Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak jutro przyjedziesz to porównam Twój najnowszy zakup. Oczywiście jak pozwolisz. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jak jutro przyjedziesz to porównam Twój najnowszy zakup. Oczywiście jak pozwolisz. :lol:

Jasne, że pozwolę. Jeśli byłbyś zainteresowany, to mogę zabrać ze sobą kołki do pinlocka. Dostały mi się dodatkowe dwa, w prezencie razem z kaskiem. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tak sobie odkopię.

Caberg V2R - podoba mi się, ma 5 gwiazdek Sharp, i blendę.

Tak się zastanawiam - co wlasciwie jest mi potrzebne w kasku? Chcialbym kupic cos w cenie do 800zl, i, szczerze mowiac, oprocz blendy, nie wiem, co jeszcze mogloby sie przydac? Podejrzewam, ze ten kawalek materialu pod brodą ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale cenkowy czy integral?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiesz co, nawet to nie jest dla mnie ostatecznie rozwiązane. Aktualnie jezdze w integralu. Szczekowiec na pewno jest glosniejszy i mniej bezpieczny (ruchoma szczeka). Wiec moze jednak skoncentrujmy sie na integralu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To już jak kto woli. Może poszukaj tak jak ja Schubertha Concept albo C2 na ebay.de? Ja jestem mega zadowolony. Poziom hałasu bardzo fajny, cicho, ciepło, wentylacja działa bardzo dobrze.

Jaki masz rozmiar „garnka”?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakos mi sie nie widzą te kaski, nie wiem czemu :-/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Anasazi, proponuję, załóż, przejedź się, może zmienisz zdanie. Ja te wyroby polecam. Z tych samych względów co Alik.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A tak sobie odkopię.

Caberg V2R - podoba mi się, ma 5 gwiazdek Sharp, i blendę.

Tak się zastanawiam - co wlasciwie jest mi potrzebne w kasku? Chcialbym kupic cos w cenie do 800zl, i, szczerze mowiac, oprocz blendy, nie wiem, co jeszcze mogloby sie przydac? Podejrzewam, ze ten kawalek materialu pod brodą ;)

Udało mi się wyrwać V2R na ostatnim moto-bazarze w Łodzi za niecałe 500zł i jestem zadowolony, wygodny, lekki, szybka nie paruje (może odrobinke) pokryta od wewnątrz czymś tam, jest blenda, tylko zagubili deflektor pod brodę i worek, może dlatego taniej. Deflektor dokupiłem za 20zł z internetu. Zrobiłem z nim około 600 km i na razie jest oki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten jest ladny

http://allegro.pl/kask-szczekowy-schube ... 67085.html

a ten bylbby juz bardziej w moim zasiegu, choc nie w tym miesiacu ;)

http://allegro.pl/hjc-fs11-emblem-pompo ... 11904.html

Tak sobie powoli przypominam, co mnie w moim drażni.

Paruje - wiec musi byc cos przeciw parowaniu

Wieje po oczach - czyli musi byc szczelny ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

poczekaj jeszcvze chwilę

zaraz zaczną się promocje

na pewno ostro z ceny zjedzie Shoei Multitec ale on nie ma blendy, za to ma dwie szyby

w DE są już nawet za 300EUR, u nas też ceny spadną bo wchodzi nowy model już z blendą

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak sobie powoli przypominam, co mnie w moim drażni.

Paruje - wiec musi byc cos przeciw parowaniu

Wieje po oczach - czyli musi byc szczelny ;)

Jeśli chodzi o wieje po oczach to blenda załatwia ten problem - oczywiście w słoneczne dni. Chociaż przy wyższych temperaturach lepiej jeśli nieco wieje po tważy.

Co do parowania to chyba najskuteczniejszy jest pinlock, chociaż i on potrafi się poddać.

Szukaj kasku z dobrą regulacją szyby umożliwiającą zostawienie szczeliny. Bardzo przydatne w mieście, na trasie można zamknąć.

Dla mnie jak narazie idealnym, ale poza Twoim limitem cenowym, jest Schuberth C3.

Pamiętaj - najważniejsze żeby kask był wygodny. Gniecenie w dyńkę na trasie potrafi skutecznie zepsuć przyjemność z jazdy.

