Skocz do zawartości

Recommended Posts

Uwaga, ostrzegam przed tym sprzedawcą!

http://allegro.pl/my_page.php?uid=26840596

Podaje złe opisy części, nie dotrzymuje umów, robi wszystko żeby nie zwracać pieniędzy za wadliwy lub źle opisany towar. Allegro napisało mi, że ograniczyło funkcjonalności jego profilu ale jak widzę cały czas jego graty wiszą na aukcjach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pisz negatywa na Allegro - jak będzie ich miał coraz więcej to ludzie się zaczną zastanawiać nad kupnem od niego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukasz zaczepki?

Paweł jest z miasta. Szuka wrażeń, szuka odpowiedzi na wewnętrzne pytania. Jest ciekaw wszystkiego, ale Ty człowiecze z lasu nigdy tego nie pojmiesz :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paweł jest z miasta. Szuka wrażeń, szuka odpowiedzi na wewnętrzne pytania. Jest ciekaw wszystkiego, ale Ty człowiecze z lasu nigdy tego nie pojmiesz :lol:

Niech przyjedzie do mnie na wieś. Przestoi pod sklepem jedno popołudnie i znajdzie odpowiedz na wszystkie wewnętrzne pytania. Przestoi drugie popołudnie, to odnajdzie prawdziwego siebie. :-D

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po tygodniu będzie miał nową rodzinę i przyjaciół, a po miesiącu dżem z wątroby.

Nie ryzykuj!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mieszkasz Zwierzu na takiej prawdziwej wsi wsi czy takiej nowoczesnej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja myślałam że zwierz to w lesie bytuje

zwierz tak, ale ZWIERZ to nikt nie wie gdzie on naprawdę bytuje ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest takie stare chinskie przysłowie - "Uważaj czego sobie życzysz bo może sie spełnić" :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pisz tu wszystko, Ty chciałes wszystko wiedziec na podstawie zdjęć (marnej jakości), teraz skoro widziałeś go na żywo, dobrze byłoby jakbyś pochwalił się tutaj swoją opinią, aby inni nie jeździli na darmo.

P.S. Juz ze zdjęć widać że ... ma swoje lata, w sumie to enduro więc... czego się tu spodziewać, no ale nawet kilkunastoletnie enduro może być zadbane.

http://olx.pl/i2/ofe...tml#:474f9748a3

może zacznę od plusów:

- jest stosunkowo niedrogi (9k i jeszcze trochę dałoby radę zjechać z ceny),

- ma sporo wyposażenia akcesoryjnego (abstrahując od jego stanu), z tego co pamiętam: felgi excel, dodatkowy błotnik nad przednim kołem, lampa przednia touratech, dodatkowe halogeny, gniazdo zapalniczki, tankbag, kufry centralny i boczne, stopka centralna, karbonowa(?) osłona pompy hamulcowej, przewody hamulcowe w stalowym oplocie przód i tył, migacze przednie (białe, nieoryginalne) na karbonowym osadzeniu, gmole pod silnikiem, więcej nie pamiętam.

minusy:

- nawiązując do powyższego wyposażenia akcesoryjnego, po kolei: felgi - chyba w stanie przyzwoitym, przednia lampa TT w jakiś dziwny sposób zamontowana / wklejona / z widocznym dookoła silikonem(?) - mało estetycznie i nieprofesjonalnie, nie budziło to zaufania + przepalone światło mijania, 2 różne lusterka, 2 różne klamki, z czego klamka sprzęgła ułamana przy mocowaniu (działała), jakiś dziwny nieoryginalny korek wlewu oleju, kanapa w kilku miejscach przetarta - przy samym baku, kufry - boczne stosunkowo małe, centralny poobdrapywany, poklejony, mocowanie kufrów pozostawało wiele do życzenia, podejrzenie budził tylny amortyzator/sprężyna (była czerwona - chyba seryjnie tak nie było?) czy były oryginalne czy też nie,

- z pozostałych: do wymiany tarcze przód i tył, bliżej niezdefiniowane problemy ze stacyjką, burdel w elektryce - w gąszczu kabli znalazło się nawet jakieś sreberko/pazłotko,

- ogólnie był to pierwszy motor tego jegomościa i miał on do niego podejście, że dopóki coś się nie zjebie to można śmigać, a jak się zjebie, to się naprawi. Motor był kupiony w PL, po sprowadzeniu z Włoch (2 lata temu) - nie zgadniecie z jakim przebiegiem przyjechał ze słonecznej Italii ..... - oczywiście jak każdy motor z Włoch - 33 kkm ;) , obecnie przez 2 sezony gość dorzucił do 46,5 kkm. Raczej nie nosił oznak jeżdżenia w terenie. Właściciel wydawał się dosyć prostym, w mirę szczerym chłopem, mówił co nieco o motorze, że w sumie to właśnie za wiele przy nim nie robił, poza wymianą oleju, tylnej opony i napędu - z tym, że przy wymianie napędu nie wymienił już rolki łańcucha, która była zajechana. Twierdził, że jeździł głównie ze znajomym (f800gs, którego obecnie od niego odkupił) lub z 15-letnią córką.

