Skocz do zawartości
baler1950

(S) Bmw Xcountry G650 2007r

Recommended Posts

Baler,

a nie masz opon do traktora? Potrzebuję tyły do C330. Mogą być cięte, byle tanio :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Baler,

a nie masz opon do traktora? Potrzebuję tyły do C330. Mogą być cięte, byle tanio :D

Jak by co to podobno w Uniejowie, czy gdzieś koło Łodzi bieżnikują. :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z racji dużego "zaufania" do balera jako sprzedawcy, może kupiłbym opony do mojej starej taczki, ale na pewno nie do czegoś co jezdzi szybciej niż 10 km/h

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do tych opon może Dakarowy się wypowie bo zdziera jedna taką ode mnie na tylnym kole niebieskiego rumaka.

Powiem tak...

Na początku wyraziłem SWOJE zdanie nt opony, którą używam z pełną świadomością i nie mam zamiaru wchodzić w dysputy ani się powtarzać czy jest dobra czy nie..., zdanie to podtrzymuję ;-) i szczerze mówiąc mam w doopie czy to się podoba jednej stronie, a drugiej nie, każdy ma swój rozum ;-)

Nie jestem też, ani nie chcę być jakimkolwiek rozjemcą w tematach ani "Odysei" ani w tym wątku, ponieważ uważam, że jest tyle ważniejszych rzeczy do zrobienia przeze mnie i dających mi satysfakcję, że szkoda mojego czasu i klikania (czytać - czytam)... :-)

Moje nie zajmowanie stanowiska w powyższych tematach jest moim świadomym wyborem i nie mam zamiaru tego zdania zmieniać... nawet pod naciskiem :-P

Więc konkluzja jest taka... chcecie sobie popisać, to sobie popiszcie, ja nie lubię jak ktoś mi do gara zagląda, a tym samym ja w czyjś gar zaglądać nie mam zamiaru! :mrgreen:

To tyle ode mnie... ;-)

Obiecuję już więcej na powyżej zawarte tematy się nie wypowiadać.. przynajmniej na forum, bo nie po to tutaj jestem :beer:

P.S. I proszę nie wykorzystywać mojego dobrego imienia na tym forum :lol: do ząłatwiania swoich spraw ;)

Edytowane przez dakarowy
  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Baler, czy Ty naprawdę nie rozumiesz, że ja potem ratuję tych którzy okazyjnie kupili kołkowane/cięte opony do swoich wymarzonych ścigaczy za 3,5 tysia z wczesnych lat 90-tych, do tego, żeby było taniej to zamiast w profesjonalnym warsztacie lub serwisie naprawili pogięte ramy u znajomego w garażu, wstawili najtańsze zamienniki o których podpowiedzieli im koledzy, kupili kaski w Biedronce lub Lidlu i rozpierdolili się na najbliższym kilometrze odkręcając na maksa manetkę w litrowym składaku? Wiesz dlaczego? Bo:

-założyli kołkowane/cięte opony

-ramę prostowali u "szwagra"

-napędy, łańcuchy, zawory, inne części wstawili po zakupie w internecie korzystając z opcji: zamiennik-taniej

Człowieku, niech do Ciebie dotrze, że nie powinieneś proponować zakupu rzeczy które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla kierowcy i innych użytkowników dróg. To próbowałem Ci powiedzieć.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do tych opon może Dakarowy się wypowie bo zdziera jedna taką ode mnie na tylnym kole niebieskiego rumaka.

Czy dasz gwarancję, że Twoja cięta opona wytrzyma prędkości do 120km/h przez okres "aż do starcia bieznika" i czy poniesiesz odpowiedzialność, gdy ktos przez te opony jednak straci życie?

[prosze o prostą odpowiedź - tak lub nie - nie interesują mnie Twoje przymyślenia i wywody, które są pisane tak niezrozumiale [interpunkcja i gramatyka leży i kwiczy], że moga oznaczać cokolwiek. Po prostu - tak lubi nie]

Edytowane przez mygosia
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy dasz gwarancję, że Twoja cięta opona wytrzyma prędkości do 120km/h przez okres "aż do starcia bieznika" i czy poniesiesz odpowiedzialność, gdy ktos przez te opony jednak straci życie?

