Skocz do zawartości
Pawel

"Żółte" fotoradary

Recommended Posts

Z załączonego zdjęcia absolutnie nie da się stwierdzić kto prowadził :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

125 2014-09-07 20:41:14 163 m 185 m 0:00:12 55 km/h 103° rzeczywisty N53 53.867 E16 49.607

126 2014-09-07 20:41:26 159 m 91 m 0:00:08 41 km/h 112° rzeczywisty N53 53.845 E16 49.772

127 2014-09-07 20:41:34 154 m 11 m 0:00:01 38 km/h 132° rzeczywisty N53 53.826 E16 49.848

128 2014-09-07 20:41:35 153 m 11 m 0:00:01 38 km/h 139° rzeczywisty N53 53.822 E16 49.856

129 2014-09-07 20:41:36 153 m 10 m 0:00:01 38 km/h 145° rzeczywisty N53 53.818 E16 49.862

Dane z mojego GPS

Godzina rejestracji 20:41:34

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z załączonego zdjęcia absolutnie nie da się stwierdzić kto prowadził :)

W takim razie na moto jechał obywatel Kambodży Nguyen Anh Hun i tego obywatela trzeba wskazać jako prowadzącego ;-)
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No.... Wyglada to bardzo ciekawie.... Jesli tak bylo to ktos im sie powinien dobrac do dupy bo takie praktyki nie powinny miec miejsca. Watpie jednak, zeby ktokolwiek bral pod uwage zapis sladu z GPSa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W takim razie na moto jechał obywatel Kambodży Nguyen Anh Hun i tego obywatela trzeba wskazać jako prowadzącego ;-)

Jeszcze tylko adres tego Pana :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze tylko adres tego Pana :lol:

A to już niech służby dochodzą :)
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No.... Wyglada to bardzo ciekawie.... Jesli tak bylo to ktos im sie powinien dobrac do dupy bo takie praktyki nie powinny miec miejsca. Watpie jednak, zeby ktokolwiek bral pod uwage zapis sladu z GPSa.

Ja wiem, już parę wyroków było że linie energetyczne, że wilgotność nie taka. Chyba coraz łatwiej podważać wskazania fotoradarów i radarów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Consigliero - czas z zapisu GPS-a jest dokładny, bo satelitarny. Jednak czas wydrukowany na zdjęciu jest ustawiony wg zegarka naręcznego strażnika miejskiego ;-).

Z resztą na zdjęciu ewidentnie widać, że jedzie jakiś obywatel Kambodży. Jak będziesz miał dobre serce, to jego nazwisko i imię napiszesz łacińską czcionką, a nie oryginalnymi kreskami i przecinkami :-D

...czy coś jeszcze mam dodać?,

a tak dodam, że wstyd i hańba dać się złapać za przekroczenie o 11 km/h, no bo o 111 km/h to rozumiem :twisted:

pozdro

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawnik ma się w tym temacie wypowiedzieć

Wysłane z mojego Nexus 5

Koniecznie daj znac co i jak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Consigliero -

a tak dodam, że wstyd i hańba dać się złapać za przekroczenie o 11 km/h, no bo o 111 km/h to rozumiem :twisted:

