Skocz do zawartości
gracjan

Sprzedam dakara kupię ....

Recommended Posts

Motocykle marki BMW tracą na wartości średnio 10% /rok.

Nowego golasa http://otomoto.pl/oferta/bmw-f-f800gs-2015-wyprzedaz-rocznika-ID6ycaAx.html można nabyć za 45600 brutto.

To z prostej arytmetyki wychodzi, ze golas po 6 latach niesie wartość 24233 zł.

Wyposażenie dodatkowe traci podobnie (jeśli związane z przedmiotem). Sentyment właściciela jest nie wycenialny ale końcowa cena pewnie stałaby się realną w okolicach 26 -27 tyś.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gracjan,

Jeżeli to są negocjacje cenowe, to ja aż takim ekshibicjonistą nie jestem :D Są rzeczy, które wolę robić w tzw 4 oczy.

A jeżeli tak trochę gdybamy, to wygląda na to, że powinienem podnieść cenę, bo po odliczeniu ~13k w dodatkach wychodzi 19.000 za "wszystko mającą" wersję salonową (pełny komputer, centralka, grzałki, itp).

Jasne... dodatki też tracą na wartości, ale to na konkretach możemy pogadać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@mario2007 - WOW - fajowy :drinkbeer: Tylko golas :?

golas za 28 , końplet za 30 , zapewne całość z leonem do zabrania za 30 klocków . to jest rozsądnie za 2012 rok . myślę ze za dwa dni już będzie wspomnieniem aukcyjnym...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to bach. Zapisałem się na forum f800. I od razu do "warsztatu".

Już widzę, ze oprócz lamerskich tematów 800 będzie miała problem z ładowaniem...

W f650 przepalone uzwojenia w alternatorze to niezmierna rzadkość a w 800 trzeba to brać pod uwagę.

Zaczyna mi się kupy wszystko trzymać powoli. Angol którego oglądałem miał problem z rozruchem - pomyślałem mamy wiosnę więc pewnie aku do wymiany ale facet w rozmowie coś wspominał o alternatorze (że wymieniał, czy że miał wymieniać) i widzę, że ten angol mógł być chory na alternator...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale suspens moi drodzy...

Cyt: "Długo mnie tutaj nie było. Wracając do mojego tematu, motocykl już w garażu, ja musiałem wracać samolotem"

No w dakarze to nie do pomyslenia...

Zawsze wraca do domu o własnych siłach!

A na folderze f800 `15 jakiś bawarski zjadacz ziemniaków napisał "UNSTOPPABLE"

Buehehehe!

Unstoppable to jest f650gs!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już widzę, ze oprócz lamerskich tematów 800 będzie miała problem z ładowaniem...

W f650 przepalone uzwojenia w alternatorze to niezmierna rzadkość a w 800 trzeba to brać pod uwagę.

:lol: :rolleyes: :huh: :D :D :D :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://advrider.com/index.php?threads/poll-stator-alternator-failure-on-f800gs-f650gs-twins-please-vote.788285/

Widzę, że Amerykańcy chcą temat niedopracowanego alternatora posłać do kongresu.....

A tu:

http://gearheadgrrrl.com/2012/07/06/bmw-unstoppable/

oprócz zjaranych alternatorów są jeszcze problemy z łożyskowaniem koła...

Scheiße

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:D

F650GS singiel - wolne koło rozrusznika, pompa wody, filtr paliwa - też byłoby co czytać i też jest pewnie na amerykańskich forach, tylko głębiej - bo zagadnienia starsze :D

Nie czytaj tyle ;)

Hondziarze wożą pod siedzeniami reglery i pompy paliwa, ja se będę woził uzwojenie alternatora ;) Łożyska i tak wożę zawsze, w każdym motku ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

F650GS singiel - wolne koło rozrusznika, pompa wody, filtr paliwa - też byłoby co czytać

Fakt.

Ale to co znalazłem bardzo studzi moją chęć władowania się w F800. Wywalisz 30 tysi i trzeba od razu montować "akcesoryjny" miernik napięcia z allegro oraz w pogotowiu mieć umowę na przyzwoity assistance oraz 2 -3 tysie na bieżące remonty 5 letniego motocykla z nikłym nalotem.

Polatam jeszcze trochę niezawodnym dakarem i porozglądam się za odpowiednim następcą żebym nie musiał wozić pod siedzeniem połowy garażu lub bookować lotów do domu przy byle wyjeździe większym niż 500 km od komina.

Może KTM?

Albo jakieś japońce?

