Skocz do zawartości
Pawel

Odcinkowy pomiar prędkości

Recommended Posts

Przegięcie pały

A ja uważam, że jest to chyba najbardziej w porządku system kontroli prędkości. Jeżeli ktoś jeździ "w miarę" zgodnie z przepisami, to nie ma się czego obawiać (chwile zapomnienia raczej nie będą boleć po kieszeni).

Najgorsze są obecnie te nowe fotoradary tajnych służb itd, mam tu na mysli te samochody co już na siebie zarobiły. Te działają "podobno" (pisze w cudzysłowiu bo czytałem na interii, a wiadomo jak tam z wiedzą piszących) w obu kierunkach.

Zasady działania odcinkowego pomiaru prędkości nie znam, wyznaję zasadę nie wiesz - nie pisz...Ale z chęcią się dowiem.

Nie znalazłem też nigdzie informacji o działaniu antyradarów na powyższe, także.... chętnie poczytam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mają być montowane na autostradach przy punktach poboru opłat - państwo to najlepiej zorganizowana mafia - samo sobie ustala prawa, samo sądzi, na służby do pobierania opłat i ich egzekwowania - pomoc z łaski dla wybranych, a ochrona i przywileje dla siebie :wacko:

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paweł, Centrino, spokojnie, bedziemy w środku odcinka przerwę na fajkę robić i po strachu. Niech mnie w d...ę pocałują z tą nagonką na wszelkie możliwe sposoby za prędkość 65km/h bo akurat w tym lesie na kilkukilometrowej prostej se Orlen stację benzynową postawił i tu trzeba z 90 na 50 prędkość ograniczyć, bo kierowcy muszą bezpiecznie na stację skręcić. Albo trzy chałupy na krzyż, rozwleczone na dwustu hektarach i "teren zabudowany". Zamiast bezpieczeństwa na drogach, zalepiają dziurę budżetową. Bardzo jestem ciekawy jak się ma legalizacja urządzeń do odcinkowego pomiaru i możliwość ich sprawdzenia w przypadku pomiaru, i jak to się ma do szczegółów przepisów Ustawy o Ruchu Drogowym-okaże się pewnie za kilka miesięcy, jak paru upierdliwych prawników dostanie list z naleznym podatkiem. No i podoba mi się pomysł z pękającą przy odkszałceniu rejestracją do moto. Zawsze można powiedzieć że właśnie wyjechałem z szutrowej drogi (w końcu do czego ma się GS-a) i tam się kilka razy obaliłem, no i nie zauważyłem że mi rejestracja na pół pękła. Tak więc prosze o łagodny wymiar kary w wysokości 100 zł za nieczytelną rejestrację i do widzenia.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi chodzi o to, że ilość fotopstryków, filmorobów i innego cholerstwa w tym kraju jest zatrważająca.

A robione jest to tylko i wyłącznie po ta aby budżet zarabiał kase a nie po to aby było bezpieczniej na drogach.

Bo robienie zdjęć z ukrycia nie wpływa w żaden sposób na bezpieczeństwo. Przykład: Jedzie sobie ktoś 200km/h po krętej niesamowicie górskiej drodze. Pan z ITD wali mu zdjęcie z ukrytego fotoradaru. Klient ciśnie dalej. Moim zdaniem aby wpłynąć na tego człowieka należałoby go jak najszybciej zatrzymać a nie pozwalać mu nadal szaleć na ulicach.

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wpływy z mandatów w roku 2013 mają wzrosnąć 100 krotnie w stosunku do 2012 ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wpływy z mandatów w roku 2013 mają wzrosnąć 100 krotnie w stosunku do 2012 ;)

A gdzieś czytałem, że to chyba coś koło 500zł na każdą osobę mającą w naszym kraju prawo jazdy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to zaszaleli :-(

doczekamy takich czasów, że bez sensu będzie kupowanie lepszego sprzęta, skoro i tak będzie można rozwinąć prędkość drącego się malucha :lol:

czyli pora zainwestować w to: :-D

http://youtu.be/MDx0GyGzd7o

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odcinkowy pomiar predkosci to nic innego jak dwa zrobione w dwoch punktach miejsce. system rozpoznaje rejestracje pojazdu. na podstawie czasu zrobienia obu zdjec i odleglosci miedzy punktami wyliczana jest srednia predkosci.

