Skocz do zawartości
leff

ZŁODZIEJE!!! UWAGA!!!

Recommended Posts

Leff, Mogłeś się mnie poradzić czy warto się angażować w pomoc. Nie nazwał bym Sida oszustem ale słowność to jego najsłabsza strona. To on sprowdzał mi beemkę i nie pytaj się nawet ile to trwało. Nie było by dla mnie z tym problemu (dogadaliśmy się co do kupna kiedy nie miałem jeszcze prawka) gdybym nie zaliczkował wcześniej całej kwoty na motocykl. Mijał miesiąc, dwa, a motocykl miał być co tydzień za tydzień :lol:. Miał być używany ale z salonu BMW i igła, a wszyscy wiedzą ile napraw musiałem w nim wykonać i ile kasy w niego włożyć. Jako, że byłem zielony w sprawie motocykli i nie wiedziałem gdzie mogę serwisować mój nabytek robiłem naprawy u niego. Każda naprawa równała się miesięcznemu oczekiwaniu na moto, jakość też pozostawiała wiele do życzenia (teraz przy wymianie pompy wyszło, że przy wymianie rozrządu zostawili stare uszczelki czy ostatnio rozkuł się łańcuch, który zakuwali podczas wymiany napędu). To są goście, którzy kupili stary młyn (w sensie budynek) do robienia imprez i przy okazji prowadzą warsztat motocyklowy jak nie są zbytnio ujarani. Garaż gdzie stały motocykle był zamknięty na zwykłą kłódkę i nie wydaje mi się żeby był w jakikolwiek ubezpieczony, dlatego podejrzewam spotkała ich ta kradzież. Po bliższym poznaniu sprawiają wrażenie licealistów po 30-tce. :-?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Leff - opisał smutną historię, ale dla mnie to nie powód, aby nie pomóc czlo0wiekowi w potrzebie. Nie wolno być naiwnym, ale czasem trzeba zaryzykować. Ja nie znam nikogo z Was, ale jeżeli ktoś z Was będzie potrzebował pomocy to zrobię tyle ile mogę aby pomóc - bo wierzę że większość z Was to uczciwi ludzie!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też staram się wychodzić z tego założenia. Ale mój motek przy zakupie okazał się miną i sporo przy nim musiałem zrobić. Poza tym, gdy go kupowałem, to sam musiałem pożyczyć po parę stówek od 2 kumpli, bi z powodu zaufania do swoich klientów jestem od roku 3klocki do tyłu i nie ma szans na ich odzyskanie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli ktoś nie ma odwagi to ja powiem to wprost:: to ,że ktoś jest użytkownikiem forum wcale nie oznacza, że jest uczciwy! - ale ja chcę w to wierzyć - jestem naiwny :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lepiej naiwny niż twardego serca :lol:

Ja też jestem idealistą - nie martw się.

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vengosh, nie nazwałem Sida oszutem i nie nazywam, ale zachował się nie fair. Dzisiaj byłem u znajomego, który zorganizował i dostarczył mu narzędzia. Wcześniej rozmawiał z Sidem i usłyszał, że kasy mu nie zapłaci, bo ma inne płatności na głowie. Sprawa idzie do sądu, a ja musiałem połknąć żabę. Z tego, co piszesz o swoich przejściach z motkiem, to przyznaję, że podziwiam cię za wytrwałość. Może Sid to fajny gość (i takie zrobił wrażenie przez telefon, gdy rozmawialiśmy po raz pierwszy). Zadzwonię do niego jutro i pogadam. Nie robię sobie nadziei, ale pogadam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzymam Za Ciebie kciuki - obiektywizm wymaga wysłuchanie obu stron!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Vengosh, nie nazwałem Sida oszutem i nie nazywam, ale zachował się nie fair.

W 100% się zgadzam

Zadzwonię do niego jutro i pogadam. Nie robię sobie nadziei, ale pogadam.

Mam nadzieję, że ruszy go sumienie ale znając jego charakter, nie będąc nigdy w sądzie on nie będzie wiedział czego się bać i jeżeli nie ma kasy to zignoruje ponaglenie :lol: .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lepiej naiwny niż twardego serca :lol:

Ja też jestem idealistą - nie martw się.

