Skocz do zawartości
Vengosh10

W sprawie legalnej jazdy po terenach leśnych

Recommended Posts

jadąc przez las, drogą dopuszczoną do ruchu, częstokroć czuję się tam nie na miejscu...

jeśli nie mam 100% pewności czy mogę wjechać, to odpuszczam i się nie zapuszczam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie popadajcie w zbytnią paranoję ;-)

Niech każdy robi co chce, wedle własnego sumienia ;-)

Brakuje jeszcze głosu (na tym forum mam nadzieję, że taki nie wystąpi) aby wjazd do lasu był dozwolony za opłatą ;-) to dopiero będzie szopka (wtedy na bank będę spierd.. leśnikom a rejestrację wymontuję i dopiero pójdę w szkodę lasom) :-) .. wyczytałem taki pomysł jednego takiego.. ja pierd... :roll:

Przypomina to wkładania przysłowiowego kija w mrowisko albo drutu do kontaktu :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i tak cię znają i znajdą ;-)

Ja nie uciekam i nie uchylam się od odpowiedzialności, ale jak oni zaczną, to.... :-D

Edytowane przez dakarowy
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(wtedy na bank będę spierd.. leśnikom a rejestrację wymontuję i dopiero pójdę w szkodę lasom) :-)

Nie musisz wymontowywać. Na allegro można kupić taką sprytną chowającą się ramkę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tym nic strasznego to sprawa dość dyskusyjna...

Pamiętajmy że lasy to miejsce zamieszkania zwierząt i fajnie jakby miały tam trochę spokoju i szans na przeżycie. Ja wiem że człowiek jest panem świata i wogóle ale zające też chcą kopulować w spokoju. Mamy drogi leśne to ich się trzymajmy i nie przesadzajmy z oraniem lasów.

Kiedyś w "motocyklu" było zdjęcie off motocyklisty przejeżdżającego przez szlak w Parku Narodowy Gór Stołowych...moim zdaniem gruba przesada żeby debilizmem nie nazwać.

wyszło spod kciuka :-)

to można jeździć po drogach leśnych?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to można jeździć po drogach leśnych?

Jeśli bez rejestracji i nie wolniej niż 50km/h to można :) . A tak na prawdę to chyba nie. Wiem, że jak jest taka mała prostokątna tabliczka, że droga pożarowa nr. (i tu zazwyczaj 3 cyfrowa liczba) to możesz tędy wjechać. O ile nie ma znaku, że zakaz wjazdu oczywiście albo zakazu ze względu na zagrożenie pożarowe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ma to jakąś podstawę prawną?

Pozdrawiam.

A

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co wiem to znaku zakazu nie musi być...i tak nie wolno. Jeśli to będzie znak że wolno.

wyszło spod kciuka :-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

. Wiem, że jak jest taka mała prostokątna tabliczka, że droga pożarowa nr. (i tu zazwyczaj 3 cyfrowa liczba) to możesz tędy wjechać. O ile nie ma znaku, że zakaz wjazdu oczywiście albo zakazu ze względu na zagrożenie pożarowe.

Oznaczenie "droga/dojazd pożarowa/y nr." jest oznaczeni wewnętrznym L.P. i na pewno nie upoważnia do wjazdu do lasu. Jeździć można tylko drogami oznakowanymi, wyjątkiem jest dojazd do swojej własności: pola, lasu itp.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... wyjątkiem jest dojazd do swojej własności: pola, lasu itp.

... a dojazd do domu leśniczego - czy szukanie go w miejscu pracy, aby zapytać czy można sobie pojeździć to jak rozumie jest ten wyjątek !?? ;)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, to ten wyjątek. A jak Leśniczy wyjechał w góry na urlop, to pół Polski można zanim lasami pojechać :-D

  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oznaczenie "droga/dojazd pożarowa/y nr." jest oznaczeni wewnętrznym L.P. i na pewno nie upoważnia do wjazdu do lasu. Jeździć można tylko drogami oznakowanymi, wyjątkiem jest dojazd do swojej własności: pola, lasu itp.

a co to znaczy droga oznakowana?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To znaczy że znajdują się znaki jak na drodze publicznej, np. drogowskaz "Leśniczówka 6" i nie chodzi o leśniczówkę jako budynek, tylko miejscowość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To znaczy że znajdują się znaki jak na drodze publicznej, np. drogowskaz "Leśniczówka 6" i nie chodzi o leśniczówkę jako budynek, tylko miejscowość.

ok, ale może to być droga taka jak polna, tylko, że utwardzona?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, droga żwirowa, czy podobna, na niej stoją znaki i można latać. Wschodnia Polska zna "takie przypadki".