Urzadzenia mierzacego predkosc w punkcie w tym przypadku nie ma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

MTBiker - tyle to wiadomo ale czy robi foty "od tylca"??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się jeszcze zastanawiam czy sobie np taśmą izolacyjną nie przerobić nieco tablicy. Mam np. DLU gdzie dorobić sobie mogę z izolacji BLU i np 90 to można zrobić 98 albo 88

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak pisze Mtbiker, chodzi o pomiar średniej prędkości na danym odcinku drogi. Punkty pomiaru bedą udtawiane np na zjazdach z autostrady a średnia prędkość będzie mierzona pomiędzy nimi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie do końca. Ponieważ w terenie niezabudowanym pomiar może być robiony na odcinku maksymalnie 20km a w zabudowanym na odcinku maksymalnie 10km

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj jechałem do Bydgoszczy od strony Gdańska. Całe ustrojstwo wygląda tak, jak na zdjęciu w tym artykle

http://www.express.bydgoski.pl/cgi-bin/get_img?NrArticle=232030&NrImage=3

Kamery bardzo podobne do tych, jakie montowane są przy sygnalizatorach świetlnych (skierowane na pasy i robiące fotkę/film pojazdom jadącym w ich kierunku). Około 2 km dalej stoi kratownica podobna do szubienicy z której zwisają przewody - kamer/rejestratorów jeszcze nie zamontowano.

Edytowane przez Debian

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może być od Viatola

Choć z drugiej strony to tylko 2km

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może temat potraktować od drugiej strony i za idealną jazdę nagradzać...

Słyszałem kiedyś o przypadku, że zatrzymali chłopaka, skontrolowali trzeźwość i podarowali maskotkę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jechał do lekarza i musiałbyć trzeźwy, bo normalnie zawsze jeździ na gazie... potrójnym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może temat potraktować od drugiej strony i za idealną jazdę nagradzać...

Słyszałem kiedyś o przypadku, że zatrzymali chłopaka, skontrolowali trzeźwość i podarowali maskotkę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jechał do lekarza i musiałbyć trzeźwy, bo normalnie zawsze jeździ na gazie... potrójnym.

Mam wrażenie że rząd boi się iż mądry Polak obejdzie system i kasy zabraknie na misie :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może temat potraktować od drugiej strony i za idealną jazdę nagradzać...

Słyszałem kiedyś o przypadku, że zatrzymali chłopaka, skontrolowali trzeźwość i podarowali maskotkę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jechał do lekarza i musiałbyć trzeźwy, bo normalnie zawsze jeździ na gazie... potrójnym.

Swego czasu na vw fun theory zgłoszono pomysł, żeby kasa z fotoradaru w danym miejscu była rozlosowywana wśród jadących tam przepisowo :D

Edytowane przez kptBurek
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawy pomysł.

W tym przypadku

2_skrzynka-l%C4%99gowa.jpg

Całą kasę zgarnie ZWIERZ :-D

Edytowane przez Debian
  • Like 11

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odcinkowy pomiar predkosci to nic innego jak dwa zrobione w dwoch punktach miejsce. system rozpoznaje rejestracje pojazdu. na podstawie czasu zrobienia obu zdjec i odleglosci miedzy punktami wyliczana jest srednia predkosci.

Urzadzenia mierzacego predkosc w punkcie w tym przypadku nie ma.

Dokładnie taki sam system mają w Norge.

W zeszłym roku udało mi się załapać na 2 zdj

Droga kręta górska z Lilechamer do Trondchajm

Fotoradary w odleglości 5km.

Po miesiącu przyszło zapytanie kto prowadził pojazd.

Miałem do wybór zapłacić 1800kr lub posiedzieć tydzień w ośrodku wypoczynkowym.

