Skocz do zawartości
Pawel

"Żółte" fotoradary

Recommended Posts

Dostałem ostatnio wezwanie od inspekcji...oczywiście bez zdjęcia. Napisałem prośbę o dostarczenie zdjęcia bo auto firmowe i nie wiem kto jechał w tym dniu. Odpisali mi tym samym pismem co pierwotnie. Więc kolejne pismo dostaną...i tak do skutku ;-)

No więc właśnie, co w takiej sytuacji zrobić? Ktoś to przechodził? Parę dni temu też dostaliśmy takie pisemko od ITD, rzecz się działa w wakacje, dojazdówka z A1 do Kwidzyna, żona prowadziła, 76 na 50, wezwanie bez zdjęcia, albo się przyznaje jako właściciel pojazdu, albo wskazuje winnego, ja jako że z natury zbyt pokorny nie jestem, kategorycznie zabroniłem cokolwiek płacić czy odpisywać, ale może właśnie warto odpisać? Sprzecznych informacji na ten temat jest sporo, nie wiem już czy im wolno, czy nie wolno, czy właściciel auta musi wskazać czy nie musi, jak dla mnie teoretycznie to mogą mnie cmoknąć w pompkę, bo chcą ukarać samochód, nie kierowcę, auto jest na żonę, nie ma zdjęcia, ona nie pamięta kto prowadził, ale pamięta że nie ona, tyle ze nie wiem czy mam rację w świetle prawa? Proponowany przez nich mandat to nie majątek bo 200zł, ale chodzi mi o fakt, nie o kasę.

Pozdrawiam

Seb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i Rysiek wygrał...nie ma takiej miejscowości jak Sporysk jest Sporysz :-P

ciekawe kto płacił za badania

No jak kto, Rysiek :)

Mi Yanosik parę razy zaoszczędził stówkę czy dwie, można sprawdzić i Ryśka, brzmi jak swój chłop.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No więc właśnie, co w takiej sytuacji zrobić? Ktoś to przechodził? Parę dni temu też dostaliśmy takie pisemko od ITD, rzecz się działa w wakacje, dojazdówka z A1 do Kwidzyna, żona prowadziła, 76 na 50, wezwanie bez zdjęcia, albo się przyznaje jako właściciel pojazdu, albo wskazuje winnego, ja jako że z natury zbyt pokorny nie jestem, kategorycznie zabroniłem cokolwiek płacić czy odpisywać, ale może właśnie warto odpisać? Sprzecznych informacji na ten temat jest sporo, nie wiem już czy im wolno, czy nie wolno, czy właściciel auta musi wskazać czy nie musi, jak dla mnie teoretycznie to mogą mnie cmoknąć w pompkę, bo chcą ukarać samochód, nie kierowcę, auto jest na żonę, nie ma zdjęcia, ona nie pamięta kto prowadził, ale pamięta że nie ona, tyle ze nie wiem czy mam rację w świetle prawa? Proponowany przez nich mandat to nie majątek bo 200zł, ale chodzi mi o fakt, nie o kasę.

Pozdrawiam

Seb

Tradycyjnie zdjęcie otrzymane os Straży gminnych, wiejskich czy miejskich "w dupę" - traktuję jako niebyłe, przyjmuje korespondencję ale na nią nie odpowiadam, nie wiem jak z ITD bo oni jeszcze mi nic nie przysłali :-P

Jak na razie udało mi się nie zapłacić mandatu za zdjęcie "w dupę" co nie zmienia faktu że od roku mandatu nie miałem i nie wiem czy się cos nie zmieniło w tym temacie, słyszałem tylko że ITD ma już obowiązek przysłać zdjęcie jesli chce Ciebie ukarać, jest nawet jakiś wyrok na ten temat.

Warto poczytać tego gościa.

http://3obieg.pl/sad-najwyzszy-straz-miejska-nie-ma-prawa-byc-oskarzycielem-publicznym

Być może znajdziesz jakieś aktualne potwierdzenie powyższej tezy. :-P

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dostałem ostatnio wezwanie od inspekcji...oczywiście bez zdjęcia. Napisałem prośbę o dostarczenie zdjęcia bo auto firmowe i nie wiem kto jechał w tym dniu. Odpisali mi tym samym pismem co pierwotnie. Więc kolejne pismo dostaną...i tak do skutku ;-)

Napisałem tak i jak na ten czas cisza.

