Skocz do zawartości

Recommended Posts

a moim zdaniem kask Schuberth made for BMW bije wszystkie powyzej ;)

Dlatego ja tez coś takiego zamówiłem. Właśnie jedzie do mnie z Germanii. Niemniej jednak Caberg spełnił swoje zadanie przy bliskim spotkaniu z asfaltem.... :oops:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a moim zdaniem kask Schuberth made for BMW bije wszystkie powyzej :D

Dlatego ja tez coś takiego zamówiłem. Właśnie jedzie do mnie z Germanii. Niemniej jednak Caberg spełnił swoje zadanie przy bliskim spotkaniu z asfaltem.... :oops:

Tylko jeśli chodzi o Schuberta to o jakich my pieniądzach mówimy? :? Skoro kolega ma ok. 500-600 zł na kask a wy mu p[roponujecie za ponad 2 tyś? :? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a moim zdaniem kask Schuberth made for BMW bije wszystkie powyzej :D

Dlatego ja tez coś takiego zamówiłem. Właśnie jedzie do mnie z Germanii. Niemniej jednak Caberg spełnił swoje zadanie przy bliskim spotkaniu z asfaltem.... :oops:

Tylko jeśli chodzi o Schuberta to o jakich my pieniądzach mówimy? :? Skoro kolega ma ok. 500-600 zł na kask a wy mu p[roponujecie za ponad 2 tyś? :? ;)

Tak właśnie trafiłeś w sedno muszę zakupić 4 sztuki jeśli mam dać po 2000zł za sztukę to mam nowe moto :o

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tej cenie, Caberg Konda czy Airoh sv55 bije tÄ propozycjÄ na Ĺeb... taka moja ocena.. ;)

Tylko ja mam cenÄ 445zĹ za niego na AGV miaĹem jeszcze lepszÄ ofertÄ ale nie ma blendy sĹonecznej. Zobaczymy podjadÄ przymierzÄ jak nie to siÄ bÄdÄ jeszcze zastanawiaĹ.

Nie ma ale dokupujesz sobie drugą mniejszą szybkę przyciemnianą i nakładasz na tą normalną kosztuje 150zł i wtedy jak chcesz to otwierasz przyciemnioną a zwykła zostaje!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nie ma ale dokupujesz sobie drugą mniejszą szybkę przyciemnianą i nakładasz na tą normalną kosztuje 150zł i wtedy jak chcesz to otwierasz przyciemnioną a zwykła zostaje!

Tak dokładnie mogę też założyć okulary przeciw słoneczne i będzie to samo. ;) A

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jak tam dakarowy kupiłeś już kask?

No, nareszcie kupiłem ;) Caberg Konda metal black :D , dzisiaj doszedł... i jest... hhmmm.. nowy! :mrgreen: Tyle na dzisiaj, pierwsze wrażenia.. jakieś cieńkie plastiki :? ... reszta wygląda dobrze.. to na tyle. :o

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to nie kupiłeś Uvexa w Louisa? Why ?? - ja generalnie żałowałem że już mam kask bo tak to bym go pewnie kupił ;)

Ładniej wyglądał :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W louis są teraz dobre promocje na kaski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jak tam dakarowy kupiłeś już kask?

No, nareszcie kupiłem ;) Caberg Konda metal black :D , dzisiaj doszedł... i jest... hhmmm.. nowy! :mrgreen: Tyle na dzisiaj, pierwsze wrażenia.. jakieś cieńkie plastiki :? ... reszta wygląda dobrze.. to na tyle. :o

Daniel, widzę ze ostro się zbroisz, Kask, buty, Rallye Pro 3... Szykujesz się na jakąś dłuższą wyprawę? :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na ślubie Pietra jakoś trzeba wyglądać :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
to nie kupiłeś Uvexa w Louisa? Why ??

Bo się mnie nie podobał ;)

Kask, buty, Rallye Pro 3... Szykujesz się na jakąś dłuższą wyprawę?