:beer:

Howg Winnetou :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może teraz ja parę uwag do problemu złodziejstwa czy też przekręcania w Polsce,tak ogólnie.W moim dosyć długim życiu byłem kilkakrotnie okradziony i to na spore fanty(samochód,dwa mocno wypasione rowery,cały sprzęt nurkowy i wędkarski no i ta najgorsza kradzież-zrobiono włam do mojej firmy i popłynąłem na kilkadziesiąt tys. złotych) że nie wspomnę o walkach z klientami,którzy nie chcieli płacić za dostarczane przeze mnie towary.Wszystko zgłaszane na policji a jakże,oględziny,niby śledztwa,protokóły i...umarzanie spraw ze względu na niską szkodliwość czynu!!! Tak dzieje się tylko w bandyckim kraju jaki jest ten,w którym mieszkamy.Konkluzja-wielu,zbyt wielu cwaniaczków wie o bezsilności tak zwanego wymiaru sprawiedliwości i żeruje na ciężko harujących ludziach,których nikt nie obroni.

Wracając do sprawy gostka wspomnianego we wcześniejszych postach,każdy delikatnie o nim pisze a dla mnie to jest oszust i przekrętas i tyle! Jeśli zapadnie wyrok,to on oświadczy na sprawie,że będzie spłacał zobowiązanie n.p. w ratach po 5 zł miesięcznie,bo na tyle go stać i sąd to zaakceptuje!

Nie traktujcie tego jako żalenia się-dałem sobie rade i funkcjonuję dalej na własnych zasadach, nawet nieźle.Ja machnąłbym ręką na dziada a po paru miesiącach skopał mu dupę gdzieś na osobności,może na jakimś zlocie,jeśli by się pojawił.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj rozmawiałem z Sidem. Z jego słów wynikało, że problem wyniknął z komunikacją z handlowcem, który się u niego pojawił z narzędziami. Nie wnikając w szczegóły, bo dyskusja była długa, ale i przyjacielska, Sid obiecał, że wywiąże się ze zobowiązania. Mnie częściowo kamień spadł z serca, ale spadnie całkowicie, gdy sprawa zostanie ostatecznie zamknięta. Mam nadzieję, że to ostatni mój post w tej sprawie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no to ok jeśli tak będzie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dzisiaj rozmawiałem z Sidem. Z jego słów wynikało, że problem wyniknął z komunikacją z handlowcem, który się u niego pojawił z narzędziami. Nie wnikając w szczegóły, bo dyskusja była długa, ale i przyjacielska, Sid obiecał, że wywiąże się ze zobowiązania. Mnie częściowo kamień spadł z serca, ale spadnie całkowicie, gdy sprawa zostanie ostatecznie zamknięta. Mam nadzieję, że to ostatni mój post w tej sprawie.

Wywiąże to on się na 100%, pytanie tylko kiedy :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obiecał, że spłaci wszystko najpóźniej do lutego... :lol:

ale roku nie podał... :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ufff, przeszedłem przez cały wątek. :lol:

A swoją drogą, dlaczego Sid nie miał ubezpieczenia :?:

Przecież są ubezpieczenia warsztatów od powodzi, pożaru, KRADZIEŻY :?:

To mnie zastanawia, spałby spokojnie i wogóle :lol:

Leff, nie zmieniaj się, takich jak my jest mało, a powinno być na odwrót.

Sam staram się w miarę możliwości pomagać innym i niestety też czasami dostaję po tyłku:

Kto ma miękie serce, musi mieć twardą dupę :lol: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie dlatego, że każdy jest święcie przekonany, że "jego to nie dotyczy", a z drugiej strony, co tu dużo mówić, ubezpieczenia do najtańszych nie należą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stała się krzywda jednemu z Polskich pasjonatów motocykli zabytkowych miejmy oko na ludzi którzy by chcieli popylić większą ilość fajnych fantów bo szkoda człowieka tyle lat zbierał:

czesc nie wiem czy bylo .

Okradziono naszego kolegę, wielkiego pasjonata starej motoryzacji (prawie 40 lat zbieractwa).Stało się to w nocy z 10 na 11 stycznia na ranczu w Lubiczu.Prosimy o pomoc- ktokolwiek widział, ktokolwiek wie niech da znać na pawel.wh@wp.pl

Pełny wykaz skradzionych rzeczy:

1) Nimbus 750 odrestaurowny

2) Harley Davidson WLA 42 kompletny o lakieru

3) Karoseria kompletna bokiem silnika OEC

4) Karoseria komplet replika do OEC z blokiem silnika

5) Karoseria motocykla BMW R-35

6) Silnik BMW R-35 komp.

