Skocz do zawartości
Seb

Aprilia Pegaso vs Suzuki DR650 :)

Recommended Posts

Smiejcie się qrwa smiejcie, ten sie śmieje, kto sie smieje ostatni :P

..... cwaniaczki.....

Staramy się Tobie pomóc :P

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sebek, jak już się tak upierasz to może SM, od czegoś cxa zacząć przygodę. ;-)

2009 za 8,5

http://olx.pl/oferta...html#b5402b51a8

Tiaaa... Gdzieś tam wyczytałem że wracasz na asfalt, z tego co podsuwasz wnioskuję że jako herszt chcesz mnie wciągnąć do swojej bandy podwórkowej :D nie ma szans, ze mną trzeba najpierw pochodzić :P A tak z drugiej strony - podsuwasz model, ba, typ motocykla którego wcześniej kompletnie nawet nie brałem pod uwagę, oszaleję zaraz!!! Z jednej strony nie brałem pod uwagę, z drugiej strony Red objechał na takim typie Iran... Czyli da się. Ten konkretny przykład dziwnie tani, ładnie szlifnięty - ale z drugiej strony przynajmniej widać jak szlifnięty, co też jest swego rodzaju zaletą. Kurde, szczerze powiem że im bliżej "Godziny zero" tym więcej mam wątpliwości, pomysłów i wariantów, a skończy się pewnie tak że kupię w końcu zupełnie z bomby coś, czego wcześniej kompletnie nie brałem pod uwagę. Tak było kiedyś z jednym z moich psów, miał być staffik, potem owczarek niemiecki, potem labrador, w końcu zupełnie z bomby kupiłem podhalana... I to był najwspanialszy pies jakiego w życiu miałem, dość powiedzieć że był ostatnim, a minęło już sporo lat jak staruszek odszedł biegać po niebieskich halach, jakoś nie mogę się przemóc do innego psa...

Nie wiem, nie wiem, nie wiem!!! Z jednej strony juz bankowy typ to Efka, ale, za ładną, taką na prawdę ładną trzeba położyć 7-8 koła, a tutaj dajesz mi przykład za niewiele większe pieniądze - motocykla o 10 lat młodszego, nowocześniejszego pewnie jakoś tam i co tu dużo pisać, jak dla mnie obiektywnie patrząc - ładniejszego. Niby rocznikiem się nie jeździ, ale kazdy sprzęt się po prostu "starzeje", bez względu na to czy stoi czy jeździ, najbardziej wkurzające jest starzenie się elektryki, styki, styczki, żaróweczki, kontroleczki, przekaźniczki, pierdolniczki, a tego nienawidzę, o ile w mechanice sporo rzeczy robię sam, to elektryki nie tykam, bo jej po prostu nie rozumiem...

W tym temacie robimy sobie jaja, totalne, wszyscy, wy udajecie że mi jedziecie jak burej suce, ja udaję że się focham - jest śmiesznie :) ale wiem że nie macie złych zamiarów, przynajmniej wszyscy poza Tobą, Tobie na razie podskoczyć nie mogę, bo mi bana siepniesz, ale kiedys na jakimś zlocie upiję Cię, cyknę kilka kompromitujących fotek i będę Cię trzymał w szachu :D :D :D

Czu Waj! :)

Seb

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale pojechał. To mi się podoba. :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w głogowie jest pegaso strada factory z 2009 roku , tylko pan szanowny zaprzestał chwilowo wystawiania bo mu przysypało garaż . do zapłacenia jest 9500 , oglądałem tylko czekałem na sprzedanie swojego cs-a . moto w zajebiaszczym stanie , 14 tysiecy przebiegu , pikne na szprychowych kołach . nie kupiłem bo syn stracił zapał do prawka na motor , więc po sprzedaniu w sobotę cs-a nabyłem sobie wczoraj skuter :moto1: kymco downtown 300 . dwa moto w garażu niewiele od siebie odległe pojemnością /mam nc700x.../ to fanaberia . tą stradę polecam bo jest to przepiekny przykład włoskiego designu , te dodatki z karbonu , śliczna kierka pod kolor felg ... . mniam . natomiast koło supermoto to nawet nie stało - mam nikczemne 172 cm i stopy na glebie . mam numer do właściciela jak ma ktoś ochotę .

