Skocz do zawartości
Vengosh10

dział damsko-męski czyli odzież w trasę

Recommended Posts

Kto nie szlifował, albo nie widział tego, nie rozumie o co chodzi. Jeśli kilka warstw Cordury, albo gruba skóra lub protektor kostki na bucie potrafi się przetrzeć na wylot, to w przypadku ręki lub nogi byłaby to poważnie zeszlifowana kość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale ja nie mówię, żeby nie nosić ochraniaczy. Tego nigdy za dużo. Materiał się momentalnie ściera. Najlepsze wrażenie robią zdjęcia siniaków na pół pleców. Bez butów to też z nóg nie wiele zostaje tak samo jak z rąk bez rękawiczek. Tym się człowiek pierwszym podpiera. A bardziej ciągnie po ziemi. Te adidasy podałem dla faktu samego porównania ceny. Nie proponuje wywracać się motocyklem w kapciach ogólnie :) . Ale na tej stronce mają kilka ciekawych rzeczy moim zdaniem. I dobra cena jest za tą kurtkę co wrzuciłeś. Ja mam coś dokładnie tego typu. I one od 500zł się zaczynają. Moim zdaniem lepszej nie trzeba. W droższych to już tylko komfort idzie w górę. Ale wielkich różnic myślę, że nie ma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ja ciągle nie mogę się nadziwić głupocie ludzi, którzy w obecnych temperaturach jeżdżą bez rękawiczek

a codziennie mijam kilku takich

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ja ciągle nie mogę się nadziwić głupocie ludzi, którzy w obecnych temperaturach jeżdżą bez rękawiczek

a codziennie mijam kilku takich

I temperatury nie są tu najważniejsze ;D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to to już twardziele. Ja po przejażdżce przy -8 z rana to pomimo grubych rękawic i podgrzewanych manetek (które chyba nie do końca mi łączą) to i tak ledwo co oderwałem palce od kierownicy. Od tamtego czasu ogrzewacze chemiczne jeszcze wrzucam do rękawiczek jak jest zimno. Dwa kosztują 5zł a jak się je wsadzi do torebki bez powietrza to przestają grzać. I jeden taki komplet ogrzewaczy na cały tydzień mi starczył. Z rana tylko pierwsza rzecz to wyjmowałem je z torebki bo potrzebują parę minut, żeby znowu zaczęły grzać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a polecicie coś sprawdzonego z przeciwdeszczowych kompletów motocyklowych, za nieduże pieniądze i niezajmujące dużo miejsca?

i nie pytam tu o komplety z leroy czy sklepu wędkarskiego za 30zł

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
http://www.armyworld.pl/product-pol-320-Komplet-Goretex-Przeciwdeszczowy-Kurtka-Spodnie-Wojskowy-Oddychajacy-Flecktarn-BW-Demobil.html . Kolega od nas z forum z którym jechałem do Czarnogóry używał czegoś takiego i chwalił. Tzn. może nie konkretnie czegoś takiego ale też z wojskowych zasobów i z tego co mi się przypomina to chyba belgijski a nie niemiecki. Ale testować nie testowałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

true

nie wyobrażam sobie jeździć motocyklem w adidasach i bez rękawiczek, nawet gdy żar leje się z nieba

Do niedawna też było to dla mnie niewyobrażalne, ale chyba się starzeję

105256983ecf59f3de5bc5c7a61a1409.jpg

adeb511525154112fe77fd5468c93eb4.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a polecicie coś sprawdzonego z przeciwdeszczowych kompletów motocyklowych, za nieduże pieniądze i niezajmujące dużo miejsca?

Ja jeżdżę w quechua spodnie i kangurka z kapturem pod kask i jestem mega zadowolony (nie trzeba zdejmować butów, żeby założyć spodnie) i cena okazyjnie ok 100 pln

Edytowane przez maxiu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a polecicie coś sprawdzonego z przeciwdeszczowych kompletów motocyklowych, za nieduże pieniądze i niezajmujące dużo miejsca?

i nie pytam tu o komplety z leroy czy sklepu wędkarskiego za 30zł

http://www.armyworld...BW-Demobil.html . Kolega od nas z forum z którym jechałem do Czarnogóry używał czegoś takiego i chwalił. Tzn. może nie konkretnie czegoś takiego ale też z wojskowych zasobów i z tego co mi się przypomina to chyba belgijski a nie niemiecki. Ale testować nie testowałem.

Mam brytyjskie gore, zestaw coś niecałe 2 stówki kosztował. Na plus chyba to, że jest jasny, a na zajebisty plus, że się w nim nie czuję jak w foliowym worku ;D O taki o:

2w7iv54.jpg

Edit: A na pierwszym planie suszące się w deszczu skarpety!

Edytowane przez rasta
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam brytyjskie gore, zestaw coś niecałe 2 stówki kosztował. Na plus chyba to, że jest jasny, a na zajebisty plus, że się w nim nie czuję jak w foliowym worku ;D O taki o:

2w7iv54.jpg

Edit: A na pierwszym planie suszące się w deszczu skarpety!

Mam dokładnie taki sam :D Pisałem już o tym kompleciku kilka razy ale nie zauważyłem żeby ktoś się o nim wypowiadał (oprócz Rasty), za to Afrykańców widziałem w tym już kilku.