[prosze o prostą odpowiedź - tak lub nie - nie interesują mnie Twoje przymyślenia i wywody, które są pisane tak niezrozumiale [interpunkcja i gramatyka leży i kwiczy], że moga oznaczać cokolwiek. Po prostu - tak lubi nie]

NIE

Ja jeżdzę na nich wiedząc o tym i na własną odpowiedzialność.

Dlatego jest napisane cięte klejone.

Jak ktoś nie wie o co chodzi niech znajdzie wątek Opony od Balera a będzie wiedział o czym my tu mówimy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Ja jeżdzę na nich wiedząc o tym i na własną odpowiedzialność." - baler spróbuj zrozumieć (pewnie bedzie to trudne, ale spróbuj) nie jezdzisz tylko na własna odpowiedzialność, jesli jestes uczestnikiem ruchu, to pekniecie takiej opony jakie sprzedajesz, może być tragiczne dla innych uczestników ruchu,

Zajmij się czymś innym, może pieczeniem chleba, ale na pewno nie sprzedażą uszkodzonych opon i naprawą motocykli

Edytowane przez przemekdab

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

NIE

Ja jeżdzę na nich wiedząc o tym i na własną odpowiedzialność.

Na włąsną odpowiedzialność to możesz jeździć po własnym sadzie. I niech tak zostanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakiś czas temu Jarek napisał coś (w dużym skrócie oczywiście) w rodzaju: "cały czas się uczę i zdobywam kolejne doświadczenia, a jak mam ochotę to dzielę się swoja wiedzą z forumowiczami podchodząc profesjonalnie do tematu". Całe nasze forum jest cholernie zróżnicowane: wiekowo, płciowo ;-), charakterologicznie, również kulturowo oraz pod względem i wykształcenia i wykonywanego zawodu. Kilka razy z powodzeniem korzystałem z usług osób z forum i zawsze trafiłem na...profesjonalistów w tym co robią. Jak czytam o ofertach które, będąc, fakt, tanie, ale mogą spowodować krzywdę (owszem, to wybór nabywcy) to tak sobie myślę, że jak ja będę np. znieczulał kogoś z forum, np. do nastawienia zwichniętego barku, rzepki, to mogę dać mu wybór: do "uśpienia" propofol, tiopental, dodatkowo przeciwbólowo fentanyl, dolargan, morfinę. Ale...o wiele taniej będzie np. zwinięty bandaż w zęby przeciwbólowo, a zamiast środka usypiającego zaśpiewam "kotki dwa, aaa, szaro bure obydwa!" jako tańszą alternatywę. I tu efekt i tu efekt. Jaki? to już też wybór pacjenta czy mój profesjonalizm? Przecież ma alternatywę! Zamiast płacić za drogi propofol i fentanyl, tańsza jest rolka bandaża i mój śpiew!Tylko niech mi nikt nie porównuje żadnych zawodów, i tu i tu bierze się odpowiedzialność za proponowane usługi!Znając mój talent wokalny pozostanę przy propofolu i tiopentalu bo mogę nie zarobić na życie... :-D

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znając mój talent wokalny pozostanę przy propofolu i tiopentalu bo mogę nie zarobić na życie... :-D

Po tym, to zapewne nie tylko ładnie Śpiewasz ale również ładnie tańczysz :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Robert, to ja bym poprosił dolargan, wtedy i zaśpiewam, zatańczę... :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ponawiam propozycje sprzedaży

BMW do obejrzenia jedynie w terminie od 29 Sierpnia do 7 Września

Siema

Na dzień dzisiejszy jestem w 99% pewny że muszę sprzedać swoje moto które do doprowadzenia w stan bdb wizualny trzeba jeszcze doinwestować.

Nie mam tu na myśli stanu technicznego tylko wizualny.

Xcountry przywiozłem rok temu ze Szwecji odkupiłem motorek od firmy ubezpieczeniowej ponieważ było rozkradzione.

Oto lista braków i już wymienionych rzeczy które umożliwiają bezpieczną jazdę i oczywiście prawną jazdę po drogach.

Motorek miał 1 przegląd w listopadzie 2011r i także opłacone oc i nw.

