Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Właśnie wróciłem z tygodniowej przejażdżki.

wyszło jakieś 3k i ani jednej niebezpiecznej sytuacji, jakoś tak jest ich znacznie mniej, odkąd szkolę się we własnym zakresie, na kursach i tym wątkiem :) :beer:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyrywność nie jest karalna. Ja uznaję, że jak wszyscy jadą prosto, to mają zielone, więc Punto wjeżdża na pomarańczowym, panikuje i zatrzymuje się na środku skrzyżowania. Dla mnie niedopuszczalne. Sam nieraz daję na "dojrzałym pomarańczowym" ale nie ma mowy żebym zwolnił (bo wiem czym to grozi)

A kto Ci powiedział , że tam mają zielone ?

Oglądnij kilkakrotnie początek , pooglądaj co się dzieje wokół , a potem daj wyrok dziadkowi .

Bo równie dobrze motocyklista mógł zwolnić , a nie odkręcać .

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Popieram. Mógł zwolnić, ale nie wiem czemu nie zwolnił.

Ja bym się zatrzymał i koniec. A tak naprawdę, to nawet nie wiemy kto kierował tym fiatem.

Chyba wieczorna wyobraźnia mnie poniosła, zbyt dużo dziś dostrzegam tu niewiadomych i nie widzę sensu, żebyśmy mieli się między sobą spierać kto miał rację.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się nie spieram , ale staram się dostrzec jak najwięcej , by móc cokolwiek powiedzieć .

A widać dość dużo w początkowej fazie filmu .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie początek jest kaki, że motki i auta jadą prosto i w lewo, sygnalizatora nie widać, po prawej stronie ktoś skręca w prawo (pomału, więc pewnie na warunkowym) - po tym domniemywam, że mają zielone światło. Więc Punto wpadło na czerwonym, ale żeby chociaż jechał - to się zatrzymał na środku jak pip..

A motocyklowy też nie jest bez winy, bo przecież nie znaczy, że jak ma zielone, to już ma na pałę jechać bo może. W ruchu drogowym nie jest się samym i trzeba również zwracać uwagę na innych - nawet tych, którzy popełniają błędy. Pomijam już fakt techniki hamowania motocykla.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja Micrą, czasem kieruję, jak totalna niemota, ale nie wyciągajcie z tego proszę daleko-idących generalizacji

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Film omówimy przy okazji na spotkaniu .

Rozłożymy go na poszczególne czynniki , by każdą klatkę szczegółowo przeanalizować .

Postaramy się dociec , o czym myślał kierowca fiata , a czego nie przewidział kierownik 2 oo ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@artex chyba specjalnie zarzucił taki niejasny filmik, żeby odsunąć nas od spamowania i skłonić ku merytorycznym rozważaniom.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

obejrzyjcie filmik bezpośrednio ze strony youtuba w wersji hd i z prędkością odtwarzania 0.25

widać, że światła nie działają (mruga żółte światło), pionowych znaków drogowych mówiących kto ma pierwszeństwo nie zauważyłem, może działa reguła prawej reki a może i nie, może pierwszeństwo ma ten kto już jest na skrzyżowaniu, a może i nie. toż to chyba Rumunia - zasady mogą być "troszkę" inne ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziadek pewnie się zatrzymał żeby nie wjechać w tego drugiego motocyklistę, z kamerą. On na pewno był w jego polu widzenia. Wszyscy zapierniczali jakby mieli zielone...

Nie jestem przekonany o winie punciaka. Jak pisał Red, trzeba by było znać lokalne reguły.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aniołek, najpierw bawi się w zbawcę ludzkości i mało uprzejmie opierdala kolesia za rozmowę przez telefon na czerwonym, a później, moim zdaniem, umyślnie go blokuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Smutne...........

Mi dziś facet wyjechał z lewej, ale dojechał do osi i na szczęście się zatrzymał.

Haki do 10km/h i odbiłem na prawo.

Przejeżdżając koło niego pokiwałem tylko głową, a ten ch.... pojechał za mną i wyprzedzając mnie jeszcze palca mi pokazał.

Dobrze, że dziś był kurs wyższej konieczności i nie miałem czasu, bo chyba skończyło by się na mordobiciu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie kozacz, nie kozacz, ciesz się że mordy nie rozbiles.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O ja cie... Ostra jazda. Ale prawie nic się nie stało (relatywnie oczywiście). Fuks jak nie wiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fuks jak nie wiem.

Focus jak nie wiem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×