Z tym Rallye3 Pro to nie wiem czy wyjdzie ... jeszcze nie sprzedałem obecnego stroju :roll: :D

A kask i buty bo kask stary sie ju ż kończy a buty porozdzierałem a Modeka nie uznała gwarancji (narazie), także wyjścia nie miałem. :roll:

Na ślubie Pietra jakoś trzeba wyglądać

Kurde już wiem co mam żonie powiedzieć na ą okoliczność :o

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie dostałem paczuszkę z nowymi kaskami. Zostało na sharku jakość naprawdę dobra. Juto przetestuje je w ruchu. Przy okazji szukania przymierzaliśmy LS2 delta i moim zdaniem żałość i ja i teść nie mogliśmy zamknąć szczęki bo opierała się o brodę. Jeśli ktoś zamierza zakupić kask Naxy niech się pospieszy bo kończą produkcję przynajmniej tak powiedzieli u nich w biurze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A propos kasku.. :!: właśnie dzisiaj miałem okazję pierwszy raz przetestować Caberga Kondę na mym łbie i przyznaję jest cichszy :D od mgo poprzedniego (no name), anty-fog działał ;) (zobaczymy jak długo) spojlerek pod brodą swoje jednak chyba robi :) (nie podwiewa wiatr) , przyciemniane okulary (niczym Top Gun) dzisiaj się nie przydały :) , choć sprawdziłem skuteczność i spojrzawszy w lusterko nieźle się uśmiałem względem mego wyglądu :)

Poza tym ocena w miarę zadowalająca. :D Choć przyznać trzeba, że na kolana nie rzuca :cry: , a to za sprawą tego ze mój poprzedni - połowę tańszy - niemarkowy wcale okazuje się, że nie był taki zły. :roll: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja mam takie cudo:

http://www.moto-akcesoria.pl/kask-caber ... lysk,p,614

Kupiłem go po tym jak mi znajomy moim motorem zaliczył bliskie spotkanie z asfaltem (i nie chodzi tu o afroamerykanina) w moim kasku - a był to ten model:

http://www.moto-akcesoria.pl/kask-caber ... at,p,22823

Super się spisał w tym „unfalu„ ale z drugiej strony to był raczej ślizg - nie odpadła szybka ani nic innego mimo, że twardo i długo po niej pojechał :D

Na wymianę kupiłem v2 bo ten poprzedni oprócz tego że się "porysował" po upadku kolegi to jeszcze coś gwizdał jak się zasuwało w okolicach setki, trzeba było głowę trzymać idealnie równiutko.

Jeśli chodzi o V2 to głośność jest baaardzo ok - pełen komfort, ale niestety wentylacja głowy dość kiepska mimo sporych jak by się wydawało nawiewów. Raz mało nie zemdlałem w korku ;)

Do tego V2 ma małe guziki do odcięcia nawiewu - i nigdy nie wiem czy nawiew jest "on" czy "off".

Pocę się jak dorodna świnia i w sumie tylko raz mi zaparował ale wtedy kompletnie źle się do pogody dopasowałem -myślałem że będzie zimno i za nim wpadłem że przecież mogę się rozebrać minęło trochę czasu :)

Generalnie nie kupiłbym już v2 ze względu na wentylacje i na pewno nie integral - koniecznie szczękowca (ale to przyszły rok).

Jaki kask do 1 500PLN? Musi oddychać, mieć blendę i być szczękowcem – jak dobry może być nawet Daewoo :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jaki kask do 1 500PLN? Musi oddychać, mieć blendę i być szczękowcem – jak dobry może być nawet Daewoo

To w tym przypadku chyba najlepiej dołożyc i kupić zachwalanego Schuberta C3 :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tak tak na pewno- za 2 200 PLN to ja cały rok żyję 0_o

No to Ci nie pomoge :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie śłuchaj Dakarowego, on się musi ubrać na ślub pietra wiec musi mieć Schuberta C3 :-)

A tak poważnie to zobacz w www.louis.de

Ciekawa propozycja na dziś to NOLAN N102 SPECIAL N-COM, szczękowiec tak jak chciałeś. Ma ocene TOP IN TEST, z resztą można zawsze coś na jego temat wygooglować. Paczka na Wysoką 9,95 EUR.

