Skocz do zawartości

Recommended Posts

No, no a Berlusconi się do dymisji właśnie podaje więc masz zwiększone szanse :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdjąłem pinlocka. Wymyłem w letniej wodzie (deszczówka). Wyczyściłem szybę. Gdy pinlock wysechł, założyłem na szybę, szybę na kask, a kask na głowę. Wyszedłem na zewnątrz (u nas mówi się na dwór, a w Krakowie: na pole). Po nieco ponad minucie cały świat byłza mgłą. Tzn. szyba poza pinlockiem czysta, tylko pinlock zbielał. Zabawa od początku. Zdjąć pinlocka, umyć w letniej deszczówce. I zostawiłem na 3 dni do zupełnego wychnięcia. Dzisiaj rano zmontowałem wszystko do kupy. Na zewnątrz ok. -2 st. C. Prawa strona zaparowała w ciągu ok. 15 min. lewa pokryła się lekką mgiełką, ale do zniesienia. Przyszedł czas na nosek. Wykorzystałem dodatkowy podbródek z kasku. Z podbródka zrobiłem nosek, mocowany na rzepy.

Na razie szyba schnie, po porannym zawilgoceniu. Wieczorem testy z noskiem. Zobaczymy jakie będą efekty. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sumie wiecie co... mam w domu akurat kask z pinlockiem z uszczelką i bez - może jutro wezmę, ubiorę po kolei na głowę, pobiegam wokół domu i porównam działanie :) Ma być chłodno i wilgotno, więc warunki do testu idealne ;)

Mygosiu, i jak efekty dylania w kaskach? :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

skąd ty wziąłeś dziś letnią deszczówkę?

zbierałeś od lata? uważaj, żeby nie porysować kryształkami lodu ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Deszczówkę mam z kranu. Wiesz, trzeba oszczędzać. :lol:

A tak na serio, to mam założony zmiękczacz do wody. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Anasazi, N90, to chyba jeden z najlepszych kasków Nolana. Na szczęście (w przeciwieństwie do tego, co piszą pod linkiem) ma on niewiele wspólnego z innymi szczękowcami serii N. Popatrz, czy nie da rady kupić gdzieś nieco taniej. Cośmi tłucze się po głowie, że w moto-akcesoriach była ciut lepsza cena. A może Larsson?

Edytowane przez leff

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jutro podjade na moto do nich. Przymierzę tę 90tkę i będę miał juz jakieś rozeznanie :)

Moto akcesoria 900

Larsson trochę więcej.

Jeszcze jest AGV Stealth :) Tez ladnie wychodzi w Sharpie, a nie jest szczękówką czyli będzie ciszej.

Edytowane przez Anasazi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Anasazi, SHARP, to nie wszystko. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, wiem, ale zawsze to jakiś punkt zaczepienia :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najlepszym punktem zaczepienia jest dyńka. Jak garnek pasuje do dyńki, to podstawa i nie zmieniątego żadne SHARP-y :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawe czy to nie początek cyklu na mikołajki, zapłaćcie nam a My Wam wyślemy przesyłkę... tylko kiedy???... nigdy???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdjąłem pinlocka. Wymyłem w letniej wodzie (deszczówka). Wyczyściłem szybę. Gdy pinlock wysechł, założyłem na szybę, szybę na kask, a kask na głowę. Wyszedłem na zewnątrz (u nas mówi się na dwór, a w Krakowie: na pole). Po nieco ponad minucie cały świat byłza mgłą. Tzn. szyba poza pinlockiem czysta, tylko pinlock zbielał. Zabawa od początku. Zdjąć pinlocka, umyć w letniej deszczówce. I zostawiłem na 3 dni do zupełnego wychnięcia. Dzisiaj rano zmontowałem wszystko do kupy. Na zewnątrz ok. -2 st. C. Prawa strona zaparowała w ciągu ok. 15 min. lewa pokryła się lekką mgiełką, ale do zniesienia. Przyszedł czas na nosek. Wykorzystałem dodatkowy podbródek z kasku. Z podbródka zrobiłem nosek, mocowany na rzepy.