Powodzenia :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od kilku ładnych tygodni jeżdżę w C3 i powiem, że to najlepszy garnek, jaki miałem na głowie. Jest bardzo cichy i bardzo lekki. Niestety mam oddech smoka i nawet z pinlockiem paruje. Oczywiście zostaje mi jakieś pole widzenia, ale mgła na szybie wkurza. Inna sprawa, że rzeczony "Szubraiwec" C3 ma blokadę dociśnięcia szyby oraz dwie pozycje szyby w uchyleniu. Jedna (pół otwarta) do jazdy po mieście i druga zamknięta, ale bez docisku, do jazdy w trasie (żeby przewiew był). Trochę wtedy szumi, ale jest przyjemnie. Wentylacja działa fantastycznie (przód szczęki i góra kasku). Dodatkowo garnek ma opcję górnej wentylacji z opcją na zimne dni. Kawałkiem wyprofilowango materiału, będącego częścią wyściółki kasku, zatyka się wloty powietrza. Żeby jeszcze tylko szyba nie parowała... :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A szybę masz antyfogiem czy pinlocka?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od kilku ładnych tygodni jeżdżę w C3 i powiem, że to najlepszy garnek, jaki miałem na głowie. Jest bardzo cichy i bardzo lekki. Niestety mam oddech smoka i nawet z pinlockiem paruje. Oczywiście zostaje mi jakieś pole widzenia, ale mgła na szybie wkurza. Inna sprawa, że rzeczony "Szubraiwec" C3 ma blokadę dociśnięcia szyby oraz dwie pozycje szyby w uchyleniu. Jedna (pół otwarta) do jazdy po mieście i druga zamknięta, ale bez docisku, do jazdy w trasie (żeby przewiew był). Trochę wtedy szumi, ale jest przyjemnie. Wentylacja działa fantastycznie (przód szczęki i góra kasku). Dodatkowo garnek ma opcję górnej wentylacji z opcją na zimne dni. Kawałkiem wyprofilowango materiału, będącego częścią wyściółki kasku, zatyka się wloty powietrza. Żeby jeszcze tylko szyba nie parowała... :(

Leff

Coś nie tak z pinlockiem

Mi para pojawia się w temperaturze ok 0 i to na zewnątrz szyby. Wal do sprzedawcy chyba, że umyłeś go detergentem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gadałem dzisiaj w moto-akcesoriach (chociaż nie tam kupowałem). Babka powiedziała mi, że u niektórych tak się zdarza. Co ciekawe dokładnie tak samo działo się w poprzednim BMW sysytem 6. Podzwonię jeszcze gdzieś po "szubertach" i zobaczę, co mi powiedzą.

Szybki niczym nie czyściłem, niczym nie dotykałem. Usczelka przylega, para nie dostaje się między pinlocka i szybę. Wszystko wygląda, że powinno być ok. Problem podejrzewam jest w tym, że pinlock jest robiony z jakiegoś gówna, które ma właściwości higroskopijne. Spróbuję potrzymać przez noc w ciepłym i suchym miejscu i zobaczę, jakie efekty będą jutro rano. :)

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, co może być z tym pinlockiem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przetrzyj mikrofibrą delikatnie.

Czasem jest lekko przybrudzona [coś w rodzaju osadu] - i to wystarczy, aby się osiadała para.

Mój tak ma :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przetarłem syntetyczną irchą, ale nic się nie zmieniło. Poszukam mikrofibry. Chyba wiem o jakim materiale piszesz Mygosiu. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mikrofibrą! Jeśli już to spłukać czystą wodą najlepiej destylowaną. To coś pokryte jest bardzo delikatną powłoką higroskopijna(racja Leff) i nie powinno się go niczym pocierać. Po kilku takich czyszczeniach pojawią się ryski bardzo upierdliwe w nocy. Ja uszkodziłem swój wkładajac do środka rękawiczki :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znów jestem w kropce...poleję wodą destylowaną...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znów jestem w kropce...poleję wodą destylowaną...

Ta z akumulatora? :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Woda destylowana na 100% nie pomoże, bo nie rozpuszcza tłuszczów.

Mam inne zdanie na temat szybek pinlocków i ich zasad działania i jak na razie moja metoda się sprawdza :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Są pinlocki i pinlocki…

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×