Skocz do zawartości

Recommended Posts

A wzrost składki po szkodzie to jak nazwać?

Jak chcesz :)
Można nazwać Malus, jako przeciwieństwo Bonusa za bezszkodowość



taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak tytułem informacji:

wczorajsze zdarzenie (zamach) w Berlinie, gdzie kierowca wjechał w tłum:

Naczepa ubezpieczona w Allianz, ciągnik w Compensie. Wstępne szacunki mówią o około 20-30 mln do wypłaty dla osób i rodzin poszkodowanych. Ma to być rekordowa szkoda z polskiego ubezpieczenia OC kierowców. Ktoś na szybko wyliczył, że jest to jakieś 400.000 polis statystycznego Kowalskiego...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Smutny temat do "gdybania", ale ubezpieczalnie raczej się wypną na wypłatę, bo to był akt terroru.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Piotreo, 20-30 mln na ofiarę czy w sumie? Bo jeśli to drugie, to Twoje wyliczenia wskazują, że statystyczny Kowalski płaci 50 zł OC?

@Dave, dla mnie to w sumie logiczne. Ktoś kradnie Twoje auto, morduje Cię, rozjeżdża na Twoje konto tłum kolędników, a Ty jeszcze tracisz zniżki. C'mon!

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Dave napisał:

Smutny temat do "gdybania", ale ubezpieczalnie raczej się wypną na wypłatę, bo to był akt terroru.

Nie sądzę. Zbyt duży temat, żeby "zamieść pod dywan". Wyobrażasz sobie te koszty, jakby niemieckie kancelarie prawne naszym skoczyły "do gardeł" . Koszty procesu, zastępstw, ewentualni rzeczoznawcy. Myślę, że mogłoby to być 30-40 % kosztów odszkodowania extra.

Zresztą Allianz to firma niemiecka, Compensa z udziałem Austriaków. Wystarczą telefony do Zarządu :default_biggrin:

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Piotreo napisał:

Nie sądzę. Zbyt duży temat, żeby "zamieść pod dywan". Wyobrażasz sobie te koszty, jakby niemieckie kancelarie prawne naszym skoczyły "do gardeł" . Koszty procesu, zastępstw, ewentualni rzeczoznawcy. Myślę, że mogłoby to być 30-40 % kosztów odszkodowania extra.

Zresztą Allianz to firma niemiecka, Compensa z udziałem Austriaków. Wystarczą telefony do Zarządu :default_biggrin:

 

Może tak, a może "dla nich" to też jest oczywiste, że ubezpieczyciel nie odpowiada w takich przypadkach. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Abstrahując od tematu, właśnie dostałem "propozycję" OC/NNW za X-sa, .... zwykłe, tak szeroko omawiane w mediach 30% zwyżki... ze 120zł na 209zł.. matematyka jest jedna, jak widać :default_dry:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znaczy oglądali Twoje filmiki z widocznym wyświetlaczem :default_cafe4:

Ale poza tym smutne :default_blink:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale w jakich firmach macie? Może to będzie dla niektórych oszczędność czasu - zamiast latać po X firmach,  każdy pójdzie tam, gdzie jest najtaniej.  

Próbowałem ostatnio znaleźć w sieci oc na moto i dupa.  W formularzach same auta. Może tu ogarniemy gdzie iść, do kogo się zwracać, u kogo próbować?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moto miałem w pzu i link4...

Pzu do tej pory dla mnie było tańsze.

A co przyniesie nowy dzień się zobaczy?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Smutny temat do "gdybania", ale ubezpieczalnie raczej się wypną na wypłatę, bo to był akt terroru.

