Skocz do zawartości

Recommended Posts

Za te pieniądze masz szanse na kupno w miarę rozsądnym stanie TA, choć cudów nie oczekuj, sam kupiłem hondę bo na bejemwu mnie nie było stać, a przymierzałem się do dakara

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

za 5 tysięcy nic sensownego na świecie nie ma - pomijam okazje ale to raczej w śród znajomych się rozchodzi ... . mój brat ma trampka 98 , te już hamują ;-) . jeździ jak emeryt więc 4/100 nie jest problemem . f650 gs czy nie lepiej się prowadzi . zbiornik paliwa pod tyłkiem nie zmienia środka ciężkości po zatankowaniu do pełna . trampek za 5 koła będzie szrotem w który dawno nikt nic nie włożył poza dystrybutorem paliwa :) , f650 nie gs trafia się w przyzwoitym stanie nawet na tym forum . przyzwoitym czyli do poprawek ale nie całkowicie zużyty .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Śledzę forum trampkowe bardzo często i mam nieodparte wrażenie, że ceny Trampków w tym roku spadły.

Szukając 3 lata temu Trampka dla siebie niemożliwością było znaleźć coś godnego uwagi do 7 tyś.

Znalazłam jednak dużo tańszego staruszka, który stanem wizualnym odrzucał :-D Trochę się go podreperowało i wywiózł mnie dzielnie i bezawaryjnie na Bałkany. Do tej pory oprócz padnietych modułów nic się nie niedobrego nie dzieje ze staruszkiem.

Tak więc kto szuka ten znajdzie.

5 tyś to może być mało, ale przy odrobinie zaparcia na pewno coś, fajnego znajdziesz.

Wyklikano z Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Transalpowi w zasadzie trudno cokolwiek zarzucić, poza tym że jest kompletnie bezpłciowy! :-D

GS jest chociaż damski :-D

Dokładnie z tego powodu zamieniłem Varadero na BMW :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję bardzo za pomoc, mam nadzieję, że uda się go znaleźć w tych granicach cenowych :) Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia mam nadzieję wkrótce na drogach :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na kask już mam osobno a ciuchy chcę kupować stopniowo przez zimę. I tak raczej do marca/kwietnia maszyny nie ruszę więc będzie czas na inwestycje :)

A jak wygląda Trampek pod kątem części? Łatwo dostępne? Tanie? Drogie?

Ubrań a nawet kasku poszukaj po wszelakich demobilach. Wojsko czy tam policja za granicą też jeździ na motorach i słabe jakościowo to to nie jest a kosztuje grosze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no nie przesadzajcie... ludziepodróżują sprzedawali swoje F650 w budżecie niewiele przekraczającym owe 5k i w bardzo przyzwoitym stanie, z częściowo znaną historią.

wprawdzie to nie GS ale tylko jego protoplasta, ale jak słusznie zauważył Moto Troter za tą cenę to GS musiałby być niezła paść, z bardzo bogatą historią

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A właśnie co do kasków, jaki firmy polecali byście do kwoty w wysokości gdzieś 600/700 zł, interesują mnie kaski szczękowe, koniecznie z blendą a się kompletnie nie znam i nie chcę kupić jakiegoś badziewia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tych pieniądzach dobrze wypadają LS2. Jakość i bezpieczeństwo potwierdzam osobiście- głowa z wypadku wyszła bez najmniejszych obrażeń.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślałem o czymś takim, co powiecie? Tylko, że to nie jest szczękowy :)

