Skocz do zawartości
Charlie

Jakie halogeny do F650 GS ?

Recommended Posts

Takie moje 3 grosze w kwestii czy dalekosiężny czy przeciwmgielny, czy lewy dlugi czy prawy krotki.Uważam że najlepiej dwa dalekosiężne i jednego można ustawić niżej i bedzie robił za przeciwmgielny albo oba , a np na autostrade lewy niżej prawy wyzej na lusterka blacharek zeby widziały z daleka ,

Co do konfiguracji wysokości to kwestia gustu i trasy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie moje 3 grosze w kwestii czy dalekosiężny czy przeciwmgielny, czy lewy dlugi czy prawy krotki.Uważam że najlepiej dwa dalekosiężne i jednego można ustawić niżej i bedzie robił za przeciwmgielny albo oba , a np na autostrade lewy niżej prawy wyzej na lusterka blacharek zeby widziały z daleka ,

Co do konfiguracji wysokości to kwestia gustu i trasy.

To bardzo, bardzo duze uproszczenie. Kazdy z tych reflektorow inaczej "swieci".

Z takim podejsciem musialbym wszystkim po oczach swiecic. Poza droga niech tam ale na drodze bez komentarza... To tak jak puszkarze - gdy zaczyna zmierzchac wlaczaja mijania plus halogeny. Jak ktos nie dowidzi to niech jezdzi za dnia.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wszystkim wybór do Ciebie należy proponuje np : (mówie o ostrych białych zimnych ledach)

dzień autostrada - prawy halogen prosto na lusterka blacharek lewy niżej (wiem z doswiadczenia ze jak nie zaswiecisz do auta przez lustro to nie

zwroca na cie uwagi,gdy zlikwidowalem ala xenon wydawalo mi sie ze sami slepi jezdzą i czulem sie jak zajaczek wsrod stada wilkow.

noc teren bezludzie-ustawione optymalnie jak najdalej jaknajlepiej dla mnie

miasto dien Ijak wyzej tylko zapalane sporadycznie albo mruganie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ktores z tych LEDow maja homologacje? Nie sadze.... Jesli kogos urazilem to sorry ale to co sie dzieje na drogach w kwestii oswietlenia to jest jakis cyrk. Wyscig szczurow.... Ludzie nie potarfia juz jezdzic na swiatlach seryjnych. Te z kolei w motocyklach terenowych sa niestety slabiutkie.

W terenie mysle ze najlepsze polaczenie to jednak flood + dalekosiezny. Pewnie, ze wszystko zalezy tez od rodzaju terenu ale moim zdaniem 2x dalekosiezny sie nie sprawdzi. No chyba ze to popierdzielanie na otwartej przestrzeni... Jesli teren zarosniety z zakretami to wolalbym widziec rowniez co sie dzieje na poboczach drogi a nie tylko daleko na wprost. Poza tym w gre wchodza tez rozne predkosci.

U mnie na wiosne bo mam nadzieje, ze ukoncze powedruje czacha Rallye, homologowany xenon + soczewka. Na offik najpewniej Moto3 OFF 30W http://4xledshop.home.pl/pl/p/MOTO3-3000lm/106 W polaczeniu ta lampka LED i xenon na offie powinno dac swietny rezultat. Drogami asfaltowymi po nocach jezdze rzadko a i w rajdach off tez startowac zamiaru nie mam. Na moje potrzeby starczy. Neno mial zalatwiac jakis upust cenowy na ich artykuly. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wolalbym widziec rowniez co sie dzieje na poboczach drogi

I właśnie z tego względu po zmroku często używam przeciwmgielnych w samochodzie.

Przyznaję, że nie lubię jeździć nocą w Polsce, ale często nie mam wyjścia.

Gdyby drogi miały wymalowane linie odblaskową farbą, gdyby piesi lub rowerzyści używali kamizelek odblaskowych nie miałbym potrzeby doświetlania poboczy.

Jednak gdy jadę przez las, nieoświetloną drogą, bez poboczy, która jest mokra, z naprzeciwka jedzie samochód, którego światła odbijają się od tłustej drogi to czuję się jak kret, mimo że nie mam żadnych problemów ze wzrokiem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I właśnie z tego względu po zmroku często używam przeciwmgielnych w samochodzie.

Przyznaję, że nie lubię jeździć nocą w Polsce, ale często nie mam wyjścia.

Gdyby drogi miały wymalowane linie odblaskową farbą, gdyby piesi lub rowerzyści używali kamizelek odblaskowych nie miałbym potrzeby doświetlania poboczy.

Jednak gdy jadę przez las, nieoświetloną drogą, bez poboczy, która jest mokra, z naprzeciwka jedzie samochód, którego światła odbijają się od tłustej drogi to czuję się jak kret, mimo że nie mam żadnych problemów ze wzrokiem

Moze wystarczy jechac z mniejsza predkoscia? Kiedys ludzie nie mieli halogenow, swiatla ledwo swiecily i tez bylo ok. Sliniki byly slabsze i predkosci duzo mniejsze. Inna sprawa to, ze dzisiaj aut jest wiecej.