No niechże się w końcu ktoś wypowie sensownie bo, bo, bo kupię DL-a!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Awaryjność tych elementów jest wymieniana, bo czasami występuje. Ile alternatorów, regulatorów napięcia, pomp wody itp. części wymieniono na forum z powodu awarii? Raczej niewiele biorąc pod uwagę ilość motków. Szanse, że coś takiego Ci się trafi są niewielkie. To, że pewne problemy są znane, nie znaczy, że są częste. Inne popularne marki motocykli chyba są bardziej awaryjne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Awaryjność tych elementów jest wymieniana, bo czasami występuje. Ile alternatorów, regulatorów napięcia, pomp wody itp. części wymieniono na forum z powodu awarii? Raczej niewiele biorąc pod uwagę ilość motków. Szanse, że coś takiego Ci się trafi są niewielkie. To, że pewne problemy są znane, nie znaczy, że są częste. Inne popularne marki motocykli chyba są bardziej awaryjne.

Hmmm, ja znam sporo przypadków i nie dotyczy to tylko mojego motocykla bo to byłoby nieobiektywne :lol:. Coś faktycznie jest na rzeczy z tymi alternatorami w 800 tak jak z pompą wody i bendixem w singlu choć to drugie (awaria bendixa) wg mojej teorii spowodowane jest przez odpalanie na zbyt słabym aku. Dla przykładu (choć to akurat z mojego motocykla) moja przedostatnia pompa wody wytrzymała rok, za to bendix ma 16 lat i nie chce się popsuć ;-).

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bendiks to element, który się zużywa. Trudno mówić o awarii, jeśli najpierw daje oznaki przez dłuższy czas. To zużycie. Ja pompę wody wymieniałem tylko raz, a w zasadzie same koła napędzające ją. Nie wiem jak z osiemsetą, ale gs-y są raczej pancerne. Oczywiście trzeba dbać o sprzęt jako tako.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to może żebyśmy wiedzieli o czym mówimy z tymi alternatorami: wada polega na tym, że uzwojenie zamontowane jest w kole magnesowym, które jest pełne (bez otworów) i przez to olej ma utrudniony dostęp. Póki jeździmy motkiem w umiarkowanym klimacie - nic się nie dzieje. Problem może pojawić się jeśli zahaczamy o ciepłe kraje/ mocno grzejemy motek w krzaczorach. Niewystarczające chłodzenie powoduje że alternator się smaży. Po 2012 bodajże wprowadzono koło z otworami żeby poprawić chłodzenie uzwojeń. Jako że 800-ka nie ma kontrolki ładowania - awarię wyłapujemy jak już brakuje prądu dla urządzeń w czasie jazdy. Tak, mam zamontowane mierniki w obu 800-kach. Ładne takie :D Na dłuższy wyjazd zabieram jedno uzwojenie plus łożyska kół, plus... łatki do dętek - to tyle z części zamiennych ;)

P.S. Jeśli lubisz czytać - dorzucę jeszcze jeden problem który spotkał mnie przy 800-ce w weekend. Ano rozpadł mi się termostat i zablokował przepływ. Termostat to element bimetaliczny i sprężyna, wszystko zamknięte w gustownym plastikowym koszyku. Gustowny koszyk czterema wypustkami trzyma wcale nie małą sprężynę - wypustki się połamały, sprężyna opadła pod termostat... No bubel :)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Oczywiście trzeba dbać o sprzęt jak o tako.

Tako?

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cytata za http://adventurebikerider.com/forum/27-technical/64491-bmw-f800gs-breakdown.html

"all the electrical issues, all the recalls, all the big problems quite a few ADV forum riders had as broken axles, swingarms etc., makes this bike a nice toy within a bmw rescue range sad.png sad.png sad.png sad.png

where has the good old bmw gone?"

Ostatnie zdanie symptomatyczne...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tyle, że zamiast bmw możesz tam wpisać honda czy yamaha, jedynie DL jakoś się broni ;). A poważnie to jeżeli chcesz kupić w miarę nowy motocykl pogódź się z tym, że nie będzie tak pancerny i wytrzymał jak dawniej... . A F800GS to fajne moto na asfalt z możliwością zjazdu na szuter ;) No ale to moje zdanie.

