Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

W wielu krajach są ograniczenia co do pojemności zależnie od stażu motocyklowego. To proste rozwiązanie. Przed 30-tką powyżej litra nie wsidzie.

ale sprzedawcy nie są lepsi, jak kupowałam mojego GS-a, pan w Liberty Motors na siłę próbował wcisnąć mi Twina, mówiłam mu, że chcę tego najmniejszego GS-a, bo to pierwszy motocykl i jest mniejszy i lżejszy, a on, że przecież to tylko dwadzieścia kilka koni więcej i że sobie poradzę, bo przecież mam pełne prawko itd.

gość w KTM na pierwszy motocykl polecał mi Duke 690, bo lżejszy od GS-a... :/

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo są pewnie premiowani za wyższy obrót...

ale sprzedawcy nie są lepsi, jak kupowałam mojego GS-a, pan w Liberty Motors na siłę próbował wcisnąć mi Twina, mówiłam mu, że chcę tego najmniejszego GS-a, bo to pierwszy motocykl i jest mniejszy i lżejszy, a on, że przecież to tylko dwadzieścia kilka koni więcej i że sobie poradzę, bo przecież mam pełne prawko itd.

gość w KTM na pierwszy motocykl polecał mi Duke 690, bo lżejszy od GS-a... :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to będzie jeździł bez prawa jazdy, bez OC, lub zarejestruje na dziadka

jak ja się cieszę że moja pasja motocyklowa wróciła do mnie gdy miałem trochę bardziej poukładane w głowie niż jeszcze chwile wcześniej

to prawda, sama mam zarejestrowany motocykl na tatę...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo są pewnie premiowani za wyższy obrót...

na pewno, ale to już przegięcie, wyższy obrót może przecież zrobić wciskając gadżety "zwiększające bezpieczeństwo i/lub komfort jazdy"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem, jakichkolwiek, na przykład zaporowe OC dla młodego kierowcy który kupuje mocne moto, cokolwiek, coś co by utrudniło, a przez to ograniczyło trochę możliwości zakupowe. Za te pieniądze co teraz, to małolat idzie na wakacje pokelnerować w smażalni u nas nad morzem, żarcie, picie, spanie ma za free, kasę odkłada, we wrześniu kupuje pocisk i nie dożywa do studiów...

Pozdrawiam

Seb

Ja generalnie nie jestem za wprowadzaniem ograniczeń na siłę, tu zdałbym się raczej na zdrowy rozsądek kupujących i sprzedających chociaż z tym różnie bywa. Tak jak Marcin N napisał, podwyższą OC to motek będzie na dziadka/brata itp. Poza tym, żaden sprzedający nie podniesie ceny żeby zniechęcić do zakupu, tak to nie dział.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dziś w sumie trzy uślizgi, dwa banalne, jeden mocniejszy

jadę prostą drogą myślę o drugiej stornie księżyca, zamiast obserwować stan nawierzchni, przede mną traktor z przyczepą, moja prędkość pewnie z 90.

Droga prosta, nic z naprzeciwka to kładę motor na lewo celem wyprzedzenia. Na drodze posypany był drobniutki żwirek, lekki uślizg obu kół, potem ze 3 wężyki po czystym asfalcie. Jakby więcej było żwirku pewnie bym leżał.

Coraz więcej liści na drodze :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na ile pamiętam krakowski mord to tam jeszcze jakieś drzewa były po drodze. Może dobrze, że zwiększyli te prędkości na egzaminie? Szkoda tylko, że nie wszystkie szkoły są wstanie przygotować pacjenta nie tylko do egzaminu, ale i do późniejszego poruszania się po drogach...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kochani, pozdrawiam ze szpitala. Bandit has gone, kobita w Audi A6 znieniła pas prosto pod moje koła. Na szczęście mam tylko stłuczone lewe kolano i złamanie nadgarstka lewego, wieloodłamkowe z przemiezczeniem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

o żesz w mordę... zdrowiej Logan, niech dowcip cię nie opuszcza

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To witaj w klubie Logan. Ja jeszcze leżę. Za trzy dni będzie miesiąc, a to dopiero początek. Życzę Ci dobrych fachnanów w szpitalu, mnie poskładali tak że po 3 dniach odstawiłam przeciwbólowe, ale nie wiem co będzie przy chodzeniu, wielu złudzeń mi nie dają. "Kocham" tych wszystkich kozaków co tak radośnie zmieniają pas bez użycia lusterek.

Trzymaj się!

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Dmieszcz
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
o żesz w mordę... zdrowiej Logan, niech dowcip cię nie opuszcza

Na ortopedii zdecydowanie jest teraz weselej. Załoga szpitala jest pierwsza klasa :)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No fatalnie.Zdrowiej chłopie a z tą załogą to uważaj bo jak się Kamila dowie to Ci się może pogorszyć ;) :D

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo humor to ważna sprawa. Jak mi przewiercali piętę pod wyciąg to zaapelowałem "panowie, jeno równo nawlekajcie! "

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie był obchód. Będą druty. Będę jeździć skuterem, jak Klansman :-P

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pierdacze :x .

Zdrowiej Logan , to żeś się nacieszył, może bandit nie był Ci pisany :-( , skup się teraz na szukaniu czegoś innego

i napisz dokładniej jak to było? jechaliście w tym samym kierunku?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lepiej weź prawnika, relacja pani z Audi może się w sądzie nieco zrelatywizować, znajdzie Twoje przewinienia itp.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na ortopedii zdecydowanie jest teraz weselej. Załoga szpitala jest pierwsza klasa :)

Qrwa, Logan, zdrowiej szybciej, a jeszcze szybciej wyłaź ze szpitala, bo po Twoich dowcipach obsługa się zwolni :lol:

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×