Skocz do zawartości
wilku

Co z nim jest nie tak?

Recommended Posts

No nie wiem, zostaje jeszcze ta śrubka ...

fakt 5 zl w ASO jak nic :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Śmiejesz się ze śrubek, a to najczęstszy ślad po niechlujnym mechaniku. Tu brakuje, tu jest inna, tu się dorobi, a tu to przecież niepotrzebne... Nie boli mnie brak śrubki per se, tylko jako subtelna wskazówka o historii obsługi.

Taksamo zresztą zaciski na przewodach chłodnicy - też są niefabryczne, ale tu przynajmniej wiem, że po prostu byławymieniana chłodnica.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale tu przynajmniej wiem, że po prostu byławymieniana chłodnica.

Drugi raz o tym piszesz, czy to dla Ciebie wada? Ja bym się cieszył, że jest nowa, a nie np. łatana. Nowa kosztuje 1100 zł więc koszty z tego powodu Ci odejdą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli jest faktycznie nowa :-P

W każdym razie musi być w lepszym stanie niż ta poprzednia jak ją wymienili ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie jest nowa. Była zmieniana na używaną. Nie jest to wada, tylko historia serwisowa, która wyjaśnia ślady majstrowania przy przewodach, mocowaniach itd.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poza tym znalazłem ... niefabryczną śrubę od osłony filtra oleju.

A którą masz na myśli, bo ta z dużym łbem służy do podłączenia ładowarki akumulatora. Drugi zacisk jest pod kanapą. Dzięki temu można ładować akumulator bez wyjmowania z motocykla.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A którą masz na myśli, bo ta z dużym łbem służy do podłączenia ładowarki akumulatora. Drugi zacisk jest pod kanapą. Dzięki temu można ładować akumulator bez wyjmowania z motocykla.

Patrząc na filtr to prawa dolna - jest dłuższa i ma pod łbem niegwintowany kołnierz. Jeśli to to, to bardzo ciekawe rozwiązanie i kolejna rzecz, której się dowiedziałem :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie jest nowa. Była zmieniana na używaną. Nie jest to wada, tylko historia serwisowa, która wyjaśnia ślady majstrowania przy przewodach, mocowaniach itd.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Akurat temu się nie dziwi tutaj nikt - znane są historie, że pomiędzy chłodnicę a ramę dostał się: kamyczek, śrubka, wkręt, bit etc. jakiś czas tam sobie poleżą, powiercą się a potem kap, kap... dziura gotowa. Fabrycznie w to miejsce powinni dawać jakąś piankę od góry czy coś. Czy w nowych GSach jest tak samo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdjęcie jest z jakiegoś forum. A chodzi mi o to, że w motocyklu, który oglądałem jest identyczna śruba.

I ta rzeczona śruba jest zupełnie inna niż pozostałe i myślałem, że to po prostu mechanik wziął, co miał pod ręką i przykręcił, a tu koledzy sugerują, że to patent do ładowania akumulatora. Chciałbym tylko potwierdzić, że faktycznie to ta druga opcja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poliftowe takie mają i nie jest to tania śrubka ;) Niestety jak przystało na ten rodzaj materiału (klasa A2) dość krucha. Chętnie się zamienię za 3 nowe z przedlifowej sztuki, jak masz nie spać po nocach z tego powodu ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Eeee... chyba zostawię :)

A powiedz, czy ona rzeczywiście służy do ładowania akumulatora?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie to ona służy do przykręcenia dekla filtra oleju, ale co jej szkodzi jak podepniesz masę ( minus )? Gdzieś trzeba czasami. Można też choinkę zapachową tam zawiesić ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Choinka spadnie, próbowałem :D

Do choinki lepiej się nada hamulec nożny :rolleyes:

Edytowane przez Marcin N oszczędny

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo trzeba BEZ GUMKI

Jest otwór na śrubkę, nasadzasz, przykręcasz (Nm zgodnie z serwisówką) i działa :-D

Edytowane przez Pszemo
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Eeee... chyba zostawię :)

A powiedz, czy ona rzeczywiście służy do ładowania akumulatora?

Nooooo qrwa...... nie wierzy mi :shock: :evil:

Edytowane przez tomaszI

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nooooo qrwa...... nie wierzy mi :shock: :evil:

no bez przesady - od razu "nie wierzy" - po prostu jest to dla mnie tak zaskakujące, że chętnie uzyskam potwierdzenie z innego źródła.

no offense :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no bez przesady - od razu "nie wierzy" - po prostu jest to dla mnie tak zaskakujące, że chętnie uzyskam potwierdzenie z innego źródła.

No i po co się denerwować Tomaszu. Chłopak Ci wierzy tylko chce sprawdzić czy nie cyganisz :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardziej chodziło mi o to, czy to jest po prostu powszechna praktyka, bo jest wygodnie, czy może rozwiązanie zaprojektowane fabrycznie konkretnie w tym celu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardziej chodziło mi o to, czy to jest po prostu powszechna praktyka, bo jest wygodnie, czy może rozwiązanie zaprojektowane fabrycznie konkretnie w tym celu.

A ten swoje ... :roll:

Niewierny Tomasz jeden... :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak się człowiek chce upewnić to się denerwują. A potem zdziwienie, że tyle różnych głupot i mitów krąży po sieci.

//edit: gadałem z właścicielką o szczegółach transakcji i w rozmowie wyszło, że będę jeździł po lesie czasami i spodziewam się gleb. I ona mówi: niech pan kupi crashpady... No to chyba pójdę i kupię, nie będę pytał ani sprawdzał, czy czasem to nie jest rozwiązanie na asfalt. Powiedziała mi jedna osoba, to na pewno wie, co mówi...

Edytowane przez wilku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

- Jak się człowiek chce upewnić to się denerwują.

- Powiedziała mi jedna osoba, to na pewno wie, co mówi...

- Który to taki?

- Jak tak mówiła to pewnie Ci powiedziała, że ST tak średnio nadaje się do lasu, chyba, że miało być do lansu ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×