pozdro

Dlatego to tak boli , że skur wiele zrobili to o takiej porze

Wysłane z mojego Nexus 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bym walczył zgodnie z prawem. Podawanie nazwiska nieistniejącej osoby to przestępstwo, które łatwo udowodnić. Moim zdaniem wystarczy nie odpisywać. SM nie ma możliwości ukarania za niepodanie danych osoby kierującej pojazdem. Mogą nałożyć mandat, a jeśli go nie przyjmiesz mogą tylko ręce rozłożyć, bo nie mają uprawnień, żeby skierować sprawę do sądu. Temat wałkowany do znudzenia. To jest legal, a składanie fałszywych zeznań/wyjaśnień to może być gruby kłopot. Musiałbyś podać, gdzie przekazałeś motocykl, kiedy oddał itd. Można sprawdzić logowanie komórki, zapisy z kamer i wiele innych śladów, żeby udowodnić że to kłamstwo. Bez sensu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najprawdopodobniej odmowie przyjęcia mandatu, podając w uzasadnieniu plik z zapisem GPS , argumentacja w stylu o tej godzinie przebywałem w tym miejscu i jechałem z taką prędkością . Złożę oświadczenie ale w piśmie z redagowanym przez mojego prawnika , ich formularz moim zdaniem jest niekorzystnie sformułowany , co można wyciągnąć przed ewentualnym sądem . Kwestią zasadniczą jest czas który według mojej wiedzy w GPS jest z dokładnością nie do podważenia . Wczytując się w ich przygotowany formularz można bardzo łatwo podpisać przyjęcie mandatu . Nie chodzi w tym momencie o to 100 pln i 2 punkty , tylko o sposób łapanki , nie jestem w stanie już tego zlokalizować , ale prawdopodobnie urządzenie było ustawione przed tablicą z informacja o kontroli radarowej na odcinku 400. Nie , nie mam takiej świetnej pamięci , tylko ten odcinek można zobaczyć w google street . Nie wiem też gdzie jest punkt pomiarowy k25 sł 17/350 , jak rozumiem chodzi o DK-25

Wysłane z mojego Nexus 5

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja 3 lata temu wybroniłem się w Krakowie śladem GPS z Automapy. Dokładnie Pl. Wszystkich Świętych i zakaz ruchu po godz. 10. Wjechałem, znak zauważyłem, zanim przeczytałem pierdyliard słów na białej tabliczce pod znakiem, to już stała za mną dorożka i trzy taksówki. Nie pozostało nic innego, jak przejechanie dalej w celu zawrócenia. Ale nie wiedziałem o aparacie, który upamiętnia tę chwilę. Pismo przyszło, zadzwoniłem, powiedziałem, że żaden ze mnie cwaniak, że nie chciałem na skróty, tylko zawróciłem i ze mam ślad GPS i juz wysyłam na maila. Pan z SM uparcie stwierdził, że wjechałem w strefę - 200zł i 5pkt., śladu nie otworzą, bo nie umieją. No to ja, że do sądu, że mam dowód, musiałem bezpiecznie wykonać manewr cofania, dziękuję dobranoc. I cisza do dzisiaj.

Edytowane przez krs

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja z kolei w Krakowie zaparkowałem przed Narutowiczem i jak wróciłem to była blokada . Nie przyjąłem mandatu, na rozmowie w SM próbowano mnie przekupić mandatem za 50 pln, ale nie negocjujemy z terrorystami i poszliśmy do sądu który odstąpił od wymierzania kary .

Wysłane z mojego Nexus 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W moim przypadku negocjacje też były. Miły Pan śladu nie otworzył, ale za 100zł i 5pkt (te nie podlegały negocjacjom) był skłonny uwierzyć mi na słowo. Niestety go zawiodłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest tylko drobna różnica Kraków nie jest blisko Białego Boru , ciekawe gdzie jest sąd rejonowy?

Wysłane z mojego Nexus 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z nimi tez mialem przyjemność. Rejonowy jest w Szczecinku.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czekać , nie wiem na co . Ciekawych rzeczy można dowiedzieć się z informacji na temat owego fotoradaru

http://www.bialybor.bip2.alfatv.pl/dokumenty/1206

Szczególnie interesująca jest decyzja co do lokalizacji urządzenia Multanova 6F 05+09+2924

Bardzo interesująca jest decyzja lokalizacyjna owego urządzenia według SM ulica Bobolicka k-25 sł 17/350

w decyzji stoi jak byk droga krajowa nr 20 ( km 167+537) , to chyba podpada pod złamanie prawa, a legalność wykonanego pomiaru , czasu i prędkości jest conajmniej wątpliwa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tam. Nie można ukarać za to co nam przysługuje w ramach art. 261 k.p.c. Czyli odmowa zeznań lub odpowiedzi na pytanie przy odpowiednich przesłankach :D Dodatkowo w ciemno bez foty przyjęcie mandatu powoduje zagrożenie tym, że pakujemy się w bajkę ze składaniem fałszywych zeznań (art. 233 k.k.).

I tyle.

pozdrawiam

Artur

Edytowane przez Arthur71

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×