Skocz do zawartości
gracjan

Sprzedam dakara kupię ....

Recommended Posts

Przejrzałem dualowo-endurowe propozycje kawasaki, hondy, yamahy, suzuki ( :-D wiecie który model :-D), bmw, triumpha i ducati.

Ducati nie ma typowego duala w klasie 650-1000 ale ma najładniej na świecie skrojoną skorupę pod nazwą multistrada pikes-pike - jak dobiję do 50 to sobie taki kupię. PYSZNY!

Yamaha - bez wątpienia tenere - kawał motocykla.

No i to nieszczęsne F800

Reszta nie powoduje u mnie szybszego pulsu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ten alternator kiedyś Ci nawalił, czy wozisz profilaktycznie? Bo nie wiem, czy sobie kupować na zapas.

Mnie nie - za krótko mamy 800-ki. Ale na wyjeździe użyczałem akumulatora 800-ce którą to trafiło (1200 ma taki sam aku), znam też drugi przypadek. Dlatego zamontowałem woltomierze i uzwojenie na dłuższy wyjazd zabiorę. Na krótsze nie ma po co - podmiana akumulatorów co godzinę - półtorej doraźnie rozwiązuje problem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

podmiana akumulatorów co godzinę - półtorej doraźnie rozwiązuje problem

Jaka zniżka formy - co za frajda wymieniać aku z kolegą żeby podładował... A niech ten kolega jedzie na DL-u

a kiedyś robili takie maszyny co na wojnę można było zabrać po zatankowaniu...

DSC04307.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jaka zniżka formy - co za frajda wymieniać aku z kolegą żeby podładował... A niech ten kolega jedzie na DL-u

a kiedyś robili takie maszyny co na wojnę można było zabrać po zatankowaniu...

DSC04307.jpg

No w tym temacie musisz się jeszcze doedukować jak widać :-D :beer:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No w tym temacie musisz się jeszcze doedukować jak widać :-D :beer:

No dobra - to taki skrót myślowy był.

No to może ten - ustrzelony gdzieś na południu:

DSC04731.jpg

DSC04732.jpg

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jaka zniżka formy - co za frajda wymieniać aku z kolegą żeby podładował... A niech ten kolega jedzie na DL-u

Napisałem ci jak sobie radzić doraźnie w razie awarii a ty wyciągasz wniosek, że 800-ką to można jeździć tylko z kolegą który ma taki sam akumulator :D

Ja się poddaję, jeździj dakarem po wsze czasy ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

golas za 28 , końplet za 30 , zapewne całość z leonem do zabrania za 30 klocków . to jest rozsądnie za 2012 rok . myślę ze za dwa dni już będzie wspomnieniem aukcyjnym...

Chyba miałeś rację - nagrałem się na voicemaila; napisałem smsa i maila - zero reakcji...

A dziś REZERWACJA

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dobra - to taki skrót myślowy był.

No to może ten - ustrzelony gdzieś na południu:

DSC04731.jpg

DSC04732.jpg

Sorry ale to nadal nie ten model :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sorry ale to nadal nie ten model :-D

A tak naprawdę to który to "R" z mojego zdjęcia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko było gites, dopóki Gracjan się nie pojawił. Teraz zaczynam myśleć i się martwić na zapas. To uzwojenie to można gdzieś kupić poza serwisem? W razie czego, trudno je zmienić? Coś jak w małym gs-ie, czy inaczej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyczepkę lepiej dokup, i do listy typowych usterek dodaj:

mocowanie amortyzatora, antenę immobilizera, odbłyśnik lampy, śruba mocująca lampę, mocowanie chłodnicy, zapasowe sety pasażera, cośtam cośtam cośtam... i znikające w oczach opony.

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zmiana uzwojenia to żaden problem - ok. milion śrubek dekla, a potem 3 śrubki trzymają samo uzwojenie w deklu.