Więc zapłaciłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja naprawdę nie mam nic przeciwko jeździe zgodnie z przepisami, ale nie CHORYMI ograniczeniami, lub debilnymi rozwiązaniami powodujacymi spowolnienie ruchu "dla zasady" typu:

- większość pasów wyłączenia i wysepki na "10" Lubicz-Płońsk- co kilometr "50-tka" na każdym przejściu, nawet w środku lasu, skrzynki fotoradarów co "przepisowe" kilka kilometrów

-"odcinkowe" pomiary prędkości robione przez Straże Gminne od Włocławka do Łodzi na prostych przecinających pola z idealną widocznością

-kretyńskie wysepki i szykany na zakrętach między Żukowem a Kartuzami

-ograniczenia do "50-tek" i "70-ek" na dwupasmowym odcinku "7" i "1" bo wymalowali przejście dla pieszych zamiast zrobić kładkę lub przejście podziemne i oczywiście radiowóz w krzakach bo to bardzo niebezpieczne przejście, z którego korzysta 5 osób na tydzień

-dwadzieścia znaków na stu metrach drogi, chociaż już dawno temu udowodniono że oko ludzkie i mózg pamięta nie więcej niż 3 piktogramy w krótkim czasie

- itp itd

- no i ta kultura jazdy-ślisko, to siedzenie na du...e w odległości 2-4 metry; wciskanie się po wyprzedzeniu i natychmiast heble; korek-to nie uznajemy jazdy na zamek; wszyscy jadą grzecznie dwupasmówką 120km/h to oczywiście jeden musi jechać 150km/h waląc fleszem po lusterkach bo mu za wolno; obca rejestracja to twój wróg-obtrąbić, nie pozwolić na zawrócenie, pokazać "faka" jak gość próbuje znaleźć np miejsce do zaparkowania w obcym mieście, zamiast mu to ułatwić.

Powiedzcie mi:

-Co ten odcinkowy pomiar prędkości na krajówce przez jakąś pipidówę ma na celu? Na pewno nie pobór opłat które pozwolą zbudować obwodnicę tej pipidówy dla zwiększenia bezpieczeństwa jej mieszkańców i wyprowadzenie dużego ruchu poza obszar zabudowany, tylko dojenie kierowców którzy jadąc tranzytem dadzą się złapać, bo tubylcy nie będą tacy głupi.

-Jaki jest sens pomiaru odcinkowego na A1 między Gdańskiem a Toruniem, skoro na tym odcinku od początku jego powstania zdarzyły się tam bodajże 3 wypadki.

Co do jazdy BEZWZGLĘDNIE wg przepisów-marzy mi się ogólnopolska akcja motocyklistów np. 1 lipca lub 31 sierpnia, gdzie umawiamy się w całej Polsce, żę wywlekamy maszyny i zgodnie z przepisami od 6:00 rano do 24:00 jeździmy sobie szczególnie po głównych trasach wlotowych i wylotowych do miast i kurortów, bez przejeżdżania pomiędzy samochodami w korkach, nie wyprzedzamy ciągników i przeładowanych ciężarówek na kilkukilometrowych liniach ciągłych, wpuszczamy każdy autobus w terenie zabudowanym jak tylko mrugnie kierunkowskazem, puszczamy każdego pieszego który tylko zbliży się do przejścia, ze świateł ruszamy tak jak wymagają od nas na egzaminach na prawo jazdy (przypominam, noga na hamulcu, po zapaleniu się zielonego załączamy bieg, robimy pirueta głową i dopiero ruszamy...)

Znowu się rozpisałem...

Więcej autostrad, obwodnic miast i głównych dróg dwupasmowych, mniej durnych ograniczeń, szkolenie na kursach prawa jazdy z tzw. dynamicznej jazdy i na płytach poślizgowych oraz z kultury jazdy, a będzie może kiedyś się w tym kraju normalnie jeździć.

  • Like 16

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadzam się z Tobą Cykli w 100%.

Ale jak wiadomo fotopstryki nie są ustawiane dla bezpieczeństwa. No cóż jest kryzys, dziura budżetowa to powinniśmy wspierać nasze Państwo ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×