Skocz do zawartości
gracjan

Sprzedam dakara kupię ....

Recommended Posts

Czemu czytasz tylko o problemach a nie o ich rozwiązaniach? Prawie na pewno na advrider (a na pewno na polskim forum 800-ki) piszą, że ta pompa to praktycznie od każdej osobówki pasuje i wymienić nie problem :D Ale wiadomo... do przebitego koła też można serwis wezwać i dołączyć do kolekcji fakturę ;)

P.S. Seb, na zlocie chyba muszę cię omijać z daleka... nie dość że nie mam pomarańczowego telefonu, to jeszcze zmieniłem cycki na jakieś tam "zwykłe" parchate BMW...

Edytowane przez arthurr
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak już wiemy, że motki się psują, to co dalej? Nie jeździć? Szukać bezawaryjnego? W Rumunii widzieliśmy Sokoła z koszem 37-go roku. W koszu córka kierowcy i kupa części. Nie wyglądał na zapłakanego.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest tak: na początku masz motylki w brzuchu i jak to u facetów - jest potrzeba - jest decyzja - jest zakup. Faceci są trochę jak dzieci.

Teraz pofilozuję:

Jung pisał, że w drugiej połowie życia facet odkrywa w sobie pierwiastek kobiety i co za tym idzie trochę jej cech ( a fuj :!: ).

No i wtedy ta cholerna zapobiegliwość, wahania czy tak czy nie, przeczucia dochodzą do głosu. Ale trzeba powiedzieć, że często te kobitki jadące trochę wolniej przez życie i uważające, żeby sobie pantofelków nie uwalić jak się wdepnie w g. wychodzą na tym lepiej w ostatecznym rozrachunku. Zawsze wtedy pada tryumfalne "A nie mówiłam!?"

No i ja już niestety chyba w tej drugiej połowie jestem żywota. jak śpiewa Laskowik: ja mam już z górki...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W ostatecznym rachunku wszyscy wychodzą tak samo. Czy wolisz żyć zapobiegliwie i bez ryzyka, to Twój wybór. Motek w takim razie nie jest dobrym pomysłem, tylko porządny telewizor.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ojtam Jacku jeszcze krew się we mnie gotuje i na wódkę jeszcze chodzę ale ale mój father zawsze mówił: jak widzisz gówno to omijaj bo jak wdepniesz to śmierdzi i sprzątania co nie miara.

Zostawię przeto dakara - do lasu i do zwiedzania okolic jedyny.

A może się szarpnę na multistradę - chyba, że się okaże, że to też się sypie jak pierwsze lepsze bmw...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Artur, ale piwko strzelisz od czasu do czasu?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Artur, ale piwko strzelisz od czasu do czasu?

:beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ojtam Jacku jeszcze krew się we mnie gotuje i na wódkę jeszcze chodzę ale ale mój father zawsze mówił: jak widzisz gówno to omijaj bo jak wdepniesz to śmierdzi i sprzątania co nie miara.

Zostawię przeto dakara - do lasu i do zwiedzania okolic jedyny.

A może się szarpnę na multistradę - chyba, że się okaże, że to też się sypie jak pierwsze lepsze bmw...

A byles na forum Multistrady?

Taki cytacik o Multistradzie z przebiegiem 3.000 km:

total of 3 k now- in short an awesome bike but....

- @200 km i noticed an oil leak , coming from the cylinder head gasket... almost started to cry... ( my dealer already has 3 of them with the same problem).Bike goes in next wednesday to open up and check where/what..)

- did a 5 day trip of 2000 km - on day 4 the lock from the side case doesnt open anymore, had to mcgyver the thing open. ( also 3 with that problem, one that cant be opened at all anymore)

-on the morning of that same day it refuses to start.Start engine turns, but bike wont start. After a few minutes and numerous tries it decides to run...

