Skocz do zawartości
Charlie

Jakie halogeny do F650 GS ?

Recommended Posts

Marcin,

mógłbyś spróbować takich żarówek do przeciwmgielnych Helli:

sku_171869_1.jpg

http://dx.com/p/h4-12w-400lm-12-smd-5050-led-cree-xr-e-r3-cool-white-car-foglight-dc-12-24v-171869

sku_168839_1.jpg

http://dx.com/p/h4-10w-900lm-5-led-white-light-car-fog-lamp-10-30v-168839

Na przykładzie H4, bo nie pamiętam, jaki tam wchodzi trzonek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bartek, żarówka H3, ale ja sie kompletnie nie wyznaję która by była odpowiednikiem obecnych 35W tudzież dedykowanych 55W

czy np taka: http://dx.com/p/h3-7...t-dc-12v-141188

Aliku, właśnie czegoś takiego jak na drugim zdjęciu szukam, z odpowiednio dużym otworem bo śruba mocująca potężną jest, niestety sklepy leroy nie posiadają nic takiego w ofercie

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Bartek, żarówka H3, ale ja sie kompletnie nie wyznaję która by była odpowiednikiem obecnych 35W tudzież dedykowanych 55W czy np taka: http://dx.com/p/h3-7...t-dc-12v-141188 Aliku, właśnie czegoś takiego jak na drugim zdjęciu szukam, z odpowiednio dużym otworem bo śruba mocująca potężną jest, niestety sklepy leroy nie posiadają nic takiego w ofercie

Szkoda pieniędzy - ta z linku ma teoretycznie 400lm (ile faktycznie to inna sprawa), a jak pisałem wyżej standardowy halogen H3 ma ~1400lm. Wyjdą jakieś świeczki pozycyjne :-)/>

Ktoś już tu chyba nawet czegoś takiego próbował...

Edytowane przez kptBurek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hella to to nie jest ale moto bardziej widoczne :)

20130603295.jpg

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie

Czy ktoś już używał Givi S310 ??? i jak się one mają do Hella Micro DE ?

Givi S310

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odkopię temat z lampkami. W zaszłym roku miałem "przyjemność" jechać kilka godzin nocą i doszedłem do wniosku, że fajnie byłoby mieć jakieś dodatkowe oświetenie bo faryczne zaprojektowano chyba tylko po to by uzyskać homologację. Zakłądając, że chcę kupić coś w miarę porządnego i przymocować toto do gmoli, doszedłem do wniosku, że albo hella micro de, albo FF50. Micro de są niestety tylko przeciwmgielne, więc obawiam się, że będą miały za mały zasięg. Zwłaszcza gdy zmieni się zarówki na 35W. FF50 są co prawda w wersji dalekosiężnej ale wykorzystują żarówki H7 a te mają 55W i chyba nie produkuje się tych żarówek o mniejszej mocy. Wygląda na to, że tak źle i tak niedobrze. Jakieś pomysły?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jest sens bawić się teraz w takie halogeny skoro za cenę nieco powyżej 200zł masz komplet lamp led o łącznej mocy 20W wiązki światła do wyboru do koloru

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko światłą led'owe nie są światłami dalekiego zasięgu w wręcz bardzo bliskiego, jak dla mnie nadają się do lepszego oznaczenia nas dla innych kierowców a nam nie dają prawie nic.

Co do halogenów to ja mam Hella Micro DE i powiem szczerze że też myślałem na początku że wymienię żarówki z 55W na 35W ale do teraz tego nie zrobiłem, jeżdżę na nich już ponad rok i jak się będzie jeździło dużo w mieście na nich na krótkich odcinkach to po jakimś czasie padnie ci akumulator ale też nie jest to jakoś super szybko, jeśli będzie to oświetlenie tylko dodatkowe a nie do jazdy na co dzień to powinien dać rade.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko zależy jakie lampy kupisz miałem na aucie dwa halogeny dalekosiężne z dwie żarówkami każda po 100W znajomi na rajdach mieli dobre lampy ledowe i było podobnie a przy dużej listwie led bywało o niebo lepiej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podstawowe pytanie zanim zrobi się z motocykla choinkę (za spore pieniądze) - ile razy z tego skorzystasz w normalnej eksploatacji. Jeżeli dwa razy w sezonie przejedziesz dłuższy dystans po ciemku, to bez sensu, jeżeli dwa razy w tygodniu, to już co innego ;)

Ale jak to mawiał klasyk ;) kto bogatemu zabroni ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja osobiście myślę nad zamontowaniem dwóch małych lamp led głównie do tego abym był lepiej widoczny dla puszek więc u mnie pewnie pójdą światła rozproszone

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

micro de są w różnych wersjach, wystarczy wejść na stronę Hella

nie posłuchałem kiedyś jednego z forumowiczów i nie wymieniłem żarówek na 35W i zmieniałem po kilku miesiącach aku

światła dodatkowe są przydatne zwłaszcza o takiej porze nie tylko dlatego że oświetlają lepiej drogę ale też dla użytkowników z naprzeciwka dają znak że jedzie coś "poważniejszego"

a przykład oświetlenia bez halogenów p-mgielnych i z, jest chyba zamieszczony przeze mnie nawet w tym wątku

znaczy był zamieszczony ale zdjęcia mi wcięło ;-)

Edytowane przez Marcin N
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a może takie ustrojstwo http://www.ebay.co.u...=item2c6ff87aba ?