Z doświadczenia powiem, że raczej nic nie wypłacą. Kierowca nie dostał mandatu i raczej nie przyjdzie na rozprawę więc nie ma odpowiedzialności ubezpieczyciela
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z doświadczenia powiem, że raczej nic nie wypłacą. Kierowca nie dostał mandatu i raczej nie przyjdzie na rozprawę więc nie ma odpowiedzialności ubezpieczyciela

Tak, kierowca zbiegł, pewnie był pijany, nie będzie odszKodowań....

wysłane z Nokii 3210

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za Mariuszem Wichtowskim, Prezesem Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych:

"... możliwe są dwa scenariusze związane z rozpatrywaniem roszczeń poszkodowanych bądź ich bliskich:

1. O ile nie zostanie jednoznacznie ustalone, iż szkoda spowodowana została działaniem umyślnym, czy też potraktowana zostanie jako akt terroru, właściwym do rozpatrywania potencjalnych roszczeń będzie Niemieckie Biuro Zielonej Karty (Deutsche Buro Grune Karte). Natomiast zobowiązanymi do naprawienia szkody, zgodnie z zawartymi umowami ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, będą solidarnie oba zakłady ubezpieczeń - ubezpieczyciel ciągnika i ubezpieczyciel naczepy.

2. W przypadku stwierdzenia winy umyślnej, wszelkie działania podjęte zostaną przez niemiecki fundusz gwarancyjny (Verkehrsopferhilfe), przy czym po zakończeniu likwidacji szkód finansowo zaangażowane zostaną również polskie zakłady ubezpieczeń."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 20.12.2016 o 16:20, dakarowy napisał:

Abstrahując od tematu, właśnie dostałem "propozycję" OC/NNW za X-sa, .... zwykłe, tak szeroko omawiane w mediach 30% zwyżki... ze 120zł na 209zł.. matematyka jest jedna, jak widać :default_dry:

Se ubezpieczyłem..

badajac rynek wyszło że tam gdzie miałem (HDI) w ofertach internetowych jest najtaniej 209 zł, kolejne firmy 225 zł, 258 zł, a nawet znalazła się taka jedna co chciała nawet 668 zł :default_laugh:

Pojechałem do PZU i u nich zapłaciłem 161 zł (OC/NNW) :default_ph34r:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzisz, bo Ty to mądy chłopak jesteś i wiesz, że oprócz internetów istnieje jeszcze normalne życie i normalny świat :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj w radio słyszałem, że ponoć UOKiK ma się za "nich" tych ubezpieczycieli zabrać ale i tak pewnie nic z tego nie wyniknie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Mutomb napisał:

Dzisiaj w radio słyszałem, że ponoć UOKiK ma się za "nich" tych ubezpieczycieli zabrać ale i tak pewnie nic z tego nie wyniknie.

Na pewno wyniknie. Dzisiaj słyszałem, że do tej pory podwyżki wyniosły średnio ok 50% , a można się spodziewać dalszego wzrostu w przyszłym roku o około 30% ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To skoro mi już podniesiono o 90% w tym roku, to w przyszłym roku o ile mam się spodziewać jeszcze? mam nadzieję, że już tylko o - 10% :default_icon_cool:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 minut temu, dakarowy napisał:

To skoro mi już podniesiono o 90% w tym roku, to w przyszłym roku o ile mam się spodziewać jeszcze? mam nadzieję, że już tylko o - 10% :default_icon_cool:

Skoro w tym roku 90% to jest 50 to w przyszłym 30% to będzie gdzieś około  62% o ile się nie okaże, że będzie jakoś inaczej ... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jutro idę ubezpieczyć nową zabawkę. Już się boję...

wytapatalkowano

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, zaczekaj napisał:

Jutro idę ubezpieczyć nową zabawkę. Już się boję...
 

Nie bój się. Nie biją - każą tylko zapłacić i puszczają wolno ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nie bój się. Nie biją - każą tylko zapłacić i puszczają wolno

I tego płacenia się właśnie boję. Bić może nie biją ale jak portfel potem boli...

wytapatalkowano

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi na puszkę wzrosło w Link4 z 650 na 735. OC + Assistance na Europę. Do przeżycia, ale sprawdzę jeszcze w PZU, bo mam bardzo dobrego brokera teraz po znajomościach Żony. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, już po formalnościach. Za crf 250x zapłaciłam OC 186 zł +NW 39 zł, PZU wyszło najtaniej. Później była Warta, różnica chyba 10 czy 20 zł.
Ponoć mam 60% zniżki.

wytapatalkowano

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×