- touring mode: really strange feedback from the rear spring, if in a car i would diagnose it as a broken shock/spring: it tends to wobble up and down a few times after a bump, causing a really strange "delay" coming from the backside; doesnt happen in sport mode.

- dwc: had to disengage it completely. The lag in the throttle response was too long, engine power was cut, to a point where i thought to be riding in 100hp mode.

Jakby to Seb powiedzial: Santa Maria di Guadelupe! To Multistrady sie psuja? Psuja jak kazde inne. :-D

Edytowane przez Cichy
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łomatko! Drzeć głowicę przy 200 km przebiegu - to nawet w F800 nie do pomyślenia. Jednak to 'awesome bike' i trzeba mu wybaczyć takie fanaberie jak niedopracowany zameczek i słabo oprogramowane ustawy zawieszenia...

Prawie mnie przekonaliście do nabycia 800. Z dobrym assistance - klapki na oczy &ride &ride & have fun!

Wysłane z Agencji Telegraficznej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poniżej zamieszczam "rozpiskę".

Ma już kilka lat i trochę się pozmieniało ale świetnie obrazuje rozmieszczenie modeli jeżeli chodzi o możliwości street/dirt oraz pojemności silników:

perceived-gap-on-adv-market.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po co to wszystko wypisujesz? Mamy dobierać motek nie taki jak nam pasuje, tylko wg diagramów z neta? A co do awaryjności, dorzucę jeszcze zdanie. Mercedes klasy A ma potocznie złą opinię, wywracał się na torze i mnóstwo innych problemów się opisuje. Mieliśmy takiego 14-latka i nie zanotowaliśmy żadnej usterki, a komfortem, solidnością mało który nowy mu dorównuje. Jeśli psuje się Opel, to nikt nic nie mówi, ale jak w BMW coś siada, to się robi megasprawa. Tylko częstotliwość awarii jest o wiele mniejsza. Ja gs-em przejechałem 48.000km i nie zauważyłem większych defektów. Trzeba dbać, pilnować, ale życzę sobie takich pojazdów zawsze.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak zepsuje się V-Strom to wszyscy piszą, ale nie piszą bo się nie psuje. :-D :-D :-D

Jak Paweł zobaczy V-Stroma na jednym poziomie z Tigerem do zemdleje. :-D :-D :-D

Chociaż na szczęście XC jest dużo niżej. ;-)

Fajnie widać, że wśród prawdziwie terenowych moto nie ma dużych pojemności.

Edytowane przez Moto Troter

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jacku, bmw czy mercedes pretendują do bycia czymś lepszym niż taki opel. Dodatkowo kosztują sporo więcej. Więc i oczekiwania wobec tych pojazdów są większe.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak ale z zamieszczonej grafiki wynika, że w miejscu gdzie chciałbym się znaleźć jest czarna dziura (nie mylić z czarną dupą ;-)) - Trudno znaleźć coś co ma właściwości bojowe dakara/ceraty i lekko większą pojemność. Dobrze myślałem o africe - tylko pytanie jaka ta nowa africa jest? F800 też wypada nieźle gdyby nie ta usterkowość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W DL-u co 6 tysi jest?

artex ma stare dane budzące niezdrową nadzieję. Obecnie jest co 12.000 km i też się nie psuje. :-D

Dobrze myślałem o africe - tylko pytanie jaka ta nowa africa jest?

Przejedź się a zobaczysz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przejedź się a zobaczysz.