7) Silnik Harley Davidson WLA 42 kompletny

8) Silnik Harley Davidson WLA 42 w trakcie remontu bez cylindrów

9) Silnik BMW R-11 bez cylindrów

10) Przednie zawieszenie szt. 3: BMW R-11, Sokół 1000, H-D WLA

11) Silnik Zundapp K-800 po kapitalnym remoncie do złożenia

12) Części silnika Sokoła 1000 cylindry, wał korbowy, dekiel rozrządu, przednie lampy motocyklowe: Hella z licznikiem trójkątnym, walec Boscha – replika czeska w kolorze czarnym, stożek Bosch – skorupa, skorodowana, lampa Lucas – nowa w kolorze czarnym z amperomierzem, stacyjką, komplet nowy, tylna lampa Lucas, iskrownik Lucas

13) Skrzynia biegów BSA

14) Części silnika Zundapp K-500, cylindry kapy silnika, nowe szprychy w chromie 160 szt.

15) Skrzynia części do silnika NSU 350 OSL po regeneracji

16) Skrzynka części Sokół 600, odlew, kap rozrządu bębny hamulcowe, resor wózka bocznego, podstawka centralna, podnóżki pasażera i inne drobne części

17) Nowe siedzenie BMW R-35 i BSA czarna skóra

18) Głowice silnika BMW R-61 szt. 5

19) Blok silnika NSU 500

20) Błotnik tylny Junak

21) Rozpieracze Hamlac nowe, uchwyty wózka Zundapp KS 600

23) Motocykl Victoria KR-35 komp.

24) Motocykl Victoria KR-20 komp.

25) Motocyk Duglas 600 komp.

26) Motocykl BSA 350 komp.

27) Motocykl BMW R-20 komp.

28) Motocykl BMW R-23 komp

29) Karoseria motocykla Zundapp K 500

30) Motocykl Velocette MAG 350 bez kół

31) Silnik NSU 501 TS bez kapy kopniaka

32) Silnik BMW R-11 ze skrzynią biegów

33) Silnik BMW R-11

34) Blok silnika z cylindrami BMW R-61

35) Silnik Duglas 600

36) Silnik Zundapp K-350

37) Blok silnika Zundapp K-500

_________________

Yamaha XJ 900F DKW NZ 350-1 z koszem z 1944 i kilka innych staruszków.....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cykli, a to ten Lubicz koło Torunia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyżby znów okradli Sida? Wie ktoś?

Złodziei nienawidzę! Łapy bym odcinał, wieszał na gałęziach za jaja i w dupę wsadzał rozżarzony pręt. W życiu okradziono mnie kilka razy i na samą myśl skacze mi ciśnienie... :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

chyba tak, przedrukowałem z forum DR w celu ewentualnej pomocy-w końcu kilkoro z nas łazikuje po motobazarach i bawi się w restauracje zabytków lub zna takie osoby. Taka kradzież to jest po prostu szczyt skur...stwa!!! A "fanty" nie pójdą daleko, to raczej dość hermetyczne i znane sobie grono pasjonatów. To tak, jakby ktoś buchnął (odpukać!!!) jakiegoś GS-a czy innego odmieńca i np. wystawił na...no np. alledrogo: "Dakar 2004r z mikrohalogenami, samorobnymi gmolami, dodatkowym błotnikiem, bez papierów (zaginęły w transporcie) z dorobionym kluczykiem, kufrem GIVI na podstawie w kształcie samolotowego skrzydła i pękniętrym kloszem lewego tylnego kierunku" Wcale bym nie poznał że to...mój były. Może ktoś może pomóc temu kolekcjonerowi, stąd post.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No jak ostatnio gadałem z Sidem, to powiedział, że ubezpieczony jest i agencję ochrony wynajął...dziwne to wszystko...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No jak ostatnio gadałem z Sidem, to powiedział, że ubezpieczony jest i agencję ochrony wynajął...dziwne to wszystko...

Chyba zarobić na tym nie chciał.. mam nadzieję ;) albo ktoś go strasznie nie lubi :) co Ty na to leff :lol: (oczywiście stupid joke!) :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sid ma siedzibę w Górsku nie w Lubiczu, to nie on. Nigdy nie zajmował się zabytkowymi motocyklami, odrestaurowali jeden samochód,a poza tym to tylko choppery i szlifiery (głównie).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×