No i musisz się wstrzelić w rozmiar, bo jak to w louis. promocje obejmują z reguły końcówki serii.

http://www.louis.de/_20a4421c1ed3897a7a972eebb1eec5098a/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=150&wgr=836&list_total=30&anzeige=0&page=0&artnr_gr=204407

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Paweł !!!

Ta stronka jest więcej niż pożyteczna. Kask tak jak mówiłem dopiero przyszły rok bo w tym jeszcze swój podobijam.

Ale Twoja propozycja wygląda kusząco - i tylko 400PLN!!!

Kurde felek - muszę jakiś pierścionek żony cichecm sprzedać ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy, tak z ręką na sercu to polecił byś tego Caberga co kupiłeś, bo teraz idzie go kupić za niecałe 500 złociszy w promocji? Jestem na kupnie szczękowca i mam właśnie dwa typy na uwadze czyli Caberg Konda lub Airoh sv55s. Airoh droższy o stówkę, ale jeśli faktycznie lepszy pod jakimś względem to może jednak warto dopłacić. Budżet oczywiście ograniczony więc muszę się zmieścić mniej więcej w 600zł :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak z ręką na sercu to... nie wiem... nie mierzyłem Airoha, zastanawiałem się nad tymi dwoma, ale zdecydowałem się na Caberga Konda - bardziej mi się spodobał wizualnie, ale to subiektywne odczucie, a nie to jest najważniejsze. Mam nadzieję, że się mylę, ale nie wiem czy ten mój Caberg będzie miał dobrą wentylację, przejechałem w nim z 200 km niedawno i mam takie wrażenie że może być z tym problem, oczywiście mam nadzieję, że się mylę, a wyjdzie to w praniu.. :lol: Ogólnie poza tą przypuszczalną słabą wentylacją kask jest naprawdę super, ładnie wyciszony, nic nie podwiewa, dzięki fajnemu spojlerowi pod brodą, wykończenie kasku tez jest świetne jakościowo, do tego świetnie działał mi przy -5*C antyfog, także wykonanie w mierę solidnie - niestety porównuję tylko do mojego poprzedniego no name tego samego typu. :roll: jest gdzies na forum wywód bodajrze waflo albo szymana, którzy to mierzyli jeden i drugi :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi też kask Caberga bardziej pasuje wizualnie niż ten Airoha, ale nigdy nie miałem żadnego z nich w ręku a tym bardziej na głowie. Muszę gdzieś namierzyć sklep na śląsku z tymi dwoma kaskami żeby przymierzyć jeden i drugi bo na razie to tylko na allegro szukałem. Póki co to dzięki o wstępną opinie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tą rewelacją, co do garnków BMW, to bym nie przesadzał. Mam integrala i "paszczękowca".

Pierwszy jest świetny na długie przeloty, ale oryginalnie nie ma pinlocka. Musiałem kupić i dokleić. Inna rzecz jakiej brakuje w integralu, to osłona przeciwsłoneczna. Poza tym cichy i wygodny.

Paszczękowiec pt. System 6 lekko mi się rozleciał. Odpadły osłony ze szczęki. To, że wyglądam jak Lord Vader, to jeszcze pół biedy, ale musiałem podkleić uszczelki, bo puszczały powietrze pod krawędzią szyby.

Żeby jednak nie wyjść na totalnego narzekacza, to przyznaję, że w porównaniu np. do Nolana N102 czy Shoei (paszczękowca), BMW System 6 jest lata świetlne do przodu. Jednak nie wiem czy następnym kaskiem do jazdy codziennej nie będzie Schubert C3. A co do kasków typu enduro, to się nie wypowiadam, bo na łbie miałem może z 2. razy :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmmm... tak z ciekawości - to nie wszystkie kaski BMW były / są robione przez Schubertha ? :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×