Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nówka z salonu ?

A ssso? Przecież potem skądś muszą się brać te używane po niepalącej kobiecie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nówka z salonu ?

Stary kapec z kuchni

wysłano z wodoszczelnego

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ssso? Przecież potem skądś muszą się brać te używane po niepalącej kobiecie :)

Gratulacje :) , a skoro nie palisz to podwójne gratulacje :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gratulacje :) , a skoro nie palisz to podwójne gratulacje :)

Palenie odstawiłem trzy lata temu. Po dwudziestu wędzenia. Były już trzy paki dziennie. A że paliłem dunhille i zniknęły akurat z naszego rynku to było dość łatwe. Tyle że stanowczo powiększyłem się :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Palenie odstawiłem trzy lata temu. Po dwudziestu wędzenia. Były już trzy paki dziennie. A że paliłem dunhille i zniknęły akurat z naszego rynku to było dość łatwe. Tyle że stanowczo powiększyłem się :D

I zamierzasz coś z tym zrobić ? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W kontekście kasku?

No w c3 da sie palić :)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://www.ebay.de/itm/shoei-neotec-Wie-neu-nur-10-x-getragen-TOP-OVP-Nolan-bluetoothkit-/111324745438?pt=Helme&hash=item19eb78cede

Kask Shoei Neotec rozm M za ok 350 € ( trwają negocjacje ) - dla mnie za mały a szkoda żeby okazja przepadła . Do tego zestaw ,,niebieski ząbek " do Nolana ?

Reflektuje ktoś ?

Czas do namysłu max do jutra ,, w samo południe "

reszta priv ew tel

Edytowane przez komir

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie gdzieś ten temat był przegadany w tym wątku. Albo i na forum :D ale powiedzcie mi, proszę- jak ciasny powinien byc nowy kask?

Do tej pory jeździłam w nolanie w rozmiarze s. Na początku był dobry (chyba), a teraz rusza mi sie na głowie nawet jak zakładam go na kominiarkę albo windstopper. Udało mi sie znaleźć na Allegro nieużywany kask shoei Hornet w bardzo fajnej cenie i w rozmiarze xs. Mierzyłam wcześniej xs arai tour i był w sumie ok. Shoei wlasnie dzisiaj przyszedł, siedze w nim w domu i nie wiem. Porównując do za dużego nolana jest ciasny. Ale z drugiej strony moge w nim siedzieć. Nie przesuwa mi sie na boki jak energicznie potrząsam głowa. Ktoś, cos, jakieś mądre teorie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie gdzieś ten temat był przegadany w tym wątku. Albo i na forum :D ale powiedzcie mi, proszę- jak ciasny powinien byc nowy kask?

Do tej pory jeździłam w nolanie w rozmiarze s. Na początku był dobry (chyba), a teraz rusza mi sie na głowie nawet jak zakładam go na kominiarkę albo windstopper. Udało mi sie znaleźć na Allegro nieużywany kask shoei Hornet w bardzo fajnej cenie i w rozmiarze xs. Mierzyłam wcześniej xs arai tour i był w sumie ok. Shoei wlasnie dzisiaj przyszedł, siedze w nim w domu i nie wiem. Porównując do za dużego nolana jest ciasny. Ale z drugiej strony moge w nim siedzieć. Nie przesuwa mi sie na boki jak energicznie potrząsam głowa. Ktoś, cos, jakieś mądre teorie?

Tak, kask ma być dopasowany (dość ciasno ale bez przesady!) do głowy i równocześnie nie uwierać. Jak masz go kilka godzin na głowie i ta część ciała nie protestuje to jest ok. I tak z czasem troszeczkę ułoży sie "do głowy"
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jutro planuje w nim posiedzieć kilka godzin. Zastanawiam sie jak ma "ułożyć sie" pianka tej grubości (mam nadzieje ze widać o co chodzi, to jest ta od gory czaszki)

ygyqy4a7.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie widać ;)

pianka to jedno, można również wygnieść ten materiał, który jest pod pianką, w schuberthcie C3 miałem tak, że po dłuższej jeździe (powyżej 4 godz.) cisnął mocno w czaszke w dwóch miejscach - Pan sprzedawca był na tyle uprzejmy, że pokazał mi jak się ręcznie ugniata taki kask - to co jest pod pianką - i teraz jest ok nawet przy dłuższej jeździe

informacja od tego Pana szprzedawcy była następująca - kask na głowie układa się przez pierwsze 20-40 godzin - jeśli dalej ciśnie to trzeba go ugnieść ręcznie - ta uwaga dotyczyła schubertha ale sądzę, że można ja przenieść również na inne kaski

