Skocz do zawartości

Recommended Posts

imho wszystko zależy ile tego terenu i jakiego.

Jak mas kasę na r1200gs to znaczy, że możesz kupić każde moto.

Z jednej strony piszesz, że głównie teren a potem, że wyjazdy 2000km.

Dobry motocykl w teren będzie miał problemy z trasą 2000km, a dobry na 2000km nie będzie dobry w teren.

Więc tu trzeba kompromisów.

Dakar, mała tenere, ktm 690 enduro wydają się takim dobrym kompromisem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na początek zdecydowanie polecam Dakara. Przez ostatnie 1,5 roku uczyłem się jeździć. Zrobiłem 5kkm (80% w terenie). Gdybym zaczął od większego nie wiem jak by się to dla mnie skończyło. Obawiam się, że mógłbym się zniechęcić. A tak, na Dakarze poszalałem. Jak trzeba to można go wyposażyć w kufry i zabrać się na wyprawę. A jak zdejmiesz owiewkę, lusterka, ... no to w terenie będzie szaleństwo.

Wsiadając na większą maszynę nie ma lekko. W moim przypadku 1200 ADV nie wybacza. Mały błąd i nie ma zmiłuj się. Choć zamiany nie żałuję, to łezka kręci mi się w oku na wspomnienie Dakara. No cóż taki był to etap i świadoma decyzja zmiany (głównie chodziło o komfort dłuższych przelotów, większą szybkość oraz unikanie błota na korzyść ... szutrów i niestety asfaltów - dojazdy na zloty itp.).

Dakar doskonale daje sobie radę w terenie. Na dobrych oponach, tam gdzie cięższe maszyny mają duże problemy On przemyka bez problemu. Oczywiście bardzo dużo zależy od umiejętności i techniki. Tak czy inaczej na początek, a może i na dłużej Dakar.

Pozdrawiam

Ktrzysiek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i kolega zaniemówił.

Nie wstydź się jeśli wybrałeś Trampka :-D

To słuszny wybór.

Nawet bym Ci dała dotknąć mojego byś się przekonał - to ten ze zdjęcia co Mario wstawił. Ładny, co nie? :-D

I nie słuchaj tych co Trampka struclem nazywają.

Nie jeden Trampek przeżyje te cytate beemwu.

wytapatalkowano

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z wszystkich informacji jakie zostały Tobie udzielone powyżej, można wywnioskować jedno - KUP TRANSALPA!

I naklej sobie znaczek BMW. ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek za te fotki to jakiś prawdziwy admin powinien dać Ci bana co najmniej na tydzień :mrgreen: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek za te fotki to jakiś prawdziwy admin powinien dać Ci bana co najmniej na tydzień :mrgreen: :beer:

Dobra - idę się samoistnie ukarać snem :) Dla mnie to ostatnie zdjęcie , a dla Was horror na dobranoc :lol:

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie przesadzajcie, jest równouprawnienie w końcu, każdy może mieć cycki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do autora wątku: podjedź do Fordonu i obejrzyj sobie Dakara u Terenosa - to może tak na początek bo na tym forum w kwestii wyboru moto niczego mądrego się nie dowiesz :lol:

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do autora wątku: podjedź do Fordonu i obejrzyj sobie Dakara u Terenosa - to może tak na początek bo na tym forum w kwestii wyboru moto niczego mądrego się nie dowiesz :lol:

Idąc tym tropem gdyby autor wątku zabłądził do salonu ROMET a sprzedawca byłby kumaty to NEW ADV stanie w garage :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Idąc tym tropem gdyby autor wątku zabłądził do salonu ROMET a sprzedawca byłby kumaty to NEW ADV stanie w garage :lol:

Autorowi wątku zależy na terenie, a Terenos nie jest ściemniaczem, sama ksywa mówi o tym, że facet wie co mówi! :lol:

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Romet ADV ma pot i krew na manetkach :lol:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Romet ADV ma pot i krew na manetkach :lol:

i jeszcze łzy......... ze śmiechu :lol:

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

DSCF1091.JPGTrampek + ładna kobitka ;-) , buty terenowe - czyli daje radę .

Mario nie kus...

No i teraz mnie przekonaliscie - bedzie Dakar. Jak sie okaze ze jest zle albo cos nie pasuje to go sprzedam i poszukam czegos innego...

Mialem w tym tyg pojezdzic i sie poprzymierzac do kilku motkow ale niestety praca nie pozwolila sie urwac o normalnej porze.

A co do kolegow to jeden ujezdza F800GSa a drugi KTM LC8 - jak sie uda to jutro/pt oba bede dosiadal ale i tak zostajemy przy poszukiwaniu Dakara.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×