Skocz do zawartości
Pawel

"Żółte" fotoradary

Recommended Posts

Do tego jeszcze przeglosuja tolerancje pomiaru i karanie za jazde o 3km szybciej (mimo ze iskra ma rozrzut wiekszy)... i cala uwaga zamiast na drodze bedzie wisiec na predkosciomierzu....

O tym rzadko się mówi, ale przy ogromnej ilości znaków, częstych zmianach ograniczenia prędkości bardzo duża część uwagi skupiona jest właśnie na pilnowaniu prędkościomierza. A do tego jeśli próbujesz jechać 50 lub 60 w różnych wioskach, to ludzie z tyłu mało cię nie zjedzą. Marny wybór.

Oznakowanie ma pomagać, a często przeszkadza w bezpiecznej jeździe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tolerancja prędkości w fotoradarach musi być, prędkościomierz w samochodzie to nie jest urządzenie precyzyjnie określające prędkość pojazdu !

Jeśli dostał bym mandat za przekroczenie prędkości o 7 km wykpił bym się w sądzie byle specyfikacja producenta licznika w którym jest napisane. +/- 10%

a w niektórych pojazdach jeszcze większa .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tolerancja prędkości w fotoradarach musi być, prędkościomierz w samochodzie to nie jest urządzenie precyzyjnie określające prędkość pojazdu !

Jeśli dostał bym mandat za przekroczenie prędkości o 7 km wykpił bym się w sądzie byle specyfikacja producenta licznika w którym jest napisane. +/- 10%

a w niektórych pojazdach jeszcze większa .

Chyba nie jest tak prosto :-) Coś kojarzę, że liczniki w pojazdach mogą przekłamywać, ale nie w dół (albo bardzo mało w dół).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wg dyrektywy unijnej nr. XYZ (nie będę teraz szukał) liczniki w pojazdach nie mogą zaniżać prędkości. Więc producenci profilaktycznie zaniżają wskazania licznika (Tylko licznika, przejechane km pokazuje dobrze).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do tego jeszcze przeglosuja tolerancje pomiaru i karanie za jazde o 3km szybciej (mimo ze iskra ma rozrzut wiekszy)... i cala uwaga zamiast na drodze bedzie wisiec na predkosciomierzu....

A litewscy kierowcy tirów i tak będą to mieli gdzieś :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tolerancja prędkości w fotoradarach musi być, prędkościomierz w samochodzie to nie jest urządzenie precyzyjnie określające prędkość pojazdu !

Jeśli dostał bym mandat za przekroczenie prędkości o 7 km wykpił bym się w sądzie byle specyfikacja producenta licznika w którym jest napisane. +/- 10%

a w niektórych pojazdach jeszcze większa .

Ale właśnie z tego powodu za pierwsze przekroczone 10 km/h kara wynosi 0zł. Jest to wykroczenie, ale bez sankcji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie przerabiałem sprawę w nissanie więc wiem co mowię, jest tolerancja błędu wskazania zarówno w dół i w górę :-) Dzwoniłem po różnych instytucjach odpowiedzialnych za pomiary i wszędzię mówiono jednym głosem: " Licznik w samochodzie nie jest homologowanym urządzeniem pomiarowym i producenci podają tolerancje wskazań +/- 10% ..." Tak się wypowiedział ITS, Główny Urząd Miar, Nissan Polska, ....sprawa nie dotyczyła przekroczenia prędkości ale zupełnie czego innego :-)

A skoro nie jest homologowanym. Urządzeniem pomiarowym to na podstawie jego odczytu nie mogę ponosić odpowiedzialności finansowej i na to są rownież stosy przepisów z rożnych branży nie tylko motoryzacyjnej :-)

A tu jak wogóle nie płacić straży miejskiej ;

http://3obieg.pl/mandat-podetrzyj-sie-wezwaniem

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chce sie tu madrzyc ale prawo prawem a zycie zyciem. Ja sobie tego nie wymyslilem. Mozna poczytac w internecie posluchac w radio czy TV ze taki projekt jest. Tutaj wszystko jest mozliwe, szczegolnie po ostatnich wypadkach media zaczely wywierac ogromna presje. Zaczal sie prawdziwy cyrk i rewia pomyslow. Przymusowe alkomaty w samochodach, pomysl karania kierowcow za najmniejsze przekroczenie predkosci. Co z tego, ze to abstrakcja? Budzet jest do tylu bo fotoradary nie zarobily tyle ile mialy a zapomniec sie czy pasc ofiara blednego pomiaru przy tak niskich progach pomiaru... Coz... Mandat w wysokosci 100zl bez punktow i nikt nie bedzie sie szarpal i lazil po sadach. Dla swietego spokoju ludzie beda placic. To nie jest wielki problem wcielic w zycie durny pomysl i zamknac usta wszystkim narzekajacym poprawiajac statystyki ;).