Na razie szyba schnie, po porannym zawilgoceniu. Wieczorem testy z noskiem. Zobaczymy jakie będą efekty. :)

Leff może tu znajdziesz pomoc http://www.pinlock.nl/en/

EDIT: Tu chyba więcej http://pinlockusa.net/

Edytowane przez rpiotrek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawe czy to nie początek cyklu na mikołajki, zapłaćcie nam a My Wam wyślemy przesyłkę... tylko kiedy???... nigdy???

Zadzwonic, zapytac, czy jest na stanie, kupic osobiscie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oki.

Porobiłam testy z pinlockami :)

Mam swojego półtorarocznego Nolana N43 Air z pinlockiem z silikonem.

I niedawno kupiłam dla kolegi Noalan N103 z zamontowanym juz pinlockiem bez silikonu - jeszcze u mnie leżakuje :)

Ubrałam najpierw swój - pochuchałam - cóż... trochę paruje w okolicy nosa... Rzeczywiście przypomniałam sobie, że w chłodniejsze dni na skrzyżównaiach podnosiłam szybkę.

Ubrałam kolegi [dopasowany jest do mnie, jakby co] - idealna czystość i przejrzystość.

Hmmmm...

Jeszcze raz swój - chucham - paruje.

Po dokładniejszych oględzinach okazało się, że paruje wewnętrza strona wizjera pod pinlockiem. Pinlock jest właściwie luźny i lata na kołeczkach jak chce. O dziwo nic się nie porysowało...

Nie wiem od kiedy tak jest, bo prawde mówiąc sprzetu głównie używam, a nie oglądam go ;)

Oki.

Zrobiłam demontaż szybki, pinlocka.

Zgodnie z zaleceniami producenta :twisted: umyłam pinlock w ciepłej wodzie z mydłem, delikatnie masując opuszkami palców. Po spłukaniu czynność powtórzyłam kilka razy [cóż, czysty to on nie był ;) ].

Później, nadal zgodnie z zaleceniami - wysuszyłam w ciepłym i suchym powietrzu [czyli suszarką ze sporej odległości]. Wcześniej nadmiar wody strzepnęłam, a pozostałości delikatni "wyciągnęłam" z rogów chłonnym materiałem - BEZ dotykania [niech wam będzie...].

Uwaga własna - tego typu suszenia nie polecam osobom mającym twardą wodę. U mnie jest strasznie miękka, więc nie zostaje osad. W wysokiej twardości na bank zostaną brzydkie ślady po wyschniętych kropelkach. Polecam wcześniej przepłukać kilka razy w wodzie demineralizowanej [3,69pln/5l w Tesco]. Przynajmniej takie doświadczenia z płukania negatywów mam.

Następnie umyłam porządnie szybkę kasku. W miejscu gdzie przylegał pinlock był masakryczny, ciemny osad. Z nim sie już nie cackałam, tylko wytarłam delikatnym materiałem chłonnym :D

Założyłam pinlocka, zamontowałam szybkę do kasku, założyłam - chucham - paruje. W tym samym miejscu. Sprawdzam - no dziura dalej.

Postępując zgodnie z instrukcją, delikanie [przy pomocy pęcety :roll: - miałam ja pod ręką] przekręcałam oba kołeczki dziubkami na zewnątrz [zakłada się pinlocka, kiedy są do wewnątrz]. Przy mniej więcej pionowym ustawieniu pinlock zaczął przylegać do szyby i parowanie ustało!

Hura!

Wnioski:

- pinlock z uszczelka i bez działa porównywalnie, pod warunkiem, że jest prawidłowo zamontowany :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a docisnęłaś go do szyby? te kołeczki to takie mimośrody które jak je przekręcisz dociskają pinlocka do szyby

oj dopiero doczytałem do końca... gratulacje :-)

Edytowane przez marcinn72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie doczytałeś Marcin do końca! :)

Gosia, mam dodatkową szybkę i Pinlocka, jakbyś chciała. Rampus już sobie kupił ;) więc oddam za jakąś małą kasę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Aliku - ale moje prawie jak nówki są :)

Tylko 1 głębsza rysa na szybce. Pinlock bdb.

Na razie nie potrzebuję :)

No chyba, że masz kolorowe?

;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie, zewnętrzna jest taka jakby nieco przydymiana, ale nie ciemna. Różnicę widać dopiero gdy porówna się z białą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×