Skocz do zawartości
Vengosh10

dział damsko-męski czyli odzież w trasę

Recommended Posts

Dzisiaj przymierzałem Modeke Mesh popielatą.Zestaw "golas",membrana tylko w opcji,bez podpinki. Kurtka jak cie mogę,od biedy może być,ale spodnie tragedia.Nogawki szerokie,ochraniacze kolan latały w koło nóg.Sprzedawca mówi,że najtańsze tak mają.

Bez sensu takie coś kupować.Nie wiem dlaczego takie wielkie spodnie robią,nie wspomnę już że za krótkie,brak "long'ów".Rozmiar większy i wsadziłbym dwie nogi w jedną nogawkę.

No i wcześniej wspomnianą Modeke Mistral Sport mierzyłem,całkiem spoko jak za taką kasę,tylko membrana zintegrowana z podpinką ocieplającą to zagadka.

Duży problem z rozmiarami xxl dobre rękawy reszta za duza,xl rękawy za krótkie reszta dobra.

Zamówiona Seca Stream nie może dotrzeć do sklepu.

Muszę się napić,przecież sobota jest. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@DanielB jeżeli dobrze pamiętam, że jesteś z zachodniego pomorza, to proszę podjedź do Louis-a. Tam coś dobierzesz. W dodatku w sensownych pieniądzach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

PIerdo... 58 stron... ;) We wtorek odebrałem kurtkę bo zamek/ekspres się lekko naderwał po 4 latach (w sumie sam o niego za bardzo nie dbałem) - dostałem wymieniony, nasmarowany i z dodatkowym silikonem na zaś ;) Tak więc jak by ktoś nie był zdecydowany na Rukkę, to polecam :)!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja właśnie kupiłam Modekę z wypinaną membraną i podpinką, po dwóch jazdach wokół komina jestem z niej bardzo zadowolona.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja właśnie kupiłam Modekę z wypinaną membraną i podpinką, po dwóch jazdach wokół komina jestem z niej bardzo zadowolona.

też taką miałem, choć w praktyce zamiast podpinki i tak wole coś cywilnego założyć

w dalszą podróż, raczej nie ma sensu jej zabierać, używałem może ze dwa razy w sezonie, no ale jak dają, trzeba brać :)

teraz mam tylko wypinaną membranę, jak mega zimno dokładam cywilny polarek albo ubieram przeciw-deszczówkę ;)

Edytowane przez artex

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

też taką miałem, choć w praktyce zamiast podpinki i tak wole coś cywilnego założyć

w dalszą podróż, raczej nie ma sensu jej zabierać, używałem może ze dwa razy w sezonie, no ale jak dają, trzeba brać :)

teraz mam tylko wypinaną membranę, jak mega zimno dokładam cywilny polarek albo ubieram przeciw-deszczówkę ;)

Ale piszesz o zabieraniu podpinki czy kurtki?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale piszesz o zabieraniu podpinki czy kurtki?

podpinki, w mojej modece były 3 elementy: kurta, membrana, ocieplająca podpinka

tego trzeciego w sumie nigdzie nie brałem

przydawała mi się jak zaprowadzałem motor na zimowanie i odbierałem wczesną wiosną

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ja to jestem zmarźluch straszny i często jeżdżę w podpince.

Chociaż być może z tym polarem masz rację.

Edytowane przez Kropka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@DanielB jeżeli dobrze pamiętam, że jesteś z zachodniego pomorza, to proszę podjedź do Louis-a. Tam coś dobierzesz. W dodatku w sensownych pieniądzach.

Dzięki,ale jestem z gdańskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Strażak ja będziesz miał tą kurtke RST ADVENTURE 2 to daj znać coś oniej jak pierwsze wrażenie, i jak sie jeździ w niej.

Cześć Serek informuje ,że kurteczka RST to rewelacja , teraz wiem za co zapłaciłem , konkret wygląda, mnóstwo paneli wentylacyjnych ;) jedynie polecam przymierzyć ponieważ ja zakładałem ze dla mnie będzie rozmiar S a jak przyszła to odesłałem bo za ciasna była teraz mam M ;) tak wiec polecam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej strażak :) ja już sobie zakupiłem tydzień temu RST Adventure Pro Series 2, kurtke XL i spodnie XL zestaw czarny, fakt trzeba przymierzyć szczególnie spodnie i siąść na motor żeby sprawdzić jak sie spodnie układają czy w kroku nie są za ciasne jak sie siedzi na motocyklu. Narazie raz jeździłem w tym zestawie i na dodatek troche w deszczu, ja jestem bardzo zadowolony bardzo mi sie podoba strój, mnóstwo wentylacji, a najbardziej podoba mi sie ten kołnierz pod szyją robi mega robote bardzo fajnie chroni :) jak będzie sie spisywał strój to sie okaże w dalszym użytkowaniu . Znajomemu pokazałem ten zestaw bardzo mu sie spodobał i sobie też takie cudo sprawił, i też jest bardzo zadowolony. Pozdrawiam.

Edytowane przez Serek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i zainwestowałem w spodnie Rebelhorn hiflow II.

1 - wypinana membrana.

2 - lżejsze od Seci.

3 - cena - dziwne, że w sklepie stacjonarnym są tańsze o 40pln od najtańszych na alle...o.

A reszta? - pojeździmy, zobaczymy.