A tak z innej beczki, kto z nas zapłacił za wjazd do lasu? Bo takich dwóch co zostali pouczeni to znam :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, droga żwirowa, czy podobna, na niej stoją znaki i można latać. Wschodnia Polska zna "takie przypadki".

A tak z innej beczki, kto z nas zapłacił za wjazd do lasu? Bo takich dwóch co zostali pouczeni to znam :-D

ja nie, ale z tego co kojarzę to zwykły las 500pln, Park Narodowy nawet 5000?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nie płaciłem, jeżdżę sporo po lesie, czasem nawet mijam leśników. Ale, mam dobry, cichy wydech, jeżdżę drogami, a nie obok, zachowuję rozsądną prędkość. U nas w lasach jest mocno rozbudowana infrastruktura drogowa i nie tylko. Są różne budynki, szkółki leśne, sporo miejsc do wypoczynku itp., a miejscowa ludność korzysta z dróg, mimo że są oznakowane zakazami wjazdu. Do tej pory nikt mi nie zwrócił uwagi.

Tak wygląda miejsce do wypoczynku dla zwiedzających las... Dookoła są budynki leśników, ośrodek wypoczynkowy, przeciwpożarowy zbiornik wody, a wszystko na zakazie wjazdu do lasu z każdej strony.

Zdjęcie ze stycznia, fajny rok mamy...

DSC_0826.JPG

Edytowane przez JacekJ
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przypomina to wkładania przysłowiowego kija w mrowisko albo drutu do kontaktu :-P

Skoro już ten temat drutu w kontakcie został uruchomiony ...

W warunkach braku czajnika , gotowaliśmy herbatkę w kubeczku 0,5l , oczywiście grzałką była żyletka ... 7 sekund :-D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oznaczenie "droga/dojazd pożarowa/y nr." jest oznaczeni wewnętrznym L.P. i na pewno nie upoważnia do wjazdu do lasu. Jeździć można tylko drogami oznakowanymi, wyjątkiem jest dojazd do swojej własności: pola, lasu itp.

U nas w lasach jest mocno rozbudowana infrastruktura drogowa i nie tylko. Są różne budynki, szkółki leśne, sporo miejsc do wypoczynku itp.

U nas jest tak samo (w kwestii infrastruktury w lasach), tylko zazwyczaj dojazd jest właśnie drogą pożarową (nie ma oznaczeń, że zakaz wjazdu). I normalnie śmigają nią samochody, żeby dojechać nad jakąś rzekę w lesie itd. Dlatego zawsze staram się wjeżdżać drogą pożarową bo zawsze to lepiej niż ominąć szlaban między drzewami. Dlatego sądzę, że drogą pożarową można i jakby mnie zatrzymali to tej wersji będę się trzymał nawet jeśli tak nie jest :) .

Tak, droga żwirowa, czy podobna, na niej stoją znaki i można latać. Wschodnia Polska zna "takie przypadki".

Częściej kamienie z nazwą następnej wioski i odległością.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i mamy jak dotąd 85 głosów poparcia - to już jest coś, ale z TEGO FORUM - tylko 4 :(

Dużo osób wypowiadało sie pozytywnie - może przyłączycie się do akcji?

Wyślijcie na mój priv imię nazwisko e-mail i miasto

Czekamy jeszcze na kontakt od środowiska 4x4, kolega z advrider.pl się tam udziela.

W przyszłym tygodniu, jak wrócę z RO wysyłam do PR 1 i PR 3

Edytowane przez sowizdrzal

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziś posłałem list ze 105-oma podpisami do red.Weissa. Czekam i jestem dobrej myśli.

Do Trójki do audycji pt. ,,Za a nawet przeciw'' też posłałem :)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×