Cena jaka mnie interesuje to 12 tys zł w obecnym stanie

W miarę dokupywania oryginalnych części cena wzrasta o ich wartość

Po zlikwidowaniu wszystkich braków na oryginalne części cena będzie 16tys zł

Proszę o nie komentowanie

Pisać na priv lub baler1950@poczta.onet.pl

Tel kontaktowy w Norge +4793244622

w dniach mojego pobytu w Polsce dzwonić śmiało na ten 609876132

Oto braki jakie były jak BMke sprowadziłem i stan ich na dzień dzisiejszy

Brak stacyjki - w obecnej sytuacji motor posiada ukryty włącznik zapłonu

Popękane plastiki niby baku - pospawane nie malowane

Brak lusterek - teraz są tanie niklowane od skutera

Brak tylnych setów - jak chcę przewieść pasażera montowane są uniwersalne tylko na czas przewozu

Brak tylnych kierunkowskazów - teraz zamocowane są podobne kształtem lecz mniejsze

Przerysowany tłumik w części wylotowej oraz wgnieciony. - nic z tym nie robiłem zostawiłem tak 2 tłumik widoczny na zdj jest to schowek mojego patentu mieści 7litrów. Ja tam chowam kombinezon przeciwdeszczowy

Brak koronki ABS w przednim kole, powodem jej braku jest zniszczenie jej po rozwaleniu się jeszcze Poprzedniemu właścicielowi klocków hamulcowych lub zaliczenie jakiejś gałęzi która się tam wkręciła - Nadal jej brakuje co skutkuje na dzień dzisiejszy brakiem systemu ABS.

Przetarty zadupek oraz osłona lamki oswietlenia tablicy rejestracyjnej - naprawione zniszczenia zostały sklejone i zamaskowane

Zbite szkło ochronne lampy tylnej ledowej - rozwaliłem szkiełko do końca i zrobiłem nowe

Brak mechanizmu blokady kierownicy - nadal brak

Brak mechanizmu zamka otwierania kanapy - wstawione zastępcze w pełni funkcjonalne na kluczyk

Pęknięta osłona łańcucha - nadal taka jest

Brak korka wlewu paliwa - obecnie jest zastępczy lecz przy zatankowaniu do pełna przelewa się paliwo z niego

Pęknięta dzwignia zmiany biegów - teraz jest wstawiona inna nie oryginalna lecz w pełni spełniająca swoją rolę zastępcza

Do motka została dorobiona osłona silnika chroniąca silnik oraz nogi podczas wywrotek

2012-04-10%2B20.16.44.jpg

04042012901.jpg

03032012680.jpg

04042012904.jpg2012-02-22%2B11.49.04.jpg04042012908.jpg04042012900.jpg

04042012902.jpg

SANY0005.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wracasz z banicji na północy?

Będę w Polsce tylko w tych dniach

Jeśli nie będzie odzewu to nic straconego

Jak zjadę na jesień na stałe to uzupełnię wszystkie braki w BMW ale wtedy cena wzrośnie tak około 16tys zł

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najpierw oglądnij w realu a potem komentuj i pisz co gdzie i jak.

Opis jest rozległy tak jak było i jest.

Niestety za mało czasu przebywam teraz w Polsce żeby się cieszyć 2oo.

Więc rozważam sprzedaż i kupno czegoś innego bardziej w teren.

Jaki jestem niektórzy mnie znają z dobrej strony inni z tej złej.

Co do motka jak nie oglądniesz to się nie przekonasz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i w dalszym ciągu będziecie to rozdrapywać? dajcie już spokój!

za chwile zamienicie to forum w forum skarg i obelg kierowanych tylko do balera.

ale co tam... "jak gnoić, to gnoić go za wszystko, za każdy kolejny jego wpis i w ogóle za obecność!" - to o to chodzi?

przykład ludzkiej nienawiści......

  • Like 9

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tomku, nikt się nie skarży ani nie miota obelg. Ot, drobne złośliwości i przytyki. Jak to u nas w zwyczaju. ;)

Ale zachowajmy się po chrześcijańsku. Wybaczyć można i większe grzechy. A zdaje się, że Baler wykazał skruchę i chęć naprawy. Więc... ??

Może dajmy mu jakąś szansę?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak napisalem juz w slynnym watku, Baler rozliczyl sie ze mna w umowionym terminie i na umowiona sume. Dajcie spokoj zlosliwosciom bo do niczego one nie prowadza, a Baler faktycznie wychodzi teraz w calej sprawie na poszkodowanego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

×