Nie spotkałem się z niczym lepszym jeżeli chodzi o ochronę przeciw deszczem. Jeszcze jak pod kask zakładam najpierw kaptur, to nie ma opcji żebym przemókł. Najdłuższy, jednorazowy dystans jaki w nim jechałem, to około 300-400 km, a tak to krótsze dystanse ale często. Jak jest bardzo zimno, to stosuję go jako dodatkową osłonę przed wiatrem. Po zwinięciu zajmuje niewiele i zawsze mam go w centralce.

DSCF6956_600x800.JPG

DSCF6962_600x800.JPG

DSCF6965_600x800.JPG

DSCF6967_1067x800.JPG

DSCF6968_1067x800.JPG

DSCF6958_600x800.JPG

DSCF6959_1067x800.JPG

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To brytyjskie gore tylko w takim kamuflazu? Gdzie to mozna dostac?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Brytyjskie widziałem tylko w takim, ale to zależy jakich wojsk. Pytaj w każdym sklepie z demobilem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a polecicie coś sprawdzonego z przeciwdeszczowych kompletów motocyklowych, za nieduże pieniądze i niezajmujące dużo miejsca?

i nie pytam tu o komplety z leroy czy sklepu wędkarskiego za 30zł

a co masz do kpl. ze sklepu wedkarskiego? zareczam ci ze po 3 latach uzytkowania lepiej sie sprawdza niz nie jeden kondom motocyklowy, juz widzialem takie nowe srebrną tasmą klejone na poczekaniu, takie barachło. Zakładam zawsze na wierzch kamizelke odblaskowa i jeszcze nie przemokłem, miejsca tez duzo to nie zajmuje.
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To brytyjskie gore tylko w takim kamuflazu? Gdzie to mozna dostac?

Szukaj po prostu kompletu goretexowego wojskowego, nawet Stany w woodlandzie mają, tylko cena też zza wody ;]

http://www.ebay.com/itm/Military-Woodland-BDU-Gore-Tex-Jacket-Cold-Weather-Parka-GORETEX-Medium-Regular-/390925676340

$_57.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam forumowiczów i od razu pytam , co sądzicie o kurtce firmy MODEKA model FINN?? może ktoś użytkował takowy model?? proszę o opinie użytkowników :)

dodaję linka * chodzi mi o ten model: http://www.defender....ODEKA-Finn.html

Miałem. Jest słaba. Prujące i mechacące się rzepy, notabene za krótkie... membrana w której można się spocić nawet zimą :( jak wepniesz wszystko czyli membrana + ocieplenie robi się za grubo... Daruj sobie. Sprzedałem ją i odetchnąłem z ulgą.

Są i nowe w stanie magazynowym za 550zł. A jak się chce wydać 300zł na kask to nie ma co wybrzydzać i lepiej chyba kupić taki używany niż jakiś badziewny ale nowy. No ale to już jak kto tam woli.

Te kaski to Schuberth Concept - miałem taki. Jest super, szczęka, porządna blenda, pinlock, nadal dostępne są części zamienne, system audio... na minus dałbym wielkość - cały kask jest dość sporych rozmiarów, za to jest super cicho, podbródek świetnie zamyka i odcina wiatr i dźwięk. Genialny pomysł na wietrzenie szybki.

Jedyna moja wątpliwość to wiek tych kasków. Nawet jeżeli leżały w magazynie to nie wiem jaką mają przydatność do spożycia... Ten model został wprowadzony zdaje się w 2006 roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jedyna moja wątpliwość to wiek tych kasków. Nawet jeżeli leżały w magazynie to nie wiem jaką mają przydatność do spożycia... Ten model został wprowadzony zdaje się w 2006 roku.

Shoei daje 5 lat gwarancji, więc kask wytrzyma pewnie drugie tyle, a nie wydaje mi się, żeby Schuberth odbiegał od niego technologicznie (no nie dają 5 lat, ale może lepiej sobie przekalkulowali ;]).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jedyna moja wątpliwość to wiek tych kasków. Nawet jeżeli leżały w magazynie to nie wiem jaką mają przydatność do spożycia... Ten model został wprowadzony zdaje się w 2006 roku.

Zawsze jest możliwość odstąpienia od umowy w przeciągu 10 dni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taki komplecik Gore byłby idealny na deszcz albo offroad w mokrych warunkach. Szukam czegos na zbroje a zwykla przeciwdeszczowka niewiele wytrzyma.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze jest możliwość odstąpienia od umowy w przeciągu 10 dni.

Przecież nie rozpoznasz organoleptycznie czy się plastiki "zestarzały" ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przecież nie rozpoznasz organoleptycznie czy się plastiki "zestarzały" ;]

...eee trzeba podrapać paznokciem, polizać i polizać...lizać, aż poczujesz starość...;-) :-D

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest jakiś inny sposób?

Jakiś bardziej humanitarny :-D

wysłano z wodoszczelnego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest jakiś inny sposób?

Jakiś bardziej humanitarny :-D

wysłano z wodoszczelnego

Test w skali technicznej - założyć kask na głowę rozpędzić się (najlepiej na motorze) wprost na ścianę albo drzewo i ... ale bo jest dobry albo żaden inny kask nie będzie już potrzebny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×