Do:

Główny Inspektorat

Transportu Drogowego

Dotyczy: pisma CAN.................2014.1.A

Żądanie ode mnie wskazania osoby, której należy przypisać wykroczenie bez udostępnienia pełnej dokumentacji w tej sprawie wydaje się być sprzeczne z ustawą zasadniczą oraz orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego – Sygnatura akt K19/11 z 03.06.2014.

W związku z tym wnoszę o przekazanie mi materiału z urządzenia rejestrującego pozwalającego na identyfikację i wskazanie osoby prowadzącej pojazd w czasie pomiaru prędkości.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisałem tak i jak na ten czas cisza.

Do:

Główny Inspektorat

Transportu Drogowego

Dotyczy: pisma CAN.................2014.1.A

Żądanie ode mnie wskazania osoby, której należy przypisać wykroczenie bez udostępnienia pełnej dokumentacji w tej sprawie wydaje się być sprzeczne z ustawą zasadniczą oraz orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego – Sygnatura akt K19/11 z 03.06.2014.

W związku z tym wnoszę o przekazanie mi materiału z urządzenia rejestrującego pozwalającego na identyfikację i wskazanie osoby prowadzącej pojazd w czasie pomiaru prędkości.

Koniecznie daj znać co Ci odpiszą.

Strasznie mnie to ciekawi :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja to myślałem,że SM już mnie niczym nie zaskoczy a tu...płytka wyobraźnia :D :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ładnie. Więc firmy leasingowe z definicji będą mieć bonusowe stawki.

A propos - przelałem właśnie opłatę za udzielenie krokodylom informacji kto zażywa, o ironio, puszki. Aż jestem ciekaw gdzie nastąpiło fotostory :D No i kto kierował...

pozdrawiam

Artur

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ładnie. Więc firmy leasingowe z definicji będą mieć bonusowe stawki.

A propos - przelałem właśnie opłatę za udzielenie krokodylom informacji kto zażywa, o ironio, puszki. Aż jestem ciekaw gdzie nastąpiło fotostory :D No i kto kierował...

pozdrawiam

Artur

Tzn. jak przelałeś jak nie wiesz kto? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tzn. jak przelałeś jak nie wiesz kto? :)

Na razie opłata za udzielenie informacji. Jakieś tam osiemdziesiąt parę. Teraz pewnie krokodyl przyśle konkret :)

pozdrawiam

Artur

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To teraz trzeba płacić żeby przysłali komplet? O kurwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Każdemu kto wyeliminuje skutecznie jednego idiotę lub szaleńca (interpretację pozostawiam Wam) z jezdni stawiam browara!

Wczoraj skutecznie zostałem w domu, bo mi się nie chciało jeździć. Wisisz mi browca.

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To teraz trzeba płacić żeby przysłali komplet? O kurwa.

Leasingodawca pobiera opłatę za udostępnienie danych użytkownika i jest to ok bo świadomie podpisałem kontrakt. Można to ominąć odpowiednim wpisem w dowodzie rejestracyjnym żeby CEPIK czy jak to zwał widział od razu.

Czekam na przesyłkę od ITD i zobaczymy. Nie zamierzam też robić z siebie debila i udawać że to nie ja jeśli ja. Jadąc tak czy inaczej świadomie decyduję się że może zaboleć. Myślenie przyczynowo skutkowe mam w normie od wczesnego dzieciństwa :D

pozdrawiam

Artur

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za wyjaśnienie, od tej strony sprawy nie znam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dzięki za wyjaśnienie, od tej strony sprawy nie znam :)

mój pierwszy przypadek, więc testuję. Ale bardziej zżera mnie ciekawość kto gdzie i kiedy :) Ja czy inny user i czy w takim wypadku mogę skorzystać z prawa do odmowy składania wyjaśnień w stosunku do najbliższych :D

pozdrawiam

Artur

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja praktyka wykazuje, że milczenie się sprawdza. Nie odpowiadam ani SM ani Inspekcji. Przez kilka lat spokój. Nie próbowali wystawić mi jak dotąd mandatu za niewskazanie sprawcy.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dostałem fotkę , a w zasadzie małżonka aby wskazać kto prowadził pojazd. Straż Miejska w Białym Borze złapała mnie na 40 km jak jechałem 51 km/h . Po pierwsze chyba nie zauważyłem tego ograniczenia , szukałem miejsca na nocleg i znalazłem

14999967278_1df4a6cd93_o.jpg

Myślałem że to fotka z Koszalina , gdzie walnęlo mi ze dwa razy , a tu taka niespodzianka. No przecież im nie odpowiem na to pismo , a może powinieniem ?

a6ydasa7.jpg

Edytowane przez consigliero

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×