- plastiki/owiewki gdzieniegdzie porysowane, lub sklejone.

-manetki mocno zajechane - widziałem jakieś ogłoszenia w necie, gdzie motory z większym przebiegiem miały manetki w znacznie lepszym stanie (może już po wymianie?),

- srebrna farba na silniku po lewej str w miejscu gdzie jest "650" łuszczyła się w dziwny sposób.

- z początku odpalił bez problemu, pochodził 1-2-3 min, jednak po zgaszeniu nie odpalał ponownie już tak gładko, musiał być chwile dłużej kręcony + dodanie gazu, a i tak jeśli się nie pogazowało to po kilku sekundach gasł.

- jak już jechał, to niby prosto. właściciel twierdził, że nie miał żadnych szlifów na asfalcie.

ps. z wszystkimi dodatkami/akcesoriami przyjechał już z Włoch, obecny właściciel nic z nim nie robił poza napędem i tylną oponą.

Podsumowując - jeśli ktoś ma mocno ograniczony budżet, a marzy mu się Dakar, to może się skusi na tego całkiem przyzwoicie doposażonego Dakara z początku produkcji, jednak musi mieć świadomość, że jeśli będzie chciał go doprowadzić do godnego stanu, to trochę kasy będzie musiał do niego jeszcze dołożyć, a i to nie daje gwarancji, że się uda tego dokonać.

Ja dzisiaj panu podziękowałem i szukam dalej :)

Edytowane przez kiziol23
  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajny opis. Biorac go pod uwagę, jak również cenę, wyposazenie i pore roku to biłbym do ośmiu i brał, bez dwoch zdań. Usterki które opisałeś, oprócz nierownej pracy i tak zdarzą się w pierwszym roku użytkowania, jeśli bedzie użytkowany zgodnie z przeznaczeniem. A przed nami zima na ogarniecie pierdolek. No i podejscie wlasciciela moim zdaniem calkiem normalne, jezdzi sie dopoki sie nie zjebie - po to jest! :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiziol, jak Ci bardzo nie zależy na wyglądzie plastików, to może rzeczywiście warto zbić jeszcze cenę i pogrzebać przy motku ( gaźnik, zawory, elektryka itp ) czasem warto kupić za niższą cenę i zrobić motek dla siebie, przynajmniej wtedy wiadomo na czym jeździsz. Z tego co piszesz to niema tragedii, myślę że moto da się doprowadzić do porządku niezbyt dużym kosztem. Oczywiście wykluczam remont w ASO :) .

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiziol, jak Ci bardzo nie zależy na wyglądzie plastików, to może rzeczywiście warto zbić jeszcze cenę i pogrzebać przy motku ( gaźnik, zawory, elektryka itp ) czasem warto kupić za niższą cenę i zrobić motek dla siebie, przynajmniej wtedy wiadomo na czym jeździsz. Z tego co piszesz to niema tragedii, myślę że moto da się doprowadzić do porządku niezbyt dużym kosztem. Oczywiście wykluczam remont w ASO :) .

Podejrzewam że największy problem będzie tu z gaźnikiem ;-)

  • Like 11

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podejrzewam że największy problem będzie tu z gaźnikiem ;-)

Z tego co piszesz to niema ...

Jak jest niema to może też nie widzi :P

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daj gościowi ze dwa dni i zadzwoń, w sobotę na przykład, rzuć mu 7500 przez telefon, potem pojedź i pokaż mu przyczepkę i 8 koła w gotówce - sam zapakuje :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podejrzewam że największy problem będzie tu z gaźnikiem ;-)

Oj no dobra, dobra ;-) ,
Jak jest niema to może też nie widzi :P

spacja się zacięła ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj no dobra, dobra ;-) ,

spacja się zacięła ;-)

Spoko ... my czasem też mamy takie klawiatóry ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

gaźnik akurat miał w idealnym stanie ;)

wygląda, jakby niektórym ten Dakar przypasował, ogłoszenie jest wciąż aktualne, możecie dzwonić i negocjować :)

ja jednak z niego zrezygnowałem, jestem gotowy przeznaczyć na moto nieco więcej kasy, więc wolę poszukać czegoś w lepszym stanie i z bardziej znaną historią. nie przekonuje mnie motor przywieziony z Włoch, wówczas 13-letni, który miał magiczne 33 kkm, równie dobrze przed tuningiem licznika mógł mieć 2x tyle nastukane, albo i lepiej. chciałbym na tym motorze jednak pojeździć tu i tam, a nie tylko do i od mechanika, a w tym konkretnym przypadku obawiam się, że może to tak właśnie wyglądać (nie mówię, że w innych nie). Poza tym zapewne pojeżdżę na tym nadchodzącym sprzęcie z 2, 3, może i więcej sezonów, może później zostanie on w rodzinie, więc wolę coś 'świeższego', nie tak zmęczonego życiem.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaczynam się zastanawiać taki model z gaznikiem to unikat :)

Wysłane z garażu

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiktor to ma wyobraźnię, od patrzenia ten monowahacz się łamie.

Edytowane przez agreSorek
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×