Skocz do zawartości
Vengosh10

dział damsko-męski czyli odzież w trasę

Recommended Posts

To teraz ja co do Rally 3 .

Nie wiem dlaczego Aaniś napisała ze jej przemaka ?

Ja miałem jazdę jadąc do Jodłowa i od Ząbkowic praktycznie do Międzylesia w deszczu .

Aaniś tak napisała, bo jej pewnie przemaka. A nieporozumienie wynikło stąd, że Ty jechałeś w swojej nie przemakającej, a ona w swojej. Zdarza się.

Post żartobliwie-neutralny.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Model Rev'it rowniez bralam pod uwagę (z 2013 sand ladies), jednak w sklepie w którym miałam dokonać zakupu narazie nie jest dostepna.

Może lepiej po prostu zamówić tam gdzie jest i zawsze masz 10 dni na odesłanie.

Revit wpisuje się w niemiecką rozmiarówkę więc wypada odrobinę wiekszy.

zanim sezon na dobre się zacznie będziesz miała nową kurtkę

Edytowane przez Marcin N
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie nie mogłam nigdzie znaleźć jak tylko w sklepie defender. Moze poszukam bardziej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie nie mogłam nigdzie znaleźć jak tylko w sklepie defender. Moze poszukam bardziej.

Defender jest z Krakowa, ale nie wszystko co na stronie mają w sklepie.

Coś tam kupowałem i sklep polecam. Bardzo fajne podejście do klienta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Revit jest na Mogilskiej, gdzieś mam wizytówkę , firma chyba na L

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wy to nie macie żadnej przygody motocyklowej, tylko łażenie po sklepach. Ja, albo Zwierz, albo Mirek to co innego. U nas nie ma tylu sklepów ani wyboru. O wszystko trzeba walczyć, kombinować, a nie jak zgrabnie wyjąć kartę z kieszeni....

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz kurierzy dowiozą wszędzie :)

Tylko za często zły rozmiar, albo coś w tym stylu. Do tej pory trafiałem, ale ostatnio mam złą passę...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale też nie są to jakieś niewiadomo jakie koszty przy cenie samego produktu. Tym bardziej że sama przesyłka do jest już w cenie

Co do Revita. Halvarssons czy BMW mam w rozmiarze 50. Revit M. Czyli rozmiarowo wypada to samo.

wysłane ze stacji międzygalaktycznej SOJUZ 5

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odsylasz z powotem jako zwrot lub na wymianę. Dochodzi koszt przesyłki, ale często i tak bardziej sie opłaca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jednak ostatnio zaczynam skłaniać się ku kupowaniu w realu. Zwrot to 40-50zł w plecy (przesyłka w dwie strony), czekanie na kasę lub wymianę itd. Poza tym nie mam gdzie obejrzeć i przymierzyć tych rzeczy przed zakupem. To słabe. Opinie dot. ciuchów i butów na forach są różne i odzwierciedlają subiektywny punkt widzenia piszącego, nie zawsze zgodny z moimi odczuciami po zakupie.

Trochę żartuję, ale kilka rzeczy odsyłałem ostatnio.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Revit jest na Mogilskiej, gdzieś mam wizytówkę , firma chyba na L

W jakim mieście?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście że idealnie jest przymierzyć w sklepie i kupić taniej w necie.

Jednak sporo ciuchów kupiłem bez przymierzania i trafiłem

wysłane ze stacji międzygalaktycznej SOJUZ 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście że idealnie jest przymierzyć w sklepie i kupić taniej w necie.

Jednak sporo ciuchów kupiłem bez przymierzania i trafiłem

wysłane ze stacji międzygalaktycznej SOJUZ 5

Mogąc przymierzyć w sklepie, staram się dogadać co do ceny. Często jest to możliwe, bo odejmując koszty przesyłki oraz rozmawiając ze sprzedawcą można się zbliżyć do ceny internetowej. Zwłaszcza u nas, gdzie praktycznie są dwa sklepiki motocyklowe i zazwyczaj obsługuje cię właściciel. Ale wybór jest żaden niestety (klientów też stosunkowo niewielu).