EDIT:

Sorry ale nie moge sie powstrzymac.. Jakie swiatla wlaczasz jak pojawia sie mgla?

Edytowane przez Mutomb
  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie należę do osób które szybko jeżdżę.

A włączam przeciwmgielne... i nie masz za co przepraszać. Ja się nie gniewam ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://www.4xledshop...1200-1500lm/124

Te wyglądają ciekawie, co prawda cena za komplet trochę boli ale na fotkach oświetlenie wygląda już znośnie.

A to nadaje się do motocykla ?

Bo widzę że główne przeznaczenie to zderzak jeepa , kask i szklanka .

Więc jakby nie wiem gdzie co i jak .

Dlatego pytam bo się nie znam ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na drogach zwanych publicznymi Będziesz zakładał na to pokrowce? Bo chyba żadnego E to nie ma. Tak pytam, bo zaczynam agresywnie reagować na choinki na drodze, szkoda że jeszcze w cyklu RGB nie pulsują niektóre wynalazki ;)

Chyba że ma kawałek uczciwej homologacji to nie marudzę ;)

Edytowane przez Arthur71

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem czy mają homologację ale są o połowę tańsze niż te linkowane poprzednio. Biorąc pod uwagę, że planuje ich używać sporadycznie to istotny argument. Podpytam sprzedawcę co i jak.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem czy mają homologację ale są o połowę tańsze niż te linkowane poprzednio. Biorąc pod uwagę, że planuje ich używać sporadycznie to istotny argument. Podpytam sprzedawcę co i jak.

Obawiam sie, ze zadne z nich nie posiadaja homologacji wiec wskazany jednak pokrowiec na upierdliwego kontolera :). Co je rozni oprocz ceny? Jakosc wykonania i uzyte diody a co za tym idzie sprawnosc/wydajnosc. W tych podanych przeze mnie uzyto najnowszysch CREE XML2. Bardzo jestem ciekaw jak to swieci.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

One homologacji nie mają, one są chińskie :-D

to powinny mieć nabite wszystkie możliwe znaczki homologacyjne ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ojtam, wszystkie są chińskie, tylko niektóre mają homologację ;)

Ps. Na FAT jest podobny temat. Jeden z użytkowników wrzucił fotki chińskich ledów po 45$ sztuka i świecą bardzo ładnie. Oczywiście homologacji raczej nie posiadają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak tylko głośno myślę, jeżeli już się obwieszać, to lepiej mieć coś, do czego nie przywali się jakaś menda gdzieś w Alpach, bo lepiej ojro wydawać na ciekawsze rzeczy.

Poza tym jakoś nie wierzę w diody za "4,50 + VAT". Mam kumpla który tak mi podpowiadał w zakupie zwykłej latarki LED że powstało z tego misterium, tanio nie było, ale od czterech lat bez szkody dla luminancji działa w każdych warunkach.

Zatem pytanie, czy są lampy LED z papierami i o przyzwoitej jakości w roztropnej cenie? Nie chodzi mi o znaczek CE (China Export ;))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli są dobre ledy i z homologacją to nie są tanie ;-)

Sam najarałem się na polską produkcję z Krakowa ale cena zabija :roll:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli są dobre ledy i z homologacją to nie są tanie ;-)

Sam najarałem się na polską produkcję z Krakowa ale cena zabija :roll:

Przy zbiorowym bedzie 20% taniej. Neno cos mial dzialac. Jesli nie tu to na konkurencyjnym forum byly przymiarki. Moim zdaniem lepiej jedna lepsza niz 3 gowniane. Zwlaszcza ze w Xie ani miejsca ani pradu w nadmiarze :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najgorsze jest to, że nie można wam nie przyznać racji :(

Zatem pytanie, czy są lampy LED z papierami i o przyzwoitej jakości w roztropnej cenie?

Przecież wiesz, że nie ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie retoryczne, ale jakoś tak z doświadczenia wiem że substytut z reguły powoduje mega wkurw bo działa niekoniecznie z oczekiwaniami. Bez względu na to, jakbyśmy nie chwalili zakupu ;)

EDIT, żeby nie nabijać postów:

http://allegro.pl/bmw-gs-f-800-k72-2013r-halogeny-adventure-i3852963629.html

Edytowane przez Arthur71

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy zbiorowym bedzie 20% taniej. Neno cos mial dzialac. Jesli nie tu to na konkurencyjnym forum byly przymiarki. Moim zdaniem lepiej jedna lepsza niz 3 gowniane. Zwlaszcza ze w Xie ani miejsca ani pradu w nadmiarze :)

Tzn że będzie akcja zakupu zbiorowego ? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tzn że będzie akcja zakupu zbiorowego ? :)

Jakby co to ja jestem chetny ale poczekajcie z miesiac bo teraz po swietach pustki :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ja też bym się zapisał jeśli w dobrych banknotach ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×