Hm.. ilu ludzi, tyle zdań.. ale wypowiadałam się już kiedyś na temat jakości ubrań Rebelnhorn... i niestety nie mam o nich dobrego zdania. Mogę mieć tylko nadzieję, iż z biegiem czasu bedzie coraz lepiej.. ale póki co, nie moge się cieszyć razem z Toba.... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hm.. ilu ludzi, tyle zdań.. ale wypowiadałam się już kiedyś na temat jakości ubrań Rebelnhorn... i niestety nie mam o nich dobrego zdania. Mogę mieć tylko nadzieję, iż z biegiem czasu bedzie coraz lepiej.. ale póki co, nie moge się cieszyć razem z Toba.... ;)

Ja mam buty Rebelhorna. Tanie były bardzo, po okolicy w suche dni w nich latam, ale fajans niestety z nich straszny. A wydawały się dość znośne na początku, jednak zaraz odkleiła się podeszwa. Taniej wyszło zrobić niż wysyłać do reklamacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i dostałem 5 lat gwarancji.

Chyba na gó..no nie daliby takiej długiej gwarancji co?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapewne nie, lecz co istotniejsze komfort używania jest bezdyskusyjny, osobiście nie spotkałem jeszcze czegoś porównywalnego. Będzie Pan zadowolony :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No i dostałem 5 lat gwarancji.

Chyba na gó..no nie daliby takiej długiej gwarancji co?

No, teraz tylko muszą jeszcze ją uznać jak coś nabroisz :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hehe, oby nie. Rukka dokonuje także napraw odziezy po uszkodzeniu podczas niefortunnej przygody.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hehe, oby nie. Rukka dokonuje także napraw odziezy po uszkodzeniu podczas niefortunnej przygody.

Faktycznie, po Mongolskich trudach gratisowo przeszyli mi suwak w spodniach.

Ale skrócenie nogawek tychże spodni wycenili na 200 eurasów. CZyli połowę ceny nowych. Odpuściłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podczas piątkowych jazd momentami ostro siąpiło deszczem więc pierwszy offroadowo wodny test sidi adventure-ów. Powiem tak, nie przemokły ale komfort termiczny od góry buta średni, chyba nie zrezygnuję jednak z moich ekstra skarpet gore. Wygoda chodzenia też mniejsza od moich starych sidi B2. Jedyna przewaga to "pancerność" obuwia. Są to moje pierwsze buty o zacięciu offroadowym i powiem tak, jeżeli ktoś jeździ w terenie to ok ale nie rozumiem tych, którzy śmigają po asfalcie i męczą się w adwenczerach. Jest dużo lżejszych, wygodniejszych i przede wszystkim tańszych butów. Jestem ciekawy jak będzie jak zrobi się trochę cieplej, czy nie przeproszę się z moimi starymi bucikami i nie wstawię im nowego zamka....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie męczę się, ale w kuferka na dłuższe letnie przestoje mam klapeczki :-) , po przeanalizowaniu kilku deszczowych przelotów w mniej szczelny butach, i sporych zmian temperatur w górskich etapach wyjazdów, bardziej się utwierdzam w podjętej decyzji i ich przewadze nad innymi. Duży wpływ na decyzje ma dostępność tego modelu i możliwość przymiarki. Nie miałem okazji sprawdzić ich wytrzymałość kiedy ciężki motocykl przycisnie nogę do popodłoza, na taką też sytuacje się zabezpieczam... fakt są drogie to jest ich wadą ....

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podczas piątkowych jazd momentami ostro siąpiło deszczem więc pierwszy offroadowo wodny test sidi adventure-ów. Powiem tak, nie przemokły ale komfort termiczny od góry buta średni, chyba nie zrezygnuję jednak z moich ekstra skarpet gore. Wygoda chodzenia też mniejsza od moich starych sidi B2. Jedyna przewaga to "pancerność" obuwia. Są to moje pierwsze buty o zacięciu offroadowym i powiem tak, jeżeli ktoś jeździ w terenie to ok ale nie rozumiem tych, którzy śmigają po asfalcie i męczą się w adwenczerach. Jest dużo lżejszych, wygodniejszych i przede wszystkim tańszych butów. Jestem ciekawy jak będzie jak zrobi się trochę cieplej, czy nie przeproszę się z moimi starymi bucikami i nie wstawię im nowego zamka....

Avenczery się jeszcze muszą "rozejść" Vengosh, wtedy będą bardziej miękkie, nowe są sztywne jak pal Azji :-D drogie to fakt, ale chyba jednak warte.

Są na tyle drogie, że kupiłem drugie do lasu, bo nowych na rawdę szkoda :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podczas piątkowych jazd momentami ostro siąpiło deszczem więc pierwszy offroadowo wodny test sidi adventure-ów. Powiem tak, nie przemokły ale komfort termiczny od góry buta średni, chyba nie zrezygnuję jednak z moich ekstra skarpet gore. Wygoda chodzenia też mniejsza od moich starych sidi B2. Jedyna przewaga to "pancerność" obuwia. Są to moje pierwsze buty o zacięciu offroadowym i powiem tak, jeżeli ktoś jeździ w terenie to ok ale nie rozumiem tych, którzy śmigają po asfalcie i męczą się w adwenczerach. Jest dużo lżejszych, wygodniejszych i przede wszystkim tańszych butów. Jestem ciekawy jak będzie jak zrobi się trochę cieplej, czy nie przeproszę się z moimi starymi bucikami i nie wstawię im nowego zamka....

Co za herezje :? imo chodzi się w tych butkach bardzo wygodnie, no może trochę skrzypią.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak w temacie butów, czy używa/używał ktoś butów jakichkolwiek firmy Forma? Jeśli tak to proszę o jakieś opinie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×