Ale nie ma co narzekać, nie jest źle. Pogoda się poprawia, może i ja wyjadę jutro na troszkę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mają taką samą konstrukcje jak ciuszki BMW, krój prawie taki sam :-) ....na ADV RIDER , wypowiadają się o nich pozytywnie :-) ....moim zdaniem godne uwagi

Niby podobna ale Rallye ma paski sciagajace i trzymajace protektory (swoja droga takich solidnych w zadnej innej kurtce nie widzialem) a dla mnie to plus zasadniczy. Co do puszczania wody przez Rallye to membrana w dwojce puszczala, w pierwszej wersji trojki po dluzszym czasie tez, drugiej wersji trojki jeszcze nie probowalem ale z tego co mozna przeczytac jest poprawiona chociaz golym okiem roznicy prawie nie widac.

Co do spodni to wydaje mi sie, ze przy uzyciu osobnych ochraniaczy kolanowych lub ortez membrane da sie zalozyc. Mam na mysli to ze jej rozmiar jest na tyle duzy ze pod spod wleza i ortezy i buty cross. Potwierdzic to sie da jedynie po przymiarce. Jesli bede wiedzial to napisze. Takich patentow nei spotyka sie na codzien.

Co moze byc odpowiednikiem Rallye BMW? Przychodza mi tylko dwa produkty do glowy:

1. Klim Adventure. Wypas... Cena tez wypas... Razy 3 prawie. Chyba jednak pomecze sie jeszcze z BMW...

Adventure-Rally-Suit.jpg

2. Touratech Companero. Rozwiazania podobne ale paru rzeczy mi brakuje. Cena razy 2 i brak mozliwosci przymiarki prawie w kazdym wiekszym miescie.

http://shop.touratec...lt/?q=companero

Tak naprawde nie da sie zestawic tych dwoch ciuchow o ktorych pisal JacekJ bo to zupelnie inne produkty. Inne materialy, inne protektory, inny kroj i sposob szycia. Dla mnie wazne jest to, zeby ciuch oferowal maksymalne bezpieczenstwo. Kwestia komfortu jest tez wazna ale to pierwsze jest dla mnie wazniejsze.

Ps. W kurtce Rallye zaliczylem solidnego szlifa na szutrowce z ostrymi kamieniami. Spodnie modeki sie podarly (dakarowy pytales sie o to na zlocie :) ) a Rallye prawie nic nie widac.

Edytowane przez Mutomb
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po wypadku, syn był w R2 ja w R3 , oprócz złamanego nadgarstka innych obrażeń na ciele nie było . Kurtki nie dałem sobie pociąć , podobnie jak rękawiczek , do czego skorzy byli ratownicy. Oczywiście pojawiło się tu i ówdzie przetarcie , głównie na spodniach , ale w tym miejscu ma łatę skórzaną i używam dalej. kurtkę syna używa forumowicz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...(dakarowy pytales sie o to na zlocie :) ) ...

Być może... :roll: :-)

a w temacie..

Od siebie dodam że Rally 2 spełniała moje oczekiwania, kupiłem używkę, dałem 1600 zł za komplet, po sezonie użytkowania sprzedałem za te same pieniądze. Goretex nigdy nie przemókł, chociaż poligon doświadczalny miał - 7h w deszczu i nic nie puściło, więc nie zgodzę się z niektórymi przedmówcami, że nie warto wydać tej kasy.

Nie miałem Rally 3, więc nie wiem jak tam ten model się sprawuje ale na 2 narzekać nie można.

Ponadto podoba mi się Rallye 3 w wersji czarnej i pewnie kiedyś sobie kupię ten komplet - na pewno kurtkę ;-)

O ochraniaczach nawet nie wspominam, Paweł może potwierdzić jak są wielkie w porównaniu np do Modeki ;-)

Wszystkie łachy są fajne, kwestia czy nas na nie stać czy nie ;-) A nie zachwalam dlatego że kupiłem drogo, czy tanio, a dlatego że użytkowałem kilka innych producentów prędzej i później, i mam jakąś tam skalę porównawczą. :-P

Edytowane przez dakarowy
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też się nie zgodzę bo mimo kilkugodzinnych podróży w deszczu nie zdarzyło mi się by puściła membrana w R2 (zresztą w halvarssonie też nie).

