Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie będę się chlastał. Delikatnie przetarłem wczoraj pinlocka papierem do soczewek, a później jeszcze raz wilgotną irchą i po tym wszystkim bardzo, bardzo delikatnie suchą irchą do sucha (ircha synt. nie naturalna). Dalej paruje, chociaż jakby ciut mniej. Mimo wszystko czyszczenie papierem do soczewek, może w dłuższym okresie porysować pinlocka, ale przetestujęna własnej skórze.

Przypomniałem sobie, że poprzednio, problem zachodzenia mgłą w znacznym stopniu rozwiązał mi "nosek", na którym skraplała się większość pary wylatującej nosem.

To, że mgłą zachodzi prawa strona może być spowodowane tym, że mam krzywą przegrodę nosową. Prawa dziura w nosie nigdy się nie zatyka. ;)

Tak więc: założę "nosek" i zdam relację.

Jeszcze co do czyszczenia pinlocka, to Nolan ma inne pinlocki niż reszta świata. Włosi nie kładą silikonowej uszczelki tylko korzystają wyłącznie z higroskopijności pinlocka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie będę się chlastał.

:D i dobrze!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to jeszcze zamieszam - moja szybka pinlocka ma silikonowa uszczelkę ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pierdziu. Wojna wieksza niz w temacie o olejach :)

Zaraz wojna ;) Wymiana opinii i doświadczeń. Od tego jest forum. A z Mygosią fajnie się rozmawia na forum i w realu :)

No to jeszcze zamieszam - moja szybka pinlocka ma silikonowa uszczelkę ;)

Pinlock musi mieć taką uszczelkę. Pomiędzy nim a szyba tworzy się zamknięta przestrzeń, która przynajmniej w założeniu nie paruje (mniej więcej stała wilgotność). Od strony kierownika pinlock jest pokryty silnie higroskopijną lub antyroszeniową warstwą. Pewnie zauważyłaś, że po dłuższej jeździe w niesprzyjających warunkach wokół pinlocka, tam gdzie jest tylko szyba, pojawia się silne wykraplanie wilgoci.

Edytowane przez rpiotrek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nolan dopiero od niedawna wprowadził uszczelki silikonowe :D

Pinlocki bez uszczelek równiez działały [i działają, bo tydzień temu kupiony kask nie ma uszczelki]. Ich główną wadą było to, że rysowały szybkę [masakrycznie], a nie to, że parowały.

:)

Przepraszam ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w moich 2 kaskach - Schuberth i shoei od zawsze były uszczelki. Cóż - radziecka nauka zna takie przypadki ;-)

Ps. SUOMY na przykład nie ma wcale pinlocka tylko antyfog i działa rewelacyjnie :)

Edytowane przez rpiotrek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nolan dopiero od niedawna wprowadził uszczelki silikonowe :D

Pinlocki bez uszczelek równiez działały [i działają, bo tydzień temu kupiony kask nie ma uszczelki]. Ich główną wadą było to, że rysowały szybkę [masakrycznie], a nie to, że parowały.

od niedawna? zależy co przez to rozumiesz

kilka ładnych lat, to też może byc niedawno

faktem jest że bez uszczelki skutecznie masakrowały wizjer

teraz miałem z silikonem i też trochę rysuje

Edytowane przez marcinn72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To teraz Ja :D. Najlepiej myć szyby i pinlocka pod bieżącą wodą lub w wiaderku z wodą. Do tego mięciutka szmateczka i gwarantuje, że szyby i locki nie będą porysowane :D !!!! Jeżeli chodzi o kaski to miałem zamówić Araia Tour-X3 ale się rozmyśliłem i w styczniu przytulę Araia Tour-X4 :D. Moim zdaniem to przysłowiowy "Rolls-Roys" wśród kasków pod względem bezpieczeństwa i komfortu :D. Jeździłem w różnych kaskach i żaden nie był tak dopasowany do mojej głowy jak Arai :D. Daszek nie przeszkadza w szybkiej jeździe (testowałem go do 180km/h), a i można zdjąć daszek i śmigać jeszcze szybciej :D. Co do Schuberta to podobno lepszy jest "oryginalny" niż ten sygnowany logiem BMW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spotkalem sie z opinia, ze lepiej kupic nolana bez pinlocka i go sobie dokupic. Powodem podobno jest to, ze nolan do kaskow daje bez tego silikoniku a jako akcesorium dostepny jest z silikonem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spotkalem sie z opinia, ze lepiej kupic nolana bez pinlocka i go sobie dokupic. Powodem podobno jest to, ze nolan do kaskow daje bez tego silikoniku a jako akcesorium dostepny jest z silikonem