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O faktycznie to co jest pod gąbka sie ugniata :) dzięki :)

tylko nie za mocno bo połamiesz kask :-D szczególnie jak jadłaś wcześniej szpinak

poczekaj te 20-40 godzin a później ugniataj ręcznie - bo okaże się, że jest za luźny ;-)

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O faktycznie to co jest pod gąbka sie ugniata :) dzięki :)

Masz na myśli warstwę styropianu w kasku?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja w XR1100 łyżką stołową w jednym miejscu styro pod gąbką odgniatałem bo Justynie po 2h jazdy w jednym miejscu na....ało w głowę i marudziła w czasie jazdy. A głupio mi było ją w połowie trasy zostawiać. Teraz już jest OK.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jutro planuje w nim posiedzieć kilka godzin.

Tak mi się skojarzyło. ;)

1403817203_zqvsh4_600.jpg

Edytowane przez krs

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

SCH C3, urwany podbródek, czekam już drugi tydzień - podobno mają mi to zrobić na gwarancji

jak przyjechałem do sklepu gdzie kupiłem kask Pan mi powiedział, że to już drugi w tym tygodniu

DSC_0231.jpg

drugi raz to samo - aaaaaa......

a po wypraniu wnętrza kasku rozwarstwiła się pianka

:twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam NOLAN n104, to jest szczekowiec, naprawde wygodny, dosyc cichy i co dla mnie wazne ma duzy wizjer ktory pozwala na bezproblemowa obserwacje otoczenia. No i fajnie wyglada zarowno z podniesiona szczeka jak i z opuszczona.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam HJC IS-17 i w sumie jestem zadowolony tylko ta blenda juz sama sie nie chowa :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam NOLAN n104, to jest szczekowiec, naprawde wygodny, dosyc cichy i co dla mnie wazne ma duzy wizjer ktory pozwala na bezproblemowa obserwacje otoczenia. No i fajnie wyglada zarowno z podniesiona szczeka jak i z opuszczona.

nie patrz czy coś fajnie wygląda czy nie, to w ogóle dość indywidualne sprawa. Tak sie składa że ja też po wielu przemyśleniach i dopytywaniach kupiłem Nolana 104, wizjer ma nie tylko duży ale największy w swojej klasie, jak się przesiada z innego kasku to aż dziwne wrażenie że ma się szybę w około głowy :-D . Z tą cichością to bym był ostrożny, niestety większość integrali z tej klasy bije go na głowę ale wiadomo to szczęka, ale i tak jest przyzwoicie cichy, coś mi tam wspominali przy sprzedaży o homologacji na jazdę w otwartej szczęce (jest przełącznik blokady uniesionej szczęki) jednak dla własnego bezpieczeństwa radzę szczene zamykać nawet na krótkich przelotach. Ogólnie zrobiłem w nim od zakupu około 3 tys km. i uważam go za dobry zakup (oczywiście kolor biały :-D )

Z minusów:

- brak możliwości ustawienia dowolnego położenia blendy

- brak możliwości minimalnego uchylenia szyby

- złe usytuowania zapięcia (sprzączki) uwiera w szyję

Edytowane przez nokian66

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam nolana n90 i po 2 sezonach jestem zadowolony. Wprawdzie najcichszy to on nie jest ale jak wcześniej pisano to jest szczękowiec a te z powodu swojej konstrukcji ciche nie będą. Po 2 sezonach większego zużycia nie ma. Można by na upartego wymienić szybkę.

Z wad wg mnie to brak możliwości jazdy z uchyloną szybką, powyżej 50km/h zamyka się. Lepszy efekt jest jak szybkę otworzymy całkiem - przy około 100km/h zamyka sięc z hukiem.

Genralnie polecam ten kask.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te testy pewnie znacie, ale zastanawiam sie jak sie one maja do rzeczywistej ochrony zapewnianej przez skorupe. Ciekawe jest to, ze nie wszytskie kaski z "gornej polki" dostaja maksymalna ilosc gwiazdek.

Ponizej testy dla szczekowcow...

http://sharp.direct.gov.uk/testhelmetlist?sharp-make=All&sharp-model=&sharp-type=3&sharp-rating=4&sharp-price-from=0&sharp-price-to=9999&discontinued=1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łatwiej o szczęście w firmowym niż no-name :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×