Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Dzis ubezpieczalem moto. Broker zaproponowal mi dodatkowe nnw w alianz. Musze przeczytac warunki bo tanie nie jest ale i suma ubezpieczenia spora. Ubezpieczenie zrobione specjalnie dla wypadkow komunikacyjnych i ma spory zakres zwrotu kosztow leczenia. Jesli okaze sie sensowne napisze co i jak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawa sprawa.

1.18 - prawą ręką sygnalizuje włączenie się do ruchu i jednocześnie dodaje gazu i rusza. Ja się pytam jak? :D

On ma na geje ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

On ma na geje ;)

Na geje? :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawa sprawa.

1.18 - prawą ręką sygnalizuje włączenie się do ruchu i jednocześnie dodaje gazu i rusza. Ja się pytam jak? :D

To przecież UK, więc wszystko na odwrót :P i gaz po lewej - a może miał słabą sprężynę w rolgazie, ustawił, pomachał, a resztę zalatwił sprzęgłem.

A tak btw. to niektóre brytyjskie maszyny miały inaczej biegi (1 w górę), hamulec nożny po lewej i biegi po prawej.

Zdaje się dopiero w '70 latach ustandaryzowali obsługę (tzn. amerykanie sobie zażyczyii, żeby wszystkie importowane do nich motocykle obsługiwało się tak samo)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na geje? :-)

Za pedała można mandat dostać :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem kiedyś pomysł na Royal Enfielda i można było wybierać układ dżwigni zmiany biegów pomiędzy UK(prawa strona) a kontynentalnym :D, nie pamiętam, czy biegi też były "odwrotnie", ponieważ rozmowy były prowadzone mailowo, pewnie i dobrze, bo mam teraz "gieesa" ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To przecież UK, więc wszystko na odwrót :P i gaz po lewej - a może miał słabą sprężynę w rolgazie, ustawił, pomachał, a resztę zalatwił sprzęgłem.

Mógł też mieć taki mechanizm jaki był w Jawa 350, po wbiciu jedyneczki mozna było ruszyć bez sprzęgła, powoli puszczając dzwignię biegów.

A tak btw. to niektóre brytyjskie maszyny miały inaczej biegi (1 w górę),

Jak jak Jawa 50 :-) Ten sam silnik był montowany w Ogarach naszej rodzimej produkcji :-)

hamulec nożny po lewej i biegi po prawej.

Widziałem takiego Enfielda, biegi po prawej, hebel po lewej :-)

Za pedała można mandat dostać :P

Dalej nie kleje :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dalej nie kleje :(

No motorower ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Byłem dzisiaj świadkiem wypadku z udziałem motocyklisty. Młody chłopak na Cebrze nie zauważył, że samochód przed nim będzie wykonywać manewr skrętu w lewo. Zaczął go wyprzedzać i puszkarz w tym samym momencie zaczął kręcić. Fiat 126p skasowany miał lewy bok, motor całą prawą stronę. O dziwo chłopakowi nic się nie stało. Chwała Panu!

Wszystko załatwili bez policji. Chłopak wiedział, że to jego błąd był. Pomogłem mu wyciągnąć motor z rowu. Był ubrany w skórę, nie doznał żadnych obrażeń.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Maja! okropienstwo! a niektore maja je tak skrzetnie zakamuflowane, ze cholery nie widac ze miga :roll: to jakas paranoja jest!

Czerwone migajace to jest durny pomysl. Zwlaszcza w starszych autach lub przyczepach gdzie "miga" wlokno od "stopu". Nasza przyczepka jest tego najlepszym dowodem. Jechalismy za kumplem tydzien temu, ktory ciagnal nasze sprzety na naszej przyczepce i za hustawke nie widzialem kiedy migal w momencie hamowania...

A tak apropos przyczepek i bezpieczenstwa na drodze. Wspomiany kumpepl odkupil od nas taka oto przyczepke. Genialnie proste i lekkie, ale czy bepieczne?