Nie do końca to jest prawdą. Niektóre Piny mają tzw. uszczelkę, a niektóre nie. Jest to uzależnione modelem kasku :D.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja sie interesowalem konkretnie N90 i tak ludzie sie wypowiadali. Dlatego napisalem, ze spotkalem sie z opinia :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a pinlocka do nolana kupować w larssonie, jest ponad 20% taniej niż w moto-akcesoriach :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nolan dopiero od niedawna wprowadził uszczelki silikonowe :D

Pinlocki bez uszczelek równiez działały [i działają, bo tydzień temu kupiony kask nie ma uszczelki]. Ich główną wadą było to, że rysowały szybkę [masakrycznie], a nie to, że parowały.

:)

Przepraszam ;)

Potwierdzam - mam szybkę z pinlockiem a bez uszczelki.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To była jedna ze słabości Nolanów: pinlocki bez uszczelek...Ale na lato n102 był przyjemny, bo bardzo przewiewny. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
(…)

na lato n102 był przyjemny, bo bardzo przewiewny. :)

po prostu włoski kask. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moi drodzy! odkąd pamiętam, czyli od jakiś 4 lat Nolany miały dwa rodzaje pinlock'ów "mit silikon Rand" und "ohne"

zresztą uciąłem sobie w Louisie krótką rozmowę na ten temat ze sprzedawcą jakieś 3-4lata temu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mit silikon Rand to mieli Niemcy, a Makarony to chyba tylko senza albo nessuna banda di silikone :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marcinie - nie zaprzeczam :) Trochę za bardzo pomieszałam ;)

Chodziło mi raczej o to, że istniały i ciągle istnieją pinlocki bez silikonów. Producent z nich nie zrezygnował - a raczej równolegle wprowadził te z silikonem. A skoro ciągle produkuje te bez - tzn., że działają ;)

:)

W sumie wiecie co... mam w domu akurat kask z pinlockiem z uszczelką i bez - może jutro wezmę, ubiorę po kolei na głowę, pobiegam wokół domu i porównam działanie :) Ma być chłodno i wilgotno, więc warunki do testu idealne ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ubiorę po kolei na głowę,

Rozumiem, że obydwa naraz, to który będzie pierwszy? :shock: :lol: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pierwszy będzie XS, potem S - przecież odwrotnie byłoby ciężko!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marcinie - nie zaprzeczam :) Trochę za bardzo pomieszałam ;)

Chodziło mi raczej o to, że istniały i ciągle istnieją pinlocki bez silikonów. Producent z nich nie zrezygnował - a raczej równolegle wprowadził te z silikonem. A skoro ciągle produkuje te bez - tzn., że działają ;)

:)

W sumie wiecie co... mam w domu akurat kask z pinlockiem z uszczelką i bez - może jutro wezmę, ubiorę po kolei na głowę, pobiegam wokół domu i porównam działanie :) Ma być chłodno i wilgotno, więc warunki do testu idealne ;)

Mygosiu, oddychaj pełną gębą, a pod kask wpakuj na głowę jakąś kominiarkę. Możesz też zakryć nos kominiarką. Wtedy więcej ciepłego i wilgotnego powietrza pójdzie na szybę. . :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mit silikon Rand to mieli Niemcy, a Makarony to chyba tylko senza albo nessuna banda di silikone :D

przeca pisze że w Louisie ;-)

po włosku to umiem jedynie "burdello bum bum! o mamma mia!!!" :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przeca pisze że w Louisie ;-)

po włosku to umiem jedynie "burdello bum bum! o mamma mia!!!" :D

Co na to Mał-Żonka? :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bunga bunga! nie puszcza mnie samego do Włoch :mrgreen:

Edytowane przez marcinn72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze bys premierem zostal ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×