Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

no to w środę na Szamotulskiej, kolo wyjeżdżający z posesji zgarnął prawdopodobnie tego zawodnika

(...)

"zgarnął" po Poznańsku to:

=> zabił ?

=> ranił ?

=> wymusił pierwszeństwo ?

=> potrącił ?

=> zabrał na stopa ?

=> okradł ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w tym wypadku potrącił, na szczęście wszystko odbyło się przy niskich prędkościach i strat wielkich raczej nie było

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w tym wypadku potrącił, na szczęście wszystko odbyło się przy niskich prędkościach i strat wielkich raczej nie było

nie mogłeś od razu to co najważniejsze, napisać tylko nam tu literacki dreszczyk wprowadzasz :D a z linku do "prawdopodobnie tego zawodnika" ma wskazywać na f800gs rozumiem? to już wszystko będę wiedział i spokojnie zasnąć mógł będę ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

znam to tylko z relacji mojej lepszej połowy, na której oczach akcja się rozegrała

ponoć najlepsza była reakcja misia który wszedł w kolizję z motocyklem, cyt.:

"- jak szybko pan jechał że pana nie widziałem?

- ja dopiero ruszylem"

z opisu motocykla skojarzyłem kolesia którego opisałem niedawno w podanym linku

niech mnie ktoś przekona że czarny to jedyny słuszny strój na motocykl :]

po moim wypadku, z kamizelką się nie rozstaję i dopóki kurtka nie będzie w jasnych barwach się nie rozstanę

Edytowane przez Marcin N72
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

niech mnie ktoś przekona że czarny to jedyny słuszny strój na motocykl :]

po moim wypadku, z kamizelką się nie rozstaję i dopóki kurtka nie będzie w jasnych barwach się nie rozstanę

Czarne ciuchy na pewno bezpieczeństwa nie poprawiają ale w chwili obecnej już prawie wszyscy poruszają się w odblaskowych kamizelkach. Wydaje mi się, że przestaniemy na nie reagować lub też utrudnią orientację co się porusza i czy jest na "kursie kolizyjnym" a co nie tak samo jak cała dyskoteka pulsujących świateł, znaków, odblasków na jezdni, obok jezdni, nad jezdnią montowana na nowo remontowanych drogach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czarne ciuchy na pewno bezpieczeństwa nie poprawiają ale w chwili obecnej już prawie wszyscy poruszają się w odblaskowych kamizelkach. Wydaje mi się, że przestaniemy na nie reagować lub też utrudnią orientację co się porusza i czy jest na "kursie kolizyjnym" a co nie tak samo jak cała dyskoteka pulsujących świateł, znaków, odblasków na jezdni, obok jezdni, nad jezdnią montowana na nowo remontowanych drogach.

Podzielam obawy Tomka.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i co? dla odróżnienia się od masy odblaskowej gawiedzi mam latać w czarnych ciuchach bo przynajmniej będę się wyróżniał w tym żółto-pomarańczowym tłumie?

żadna kamizelka nie zastąpi myślącej głowy w kasku

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i co? dla odróżnienia się od masy odblaskowej gawiedzi mam latać w czarnych ciuchach bo przynajmniej będę się wyróżniał w tym żółto-pomarańczowym tłumie?

Nie o to chodzi. :shock:

żadna kamizelka nie zastąpi myślącej głowy w kasku

Mniej więcej o to chodzi :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i co? dla odróżnienia się od masy odblaskowej gawiedzi mam latać w czarnych ciuchach bo przynajmniej będę się wyróżniał w tym żółto-pomarańczowym tłumie?

żadna kamizelka nie zastąpi myślącej głowy w kasku

dodaj do tego jakieś ledy na kamizelkę :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a w ledach to inny Marcin gustuje ;)

zresztą Ty też onegdaj się nie odżegnywałeś ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no i zastanawiam się co zrobić z Suszi, żebym był bardziej widoczny :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kup taśmy odblaskowe Scotchlite np w Suprze na Trzebińskiej 20zł/mb w różnych kolorach

Edytowane przez Marcin N72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A mnie nie przekonacie do kamizelki ulicznego robola, jestem estetą :P jeżdżę tak żeby się zawsze zatrzymać, oczywiście kiedys mnie ktoś "przechytrzy" ale to nie zależnie czy będe ze stroboskopem jeździł czy kulą z dyskoteki... wiem że to głupie się tak upierać przy wyglądzie kosztem 1% nawet polepszenia widzialności, ale "na wszelki wypadek" to najlepiej nie jeżdzić na moto... taki już głupi jestem :D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

powiedział Miko w odblaskowym wdzianku na avatarze :)

swoją drogą nie wiedziałem że kolor kamizelki ma wpływ na sprawność hamulców... ;-)

cholera... znowu za dużo piszę na forum...

Edytowane przez Marcin N72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kup taśmy odblaskowe Scotchlite np w Suprze na Trzebińskiej 20zł/mb w różnych kolorach

Przy okazji wrzuciłem do koszyka metr (6 PLN) takiego czegoś: http://allegro.pl/samoprzylepna-tasma-odblaskowa-odblask-nalepka-i2477680891.html

Zobaczymy jak się sprawdzi.

Edytowane przez rampus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

avatar mam z rajdu, a tam bez kamizelki bym nie dostałbym kiełbachy, poziom "bezpieczeństwa" zrównoważyłem przecież brakiem kasku :lol:

ta taśma nalepka bardzo spoko, tylko jakby była czarna która świeci na biało :?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kup taśmy odblaskowe Scotchlite np w Suprze na Trzebińskiej 20zł/mb w różnych kolorach

no ja bardziej myślałem o takim czymś :-D

oczywiście chodzi o te niebieskie, a nie żółte :lol:

0e1005f17589a09b88f4215bbcfacbb2.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

albo można srebrną folie odblaskową nakleić na rancie kufra tak że jej prawie wcale nie widać w normalnym świetle

20120722135.jpg20120722134.jpg20120722136.jpg

Ja kupiłem folie odblaskową z metra, za najmniejszy kawałek jaki sprzedawali czyli ok.0,6 m2 zapłaciłem ok 25 zł, później sobie wyciąłem na wymiar na ploterze i gotowe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A mnie nie przekonacie do kamizelki ulicznego robola, jestem estetą :P

Powiedział Miko, który ma motocykl na trytki :lol:

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiedział Miko, który ma motocykl na trytki :lol:

bo każdy esceta ma swój wzór piękna :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja na temat kamizelek mam swoje zdanie podobne do Miko więc oprócz okolicznościowych sytuacji typu rajdy obstawy itp. Kamizelek nie używam, a bujam sie już ponad 20 wiosen na jednośladach i ciągle chodzę po tym świecie cały i zdrowy. Uważam że elementy odblaskowe w kombinezonie dają radę. Poza tym kamizelka nie pasuje do koloru mojego moto :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

estetyzm nie znaczy chrom i ferendzle :D ja zamiast frędzli mam trytki, zamiast błysk-chromu błoto, tak jak Jacek pisze pewne kolory nie pasują mi do moto :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×