P1010809.JPG

P1010854.JPG

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pierwsze wrażenie że ta fota to po jakimś dzwonku.

Fajna przyczepka, można ją do bagażnika zapakować. (amerykańskiego) :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajnie musi podskakiwac na drodze. Przecież ona żadnej amortyzacji nie ma

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Byłem dzisiaj świadkiem wypadku z udziałem motocyklisty. Młody chłopak na Cebrze nie zauważył, że samochód przed nim będzie wykonywać manewr skrętu w lewo. Zaczął go wyprzedzać i puszkarz w tym samym momencie zaczął kręcić. Fiat 126p skasowany miał lewy bok, motor całą prawą stronę. O dziwo chłopakowi nic się nie stało. Chwała Panu!

Wszystko załatwili bez policji. Chłopak wiedział, że to jego błąd był. Pomogłem mu wyciągnąć motor z rowu. Był ubrany w skórę, nie doznał żadnych obrażeń.

A nie był puszkarz współwinny? Bo: jeśli był wyprzedzany przez motocykl jeśli oczywiście sytuacja dopuszczała wyprzedzanie, to puszka nie powinna skręcać w lewo, jeśli puszka zasygnalizowała zamiar skrętu w lewo, motocyklista nie powinien wyprzedzać...dobrze że bez ofiar, wczoraj 5 wypadków na dyżurze, jedna pasażerka skuterka (klasyczne zajechanie przez puszkę), dwoje dzieci, porsche na drzewie itd, masakra po prostu!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U nas na ulicy pod firmą kilka dni temu gość na CBRce przypierdzielił w auto wjeżdzające na posesję.

Słychać było ostre przyśpieszanie, 3 zmiany biegów i JEB!

Kaskiem zrobił niezłe wgniecenie w tylnym błotniku terenówki. Rozwalił tylko lekko kolano.

Chyba dobrze że trafił na wysokie auto bo gdyby to był sedan to przeleciał by troszku w powietrzu.

CBRka po kolizji:

2012-05-21%252019.51.37.jpg

Edytowane przez pepsi001

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajnie musi podskakiwac na drodze. Przecież ona żadnej amortyzacji nie ma

Pusta tak, ale wtedy jedzie w bagazniku. Obciazana motkiem jedzie bardzo stabilnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pusta tak, ale wtedy jedzie w bagazniku. Obciazana motkiem jedzie bardzo stabilnie.

I chyba prędkości raczej zgodne ze speed limit :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kolejna tragedia i chyba w najgorszym wydaniu-policja i dwoje dzieciaków. Bieszczady

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/na_drogach/news/16-letni-motorowerzysta-zginal-po-zderzeniu-z-radiowozem,1801272

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak ale jak to się stało zamiast uciekać w prawo to pod radiowóz pojechali, dramat i to w wieku mojej córki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja pierdziu, z Hondzi dużo nie zostało :shock:

800.600.20120526210644_adsc_9648.jpg

ale skuter też nie wygląda najlepiej :-(

800.600.20120526210657_adsc_9666.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

'Bo wypadek to bardzo dziwna rzecz, nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy' Kłapouchy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dużo nie brakowało! Facet w puszcze wymusił mi dzisiaj pierwszeństwo. Gdybym jechał szybciej to nie wyhamowałbym. Cała sytuacja miała miejsce w mieście. Miałem ubraną kamizelkę! Facet był na stopie, dokładnie widziałem co robił. Pierwsze patrzył w lewo (jeszcze mnie nie widział), później w prawo i w tym momencie zaczął ruszać. Jak już był w połowie mojego pasa ruchu to odwrócił głowę i mnie zauważył. Ciul!

Dużo nie brakowało, dobrze że z naprzeciwka nikt nie jechał i uciekłem jeszcze na drugi pas. Było słychać pisk MITASóW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W takich sytuacjach zawsze mi palec na długie ucieka i mrugnę takiemu, co by się upewnić, że mnie widzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×