post-3810-0-12533000-1420664162_thumb.jpg

czyż ona nie jest piękna ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tiaaa... Gdzieś tam wyczytałem że wracasz na asfalt, z tego co podsuwasz wnioskuję że jako herszt chcesz mnie wciągnąć do swojej bandy podwórkowej :D nie ma szans, ze mną trzeba najpierw pochodzić :P A tak z drugiej strony - podsuwasz model, ba, typ motocykla którego wcześniej kompletnie nawet nie brałem pod uwagę, oszaleję zaraz!!! Z jednej strony nie brałem pod uwagę, z drugiej strony Red objechał na takim typie Iran... Czyli da się. Ten konkretny przykład dziwnie tani, ładnie szlifnięty - ale z drugiej strony przynajmniej widać jak szlifnięty, co też jest swego rodzaju zaletą. Kurde, szczerze powiem że im bliżej "Godziny zero" tym więcej mam wątpliwości, pomysłów i wariantów, a skończy się pewnie tak że kupię w końcu zupełnie z bomby coś, czego wcześniej kompletnie nie brałem pod uwagę. Tak było kiedyś z jednym z moich psów, miał być staffik, potem owczarek niemiecki, potem labrador, w końcu zupełnie z bomby kupiłem podhalana... I to był najwspanialszy pies jakiego w życiu miałem, dość powiedzieć że był ostatnim, a minęło już sporo lat jak staruszek odszedł biegać po niebieskich halach, jakoś nie mogę się przemóc do innego psa...

Nie wiem, nie wiem, nie wiem!!! Z jednej strony juz bankowy typ to Efka, ale, za ładną, taką na prawdę ładną trzeba położyć 7-8 koła, a tutaj dajesz mi przykład za niewiele większe pieniądze - motocykla o 10 lat młodszego, nowocześniejszego pewnie jakoś tam i co tu dużo pisać, jak dla mnie obiektywnie patrząc - ładniejszego. Niby rocznikiem się nie jeździ, ale kazdy sprzęt się po prostu "starzeje", bez względu na to czy stoi czy jeździ, najbardziej wkurzające jest starzenie się elektryki, styki, styczki, żaróweczki, kontroleczki, przekaźniczki, pierdolniczki, a tego nienawidzę, o ile w mechanice sporo rzeczy robię sam, to elektryki nie tykam, bo jej po prostu nie rozumiem...

W tym temacie robimy sobie jaja, totalne, wszyscy, wy udajecie że mi jedziecie jak burej suce, ja udaję że się focham - jest śmiesznie :) ale wiem że nie macie złych zamiarów, przynajmniej wszyscy poza Tobą, Tobie na razie podskoczyć nie mogę, bo mi bana siepniesz, ale kiedys na jakimś zlocie upiję Cię, cyknę kilka kompromitujących fotek i będę Cię trzymał w szachu :D :D :D

Czu Waj! :)

Seb

Ktoś tu próbuje zawstydzić Turbodymomena...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Seb, jeśli nie pasuje ci Aprilia to mam dla Ciebie coś na co nawet prawa jazdy nie musisz mieć w kieszeni.

Marka niszowa, nawet bardzo, no ale wiesz - trzeba się przecież wyróżnić w tłumie.

Wersja limitowana, jeżdżąc na nim poczujesz się jak trójmiejski celebryta,

Podobno już powstaje sieć delalerska wiec z częściami nie będzie kłopotu.

http://olx.pl/oferta...html#32bb127452

ps

Ciekawe jak się nazywa instrukcja do tego pojazdu?

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pierdziele! Właśnie sobie uświadomiłem że to chyba jest największy koncern na świecie, maja bardzo szerokie spektrum działania, sam mam kilka ich sprzętów, na przykład lodówkę, zmywarkę, telewizor... W sumie nic z tego sie nie zepsuło więc jakość chyba dobra :)

A tak poważnie, to niby śmieszne, ale sam miałem kiedys podobny przypadek, pracowałem w pewnej firmie, na koniec roku robiliśmy inwentaryzacje, dostałem do pomocy pewną niewątpliwej urody niewiastę, ale z wzrokiem tęskniącym za rozumem. Ona miała listę i wpisywała ilości, ja chodziłem po półkach i jej dyktowałem, przy okazji sprawdzając daty ważności i przy którymś tam preparacie szukam daty ważności i pod nosem sobie mruczę:

- Best before, best before...

