Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Kochani, pozdrawiam ze szpitala. Bandit has gone, kobita w Audi A6 znieniła pas prosto pod moje koła. Na szczęście mam tylko stłuczone lewe kolano i złamanie nadgarstka lewego, wieloodłamkowe z przemiezczeniem.

Kobita jechała w tym samym kierunku co Ty, czy z przeciwka?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mamy w Łodzi aleję Włókniarzy. Jechałem na północ i minąłem skrzyrzowanie z Liściastą. Do zakrętu już nie dotarłem, z to Bandit i owszem (jak spadłem, to on- twarda sztuka, zamiast się przewrócić, wskoczył przez krawężnik i zrobił jeszcze ze 200m po trawie). Jechałem prawym pasem od kilkudziesięciu metrów, a na pasie środkowym był korek. Na szczęście nie jechałem szybko, bo na moim pasie też był korek, tylko troszkę dalej. W każdym razie nie zdążyłem do niego dojechać, bo pani w A6 wykonała 2 w 1- kierunek włączyła w momencie przekraczania linii, w takim miejscu, że nawet te 2 palce, co zawsze są na klamce, nie wystarczyły. Odchyliłem się w prawo i chyba tylko dlatego spadłem obok motocykla, zamiast przelecieć przez kierę. Przeturlałem się, kask chrupnął dość głośno, dalej ślizgałem się chwilę na zbroi, plecami do dołu. Wstałem, zdjąłem kask, rękawice, kamizelkę odblaskową i zbroję, w międzyczasie widząc, że Smokey dalej jedzie :o pierwsza myśl? Biegnę za nim, bo ucieka z moimi dokumentami. Jednak zatrzymał się inny samochód, wysiadła pani mówiąca, że jest pielęgniarką i szybko zostałem przez nią i resztę osób z tamtego samochodu przekonany, że mam się położyć i czekać na karetkę.

CDN

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Logan, dobra wiadomość, dzisiaj piątek, po wieczorze powinieneś być zdrowy jak ryba ;]

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mamy w Łodzi aleję Włókniarzy. Jechałem na północ i minąłem skrzyrzowanie z Liściastą. Do zakrętu już nie dotarłem, z to Bandit i owszem (jak spadłem, to on- twarda sztuka, zamiast się przewrócić, wskoczył przez krawężnik i zrobił jeszcze ze 200m po trawie). Jechałem prawym pasem od kilkudziesięciu metrów, a na pasie środkowym był korek. Na szczęście nie jechałem szybko, bo na moim pasie też był korek, tylko troszkę dalej. W każdym razie nie zdążyłem do niego dojechać, bo pani w A6 wykonała 2 w 1- kierunek włączyła w momencie przekraczania linii, w takim miejscu, że nawet te 2 palce, co zawsze są na klamce, nie wystarczyły. Odchyliłem się w prawo i chyba tylko dlatego spadłem obok motocykla, zamiast przelecieć przez kierę. Przeturlałem się, kask chrupnął dość głośno, dalej ślizgałem się chwilę na zbroi, plecami do dołu. Wstałem, zdjąłem kask, rękawice, kamizelkę odblaskową i zbroję, w międzyczasie widząc, że Smokey dalej jedzie :o pierwsza myśl? Biegnę za nim, bo ucieka z moimi dokumentami. Jednak zatrzymał się inny samochód, wysiadła pani mówiąca, że jest pielęgniarką i szybko zostałem przez nią i resztę osób z tamtego samochodu przekonany, że mam się położyć i czekać na karetkę.

CDN

Końcówka brzmi jakbyś miał świadków, może nie będzie tak źle przynajmniej z tej strony.

Zdrowia!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Końcówka brzmi jakbyś miał świadków, może nie będzie tak źle przynajmniej z tej strony.

Zdrowia!

Jeśli dobrze rozumiem, to babka zmieniła pas w tym samym kierunku co Logan, a on wywałiłł się bez kolizji z nią, albo wjechał jej w tył. Tak czy tak do dupy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli dobrze rozumiem, to babka zmieniła pas w tym samym kierunku co Logan, a on wywałiłł się bez kolizji z nią, albo wjechał jej w tył. Tak czy tak do dupy.

Wtoczyła się po skosie, a ja zakończyłem jazdę odbijając się od drzwi. Audi ma pogięte oba prawe drzwi. Natomiast tył, przód i pozostałe fragmenty boczne całe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W takim układzie, jeśli trafiła Cię bokiem, nie ma dyskusji w zasadzie - jej wina, tym bardziej że masz świadków, nie wiem jak z monitoringiem w tym miejscu? Może jakiejś pomocy potrzebujesz? Coś z moto? Czy wszystko już ogarnięte? Mimo ze ja z GD, to moje macki sięgaja daleeeeko, a już do Łodzi to luzik ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdrowia! Spokojnie Logan dogadamy się i Nc Ci sprzedam ;-). Niestety te nadgarstkowe złamania są mega niefajne... Ale będzie dobrze,grunt że jesteś w jednym działającym kawałku ;-). W którym szpitalu jesteś? Jak byś czegoś potrzebował daj znać, tylko bez zbytniej fantazji ;-).

Pozdro!

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ciekawe ile by było z gps

[...]

Zawsze +10 ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem w Zgierzu, w wojewódzkim specjalistycznym. Moto będzie raczej na całkowitą, a teraz jest w garażu kumpla. Dziś lekarz powiedział, że jest znaczne ryzyko, że klamki sprzęgła już nigdy tą ręką nie obsłużę. Lekarz jeździ BMW R1100, ale nie GS.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rollgaz da się przełożyć pewnie jakoś na drugą stronę, tylko będziesz musiał odkręcać nie do się tylko od się :D a sprzęgło na prawą ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie fajnie, nie fajnie. Trzymaj się i wracaj do zdrowia. To było w środę? Byłem w środę w Łodzi i przelatywałem kilka razy przez Włókniarzy, ale nie minął mnie żaden bezzałogowy Bandit. Jak będziesz czegoś potrzebował, krzycz.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podobno zaczęła płakać, a Logan zaczął ją pocieszać :-P A całe zajście miało miejsce w czwartek.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To chociaż może na kobitę będzie bez większych stresów. A przyznała się?

Co Ty, pewnie nawet po fakcie nie zauważyła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, jak pisze Kamilka. A wczoraj jak mnie przyjmowali na oddział, to się podobno policja kontaktowała ze szpitalem, ponieważ jest naruszenie narządów na czas ponad 7 dni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na gorąco często się przyznają a potem ktoś podpowie... Ja czekam na rozprawę, ciekawe co facet wymyśli żeby zmienić przed sądem wskazanie policji.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ciekawe ile by było z gps

Zawsze +10 ;]

a goofno, wczoraj to testowałem na autostradzie (w niemczech ;-) ) na zegarze miałem 230, a GyPySy mi pokazało 213 :-( do doopy, jestem szybszy od satelit :lol:

Edytowane przez bajer
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prędkościomierze nie zawyżają o 10km/h tylko o 8-10%. Przy 100km/h faktycznie może być to 8-10km/h, ale już przy 230 mamy mniej optymistyczny wynik. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uszkodzenia Audi niepodważalnie pokazują sposób uderzenia. Tutaj nawet prawnik nic nie wskóra. Ale powiem Wam, że mimo jej ewidentnego błędu, mojej krzwdy, itp, to i tak jej współczuję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czemu? Ja do swojego mam jednak niejakie pretensje. Bez nienawiści, ale jednak zrobiła ci "kuku" na resztę życia.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×