I też obie części kupiłem używane. A Markowi cały czas jestem mega wdzięczny że mi odsprzedał swoją.

Jest jeszcze kolejny plus choć też kosztowny. Membrany można dokupić osobno gdy stare przestaną spełniać swoją funkcję.

Z kurtki jestem bardzo zadowolony. Spodnie mam niestety w pierwszej wersji bez Pro czyli stare czarne ochraniacze ktore mają tendencję do wyłamywania się. Więc kiedyś pomyślę o zmianie

wysłane ze stacji międzygalaktycznej SOJUZ 5

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(...)

Tak naprawde nie da sie zestawic tych dwoch ciuchow o ktorych pisal JacekJ bo to zupelnie inne produkty. Inne materialy, inne protektory, inny kroj i sposob szycia

(...)

Ps. W kurtce Rallye zaliczylem solidnego szlifa na szutrowce z ostrymi kamieniami. Spodnie modeki sie podarly (dakarowy pytales sie o to na zlocie :) ) a Rallye prawie nic nie widac. Dla mnie wazne jest to, zeby ciuch oferowal maksymalne bezpieczenstwo

Pytanie z jakiego materiału była modeka? Jeśli porównywać to np. modele wykonane z takiej samej cordury. Ten klim czy touratech za 6k nie będzie miał lepszych protektorów. Dobre protektory robi sas-tec, D3O, forcefield, knox, innych chwilowo nie kojarzę. Do tego jest kilka chińskich fabryk, które roibia ochraniacze stosowane w tańszych ciuchach. Topowe protektory można kupić za jakieś 200 pln (trochę strzelam bo nie pamiętam dokadnej ceny) Oczywiście ergonomia/materiał wierzchni najpewniej będą lepsze niż w tańszych kurtkach. Nie chcę napisać, że takich kurtek nie warto kupowac, bo to po prostu kwestia kogo na co stać. Ale to nie jest strój dający +10 do nieśmiertelności. Znaczna część elementów które odpowiadają za bezpieczeństwo (protektory) jest taka sama jak w kurtkach ze średniej półki. W tej cenie chyba wolałbym airbaga elektronicznym wyzwalaniem ;-)

Swoją drogą jak porównuję fotki zamieszczonej wcześniej kurtki scotta z rallye 3 to odnoszę wrażenie, że po prostu szyją ten model ze znaczkami bmw. Membrana w obu modelach wygląda tak samo i odnoszę wrażenie że kurtki różnią się tylko zastosowanymi ochraniaczami. Podobnie jak kaski, które swego czasu dla bmw robił uvex (enduo) i shubert (szczekowe)

Edytowane przez ARG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawie wszystko sie zgadza. Tylko jesli zblizymy sie jakosciowo to rozrzut cen jest inny. Na pewno nie kupie podobnej kurtki w cenie do 1k zl. Jesli chodzi o spodnie to poprzecieraly sie w okolicach kostek i lydek. Dobrze, ze w tym miejscu mam ochrone dzieki butom. Rzeczone spodnie to Modeka Melville Pro. Pamietam, ze gdy je kupowalem to byl najwyzszy model. Material Avertex Plus 500D powleczony NanoTex. Protektory SAS-tec.

Chetnie porownalbym na zywca RP3 i Scotta Dual Ride. Wydaje sie byc ciekawym produktem. Troche przeszkadza mi brak paskow. sciagajacych na rekawach. Scott ma zatrzaski. Mialem te systemy w innych kurtkach i jakos mi nie pasowaly. Wyczytalem tez ze w standardzie Scott nie oferuje ochraniacza plecow w kurtce i bioder w spodniach. Trzeba je dokupic osobno (Rallye to ma w standardzie). Rekawy odpinane sa w sposob taki jak miala wersja RP2. Sam nie wiem ktory sposob lepszy bo rzadko z tego korzystam chociaz wydaje mi sie ze BMW wprowadzilo zmiane nie bez powodu. W nowej wersji zamki sa lepiej zalosniete. Dodatkowo panel z siatki na plecach bedzie skuteczniej odprowadzal nadmiar ciepla. RP3 ma dolne przednie kieszenie dodatkowo zawijane przy zamknieciu. Ciekawe jak ma sie membrana Scotta Tri-phase do Gore BMW. Na zdjeciach widzialem ze w rekawach przy nadgarstku u Scotta brak gumki sciagajacej. Nigdzie tez nie moge znalezc zdjecia wewnetrznej strony kurtki Scotta. To co jeszcze mi sie nie podoba to plastikowe elementy regulacyjne w pasie w spodniach ale byc moze to wcale nie przeszkadza. Sam kroj wyglada na bardziej dopasowany. Zamek laczacy spodnie i kurtke u Scotta jest zdecydowanie dluzszy i zajmuje 3/4 obwodu. Dla mnie to plus. Oba komplety wykonane z cordury. Cena Scotta jest o 35% nizsza niz BMW.

