Skocz do zawartości
Pawel

"Żółte" fotoradary

Recommended Posts

Broczą obficie piaskiem :)

;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale bedą liczyć czas przejazdu od radaru do radaru ....wkońcu bedzie czas na zdjęcia i kawę w drodzę ;)

http://www.adrenalinemotorsport.pl/aktualnosci/n,odcinkowy-pomiar-predkosci-lista-2014

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ma ktoś doświadczenie z pismami do Komornika Skarbowego w sprawie egzekucji za mandat z fotoradaru? Czy jest sens się produkować?

Dostałem właśnie zawiadomienie o zajęciu wynagrodenia od pracodawcy i tytuł wykonawczy egzekucji.

Tyle, że dla tego pracodawcy nie pracuję już od marca 2013 roku, fotkę od straży miejskiej dostałem w lipcu 2013. Decyzja i tytuł wykonawczy są z listopada 2013, a ja pisma dostałem dzisiaj.

Od marca 2013 jestem bezrobotnym, bez prawa do zasiłku, na utrzymaniu rodziców i takie tam *

*- w świetle obowiązującego prawa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pracodawca ma obowiązek poinformować U.S., że już nie pracujesz. Poborca w takim wypadku ma inne możliwości, z których zapewne skorzysta. Możesz pójść do niego i pogadać. Zapłacisz tak, czy tak. Możesz też to olać, odsetek od mandatów nie ma. Pisać nie masz po co raczej.

Swoją drogą, urzędnicy mogliby aktualizować swoje dane bez problemu. Mi regularnie przysyłają zajęcia poborów gościa, który nie pracuje już u mnie 3 lata.

Edytowane przez JacekJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Więć po co się trudzić i rozmawiać z nimi skoro nie da się nic wskórać.

Dzięki Jacku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Więć po co się trudzić i rozmawiać z nimi skoro nie da się nic wskórać.

Dzięki Jacku.

Żebyś nie miał niespodzianki. Znam kilku poborców, czasem opowiadają o pracy. Bywa, że szefostwo pod koniec jakiegoś okresu rozliczeniowego lub kwartału wysyła ich do ludzi i nie ma przeproś. Zwożą co się da, taki rozkaz. Za np. 200zł odbierać motek lub autko z jakiegoś parkingu + koszty lawety to słaba opcja. Jak pogadasz, to np. po 20zł będziesz spłacał i tyle.

W Lublinie to są bardzo ludzcy goście, idzie się dogadać bez problemu. Trzeba tylko wykazać minimum zupełne dobrej woli.

Edytowane przez JacekJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zwożą co się da, taki rozkaz. Za np. 200zł odbierać motek lub autko z jakiegoś parkingu + koszty lawety to słaba opcja..

Po pierwsze nie ma mnie w miejscu zameldowania, po drugie najpierw dostałby wpi@%&*(, po trzecie to komornik US, a nie sądowy.

To karygodne wykroczenie jakiego się dopuściłem, to przekroczenie prędkości o 33 km/h, zdjęcie wykonane z tylnej kanapy w Fiacie Panda w którym raczej nie jest zachowana tolerancja umiejscowienia radaru 60/90 cm od ziemi. Odmówiłem wskazania kierowcy motocykla i na tym się zakończyła korespondencja z mojej strony... do dzisiaj.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po pierwsze nie ma mnie w miejscu zameldowania, po drugie najpierw dostałby wpi@%&*(, po trzecie to komornik US, a nie sądowy.

To karygodne wykroczenie jakiego się dopuściłem, to przekroczenie prędkości o 33 km/h, zdjęcie wykonane z tylnej kanapy w Fiacie Panda w którym raczej nie jest zachowana tolerancja umiejscowienia radaru 60/90 cm od ziemi. Odmówiłem wskazania kierowcy motocykla i na tym się zakończyła korespondencja z mojej strony... do dzisiaj.

Nie komornik, tylko poborca. Zwieźć może tak samo, a później zlicytować. Jeśli nie podałeś danych kierowcy, to dostałeś za to mandat, a nie za prędkość. Wystarczy go nie przyjąć (w tym wypadku korespondencyjnie) i temat się powinien zamknąć automatycznie (popatrz w sieci, za długo pisać).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wystarczy go nie przyjąć (w tym wypadku korespondencyjnie) i temat się powinien zamknąć automatycznie (popatrz w sieci, za długo pisać).

Jacku, ja mam już tytuł wykonawczy egzekucji komornika, a nie etap nie przyjęcia mandatu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jacku, ja mam już tytuł wykonawczy egzekucji komornika, a nie etap nie przyjęcia mandatu.

Rozumiem, ale gdzieś minąłeś jakiś etap. Powinieneś dostać mandat z instrukcją, że możesz odmówić przyjęcia. A dużo? 500?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mandat 400 zł i 20 zł koszty.

Tyle że zamiast do mnie coś wysłać (jakieś info), to walą prosto do byłego pracodawcy i US. Polityka straży miejskiej.

Edytowane przez lcoo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mandat 400 zł i 20 zł koszty.

Tyle że zamiast do mnie coś wysłać (jakieś info), to walą prosto do byłego pracodawcy i US. Polityka straży miejskiej.

Pomysłowość w ,,tworzeniu'' prawa panów z SM dorównuje chyba tylko ich gorliwości.Jak się porządnie napiję na jakimś zlocie to trochę poopowiadam bo jak będę trzeźwy to z góry będę zakładał,że nikt w podobne rzeczy nie uwierzy :D
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja dostałem kolejny z SM i już im wskazałem kierującego... :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no u Mnie to planują 2 specjalne odcinki...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, po raz kolejny okradliśmy państwo zwalniając przed fotoradarami ;D

I jeszcze będzie wałek na przetargu z "uproszczonym zasadami" ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja juz wole te moje okoliczne stacjonarne fotoradary, wychodzi na to że dobrze że ich tyle nastawiali prędzej, przynajmniej nie ma gdzie odcinków pomiarowych zastosować :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo my jesteśmy sobie sami winni takiej sytuacji!!!!

Gdybyśmy jeździli szybciej i mandaty byłby na kwotę taką jaka jest przewidziana w budżecie to by może nie stawiali więcej fotopstryków.

No chyba, że zwiększyliby kwotę jaką ma zasilić budżet fotopstryk...

Normalnie zero patriotyzmu, zero. Wstyd i hańba!!!

Edytowane przez Centrino
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Im większe rozproszenie wśród użytkowników na rożne programy tego typu tym mniejsza ich wiarygodność :-(

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×