Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Przewidzieć się nie da, ale pewne zachowania statystycznie są bardziej niebezpieczne od innych. Przesuwanie granicy zbyt daleko jest groźne. Już fakt wsiadania na moto jest stosunkowo ryzykowny, dalej trzeba zachowywać rozsądek.

A z drugiej strony wszyscy rozumiemy, że po zimie (jeśli to już) ciśnienie skacze po wejściu na motka.

Nie ma co potępiać, po prostu zwolnijmy na razie, żeby wszyscy zaczęli (i skończyli) sezon zdrowi i cali.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ruskie :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj wieczorem niedaleko domu na trasie wylotowej z Warszawy na Siedlce (kilometr za skrętem na Lublin) usłyszałem rejwach karetek i innych takich. Polazłem zobaczyć co się stało... na środku drogi leżał kompletnie zdezelowany motocykl, obok kask i chyba próbowano reanimacji w karetce. Nie wiem jak się skończyło i tez dokładnie co się stało ale zakładam następującą wersję (to na tej trasie w tym miejscu już któryś taki wypadek):

Motocyklista wyprzedzał środkiem jezdni samochody jadące prawym pasem. Na środku jezdni jest pas wyłączony z ruchu na którym samochody skręcają w lewo i mogą sobie na nim oczekiwać na możliwość skrętu nie blokując drogi. Takie założenie o jedynie takim wykorzystaniu pasa tego w głowach większości kierowców. Niestety nie przewidują oni, ze wyprzedzając nim (oczywiście łamiąc przepisy) mogą się wpakować na samochód wjeżdżający - z niewidocznej dla wyprzedzającego, bo zasłoniętej przez wyprzedzanego - z prawej strony drogi, który następnie ustawia się na środku aby czekać na możliwość włączenia się do ruchu w przeciwnym kierunku (czyli de facto jadący w przeciwną stronę niż ten wyprzedzający).

Słabo to może opisałem, natomiast przede wszystkim uczulam na konieczność ciągłego wyobrażania sobie wszystkich niespodziewanych sytuacji w momencie gdy się chce pojechać mniej przepisowo, ale szybciej... Oby prędkość wyobrażania sobie niebezpieczeństw rosła w głowie w kwadracie do prędkości na liczniku...

Edytowane przez chemik333

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrozumiałem, że trzeba uważać i jeździć z głową, ale w sumie chyba o to chodziło ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Auto po dzisiejszym bliskim spotkaniu z sarną.

IMG00020.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo to mała sarna była.

ale za to szybka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

małe takie......... jakieś...

wiem tam w okolicach Człuchowa większe macie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wiem tam w okolicach Człuchowa większe macie.

Sie płaci sie ma ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ta którą trafiłem na wschodzie pozbawiła auto pasa przedniego włącznie z reflektorami ;)

tak więc nie tylko północ ma duże stwory :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sie płaci sie ma ;-)

utrzymywane są z mandatów od straży gminnej??? :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj byłem w szoku widząc jak na odległości 1 km puszki na 2 różnych skrzyżowaniach wpadają na czerwonym na wolnym pasie (1z 3) między innymi stojącymi puszkami - nie ma wytłumaczenia, że się zagapili! To usiłowanie zabójstwa na mających od kilku sekund zielone. Już kilka razy mówiłem sobie, że stanę na tych skrzyżowaniach z kamerką przez kilka minut i materiał jest gotowy... a tyle wypadków i nieszczęść jest w tych miejscach!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już kilka razy mówiłem sobie, że stanę na tych skrzyżowaniach z kamerką przez kilka minut i materiał jest gotowy... a tyle wypadków i nieszczęść jest w tych miejscach!

A Widzisz. A z kim sie nie gada to wszyscy są mistrzami kierownicy. Kim zatem są "oni"?

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A Widzisz. A z kim sie nie gada to wszyscy są mistrzami kierownicy. Kim zatem są "oni"?

To zapewne niedzielni cwaniacy - miszcze kierownicy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie jest pora roku na szarżowanie (piszę ogólnie). Kierowcy nieprzyzwyczajeni jeszcze do motków, asfalt śliski, a forma jeszcze nie wróciła. Za to chęci ogromne.

Zwalniamy i przepuszczamy nawet mając pierwszeństwo!

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czy ja qrwa dobrze widzę tenisóweczki i dźińsy :evil:

53136383e4647_k11.jpg?1393791702

Nie, żebym bronił, bo i typ moto sporo by sugerował, ale buty mógł mieć moto tylko niskie a jeansy - sam latam w motocyklowych Freestarach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czy ja qrwa dobrze widzę tenisóweczki i dźińsy :evil:

53136383e4647_k11.jpg?1393791702

Uwaga MOCNE!!!! Wrażliwcy nie oglądać

1938037_10152308749617642_181209669_n.jpg?oh=ccfdfecd136e62636c87137166160dbf&oe=531590E2&__gda__=1393913260_c5a7ef40f867d94a10516b292d92ce8b

To ponoć zdjęcie stopy motocyklisty, który jechał w tenisówkach ale to z fejsa więc nie wiem czy to prawda i czy w ogóle to nie jest jakiś fotomontaż

Edytowane przez Vengosh10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie, żebym bronił, bo i typ moto sporo by sugerował, ale buty mógł mieć moto tylko niskie a jeansy - sam latam w motocyklowych Freestarach.

Oki, jeansy jeszcze rozumiem, bo są specjalne do moto z ochraniaczami, ale tenisówki i to na POCZĄTKU sezona, gdy puszki o nas zapomniały :?:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

E tam , tylko skóra i trochę paliczki się zjechały. Ogólnie stopa i paluch chyba nie ruszona, może zachować zdolność chodzenia i przerzucania biegów-chyba ze to dobry fotomontaż. :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×