Skocz do zawartości
Logan

Bezpieczeństwo, Niebezpieczne sytuacje

Recommended Posts

Uślizg na tym czarnym 'czymś' wg mnie. Zobaczcie sobie jeszcze jedno - przy takim gonieniu ten przed nim nie ma szans zauwazyc, ze cos sie dzieje, bo patrzy tylko w przod. A potem czeka i czeka na drugiego bo moze odpuscil na zakrecie i przyjedzie za chwile. A koles moze lezec i umierać.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Uślizg na tym czarnym 'czymś' wg mnie. Zobaczcie sobie jeszcze jedno - przy takim gonieniu ten przed nim nie ma szans zauwazyc, ze cos sie dzieje, bo patrzy tylko w przod. A potem czeka i czeka na drugiego bo moze odpuscil na zakrecie i przyjedzie za chwile. A koles moze lezec i umierać.

Nie przesadzajmy, rzut okiem w lusterko za zakrętem wystarczy, raczej nikt nie skręca patrząc w lusterko.

Z resztą nawet "Motocyklista doskonały" raczej sugeruje rozdzielenie grupy i jazdę własnym tempem niż gonienie w grupie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...a tymczasem w Addis Abeba ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piesi mają tam zajebiście ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z resztą nawet "Motocyklista doskonały" raczej sugeruje rozdzielenie grupy i jazdę własnym tempem niż gonienie w grupie.

nie wiem co sugeruje motocyklista doskonały, ale wiem że nie lubię jazdy w grupie.

dziwnym trafem zawsze wtedy bardziej skupiam się na tym co jedzie przede mną/ za mną, niż co się dzieje dookoła

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie wiem co sugeruje motocyklista doskonały, ale wiem że nie lubię jazdy w grupie.

dziwnym trafem zawsze wtedy bardziej skupiam się na tym co jedzie przede mną/ za mną, niż co się dzieje dookoła

Wszyscy tak mają. A odstępy zawsze są zbyt małe, żeby w razie czego uratować dupsko. 3-4 motocykle to już tłum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jadę sobie lajtowo dzisiaj do roboty, na zwykłym skrzyżowaniu grzecznie pomiędzy puszkami na "pole position", na sygalizatorze: czerwony, żółty z czerwonym, no i zielone. Ruszam, spokojnie, żeby nie było, no i z prawej, oczywiście na czerwonym, wypierdala kurier UPS dostawczakiem, na dodatek skręcający w lewo! Na szczęście dobrze znam te skrzyżowanie i panujące na nim "zwyczaje". Mina kuriera i rozmiar oczu-bezcenna-tak się zagapił na mój żółty kask i odblaskową kamizelkę, że zamiast skręcić w swoje lewo, odbił i pojechał prosto! Q...wa jego m...ć! Do pracy dojechałem bez przygód :-D

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jadę sobie lajtowo dzisiaj do roboty, na zwykłym skrzyżowaniu grzecznie pomiędzy puszkami na "pole position", na sygalizatorze: czerwony, żółty z czerwonym, no i zielone. Ruszam, spokojnie, żeby nie było, no i z prawej, oczywiście na czerwonym, wypierdala kurier UPS dostawczakiem, na dodatek skręcający w lewo! Na szczęście dobrze znam te skrzyżowanie i panujące na nim "zwyczaje". Mina kuriera i rozmiar oczu-bezcenna-tak się zagapił na mój żółty kask i odblaskową kamizelkę, że zamiast skręcić w swoje lewo, odbił i pojechał prosto! Q...wa jego m...ć! Do pracy dojechałem bez przygód :-D

Bo to było .....jeszcze takie jasne, wczesne czerwone;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie wiem co sugeruje motocyklista doskonały, ale wiem że nie lubię jazdy w grupie.

dziwnym trafem zawsze wtedy bardziej skupiam się na tym co jedzie przede mną/ za mną, niż co się dzieje dookoła

Sugeruje on właśnie zrobienie 5 minutowych przerw pomiędzy jadącymi i śmiganie sobie we własnym tempie z postojami co jakiś tam czas.

Edytowane przez rasta
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sugeruje on właśnie zrobienie 5 minutowych przerw pomiędzy jadącymi i śmiganie sobie we własnym tempie z postojami co jakiś tam czas.

I Wy to wszystko pamiętacie? co ważniejsze/ciekawsze - stosujecie? :shock: :-) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I Wy to wszystko pamiętacie? co ważniejsze/ciekawsze - stosujecie? :shock: :-) :beer:

Akurat sobie przeglądam książkę ;]

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Akurat sobie przeglądam książkę ;]

Ale kicha... Motocykliści nie czytają książek i nie myją zębów. To podstawa.

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie lubie jezdzic w grupie. Tzn inaczej - jadac w trzy, cztery moto max, bez wariowania, mozna sobie poleciec gdzies wspolnie. Ale powyzej 5 juz robi sie nieprzyjemnie - nie kazdy przeskoczy na skrzyzowaniu, czasami trzeba poczekać itp. Raz wracalem z takimi pięcioma, co, jak poczuli autostradę pod kołami, dali w palnik. Mogłem ich gonić, dałbym radę mocą, ale odpuściłem, rzuciłem sobie pod kaskiem 'pier..., niech se lecą jak chcą'. Przydali się na bramkach w korku jak na mnie zaczekali i miejsce trzymali ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale kicha... Motocykliści nie czytają książek i nie myją zębów. To podstawa.

Nie jedzą miodu tylko żuja pszczoły

wysłano z wodoszczelnego

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale kicha... Motocykliści nie czytają książek i nie myją zębów. To podstawa.

A ci jeszcze bardziej prawdziwi nie noszą zegarków i mają tatuaże

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ci jeszcze bardziej prawdziwi nie noszą zegarków i mają tatuaże

No to ja odpadam :-D

wysłano z wodoszczelnego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ci jeszcze bardziej prawdziwi nie noszą zegarków i mają tatuaże

qwa, a czy zegarek w telefonie się liczy :?: :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to ja odpadam :-D

wysłano z wodoszczelnego

Ze wzgledu na zegarek czy tatuaz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ze wzgledu na zegarek czy tatuaz?

jedno i drugie ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też miałam ostatnio ciekawą sytuację i prawdę mówiąc nie wiem jak powinnam sie zachować. Podjechałam do skrzyżowania, stanęłam na pool position, gdzie stał już jeden motór. Staliśmy sobie równolegle, z tym, że on był bliżej krawężnika a ja osi jezdni. Ruszyłam szybciej i coś czułam, że chce mnie wyprzedzić, więc pomyslałam sobie zbliże się do krawężnika, na szczęście tylko pomyślałam, bo w tym momencie przemknął pomiędzy mną i krawężnikiem.

Jak sobie pomyślę, co by było :shock:

Moim zdaniem nie miał prawa wyprzedzać mnie z tej strony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...z tym, że on był bliżej krawężnika a ja osi jezdni. Ruszyłam szybciej i coś czułam, że chce mnie wyprzedzić,...bo w tym momencie przemknął pomiędzy mną i krawężnikiem.

...Moim zdaniem nie miał prawa wyprzedzać mnie z tej strony.

Nie miał. Jeżeli chciał wyprzedzić, powinien to zrobić zgodnie z zasadami KRD, czyli z Twojej lewej. Inna sprawa, że zazwyczaj motocykliści się szanują w podobnych sytuacjach i nie powinni bezmózgowo stwarzać sobie nawzajem sytuacji niebezpiecznych. Taka sobie po prostu kultura, czyli, nie rób komuś tego czego sam nie chciałbyś doświadczyć.
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×