Edytowane przez ARG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie stare i dobre to Paweł znalazł tutaj:

Z FB

BMW R BMW r850r

DATA PIERWSZEJ REJESTRACJI: 18.03.2003

PRZEBIEG: 22300 KM

KOLOR CIEMNY GRANAT

Motocykl technicznie w 100% sprawny, silnik suchy, równo i ładnie pracuję, odpala od strzała, wizualnie motor wygląda rewelacyjnie ! Cena wysoka adekwatna do stanu oraz wyposażenia dodatkowego. Przygotowałem go do dalekiej podroży do której nigdy nie doszło, wymieniłem wszystkie filtry i płyny ustrojowe na nowe, nowy akumulator. Klocki tarcze oraz opony w bardzo dobrym stanie Motocykl wyposażony w oryginalne boczne kufry BMW, kufer centralny polakierowany pod kolor reszty, oryginalną wysoką szybkę oraz dwie oryginalne szyby krótkie. W komplecie 3 kluczyki, oraz książka serwisowa, f-ry za opony, oryginalną szybę, nowy akumulator. Posiadam pełną udokumentowaną historie tego motoru od chwili gdy wyjechał on z fabryki.

Jazda próbna jest możliwa po zostawieniu zaliczki w wysokości pełnej kwoty motocykla.

CENA:14900 do niewielkiej negocjacji

Kontakt: 604 778 454 ZAPRASZAM DO GDYNI

12472270_1165894486784479_8061000772414215497_n.jpg?oh=dd187b7dc1daafde0dd2a45a52820b24&oe=577C560F

12472712_1165894463451148_5627191853119297254_n.jpg?oh=f4c27c1bbfaa5ace4b709291b18de41d&oe=578255C4

12961523_1165894476784480_979401492242542177_n.jpg?oh=257825f76c65fc6d72e64e158f55a45d&oe=57B916C6

12439450_1165894740117787_5129863120030149978_n.jpg?oh=0debf1255433b5ab61699b8b422975fa&oe=578C8E08

12923360_1165894813451113_2764407868096056326_n.jpg?oh=5ce321cfb229e82b89cb72a628825b0f&oe=5788DE7C

12923191_1165894816784446_3378719553874957781_n.jpg?oh=18d754a887b408f8982ca9a3e3e57877&oe=57BFA219

12932737_1165894493451145_5840498075126487329_n.jpg?oh=2b49a50b50d7c8d637f8374a49b197a3&oe=578245AF

12512415_1165894296784498_6472348855927949557_n.jpg?oh=081700774c496472e5b29c171a65d27d&oe=57874775

Widać, że w nieodległej przeszłości w fabryce głos mieli pasjonaci. Teraz w Monachium mają chyba mordor jak na Domaniewskiej...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to może żebyśmy wiedzieli o czym mówimy z tymi alternatorami: wada polega na tym, że uzwojenie zamontowane jest w kole magnesowym, które jest pełne (bez otworów) i przez to olej ma utrudniony dostęp. Póki jeździmy motkiem w umiarkowanym klimacie - nic się nie dzieje. Problem może pojawić się jeśli zahaczamy o ciepłe kraje/ mocno grzejemy motek w krzaczorach. Niewystarczające chłodzenie powoduje że alternator się smaży. Po 2012 bodajże wprowadzono koło z otworami żeby poprawić chłodzenie uzwojeń. Jako że 800-ka nie ma kontrolki ładowania - awarię wyłapujemy jak już brakuje prądu dla urządzeń w czasie jazdy. Tak, mam zamontowane mierniki w obu 800-kach. Ładne takie :D Na dłuższy wyjazd zabieram jedno uzwojenie plus łożyska kół, plus... łatki do dętek - to tyle z części zamiennych ;)

P.S. Jeśli lubisz czytać - dorzucę jeszcze jeden problem który spotkał mnie przy 800-ce w weekend. Ano rozpadł mi się termostat i zablokował przepływ. Termostat to element bimetaliczny i sprężyna, wszystko zamknięte w gustownym plastikowym koszyku. Gustowny koszyk czterema wypustkami trzyma wcale nie małą sprężynę - wypustki się połamały, sprężyna opadła pod termostat... No bubel :)

A ten alternator kiedyś Ci nawalił, czy wozisz profilaktycznie? Bo nie wiem, czy sobie kupować na zapas.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gracjan nie bierz wszystkiego tak bardzo do siebie, wszystkie motocykle się psują :-)

Uważam że i tak w 8setce nie ma za dużo tych wadliwych elementów...

P.S> w mojej byłej 8setce alternator padł przy przebiegu prawie 70 tyś km (uzwojenie znaczy) ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A w nowej? Jak przewidujesz?

Przewiduję że nie przewiduję :-D

Nie słyszałem o tej awarii w nowszych egzemplarzach, jedynie w tych z pierwszych lat produkcji, no ale... czasami bywam przygłuchawy na takie sprawy :lol:

z drugiej strony gdyby takie rzeczy miały mieć wpływ na podejmowane przeze mnie decyzje o zakupie konkretnego modelu motocykla, to jeździłbym ruskiem z koszem :lol:

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×