Tutaj znalazlem troche o Dual raid. http://advrider.com/...ad.php?t=856862

ARG - jesli chodzi o protektory to uwierz mi, nie znalezlem nic podobnego. I nie wazne ile da mi pkt do "niesmiertelnosci" kurtka w ktorej jezdze. Jesli moge zyskac chociaz +1 do ochrony i stac mnie na to, to nie bede sie zastanawial bo to moje zycie i zdrowie. Nigdzie nie napisalem ze RP3 czy jakikowiek ciuch ze stajni BMW to dobry przelicznik cena-jakosc. Na pewno nie. Na dzien dzisiejszy jednak w zestawieniu z innymi produktami i stylu jazdy jaki uprawiam u mnie wygrywa.

Na forum tutaj przeczytalem pierwszy raz o Scott Dual Raid i to wydaje mi sie jakas sensowna alternatywa ale zbyt malo jak na razie o tym w sieci.

Ten klim moze nie bedzie mial lepszych ochraniaczy ale nie ma prawa puscic wody w najwiekszej ulewie, material i strefy ochronne w okolicach lydek, kolan nie stopia sie i przepala jesli przewrocisz sie z motkiem w terenie a wydech wyladuje ci na nodze. Swietnie zaprojektowane kieszenie. Wywietrzniki i system calego wietrzenia w tej kurtce podobno dzialaja rewelacyjnie. Nie ma potrzeby zakladania dodatkowych ciuchow pod spod jesli zmieniaja sie drastycznie warunki pogodowe. Wszystko regulujesz wywietrznikami. Lista jest dluga. Mocno sie zachwycaja tym na advrider.com ale mnie na to nie stac i jeszcze dlugo stac nie bedzie. Jesli jednak by bylo to tez nie wiem czy bym kupil (znaczy to pewnie tyle ze nie bylo by mnie jednak stac :) )

Czasem najistotniejsze sa male detale na ktore na poczatku nie zwraca sie uwagi. Zycze wszystkim znalezienia dla siebie jak najodpowiedniejszych ciuchow bo wcale nie takie latwe a kazdy przeciez ma inne wymagania.

Edytowane przez Mutomb
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Eh no czyli zapodałem coś na forum jako pierwszy :-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Companiero to jest coś , ale chyba nie dałbym tych pieniędzy. Koncepcja super tylko ta membrana zewnętrzna jest moim zdaniem sztywna. Mając to na sobie można dostać łatkę snoba

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mutomb, ja się generalnie zgadzam z tym co napisałeś. Kupując pierwszą kurtkę nie celowałem w modele z 5k interesował mnie głównie temat ochraniaczy. Klim stosuje w tej adventurowej kurtce stosuje D3O, które spełniają normę CE EN 1621-1. Ponadto są dostępne na rynku więc można sobie takie kupić.Czyli mozna osiągnąć taki sam poziom ochrony przed upadkiem również w tańszej kurtce. I tylko to napisałem. W przypadku opzostałych parametrów trzeba było pójść na kompromis, takie życie. Temu Klimowi trzeba uczciwie przyzać, że ma dodatkowo fajny ochraniacz na mostek, który w kurtkach ciężko spotkać. A na razie się zastanwiam czy kupić takie RP3 czy może coś ze scotta czy przejeździć sezon w tym co mam i może za rok...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×