Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sam się kiedyś napaliłem się kiedyś na 1200 :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Numer z ogłoszenia jest na wszelki wypadek nie "pełny", zmusza to wysłania wiadomości ;)

tel.: +48 798 954 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łamana polszczyzna z tłumacza google, nr telefonu ma za mało cyfr, nie dodzwonisz się pan i jeszcze motka za pół darmo chce oddać, nie zrównoważony gość, okazja jakich mało. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obserwuję te wałki od nastu lat już. Fajnie ewoluują. Na początku było prosto: motek gdzieś tam, właściciel gdzie indziej wyśle ci go, niczym nie ryzykujesz, przyblokuj tylko kasę w western union na czas testów (oczywiście nic takiego jak wpłacona w WU kasa do zwrotu w razie rezygnacji - nie istnieje). Było za prosto i za drogo jednak (cala - choć niska - kasa za motek), więc temat przerodził się w zaliczki. Potem - po rozdmuchaniu wałów z zaliczkami - dalsza ewolucja. Motek jest, pan gdzie indziej, jest firma spedycyjna która to przewiezie, tylko fracht kosztuje 1000 EUR, sprzedawca wpłaci 500, ale ty też wpłać 500 żeby każdy ryzykował tak samo. Po czym korespondencję przejmuje firma spedycyjna (piękna strona www, nazwa w stylu "International Worldwide Logistics Company", pełne dane kontaktowe itp), która domaga się tych 500 bo przecież moto stoi już spakowane, gotowe do wysyłki.

Co ciekawe - istnieje wariant tego wału kiedy to ty sprzedajesz motocykl - mail od "zainteresowanego" odnośnie ostatecznej ceny, info że kupuje, że płaci paypalem/ przelewem, potem sfałszowane potwierdzenie wpłaty PP/ przelewu na... 500 EUR więcej niż umówione i prośba żeby te 500 NATYCHMIAST odeslać do firmy transportowej to ona przyjedzie zabrać motocykl. Jeśli korespondencja jest zaawansowana - lecą nawet groźby o drodze prawnej, jak się nie wpłaci tego co niby umówione itp. Samą korespondencję polecam - można się ubawić. Mam kilka takich "rozmów" za sobą. Jedna "kupująca" przesłała mi nawet skan strony z danymi z paszportu dla uwiarygodnienia :D

Sam pośrednio padłem ofiarą takich oszustów - zostałem przez formularz otomoto poproszony o zdjęcie dowodu rejestracyjnego w celu sprawdzenia vin - napisane na tyle dobrze po polsku i na tyle niepodpadająco - że posłałem. Od tamtej pory zaczęły się pokazywać ogłoszenia ze zdjęciami mojego motocykla z ceną o połowę zaniżoną i zacząłem odbierać telefony od zainteresowanych którzy jakoś po znajomościach wyszukali mnie po numerach rejestracyjnych - z pytaniami o motocykl, dlaczego sprzedałem, i dlaczego teraz jest tak tanio :D

Rozpisałem się ale jeśli choć jednemu człowiekowi zaoszczędzę tych przysłowiowych 500 EUR - warto.

  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chciałbym trochę pomęczyć Was ofertami. Im więcej wiem, tym mniejszą mam nadzieję na kupno ciekawego egzemplarza. Zauważyłem spore różnice w cenie egzemplarzy z danego rocznika, choć wizualnie są podobne (przynajmniej na moje niewprawne oko). Ciekawe jest to, że wiele motocykli do sprzedania nie przekracza 40k km. Przed chwilą znalazłem fajnie wyglądający motek, a po drodze do niego jeszcze jeden. Ten niebieski wizualnie prezentuję się bardzo dobrze. Ten czerwony również, choć widzę go od dłuższego czasu, dlaczego ma tylko jeden wydech? Proszę o wasze opinie?

http://olx.pl/oferta...html#2c42e6fd99

http://otomoto.pl/bm...t-M3977576.html

Edytowane przez Efi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oba na fotach wyglądają dobrze, drugi ma akcesoryjny tłumik.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teza. ;) Nie znasz Zbyszka z Kamieńska? No weź...

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teza. ;) Nie znasz Zbyszka z Kamieńska? No weź...

Znam ale nie wiem czy mowimy o tym samym :).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To rozumiem że Zbyszek dobry facet i wszyscy go znają, ale czy ktoś może coś poweidzieć o tym moto? :) Bo Zbysiu mnie nie interesuje za bardzo :)

Edytowane przez fincher

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tak serio, to wersja zdławiona,

szukasz takiej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na podstawie jednej slabej jakosciowo fotki nie mozna wiele powiedziec. Jesli wszystko sie zgadza to ok. To jednak musisz sprawdzic sam lub z pomoca kogos obeznanego juz na miejscu. Sprzedajacy pisze, ze moto jest zdlawione. Tu masz szczegoly jak to zrobic gdybys chcial go do pierwotnego stanu przywrocic. Obejrzyj dokladnie przepustnice i porownaj zeby nie bylo niespodzianek pozniej. Wiem, ze byly wersje tylko z pojedynczym kolem.

http://f650gs.pl/topic/5077-odblokowanie-zdlawionego-motka-czyli-w-poszukiwaniu-dodatkowych-19-kucy/page__hl__odblokowanie__fromsearch__1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mniejsza moc w dowodzie to dla mnie plus, ale zrobiłem sobie FZS600 do potrzeb kat A2 wiec jak by co z BMW tez nie będę miał problemu.

A chce sie przesiąść aby motocykl umożliwiał zjechanie z czarnego przy zachowaniu wygody w trasie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oba na fotach wyglądają dobrze, drugi ma akcesoryjny tłumik.

Drugi ma też "akcesoryjne" kierunkowskazy, lusterka i przedliftowy dziób oraz tuningowanego (obciętego) pampersa ;).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Drugi ma też "akcesoryjne" kierunkowskazy, lusterka i przedliftowy dziób oraz tuningowanego (obciętego) pampersa ;).

No patrz, nie zauważyłem dziobu, starzeję się :lol:. W przypadku kierunkowskazów to nie całe tylko wkłady ale to akurat na + bo te pomarańczowe są okropne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Duzo elementow malowanych. Np wahacz, lagi przednie, obrecze kol, zadupek. Moze wlascicielowy kolor nie lezal a moze.... Trzeba sie przyjrzec. Doposazony - centralka, stelaz na kufry, handbary, dolne i gorne gmole. Jest tez ABS. Jest tez jakis zbiorniczek z tylu przy stelazu - chyba olejarka. Przyjrzyj sie przedniej tarczy hamulcowej. Wydaje sie zuzyta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to nie jest przemalowaną na czarno czerwona strzała elektrycznego?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tylne plastiki z wzorem poliftowym czyli od 2004

mam wrażenie że on ma nawet kartery malowane

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pan zapomniał dodać, że nie działa obrotomierz. Brak ozdoby baku. Gumy podnóżków zajechane jak sandały pielgrzyma, ale to pierdoły. Jechać, oglądać, kupować i szczerzyć zęby. ;)

Edytowane przez krs

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×