http://sklep.motormi...1-Dual-N371/453

Dobrze, że wrzuciłeś. Bo też muszę sobie taki kupić. Tzn. z daszkiem i blendą. I kiedyś go znalazłem ale później zapomniałem jak się nazywał. Ze swoich doświadczeń (a jeden kask miałem/mam jak do tej pory) to podpowiem Ci, żebyś zwrócił uwagę na jakość zawiasów od szybki. Ja ją często otwierałem, zamykałem, demontowałem do mycia i popękały mi plastikowe zaczepy. Śruba też mi się od zawiasu jedna odkręciła i ją zgubiłem (w sumie już dwa razy). I teraz musiałem to kleić wszystko. Bo śruba nie jest metryczna i nie ma jak jej dosztukować. A nie chcę co 2 miesiące biegać do sklepu, że mi śrubkę wcięło. A co do samej skorupy to jaka cena to takie bezpieczeństwo. Ale jaka by nie była to się od jeżdżenia nie rozpadnie więc patrz na zawiasy i jakieś inne pierdółki przykręcone lub przyklejone do kasku. Np. jakiś plastik przyklejony z tyłu. Jak będziesz z kimś jeździł to na początku będzie Ci notorycznie walił "czołem" w tył kasku i też wszystko to poodpada. Ja za swój zapłaciłem 700zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam Astone... Zapłaciłem w okolicy 500-600 zawias fajnie chodzi, blenda jest...jest to mój pierwszy kask ale jak porównywałem z innymi to mój wypadał całkiem nieźle. Minus: jasna wyściółka więc szybciej się brudzi. Ale jest za to wypinana .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam Astone... Zapłaciłem w okolicy 500-600 zawias fajnie chodzi, blenda jest...jest to mój pierwszy kask ale jak porównywałem z innymi to mój wypadał całkiem nieźle. Minus: jasna wyściółka więc szybciej się brudzi. Ale jest za to wypinana .

No ja mam Astone GTB. I też zapłaciłem za niego dokładnie chyba 550 a nie 700. Jeśli masz też taki i się jeszcze trzyma kupy to moja rada: odkręć zawiasy i je dodatkowo sklej i śruby też podklej jakimś wynalazkiem bo potrafią się odkręcać od podnoszenia szybki na maksa. A nie są metryczne i ciężko je dosztukować. I od demontowania szyby pourywały mi się górne te małe "wypustki", którymi szyba się trzyma w zawiasie. Więc najlepiej za często tej szyby nie demontować bo się zjeżdżają te wypustki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

odkręć zawiasy i je dodatkowo sklej i śruby też podklej jakimś wynalazkiem bo potrafią się odkręcać od podnoszenia szybki na maksa. A nie są metryczne i ciężko je dosztukować. I od demontowania szyby pourywały mi się górne te małe "wypustki", którymi szyba się trzyma w zawiasie. Więc najlepiej za często tej szyby nie demontować bo się zjeżdżają te wypustki.

No fajne te kaski macie. :D Ale co z tym Transalpem? ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to był efekt tego, że na biegu trzeba kupić kask bo jutro trzeba będzie motocykl jakoś przyciągnąć (przyjechać nim) :) . Ale w sumie nie narzekam, zły nie jest. Szczególnie blenda. A Transalp to bardzo dobry motocykl jest (zapewne :) ). Dopóki jeździ :) . Jak prawie każdy zresztą :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za 5 tysięcy można kupić starą TENERE. Motor, który wygrywał nie raz na rajdzie dakar.

tenere_660.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I naprawdę daje radę tylko żłopie niemiłosiernie.

Była taka u nas w stadzie i nie kojarze, zeby było cos na rzeczy. Może gazniki miales sfatygowane?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I naprawdę daje radę tylko żłopie niemiłosiernie.

Była taka u nas w stadzie i nie kojarze, zeby było cos na rzeczy. Może gazniki miales sfatygowane?

.., ale kierownik, a nie motor ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie dzisiaj poznałem koleżkę na takiej tenerce z 93 i polataliśmy kilka godzin po krzakach. Umiejętności trzeba mieć i ja dzisiaj się przekonałem, że jeszcze duuużo muszę się uczyć. Tłumaczyłem sobie, że Dakar ciężki itp. Gość zapylał po lesie, polnych drogach i sypkich stromych podjazdach aż miło. Nigdy bym nie pomyślał, że tak można jeździć taką maszyną, a człowieka z 70 kg. Na szutrowej 140, to graniczy z obłędem. Powiedział, że trasa 120km/h to 7-8, dzikowanie to 10 spokojnie.

5f0db3e5402ea8827ead223b5c2b8bda.jpg

Edytowane przez agreSorek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×