Ty Marku ujeżdżałeś ostatnio jakieś hondziany - dosiadałeś afrykę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi to się wydaje, że Ty nie chcesz wcale zmienić maszyny :) Tak jak z tym myśliwym co na Syberię jeździł polować na niedźwiedzie :D Generalnie, można by tu użyć starego przysłowia, lekko przerobionego na potrzeby sytuacji - "Nie maszyna lecz chęć szczera - zrobi z Ciebie bohatera". Idąc tym tropem, to Ty jeździsz, a nie motor i w 99% sytuacji to Ty decydujesz o tym czy gdzieś przejedziesz czy nie, i o tym czy faktycznie przejedziesz czy nie, decydują Twoje umiejętności, granica strachu i wielkość jaj. Taki dajmy na to Dakarowy, zgaduję że 800-setą przejedzie z uśmiechem na papie tam, gdzie Ty (bez obrazy) czy ktokolwiek inny nie przejedzie 450EXC, bo zablokuje Cię strach, motocykl by to przefrunął, bez problemu, ale nasz strach i blokady psychiczne nie pozwalają tego sprawdzić. To tutaj tkwi największy problem, a nie w sprzęcie. A już szukanie "usterkowości"? To wolne żarty :) Jak ktoś ma nadmiar wolnego czasu, to proszę bardzo, ja w tym czasie wolę jeździć :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Usterkowość taaaa... ;-)

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ty Marku ujeżdżałeś ostatnio jakieś hondziany - dosiadałeś afrykę?

Dosiadałem ostatnio Africę, Crosstourer'a i Crossrunner'a.

Africa z tego wszystkiego znacząco się wybija jako moto uniwersalne. Crossrunner to raczej wyrywny maluszek a Crosstourer przypomina kowadło z silnikiem rakietowym. Ale to moje pierwsze odczucia. Polecam się przejechać na Africe. Jak na swoją pojemność ma zaskakującą lekkość i swobodę prowadzenia. Zawiechę czuć, że terenowa o dużym skoku.

Każdy ma jednak swoje indywidualne odczucia i preferencje dlatego zapewne jest tyle motocykli na rynku.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jacku, bmw czy mercedes pretendują do bycia czymś lepszym niż taki opel. Dodatkowo kosztują sporo więcej. Więc i oczekiwania wobec tych pojazdów są większe.

Jasne, chodzi mi o to, że narzekania są często przesadzone. Kto ma padającego Opla, narzeka na marną jakość BMW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

koszty serwisu współczesnych aut po upływie gwarancji są niestety spore , nie dotyczy to tylko bmw , mercedesa czy audi . jak napier... coś ciekawego to można się niestety zastrzelić . gdyby nie rynek części uzywanych i regeneracja , 10-letnie auta dawno by były na złomie bo nikt nie kupił by części po 10 klocków za sztukę . a takie kwiatki są w klasie nawet małych aut . tyle kosztuje przeciętna przekładnia kierownicza z elektrycznym sterowaniem w serwisie . opel też potrafi zrobić turbo zblokowane z kolektorem wydechowym ;-) albo przepływomierz z kolektorem ssącym . kia dopóki jeździ bezawaryjnie jest fajna , mój kolega skończył głowicę w ceed 1,4 bo mu się gazu zachciało ;-) - tłumaczyłem że to słaby pomysł . kijanki są i tak niezłe w trwałości i w miarę tanie w częściach , o autach bmw nie rozmawiajmy bo mam złe wspomnienia .

motocykle są mniejsze gabarytowo , ale licząc cene dzieloną przez wagę pojazdu to są kilkakrotnie droższe od samochodów - części są w niektórych przypadkach nie do przełkniecia dla właściciela . ceny owiewek czy lamp zwłaszcza w japońcach są w serwisach nienormalne ;-) . już ramy są relatywnie tańsze - 390 duke 3 klocki , 690 duke 6 klocków /produkt hinduski tańszy o połowę od europejskiego pomimo cła / . w ogóle ktm w częściach nie jest drogi jak na moto klasy podobno premium ;-) . owiewki czy lampy tu są w przystepnych pieniądzach , to chyba pozostałość po motocyklach krosowych gdzie plastiki często są wymieniane a komplet napędu kosztuje tyle co did :-D w sklepie /duke 125-390/ .

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

artex ma stare dane budzące niezdrową nadzieję. Obecnie jest co 12.000 km i też się nie psuje. :-D

z dużym naciskiem na obecnie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×