Jeszcze 2 lata temu prawie nie było szans na nowe uzwojenie w sensownej cenie, pozostawały używki lub przewijanie. Potem na niemieckim ebayu zaczęły się pokazywać po takie "w skos nawinięte" po ok. 200 eur, teraz są już u nas - ja mam to choć nie jest opisane że do GS-a: http://allegro.pl/Sh...rs_socket_id=16 Sprawdzałem wymiary z innymi "dedykowanymi" do gs-ów i musi podejść. W bmwstore jest jedno uzwojenie do wszelkich twinów.. a raczej jedna prądnica - czyli komplet z kołem: http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/8524422-pradnica

Edytowane przez arthurr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

OK można to wszystko zabrać ze sobą do Albanii czy na Ukrainę ale co to za frajda jechać i jak któryś z kolegów z forum F800 napisać cyt: "Trasę objechałem ale z wycieczki najbardziej zapamiętałem widok woltomierza".

Ten motocykl to po prostu bardzo drogi bubel jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Norbi kiedyś jechał do Kłodzka i we Wrocławiu alternator wyzionął ducha. Twin po Leff więc przebieg uczciwy. O ile pamiętam 70tys

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To było 1,5 roku temu, jechał na jesienny zlot w Paszkowie/Czechach. Mocno lało przy okazji chyba.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie koniec moi mili - na advrider gorąca dyskusja dotycząca układu paliwowego. Jest jakiś filtr 5 mikronowy w linii paliwowej którego zatkanie powoduje 1. zdechnięcie silnika bez ostrzeżenia lub 2: spalenie pompy która usiłuje przepchnąć przezeń paliwo lub/i 3: zatkanie drogocennego wtryskiwacza gdy pompa przepchnie syf przez ten element.

Kyrie Elejson /to za Seb-em/ ale dobrze oddaje tą konstrukcję specjalnej troski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzisz, Gracjan... Moja szklanka jest zawsze do połowy pełna ;) Dzięki temu cieszę się widokami, drogą, z wycieczki przywożę miłe wspomnienia, z awarii alternatora u kolegi pamiętam nie uciążliwość podmian aku tylko zjazd z Theth po nocy, w szyku, tak, żeby mu świecić przed koło, bo lampę rozłączył ;) Woltomierz mam nie po to żeby się na niego gapić cały czas, tylko z lenistwa - jak motek zacznie stroić fochy to od razu będę wiedział czy przez ładowanie czy beny zabrakło :P

Co do zmiany motka... Obojętnie na co zmienisz - jeśli to będzie w miarę świeży sprzęt - natkniesz się na patenty księgowych. Nawet stara afryka nie była bez wad - a ty chciałbyś nowe moto które ma tym księgowym pensje dać i jeszcze coś dla koncernu zarobić - bez bolączek?? Szukaj i daj znać jak znajdziesz ;)

Filtr powiadasz... to źle że jest? w eFce z 95 roku jak założysz dodatkowy filtr to nie pojedziesz bo za mało przepuszcza :D A oryginalne siteczko przed gaźnikami też lubi się przypchać :D

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie Kyrie Elejson tylko Santa Maria di Guadelupe!

  • Like 10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można się skupić na czytaniu relacji, co komu poszło nie tak, albo gdzieś pojechać. Jeśli alternator pali się raz na ok. 70.000km i nie u każdego, to da się przeżyć. Gdyby motki były bezawaryjne i bezwypadkowe, to nie byłoby aż tyle frajdy. Niedługo wejdą w życie samochody bez kierowcy, potem może motki. Jest to jakieś rozwiązanie tych niedogodności.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz znów mi się wyjaśnił kolejny temat angola..

Sprzedawca pojechał na motocyklu polatać po Turcji. Pech chciał że zmarła mu pompa paliwa - miał na prawdę żal w oczach jak o tym opowiadał. Jak spytałem o szczegóły pokazał mi fakturę za naprawę:

IMG_5896.jpg

Na advrider wspominają, że sytuacja ze spaloną pompą może się nasilić gdy zbiornik ma ponad 40C.

Czyli wyjzad F800 na południe Europy lub co gorsza do krajów magrebu można okupić stójką na własne życzenie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×