Podsłyszała i:

-Best before??? Co to jest??? Nie mam takiego na liście! Jaka pojemność???

Nooo...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze chciałem, mieć takie coś!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wracając trochę do tematu Aprilia Pegaso, najfajniejsza jest chyba wersja trail, bo ma 19 calowe koło z przodu, jest trochę wyższa i ma wyższą owiewkę.

Pegaso strada i factory mają 17 z przodu, więc to typowe szosówki.

Ale jak oglądam ten filmiki, to gęba mi się sama śmieje

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najfajniejsza to jest Dorsoduro jesli chodzi i Aprilie,

maxresdefault.jpg

natomiast lepszym od Dorsoduro jest oczywiście moj faworyt który bedzie kiedyś stał w moim garage

czyli Ducati Hypermotard 1100 :-D

2008_Ducati_Hypermotard_1100S_1.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wracając trochę do tematu Aprilia Pegaso, najfajniejsza jest chyba wersja trail, bo ma 19 calowe koło z przodu, jest trochę wyższa i ma wyższą owiewkę.

Pegaso strada i factory mają 17 z przodu, więc to typowe szosówki.

Ale jak oglądam ten filmiki, to gęba mi się sama śmieje

No właśnie, koło tu, koło tam... A tak na prawdę, jakie to ma znaczenie? Jakieś? Minimalne? Duże? Przepaść? Nie wiem, nie znam się, o tego typu motocyklach wiem tyle co wyczytam, dlatego zastanawiam się czy różnica pomiędzy kołem 17 a 19 z przodu jest na tyle radykalna w terenie że dyskwalifikuje motocykle z mniejszym rozmiarem z przodu? Zdroworozsądkowo patrząc to nie chce mi się wierzyć, nie wiem czy ogarnięty kierownik na odpowiednich gumach nie poradzi sobie lepiej w terenie na 17" z przodu, niz pizdencja kierownik na 19"? Może ktoś używał obu rozmiarów w terenie i może coś miarodajnego na ten temat powiedzieć?

A druga sprawa, to nie mam 12 lat i blond loków i zdaję sobie sprawę z tego że na dzień dobry nie zostane królem bezdroży, więc może po prostu nie zwracać uwagi na tego typu niuanse jak mniejsze o dwa cale koło z przodu???

Paweł, DD jest cud miód i orzeszki, czego by nie mówić, ale włosi robią motocykle piękne, niemcy... Niemieckie :D

Dla mnie ideałem piękna jeśli chodzi o zgoła inny gatunek jest

Moto_Guzzi_Griso.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie ideałem piękna jeśli chodzi o zgoła inny gatunek jest

Ja też lubię blondynki z czerwonych koszulkach ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

chyba nie ma opon na przód 17 cali, które pozwalały by na jazdę w terenie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Red znalazł rozwiązanie w swoim X-MOTO :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie, koło tu, koło tam... A tak na prawdę, jakie to ma znaczenie? Jakieś? Minimalne? Duże? Przepaść? Nie wiem, nie znam się, o tego typu motocyklach wiem tyle co wyczytam, dlatego zastanawiam się czy różnica pomiędzy kołem 17 a 19 z przodu jest na tyle radykalna w terenie że dyskwalifikuje motocykle z mniejszym rozmiarem z przodu? Zdroworozsądkowo patrząc to nie chce mi się wierzyć, nie wiem czy ogarnięty kierownik na odpowiednich gumach nie poradzi sobie lepiej w terenie na 17" z przodu, niz pizdencja kierownik na 19"?

Podejrzewam, że różnica jest spora, ja mam doświadczenie z 19 i 21 w terenie i prowadzenie w offie z 21 jest o wiele lepsze choć nie twierdzę, że nikt z kołem 17 z przodu by mnie nie wyprzedził :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×