiek karoten pozytywnie wpływa na cerę. ;)

Edytowane przez krs
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poniżej tabelka niemców z testów kasków szczękowych, polecam Caberg Duke - zwłaszcza wersja booster http://allegro.pl/ca...3134594165.html a super opinie ma HJC R-PHA ale raczej do 1tys nie ma szans na dzisiaj go wychaczyć. Sam czekam żeby przymierzyć gdzieś tego Boostera, ogólnie Caberg mi pasuje, mam teraz Caberga V2R i leży super, materiały też spoko, może troszkę głośnawy ale da się przeżyć.

b23e8b7117b9b.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukam szczękowca w granicach 1tysi. Na Schuberta jeszcze mnie nie stać, choć lekko śmiganego można wyczaić na alledrogo w rozsądnej cenie.

No był jeszcze kilka dni temu na allegro czarny C3 używka ale w ładnym stanie za 1300 zł w rozmiarze 60-61cm na dyńce :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1800 nowy ;)

Wróć!

W zeszłym tygodniu (albo dalej) przypomniało mi się że oferowali w Luisie coś koło 1645 zł za C3 :idea: no ale to nie tysiak ;-)

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×