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ot głupi policjant i głupi sędzia (albo gościa nie lubią w tej okolicy ;) )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I tak to wlasnie jest i bedzie. Mimo, ze masz racje to i tak Ci dopier...... i okradna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no niezła jazda, dobrze, że to z 2008 roku :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo u nas zaraz grają emocje, co było widać choćby na forum, Stróż zamiast merytorycznie przyznać rację zaczyna z uporem maniaka udowadniać i zaczyna się rąbanina i puszenie ogonów. Marzy mi się taki dzień, gdzie urzędnik państwowy czy jest urzędnikiem pierwszej kategorii z własnym atramentem, czy też funkcjonariuszem czy innym pracownikiem któremu wypłacam w jakimś procencie pensję (bo od zawsze pracuję w czymś co robi PKB)będzie odpowiadał okiem i zębem za swoje błędy.

Z drugiej strony warto zaprzyjaźnić się z dobrym papugą, często zło można zgasić już w zarodku albo nawet podczas rutynowej kontroli ;) Szybka porada telefoniczna i się okazuje że a to tego zabrakło a to cośtam ;)

Edytowane przez Arthur71
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie przerabiałem sprawę w nissanie więc wiem co mowię, jest tolerancja błędu wskazania zarówno w dół i w górę :-) Dzwoniłem po różnych instytucjach odpowiedzialnych za pomiary i wszędzię mówiono jednym głosem: " Licznik w samochodzie nie jest homologowanym urządzeniem pomiarowym i producenci podają tolerancje wskazań +/- 10% ..." Tak się wypowiedział ITS, Główny Urząd Miar, Nissan Polska, ....sprawa nie dotyczyła przekroczenia prędkości ale zupełnie czego innego :-)

A skoro nie jest homologowanym. Urządzeniem pomiarowym to na podstawie jego odczytu nie mogę ponosić odpowiedzialności finansowej i na to są rownież stosy przepisów z rożnych branży nie tylko motoryzacyjnej :-)

A tu jak wogóle nie płacić straży miejskiej ;

http://3obieg.pl/man...j-sie-wezwaniem

nie wiem jak to jest do końca ....w Krakowie zdarzyło się , że motorniczy dostał mandat za przekroczenie prędkości ....a w tramwaju jakiegokolwiek prędkościomierza nie było.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie wiem jak to jest do końca ....w Krakowie zdarzyło się , że motorniczy dostał mandat za przekroczenie prędkości ....a w tramwaju jakiegokolwiek prędkościomierza nie było.

…no chyba u Was :lol:

z8749482X.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:-) u na są na chodzie też tramwaje 40letnie - dar z Norymbergi

Edytowane przez Jogi
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pewnie jak jechały z Norymbergii przez Poznań, to do Krakowa dotarły już wybrakowane z prędkościomierzy! :roll:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no a jak, żyć jakoś trzeba :lol: teraz te norymberskie są na giełdzie :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temat o braku prędkościomierzy w starych tramwajach jest tylko pozornie śmieszny. Na niektórych odcinkach są bowiem ograniczenia prędkości ze względu na stan torowiska. ...a w tramwaju zamiast prędkościomierza przerobiony (przeskalowany) woltomierz, który "udaje" że mierzy prędkość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem jak jest w tramwajach ale moze liczą czas przejazdu od słupa do słupa ? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przejrzałe warunki techniczne dla tramwajów i trolejbusów i faktycznie, są gaśnice, okna, gumowe dywaniki itp., ale pomiaru prędkości niet :)

Dobre :o

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przejrzałe warunki techniczne dla tramwajów i trolejbusów i faktycznie, są gaśnice, okna, gumowe dywaniki itp., ale pomiaru prędkości niet :)

Dobre :o

fakt, to nie jest smieszne, to tragiczne. A co w razie kolizji? Biegły z zakresu kolejnictwa?mierzenie drogi hamowania na szynach lub szelkach?
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nasi kongresmeni (wszystkich frakcji do tej pory od 1989) zapomnieli po prostu...

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

fakt, to nie jest smieszne, to tragiczne. A co w razie kolizji? Biegły z zakresu kolejnictwa?mierzenie drogi hamowania na szynach lub szelkach?

Jeśli mają ABS, to nie zostawią śladu na szynach...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×