Piękny montaż, piękny .... ;)

Mnie się nóż w kieszeni nagle otworzył jak gustowne śrubki zauważyłem - cóż na promocję nie poradzisz ;)

Ja to jednak esteta jestem - nie spał bym w nocy po takim montażu :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A propos montażu halogenów Jarku, to w stosownym czasie też dwa słowa z Tobą będę chciał zamienić :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam micro i na nocne dojazdowki dają radę

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam micro i na nocne dojazdowki dają radę

W dzień też nie są najgorsze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mocowanie micro do gmoli (Glonojad, są tam jeszcze?) :-D

DSC00821.JPG

widok od przodu

DSC00832.JPG

widok od tyłu

DSC00835.JPG

Jeździłem na nich prawie non stop-bo tak lubię, oczywiście ustawienie nie oślepiające jadących z naprzeciwka, koszt: kilka razy w sezonie żarówki 35W. Polecam. Tak jak Marcin napisał, 2x55W alternator przy długim użytkowaniu nie daje rady.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podstawowe pytanie zanim zrobi się z motocykla choinkę (za spore pieniądze) - ile razy z tego skorzystasz w normalnej eksploatacji. Jeżeli dwa razy w sezonie przejedziesz dłuższy dystans po ciemku, to bez sensu, jeżeli dwa razy w tygodniu, to już co innego ;)

Ale jak to mawiał klasyk ;) kto bogatemu zabroni ;)

Nie zakładam jazdy w nocy, te światła mają by pomocne zasadniczo "na wszelki wypadek". Z tego powodu nie chce wydawać majątku ale oświetlenie ma działać a nie tylko "być" wiec raczej musi to być coś w miarę solidnego, jednak nie rujnującego budżet ;)

Ja osobiście myślę nad zamontowaniem dwóch małych lamp led głównie do tego abym był lepiej widoczny dla puszek więc u mnie pewnie pójdą światła rozproszone

Puszki i tak mają cie gdzieś ;). To nie jest tak, że ludzie nie widzą motocykli, ludzie je widzą tylko mają w dupie. Znaczy do puki komuś nie zrobią krzywdy. Dobre lampy diodowe są... drogie. Komplet Helli Micro 70 Led to ok 330$. Oczywiście są tańsze "Hella style" za 1/10 ceny tylko czy toto trzyma jakiekolwiek parametry ;).

micro de są w różnych wersjach, wystarczy wejść na stronę Hella

nie posłuchałem kiedyś jednego z forumowiczów i nie wymieniłem żarówek na 35W i zmieniałem po kilku miesiącach aku

światła dodatkowe są przydatne zwłaszcza o takiej porze nie tylko dlatego że oświetlają lepiej drogę ale też dla użytkowników z naprzeciwka dają znak że jedzie coś "poważniejszego"

a przykład oświetlenia bez halogenów p-mgielnych i z, jest chyba zamieszczony przeze mnie nawet w tym wątku

znaczy był zamieszczony ale zdjęcia mi wcięło ;-)

Konkretnie, linki. Stronę Helli przeglądałem i pomijając wersję premium jest tam jedna wersja halogenu: micro DE fog (światło rozproszone) oraz micro DE xenon (dalekosiężne). Xenon to koszt min 550$ więc odpada w przedbiegach.

Dalej nie wiem co kupić, ale nie wiem czy nie zacznę brać na poważnie tych ledów "hella like" (tylko nie wiem czy toto ma jakąkolwiek homologację, bo oryginalne Hella Micro 70 Led to światła do offroadu)

@ Falcon, masz żarówki 55 czy 35W

Edytowane przez ARG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@ Falcon, masz żarówki 55 czy 35W

Nie wiem czy ma tam jakiekolwiek żarówki :D!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

polecam, Wunderlich (Boxer-parts) cena przystępna 135 pln:

1230889173.2193.jpg

Edytowane przez cykli

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Konkretnie, linki. Stronę Helli przeglądałem i pomijając wersję premium jest tam jedna wersja halogenu: micro DE fog (światło rozproszone) oraz micro DE xenon (dalekosiężne). Xenon to koszt min 550$ więc odpada w przedbiegach.

W zasadzie wszystkie informacje znajdziesz w tym temacie.

Dużo o tym pisałem, np.

http://f650gs.pl/top...post__p__104470

A katalog hella zawiera kilka pozycji

A może dalekosiężny wystarczy tylko jeden?

Na co ci dwa?

lepiej jeden dalekosiężny i jeden p-mgielny

o tym jak zdobyć używki micro de też pisałem w tym temacie

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@MarcinN, orientujesz się może jakie oznaczenia mają te dalekosiężne? Te dostępne w linku to przeciwmgielne i robocze. Zresztą spróbuję je jakoś odnaleźć ;). Ostatecznie o konfiguracji zadecyduje pewnie cena. Zobaczę, czy te które zaproponował cykli będą w ogóle dostępne. Niestety na razie też udało mi się je znaleźć jedynie na boxerparts :(. Co prawda wunderlich ma w ofercie takie same z ładnymi osłonkami ale komplet kosztuje ok 800 pln. Dzięki za informację, mam nadzieję że do wiosny coś wyrzeźbię ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no nie pomogę za bardzo

jak rozkminiałem temat to robiłem wszystko przez stronę niemiecką Helli, teraz się pozmieniało i się nie odnajduję :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×